» »

Nakup Renault Clio 1.5 DCi

Nakup Renault Clio 1.5 DCi

«
1
2

Sergio ::

Zanimajo me izkušnje s tem avtomobilom, če jih kdo ima. Nekako se resno zanimam za nakup Renault Clio 1.5 DCi z 80 KM, saj je lušten, varen, majhen, ter pokuri _res_ malo bencina.

Ima kdo izkušnje s tem avtomobilom?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Cveto ::

Ima ga moj najboljši prijatelj, tako da se se kar dosti prevozil z njim.

On ima Verzijoi 1,5 dCi 80 Extreme, ki je podobna oprema kot Dynamique.

Motor je obličen, po števcu gre 190, lepo potegne, poraba je 5-6 litrov, dela res lepo, dosti lepše kot moj Leon TDI.

Slabo je pač to, da je to Clio. Majhen, vsak ga ima, zastarela oblika ...

Če te te stvari ne motijo, potem vsekakor priporočam. Za ta denar ne boš dobil boljšega avta, ki bo tako dobro šel in tako malo porabil

R0K ::

Sej veš, da nočem spodbijat, da bi ga kupil ampak ima folk kar precej problemov s Clii. To predvsem berem na Mobisuxu, kjer je zlo velik folka, k ma kakšne težave s clii. S motorji avtomobilov še najmanj (ker DCi je ziher dober!) ampak nasploh s kakovostjo avtomobila.

Je pa res luštn. Lohk pa še premisliš o drugih avtomobilih, pa s Puntoti imajo tut kar dosti težav. Kaj pa Opel corsa, mogoč toyota yaris, pežo 206, vw polo, .. maš še veliko izbiro ..

Itak pa mislim, da mata najmanj dva s-tjevca dci-ja pa bota kaj povedala.

Popeye ::

Moje frend ga ma pa prav da je zlo zadovoljen k full mal porab, gre pa kr dobr. On ma crnga tko da tud dobr zgleda ....edin kr ga mot je da ma mal premal placa :| ...tud spredi. Use ostalo je pa full dobr:) .
Sam js bi za a dnar raj kej druzga nabavu....:P
lp

MI_KO ::

Rok ma prav glede kvarjenja cliov. So na dnu statistike. (Čeprav jaz nikogar ne poznam, katermu bi se clio pokvaro)

Nizka poraba je res super, toda kaj pa nabavni stroški? (Okol 2.6M sit če se nemotim)

Popeye ::

Moj stric je meu z novim Cliotom totalko pa se mu ni niti en 'AIR BAG' aktiviru oz. napihnu, pa se ni mel kasko....kreten.>:D

lp

skyy779 ::

Kolegu je naslednji dan, ko ga je iz salona pripeljal, nosilec od auspuha odzadaj poču in takoj je bil tri dni brez avta. Aja pa nikamor ga ni ruknu. Razen tega je pa avtek ok, tudi potegne dobro 1.6 16V...

undefined ::

Največ problemov s Clioti je zato, ker jih pri nas največ ljudi vozi. Prav tako tudi s Punti. Dosti manj problemov je z drugimi modeli, ki niso v tako pogosti uporabi.

Prav tako ima največ uporabnikov težave z Windowsi in dosti manj z Lunuxom. Zakaj, ker je Linux boljši? Ne. Pač pa zato, ker 98% uporabnikov laufa Windows. :)

EjTi ::

IceMan: To je ziher res, da je več Cliotov, in da je zato več ljudi, ki se jim kvarijo. Zato se pa pogleda statistike. In te kažejo, da se pokvari dosti več Cliotov (okoli 3%) - to je "količina pokvarjenih"/"količina kupljenih" kot pa ostalih avtomobilov (pod 2%). Jest bi zato raje pogledal na Peugeot 206, ipd.

Sergio ::

Peugeota 206 ne bi tikal s pokvarjenim daljincem.

Strošek 2.6M je velik, ampak hej, vsi moramo denar tudi za kaj zapraviti, ane? :D

Tile 3% niso kaj preveč vzpodbudni, ampak jaz res ne poznam nikogar, ki bi imel slabe izkušnje s Cliem.

Plus -- poraba 5 l dizla na 100 km je sanjska, vsaj za mene, študenta :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

Hmmm, sicer vozim Clio 1.2, a vseeno. Avto se vozi blazno lepo [v snežnem metežu z nespluženimi cestami je šel lansko leto blazno lepo], težav še nismo mel. Sicer 1.2 ni ravno v redu za prehitevanje [v navezi z nepogumnim voznikom ala jaz sploh ne], a je 1.5 verjetno veliko boljš ;).

