» »

Vsako kolo lahko postane hibridno kolo

Vsako kolo lahko postane hibridno kolo

Jst ::

Zasledil tole novico:

Why yes, you can upgrade your bike to a hybrid vehicle. Here's how.



“The motor integrates itself with the rider's motion very, very seamlessly,” said Assaf Biderman, who co-invented the device at the Massachusetts Institute of Technology's SENSEable City Lab, where he is associate director. “It's almost like having a riding companion riding together with you, making the ride easier, simpler.”

The combination of power from the Copenhagen Wheel and the cyclist's energy can make an average biker move “almost like a Tour-de-France-level athlete in your daily commute,” said Biderman, who founded Cambridge, Mass.-based Superpedestrian Inc. that secured an exclusive license for the technology from MIT.



Perfektna rešitev za Slovenijo, kjer ima vsako gospodinjstvo več avtov kot članov. Morali bi urediti kolesarske steze VSEPOVSOD, pa bi se mogoče približali Conpahagnu, biciklistom najbolj prijazno mesto.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Jst> Perfektna rešitev za Slovenijo, kjer ima vsako gospodinjstvo več avtov kot članov. Morali bi urediti kolesarske steze VSEPOVSOD, pa bi se mogoče približali Conpahagnu, biciklistom najbolj prijazno mesto.

http://www.kickstarter.com/projects/fly...

cekr ::

S temi kolesarskimi rešitvami pri nas še ne rešiš glavnega problema.

S kolesom zelo težko prideš od enega do drugega večjega mesta.
Ja, seveda prideš.
Je pa problem, da si stalno pod pritiskom, da te podre nek nori motorist, avtomobilist, še najraje pa kakšen šlepar.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

GamerBoy ::

Za1x še nimam možnosti preiti na bicikel only varianto, ampak ko se čez leto ali 2 preselim v LJ bo to mogoče, vendar največjo težavo vidim v samem parking prostoru oz. nevarnosti, da ti ga ukradejo. Pa če daš gor nevem koliko keten ti vzamejo vsaj sedež, ki ga ni tako priročno s seboj prenašati, če ga pa že vzameš s seboj ti pa kako gumo predrejo odšraufajo itd.. Sploh pa mi ideja da bi moral voziti največjo kripo od kolesa, da nebi bil na vrhu seznama koles, ki jih zanimajo ni všeč. Pa že tako sem slišal, da skoraj ne obstaja kripa, ki je nebi nekdo hotel...

Enostavno preveč stresno, da puščam bicikel nekje in vsak postanek posebej razmišljam ali me bo prevoz še čakal tam kjer sem ga pustil...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

ramiz?! ::

cekr je izjavil:

S temi kolesarskimi rešitvami pri nas še ne rešiš glavnega problema.

S kolesom zelo težko prideš od enega do drugega večjega mesta.
Ja, seveda prideš.
Je pa problem, da si stalno pod pritiskom, da te podre nek nori motorist, avtomobilist, še najraje pa kakšen šlepar.

V drugih državah so zato vlaki... Ampak to je pri nas spet nemogoče. Naprimer tudi v Švici, kjer so sami hrbi so vlaki pač na malo višjem nivoju kot naši in naložiš kolo se zapelješ in greš s kolesom naprej. So pa za Slovenijo to bolj pobožne želje ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Jst ::

To je bila današnja/včerajšnja novica, ki sem jo zasledil.

Kaj prav vidim - po videih in slikah sodeč - da zadaj ne moreš imeti menjalnika?


Pa tisti KickStarter projekt - 700EUR hack edition (z SDKjem)! FFS!! 700EUR, kaj so nori?!?

Za ta denar (poleg osnovnega za kolo), kupiš tako lahkega, z dobrimi gumami, da je vožnja čisto lahka. Ter 25Km/h omejitev, kaj se hecajo? Jaz sem se včasih z rolerji hitreje vozil.

edit: Ali pa, ko je bil pes še mlad in me je vlekel dobrih 50km/h in sva prehitevala avte. Adrenalina kolikor češ!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

GamerBoy ::

Ja pa da tega slovenca ne omenjamo, ki je samo ukradel idejo a vseeno dobil članek na RTV češ za kako inovativnega podjetnika gre, da negativnih komentarjev glede njegove storitve ne omenjam. Od tega da tista zadeva niti slučajno ne deluje tako, kot on trdi in da izdahne precej hitreje kot on navaja + kopica drugih težav. Če koga zanima si lahko pogoogla, ni težko najti.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

tx-z ::

Bolj kot sama cena tega je zanimivo kok ljudi je za to dalo tok denarja ;) Tko da neglede na ceno je zadeva zelo zanimiva in so jo znal predstavt (sploh na to kok denarja so dobil v ZELO kratkem času, mislm da v parih dnevih so že doesgli 100k$). Sicr pa, če hočš bit kul in "eko", ni tok drago ;)
tx-z

first_line ::

Pri nas je osebni avto praktično edina možna varianta da prideš v službo, ali kamorkoli.
Neki hipiji jokajo kako smo slovenci obsedeni z avtomobili (najmanj 10 njih na 3 člansko družino), hkrati pa pozabljajo da se folk vozi v službo 50km daleč, ker ne obstaja nobena druga opcija kot pa avto. Lepo je srati s polno ritjo.

jype ::

Jst> Za ta denar (poleg osnovnega za kolo), kupiš tako lahkega, z dobrimi gumami, da je vožnja čisto lahka. Ter 25Km/h omejitev, kaj se hecajo? Jaz sem se včasih z rolerji hitreje vozil.

Jasno. Omejitev mora biti, sicer ni več kolo (z motorjem), temveč moped, ki zahteva vozniško dovoljenje, čelado in ostalo šaro. Stvar te seveda ne ovira veliko pri gonjenju hitreje, precej manj kot te kak Piaggio Ciao ali Pony ekspres.

Jst> Kaj prav vidim - po videih in slikah sodeč - da zadaj ne moreš imeti menjalnika?

Lahko ga imaš, a ni moderno, zato moraš tako reč zgraditi sam.

iso2000 ::

Se da dobiti kar nekaj podobnih kitov za predelavo doma.
En primer, ki sem ga našel že pred časom: http://www.goldenmotor.com/

Sam sem se že poigraval z idejo o ležečem triciklu na elektromotor. Če bi nanj poveznil še poliestersko karoserijo, bi bil že skoraj kot mali avtomobilček...

...:TOMI:... ::

Hipsterji imajo fixije, kdo pa potrebuje prestave, če imaš iphone na balanci.
Tomi

vostok_1 ::

Silly hipsters.
Jz sem leta preživel na mountainbike-u v lj in na srečo še nikol ukradli. Imel sem prvovrstne varnostne mehanizme...kdorkoli bi ukradel kolo, bi tvegal lastno smrt. Je pa ketna pomagala, in sami vijaki, namest ročic za pritrjevanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna navigacija proti načrtovalcem prometne ureditve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6220630 (18318) BigWhale
»

Prevoz po lj

Oddelek: Loža
304069 (2790) Predkambrij
»

kolo in pločnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6112200 (11060) Pithlit
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29350215 (44513) LeQuack

Več podobnih tem