» »

Policija (pravila za ustavljanje)

Policija (pravila za ustavljanje)

«
1
2

Invisible1 ::

Zivjo, ker nism nc o tej temi našel, me zanima če kdo kaj ve kje bi se dalo dobit kaj o tem? ker kot vem, teli nasi poliiste skacejo cez cesto da te ustavijo, pa se veliko drugacnih stvari naredijo s katerimi na nezakonit nacin napisejo kazni.

Zanima me če sploh obstaja kak pravilnik, ki naj bi ga policisti upostevali?

Vem za nekatere fore ki si jih ljudje povejo med samo, ampak rad bi nekaj bolj oprijemljivega.


Hvala
  • spremenil: Mavrik ()

Vikking ::

No povej gostilniške zgodbe, kaj pravijo ljudje med sabo, mi ti pa serviramo pravilnik.

naj ti bo bom jaz prvo: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

m0LN4r ::

teli nasi poliiste skacejo cez cesto da te ustavijo,

Še nisem videl tega pojava, razen pri jelenih.

pa se veliko drugacnih stvari naredijo s katerimi na nezakonit nacin napisejo kazni.

Še nobene kazni, na tak način pa noben v družini.

Problem so jezikavi ljudje, ki jezikajo nazaj policaju in na koncu res dobi kazen, ki je mogoče najprej nebi dobil.

Jaz bi rad slišal ene par takih "ustavljanj". Prosim ne mešat z kaznimi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vikking ::

Noben policist ni toliko neumen, da se bo za minimalca metal na cesto pred vozila.

stb ::

Mene je tudi en tako presenetil. Sprehajal se je počez po dvopasovnici. Od desnega roba ceste do levega pasu in nazaj. Komot bi mi pomahal z roba ceste. Tudi sam ne bi verjel, da se tako izpostavljajo, če tega ne bi videl na lastne oči.

Tody ::

Hehe, men je en na cesto skoču :) Sem ga res skor podru, prej je pa pozabu vklopit radar, ker je samo reku če imam vozniško in to je to :)

vorantz ::

Vikking je izjavil:

Noben policist ni toliko neumen, da se bo za minimalca metal na cesto pred vozila.


meni se je zgodilo na peruzzijevi na rudniku
majo standarden plac in merijo skriti za smetnjaki, jih ne moreš nikakor opazit na daleč
in en dan mi naenkrat sredi ceste stoji nekdo
si mislim kdo je ta budala
potem poštekam da je policaj in maha naj zavijem k smetnjakom

Dr_M ::

Meni je ene 4 leta in pol nazaj policaj skocil pred avto, nasproti kina siska, kjer je 4 pasovnica, jaz pa vozil po levi strani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Olórin ::

Policist ima pravico stati sredi cestišča in urejati promet. To pravico mu daje zakon.

Zakaj vam skoči pred avto, da bi vas ustavil? Ker ve da bi ljubljančani drugače se naredili neumne in šli naprej češ da "niso vidli", ker so vozili po levem pasu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

oemdzi ::

Jaz sem bolj "genialne" cestarje videl kar se tiče elemeta "skakanja po cesti". Višnjegorski klanec iz Grosuplja proti Ivančni Gorici. Nekomu se je pokvaril avto in ga je zapeljal skrajno desno k ograji in je bil praktično dol iz voznega pasu in vse to se je zgodilo v enem kar lepem ovinku. Genialni cestarji pa se kar zraven sparkirajo sredi ovinka na voznem pasu in dajo par metrov za seboj par tistih svojih cestarskih "stožcev", ki jih zagledaš šele ko si v ovinku. Pripeljal sem po prehitevalnem pa me je kar malce presenetilo... Sploh ne vem kaj so razmišljali, če bi bil njihove presoje bi se še jaz ustavil in jih fotografiral :))
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Olórin ::

oemdzi je izjavil:

Jaz sem bolj "genialne" cestarje videl kar se tiče elemeta "skakanja po cesti". Višnjegorski klanec iz Grosuplja proti Ivančni Gorici. Nekomu se je pokvaril avto in ga je zapeljal skrajno desno k ograji in je bil praktično dol iz voznega pasu in vse to se je zgodilo v enem kar lepem ovinku. Genialni cestarji pa se kar zraven sparkirajo sredi ovinka na voznem pasu in dajo par metrov za seboj par tistih svojih cestarskih "stožcev", ki jih zagledaš šele ko si v ovinku. Pripeljal sem po prehitevalnem pa me je kar malce presenetilo... Sploh ne vem kaj so razmišljali, če bi bil njihove presoje bi se še jaz ustavil in jih fotografiral :))


kaj ima to veze s POLICISTI?