Sicer pa, Sergej, saj veš kako se je z njim vozit ;).
https://dolhar.si/

Popeye ::

Kaj je pa narobe s P 206??? Js mam Puntota pa ga nameravam zamenjat za P 206.....

lp

Sergio ::

Bom napotil Brad3Ka na tale thread. Njegova mati si je lastila P-206 in imela TAAAAAKE težave z avtomobilom (novim), da to verjet ne moreš. Od takrat se jaz pižojev 206 izogibam -- saj veš, ena slaba izkušnja hitro spremeni mnenje.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MI_KO ::

Če boš kupoval rabljenega:
- Nad C stebričkom lak zelo rad spoka (V 90% primerov)
- preglej notranje kljuke na vratih, te rade počijo ob vijaku
- Izpušni lonci in zavorne ploščice so pri vseh renaultih porabni material.

Btw, na autobildu so naredli en report, kaj na Cliotu 2 (verjetno tud na 3) vse rado crkne. Preberi.

Sergio, kaj pa rabljenega?
Rabljena vozila imajo pogosto celo prednosti v primerjavi z novimi. Poleg tega, da lahko dobiš 3 leta star, zelo dober avto za 1/2 cene novega. Poglej malo na avtonet.

To predlagam zato, ker sovražim male avtomobile in bi ti raje privoščil kaj večjega.:))

Popeye ::

Js pa tud s Puntotom nism glih zadovoljen. Drugac sm full dnarja gor zmetu da sm ga zrihtu sam motor je sumljiv. Kr neki ga steka se posebi kadar je se hladen..... Dedek je kupu novo Micro.....to je pa zakon avto sam zame mal predrag. Sploh ne rabs kljuca.:)
Kaj pa nova Ibiza?

Pat_MaGroin ::

2,6m za NOV avto dat, potem pa fina poraba za studentski zep?

A so teb tud doma rekl da ti kupijo avto, za vse ostalo bos pa sam placval?
hihi
:)

Sergio ::

MI_KO: Hvala za nasvete.

Glede nakupa rabljenega, ja: avtohiše zelo rade prodajajo testne avtomobile s 4-5k kilometri z 0.5 M nižjo ceno, kar je kul. Vprašanje pa je -- kolk je ta avto zgonjen?

Poglej, jaz bi v prvi vrsti rad avto, ki porabi malo bencina. Če bi se mi šlo za limuzinskost, bi od staršev kupil Toyoto Carino 2.0 GLI s 135 konji, blindiranimi šipami,... ampak ta zadeva porabi reci piši 10 litrov na 100 km. Na mesec bi dal za bencin potem 40 jurjev. Bi pa res imel VELIKO prostora (da, sem velik človek :D) ter vse bonbončke avta višjega srednjega razreda (vsaj zdi se mi, da ta avto spada tja).
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

rsaver ::

Jaz mam Cliota 1.4 16v mam nekje do 7.5l porabe!
Nebi ga zamenjal za noden drug avto!

P 206 ima velike probleme z menjalniki,mama ga ima in sibkejsi modeli so zanic!

Pa ce Cliota kupis dobis najvec za svoj denar(glede opreme)----- ma pa eno zelo slabo stran to pa so
rezervni deli ki so najdrazji med vsemi proizvajalci!!!!;(

Kolega ma 1.5DCi(modri i) in ni boljsega avta!!

Puntota ne bi nikoli kupu(preslabe mašine),opla tud ne ,...

Je pa to stvar samega posameznika!!!!

LP

rsaver

Sergio ::

PIC: ne. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MI_KO ::

Testnega - bognedaj!!! KAj smo vse s tesnimi delal,...

Ni ti treba ravno požeruha vzet. Saj tud dobre dizle dobiš za mal dnarja.

40k sit, kolk pa se ti okol voziš?

Sergio ::

MI_KO: vsak dan nujno enkrat Grosuplje-Ljubljana-Grosuplje. Plus kakšen dan lahko grem 2x v LJ, kakor pač pade. V soboto pa še dodatne relacije delam, ker greva s punco dostikrat rada kam malo dlje od Ljubljane (stari celjski kino sux press) :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Popeye ::

Mene pa zanima glede teh testnih, ce moras za est avta placat al pa kaksno predplacilo dat al ga lahko kr sprobas...
A pol P 206 niti slucajn ne priporocate.....a je usaj bolsi od Puntota? K men punto gre tud 190 po stevcu.:P

ali3n ::

Sergej - samo testnega ne kupi.... jaz in moja klapa se vsakih 14dni izživljamo nad kako Toyoto... ampak dobesedno izživljamo...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sergio ::

Hvala za nasvet, ali3n. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

roCkY ::

Dobro leto imam 65 "konjsko" različico Clia DCI z Dinamyque opremo. Do zdaj težav ni bilo nobenih. Poraba med 4.4 in 5,2 odvisno kje in kako se vozi in kolk dela klima. Absolutno ne menjam za noben drug avto, ki je trenutno na tržišču. Osnovna cena je na prvi pogled res nekoliko visoka. Vendar, ko primerjaš opremo boš ugotovil je daleč od tega. Vedet pa moraš da je vožnja z takimle dizelskim agregatom drugačna, v povprečju pa prav nič pošasnejša, kot z kakšnim 90-110 KW bencinskim, da ne boš kasneje razočaran.

TribesMan ::

Tako bom rekel doma mamo Renaulta Clia 1.2 l.98 vsak dan sem mat z njim vozi v službo, ki je oddaljena od doma 5km, torej je jasno da avto 90% vožnje ki jo ima naredi z mrzlo mašino, mat ga ne špara nevemkako, jaz pa še petkrat manj. Dosedaj nismo mel z njim nobenih drugih stroškov, kot reden servis vsako leto ter gume, še servisi so prav poceni. So mi že govorili razni moji kolegi, kako je renault nekvaliteten avto... oprostite mi je zelo žal ampak ta naš clio je potem dobitek na loteriji če je to res. Potegne ne nevem kako ampak se lepo pelješ 100-130 ni problema, pokuri vedno pod 5.5l kar je glede na to kako je vožen pravi čudež, pač pregovorna renaultova varčnost. V notranjosti se mu vidi da je to avto za male dnarje, vendar je pri novejši izvedbi in malce boljši opremi (Dynamique...) notranjost prav carska, edina stvar ki me moti je to da je na zadnji klopi zelo nizek strop, če se peljem zadaj imam glavo v stropu (184cm) sam ponavad to men ni problem, ker vozim jest ponavad. Sicer jest ne maram dizlov (traktor mamo pri nas samo za na njivo) vendar ga mnogi pohvalijo, po performansah mašine in njeni hrupnosti ti pa garantiram da je trenutno renaultov DCi veliko boljši kot recimo VWjev TDI, TDI je pač zelo zastarela tehnologija, ki se ji izteka čas. Ne vem če se ti splača kupovat dizel če ne misliš narediti vsaj 10000 km na leto, je že na zacetku dražji od bencinarja, pol boš moral pa še pri registraciji plačat mal več, ker je mašina nad 1.4... kolkr češ.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

|_CoBrA_| ::

Moja mama ga ima, vendar se oče zelo jezi na Clia (1,2 16V- Dynamiq)
Stvar je bila dokaj resna. Imamo ga temno modre barve in pod vrati, pa med streho pa med prtljažnikom sploh ni pobarvan. (jej še mene jezi, še posebno zato, ker sem to prvi opazil). No potem pa ga je oče peljal na servis gor pa so se pizdili, češ da so vsi tako pobarvani (sploh ni res).
No potem pa se je pojavil še en problem. Vrata. Če vrata zaloputneš kot pri nemških avtomobilih nastane kriza. Kjer se stikajo vrata pa streha sploh ni barve (odpadla je).
No pa tudi poraba ni enaka kateri piše v testih. Poraba je 7l/100km. No na daljše proge pa se spravi na 5,5l/100km. Jaz pravim da je popolen polom.
No kar se pa tiče zvočnikov v avtu je pa tudi kriza. V vrata se jih da dat, ko pa jih hočeš umontirat v armaturo pa nastane problem. Mrežica je zalepljena tako da je ne moreš odstraniti. Fack

Kar se pa tiče P206 je pa tudi kriza. Frend ga ima in ni zadovoljen z njim. Žre mu olja, več kot bencina (no malo pretiravam, ampak vseeno). Nekega dne ga hoče vžgati pa nič. Mrtvo vse. Ugotovili so da mu je šla elektronika. Kaj bo zdaj pa ne vem. Aja še nekaj. Karoserija je pa živ pleh.

Še najbolj so mi všeč po kvaliteti in obliki nemški avtomobili (VW, Škoda, Aqui,Seat, Mercedes; Opel ni vreden cene in kvalitete, BMW pa ima od kar so ga začeli izdelovati pa do zdaj enako obliko).
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

Boško ::

Punca ima clia, tak da govorim iz prve roke!!!

BEJŽ OD CLIJA!!!!!

Crknil kazalec za temperaturo vode - ker ne morejo zamenjati samo enega kazalca ampak vse 4 + vse kontrolne lučke + računalnik za kilometre = 100000 sit!!!8-O

Odpovedal senzor za zračne blazine pod sedežem = 20000sit!!!8-O (prištej še servisno uro)

Avto je star leto in pol, števci so šli pod garancijo senzor žal ne!

Za P206 pa pravjo da je bol lep kot dober!