Dodatno: tebi je jasno, da moraš vedno voziti s takšno hitrostjo da tudi če je drevo sredi ovinka podrto ti lahko varno zaustaviš vozilo?
Ali pa nemara misliš da bi bilo bolje če bi se ti tvoji cestarji zaustavili 100 metrov za vozilom, da tebi niti ne bi bilo jasno kaj se dogaja in bi za cestarji zavil nazaj na vozni pas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

oemdzi ::

Eno je nuja drugo je pa brezvezno tveganje, tip se je umaknil iz avtoceste, oni pa se sredi ovinka ob črto za prehitevalni pas sparkirajo kot da so na parkirišču in to z izjemno šalabajzerskim oznakam za zaporo pasu.. Res škoda, ker nisem imel možnosti to poslikat, ker to je bilo naravnost iskanje prometne nesreče. Sicer pa verjemi, da če pade na tisto mesto drevo te reši samo še sreča, ker ustavil se nikoli ne boš, razen če voziš 60 po avtocesti. Se spomnim, da se je ravno tam pred leti eni ženski pokvaril avto na prehitevalnem pasu, pa je imela toliko prisebnosti, da je šla ven iz avta in mahala pred ovinkom.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Olórin ::

Na avtocesti nikjer ni takega ovinka, da ne bi mogel varno zaustaviti pri hitrosti 130 kmh. Če je cesta toliko ovinkasta postavijo temu primerno nižjo omejitev hitrosti.

Če temu ni tako pa namesto da si hudomušen na forumu lahko obvestiš pristojne, narediš nekaj da se tam postavijo ustrezne table in se zniža omejitev hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

GTX970 ::

Na avtocesti nikjer ni takega ovinka, da ne bi mogel varno zaustaviti pri hitrosti 130 kmh

Dolenjska AC, klanec v Ivančno Gorico, smer NM, ali ovinek pri Lešnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

m0LN4r ::

Tu na cankarjevi se skrivajo v kontejnerju za biološke in skačejo samo pred manj in srednje premožne avte.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

scipascapa ::

A premožne in revne pa pustijo? 8-O

GTX970 ::

Itak, v prih se vozijo mafijozoti, v drugih cigani .
Z obojimi nočeš imeti opravka.

Invisible1 ::

m0LN4r je izjavil:

teli nasi poliiste skacejo cez cesto da te ustavijo,

Še nisem videl tega pojava, razen pri jelenih.

pa se veliko drugacnih stvari naredijo s katerimi na nezakonit nacin napisejo kazni.

Še nobene kazni, na tak način pa noben v družini.

Problem so jezikavi ljudje, ki jezikajo nazaj policaju in na koncu res dobi kazen, ki je mogoče najprej nebi dobil.

Jaz bi rad slišal ene par takih "ustavljanj". Prosim ne mešat z kaznimi.



ok ko em napisal "skacejo na cesto" nisem mislil kot divjad ampak da te zadnji moment vrze h kraju ali pa da ima policijski avto parkiran, skoci na drugo stran ceste in te ustavi. baje se tega ne sme. take stvari sem mislil...tale zakonik mi pove kar ucijo v avto soli na cpp.

memne zanimajo pravila katera veljajo za policiste (kje in kako lahko ustavljajo)


LP

m0LN4r ::

(1) Znaki, ki jih dajejo policisti, so:

- znaki, ki jih dajejo s položajem telesa in z rokami;

- svetlobni in zvočni znaki, ki jih dajejo z napravami, ki so vgrajene v oziroma na vozilih;

- drugi zvočni in svetlobni znaki.


....http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

Lahko te ustavi kako te hoče, al iz wcja skoči al iz jarka al iz letala s padalom nima veze. Ti se moraš ustaviti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

francek1 ::

GTX970 je izjavil:

Na avtocesti nikjer ni takega ovinka, da ne bi mogel varno zaustaviti pri hitrosti 130 kmh

Dolenjska AC, klanec v Ivančno Gorico, smer NM, ali ovinek pri Lešnici.

Tisto ni avtocesta, ampak dvopasovni kolovoz, kjer je hitrost omejena na 100 km/h !!!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dr_M ::

Olórin je izjavil:

Policist ima pravico stati sredi cestišča in urejati promet. To pravico mu daje zakon.

Zakaj vam skoči pred avto, da bi vas ustavil? Ker ve da bi ljubljančani drugače se naredili neumne in šli naprej češ da "niso vidli", ker so vozili po levem pasu.



A to ves iz lastnih izkusenj?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stb ::

m0LN4r je izjavil:

Lahko te ustavi kako te hoče, al iz wcja skoči al iz jarka al iz letala s padalom nima veze. Ti se moraš ustaviti.

Ampak če nekoga ustavlja zaradi prehitre vožnje (ki jo je ravnokar izmeril z radarjem!) bi lahko to upošteval in ne skakal pred avto tam, kjer tega vozniki ne pričakujejo.
Če nekoga ustavlja v coni 30, izmeril pa je 60 km/h (izmišljeno) bi lahko bil tako brihten, da se ne bi namenoma nastavil dirkaču na sredino voznega pasu. Enako velja pri višjih hitrostih, npr če je na avtocesti omejitev 130 se pač ne vržeš pred avto, ki si mu ravnokar izmeril neprimerno hitrost 180 km/h. Je v primeru takšne nesreče res vsa krivda na strani voznika? Samo zato, ker je ovira policaj in ne nek civilist ali srna? Srni se gladko pripiše krivda, ker nima odvetnikov za sabo. Civilista bi proglasili za norega (čeprav ni vedel, da avtomobilist divja). Policaja se razglasi za požrtvovalnega...

Ne zagovarjam divjanja, le nekaj več pameti in samozaščitnega ravnanja bi pa pričakoval od policajev. Izgleda, kot da so naveličani vsega in si za popestritev želijo biti opaženi heroji na polno plačani bolniški in invalidsko upokojeni zaradi poškodbe pri delu.

Če pa menijo, da je varno skakati na cesto pred avto s prekoračeno hitrostjo je pa najbrž omejitev postavljena prenizko.

Mcsin ::

To, da vas policist preseneti pred vozilom je verjetno predvsem zato, ker ste z mislimi vsepovsod drugje samo pri vožnji ne. Da ne omenimo še raznih telefonov, sendvičev, šmink, cigaretov itd...

darkolord ::

Je v primeru takšne nesreče res vsa krivda na strani voznika? Samo zato, ker je ovira policaj in ne nek civilist ali srna?
Enotno stališče sodne prakse in teorije je, da je avto nevarna stvar. Upoštevati je namreč treba veliko tveganje za nastanek škode, ki ga prinaša uporaba vozila na motorni pogon. Za škodo, nastalo v zvezi z nevarno stvarjo pa se šteje, da izvira iz te stvari (149. člen Obligacijskega zakonika - OZ). Zakonodajalec je predpisal objektivno odgovornost imetnika motornega vozila za škodo, ki jo povzroči tretjim, če ti niso udeleženi v nesreči kot imetniki motornih vozil.

M-XXXX ::

Enotno stališče sodne prakse in teorije je, da je avto nevarna stvar. Upoštevati je namreč treba veliko tveganje za nastanek škode, ki ga prinaša uporaba vozila na motorni pogon. Za škodo, nastalo v zvezi z nevarno stvarjo pa se šteje, da izvira iz te stvari (149. člen Obligacijskega zakonika - OZ). Zakonodajalec je predpisal objektivno odgovornost imetnika motornega vozila za škodo, ki jo povzroči tretjim, če ti niso udeleženi v nesreči kot imetniki motornih vozil.

In kakšna bo ta objektivna škoda, če ti recimo eden skoči direktno pred avto in recimo nimaš časa in možnosti odreagirati? A 100% bo tvoja? Ne ne bo...

darkolord ::

Pri tem skakanju direkt pred avto gre seveda za dramatiziranje. Na koncu nekako vsem uspe ustaviti brez škripajočih gum, pa niso supermani.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Meni je na AC (vozil sem po prehitevalnem pasu) skočil na vozni pas in pomahal z liziko. Italijan. Nisem imel težav z ustavljanjem, ker sem ga videl že prej. No, na koncu niti dokumentov ni zahteval.

poweroff ::

Invisible1 je izjavil:

pa se veliko drugacnih stvari naredijo s katerimi na nezakonit nacin napisejo kazni.

Definiraj nezakonit.

Aja, verjetno takole: "Jaz sem nad zakonom, mene ne bo noben ustavljal". >:D

Sicer pa ni čudno, da ti skačejo čez cesto. Glede na tvoj nick - Invisible1 - te verjetno sploh ne opazijo. :))
sudo poweroff

stb ::

darkolord je izjavil:

Pri tem skakanju direkt pred avto gre seveda za dramatiziranje. Na koncu nekako vsem uspe ustaviti brez škripajočih gum, pa niso supermani.

ABS pa te reči tudi imajo avtomobili, da nikoli ne škripajo gume. Razen v filmih, kjer škripajo zmeraj. Če so policaji tako zelo prepričani, da imajo to že vsi avtomobili, bi lahko dvignili omejitve. Policaji točno vedo, kje po mnenju voznikov razmere dopuščajo hitrejšo vožnjo, saj se redno postavljajo na ista mesta, in s svojim skakanjem pred prehitra vozila to potrjujejo.

Bi bilo zanimivo po ZDIJZ zahtevati naslove prometnih prekrškov in na zemljevidu vizualizirati prekoračitve hitrosti. Vključno z razredom prekoračitve (navedena alineja zakona).

Mogoče tudi podatke o poškodbah pri delu prometnikov.

Da ne bo pomote, ne zagovarjam divjanja. Se pa vsake toliko lahko zgodi, da je voznik zamišljen, vozi dejansko prehitro, potem pa se za popestritev najde en pretirano "požrtvovalni" policaj.

poweroff ::

stb je izjavil:

Bi bilo zanimivo po ZDIJZ zahtevati naslove prometnih prekrškov in na zemljevidu vizualizirati prekoračitve hitrosti.

Do it!

No, nekdo je to že naredil, zadeva bo upam objavljena kmalu...
sudo poweroff

lukaz ::

m0LN4r je izjavil:

teli nasi poliiste skacejo cez cesto da te ustavijo,

Še nisem videl tega pojava, razen pri jelenih.

Pojdi kdaj čez Medno zvečer. Postavijo se pri gasilnem domu in merijo avtomobile, ki vozijo proti Medvodam. Situacija se je po parih prijavah malo izboljšala, saj sedaj vsaj ne puščajo več avta neosvetljenega na sredini stranske ceste ter nosijo odsevne jopiče. To, da skačejo čez cesto še pa še vedno dogaja.

m0LN4r ::

A če ti pa otrok skoči pred avto in ga povoziš pa vse kul ane. Sam če pa policaj je pa problem pri policaju.

Kaj hočete s to temo dosežt?

Najti izgovor zakaj se ne ustavit ali zakaj bit nepreviden na cesti?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

lukaz ::

V vsakem primeru je moja reakcija ista. Pričakujem pa drugačno obnašanje od odraslih ljudi, sploh od uradnih oseb.

m0LN4r ::

lukaz je izjavil:

V vsakem primeru je moja reakcija ista. Pričakujem pa drugačno obnašanje od odraslih ljudi, sploh od uradnih oseb.

To je povsem irelevantno, ker nikoli neveš vnaprej kdo ali kaj ti skoči na cesto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dj_uro ::

Skoraj vsakodnevno se vozim mimo Mednega v obe smeri, pa ne vem ce sem 2x videl policiste na tej lokaciji, ki jo sam omenjas... Mestno redarstvo vsak dan, policiste pa v Medvodah pred/za tamalim petrolom, tam ko coffietogo prodajajo.. In ne, ne skacejo cez cesto.... To samo v Kranju delajo ;)
vw-klub.si

donvito ::

dj_uro je izjavil:

Skoraj vsakodnevno se vozim mimo Mednega v obe smeri, pa ne vem ce sem 2x videl policiste na tej lokaciji, ki jo sam omenjas... Mestno redarstvo vsak dan, policiste pa v Medvodah pred/za tamalim petrolom, tam ko coffietogo prodajajo.. In ne, ne skacejo cez cesto.... To samo v Kranju delajo ;)

Saj poznaš tisto: "Kdor ne skače ni slovenc" Najbrž zato. :))

facepalm ::

nekako se mi zdi (baba cula, baba rekla), da mora biti nekje v kaksnem zakonu to, da te mora policaj ustaviti na primernem (zavarovanem) mestu ter, da med ustavljanjem ne sme ogrozat svoje in voznikove varnosti. s "skakanjem" na cesto pa pocne ravno to.

ce pa takega dolocila ni, je skrajni cas, da ga dodajo

torres8 ::

mene je enkrat ustavil in mi napisal kazen za rahlo prehitro voznjo....pa sva imela lepo dabato in sem ga vprasal kej imajo omeitve za ustawljat in to in mi je rekel da ni pomembno kje je ker on je uradna oseba in je njegova dolznost da ce vide nekoga v prekrsku da ga ustavi

facepalm ::

verjetno pa ni misljeno da ga ustavi "at all costs" :)

m0LN4r ::

Kako da ne?
A če vidi, ropanje banke (kar ustreza "nekdo v prekršku" ) na drugi strani 4 pasovnice, bo rekel. Hell moram okoli, it čez prehod in počakat na zeleno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darkolord ::

Prekršek in kaznivo dejanje ni isto

m0LN4r ::

Aja ok, potem pri enem pač pusti pijanega divjaka, da pobegne, ker nesme prek ceste, pri drugem pa lahko.
V kerem zakonu je to opredeljeno, kdaj sme in kdaj ne? Zakaj bi sploh bilo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

prekrsek in kaznivo dejanje ni eno in isto...
in tudi v tem primeru, ce nekdo povozi policaja (ali pa ostane ne vozicku ker je zletel iz ceste, zato da se ga je izognil pri tem pa ubil se ostale 4 sopotnike v avtomobilu), ga lahko iztozi za povzrocanje splosne nevarnosti.

m0LN4r ::

Pa toži otroka, da ti je skočil čez cesto.

Oz. če bo pustna maska policaja, ga kr povozi in stoži. win-win
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

lahko tozis skrbnika otroka..

m0LN4r ::

Ja saj, pravim. Na sodišču boš definitivno zmagal. Boš pač rekel, da si mislil da je policaj, ker je bil tko oblečen in si se odločil da ga povoziš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

nima veze kdo je.. ce brezglavo preckas 2, 3, 10 pasovnico (kjer ni dovoljeno) in pri tem povzrocis nesreco, bos odgovarjal. pa ce si policaj, cigan, otrok ali politik. cepraw za slednjega nisem siguren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

m0LN4r ::

Ne je ne, ker se ustavim....pa ce je policaj, cigan, otrok ali politik. cepraw za slednjega nisem siguren.
Če bo pa drevo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

a ok

lukaz ::

dj_uro je izjavil:

Skoraj vsakodnevno se vozim mimo Mednega v obe smeri, pa ne vem ce sem 2x videl policiste na tej lokaciji, ki jo sam omenjas... Mestno redarstvo vsak dan, policiste pa v Medvodah pred/za tamalim petrolom, tam ko coffietogo prodajajo.. In ne, ne skacejo cez cesto.... To samo v Kranju delajo ;)

Pozno zvečer? Čez dan jih ni, ker se jih prehitro opazi ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opis dela naših policistov

Oddelek: Loža
415524 (4208) ahac
»

Mnenje o policajih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926583 (18377) strup121

Prometna nesreča na enosmerni cesti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9113785 (11000) Mavrik
»

Deljena krivda, namesto 100% krivda pešca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11319170 (16495) amigo_no1

Več podobnih tem