Toplo odsvetujem!!!

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boško ()

Yohan del Sud ::

Lep avto. Kul avto. Roke stran, če ne misliš narest 30000 km/na leto.

Kar čem rečt, rahlo precenjen za normalen avto, za dizla pa sam računaj...

Bacilio ::

Reku bi sam neki glede cliota. Za ta dnar si rajs kupm 2 leti starega opel astro karavana dizla. Pokur tolk k tale clio sam da je saj avto! Poglej mal razliko avtomobila. Vozim ople pri AVIS-u in ti lahko recem da je Opel Astra super avto. Ne manjka mu nic + ze original je opremljen z bose zvocniki >:D sam mors pazt da dobis original. Ker ce kupis avto pri AVTOTEHNI ti seveda te zvocnike ven pokradejo in notr eno skart robo dajo! Tko da premisli o nakupi tega avtomobila. Ce bosta si s punco kdaj zazelela XXX v cliotu verjem da nau slo, ce bosta pa v astri karavan >:D >:D >:D mislm da ti to vse pove!

SkIDiver ::

Boško kaj morš vse kar crkne original servisu pelat? Tam ti bojo itaq zaračunal. Samo cev za hladilni sistem me je koštala 14k sit, ki je počla. Ko sem slišal za koliko mi jo model pripelje iz avstrije sem zavijal z očmi. Za 7k z prevozom vred!!! Drugače kar se tiče renoja je pa tko. Pr nas mamo renault 21, 1.4 in zadevca še vedno dela in to odlično. Užge na prvo (in crkne tud:D ) motor je pa navaden (nima elektronike). Prehiteva se čist cool sam znat je treba. Men je blo na začetku poden sedaj pa gre ko kugla, ko sm skužu zadevo. Poraba lepih 6 litrov po mestu kake pol litra več. Do sedaj počila cev za vodo in utrujen prvi desni ližaj. Drugega nič. Bencin, gume, ploščice ter registracija. Olja pa ne papa spljoh. Za študentski budget mi je čist ok zadeva. Za 2 jurja se prpeljem iz NM v LJ in nazaj ter še malo lutanja po NM in pridem še enkrat nazaj v LJ. Brzina? 170, kadar mava dan pa tud do 190 leti. Več nisem poskušal. Tolk o francoski kvaliteti.

A ste kj pomislni na ford fiesto? Frend ma 1.4 16v letnik 98, če se ne motm in je izredno zadovoljen z njo. Al pa še malo počakaj na novega yugeca>:D :D

shock ::

In kaj pravite na C3 HDI 1.4? Edina stvar kar me tuki ni všeč je cena.

Smorny ::

Foter je nabavik clieca 1.4 16v. V dobri polovici leta je naredil 43k km in je zaenkrat še vse v redu. Novi imajo celo dober izgled. Clio 2 se mi je pa zdel totalno ženski. Kaj pa nova Ibiza?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

undefined ::

Dajte tisti, ki pljuvate po Cliotu, še zraven predlagat svoj model. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

DrSergioDJ ::

hum, jst cliota z 5m stapom (palico za ne-vseznalce) ne pipnem.. :D

kaj vse sm ze o napakah na teh avtih prebral...brrrr :|

Predloga ti šefe žal ne morem dati, ker ne vem, do kje imaš omejene finance...

načeloma pa bi sam pogledal (ce je v igri hatchback in dizl motor) za C3, ali opel corso 1.7 DTI
...

Shaky ::

Clio je kar dober avto, za moje pojme sicer malenkost premajhen, ampak vseeno. Sestra ma 1.6 diesel in je zadovoljna. Dejstvo pa je, da ko se enkrat navadiš na udobje, ki ti ga nudi, težko preklopiš na kaj drugega (moje mnenje). Kar se pa tiče napak in okvar, kvarijo se vsi avtomobili, deli so pa tud dragi.

LP

DAre

LPP ::

Naš Clio 1.4 je star devet let, ima dvesto tisoč kilometrov, imel je dva omembe vredna servisa, zdej je pa že čas, da ga zamenjamo, saj podvozje spominja na krekerje (ali kekse - ga takneš pa se zdrobi).
Vendar pomni: kakor boš ti ravnal z avtom, tako ti bo on vračal :)

(Sicer se pa lahko še vedno voziš z javnim prevozom :)))
Ljubljanski potniški promet

jjohny ::

TribesMan,
TDI je pač zelo zastarela tehnologija, ki se ji izteka čas.

ti ne veš o čem govoriš.
Sedaj mi pa razloži, zakaj je TDI zelo zastarela tehnologija. TDI motorji, ki jih sedaj vgrajujejo v WV, Audi, Seat in Škodo imajo tehnologijo Pumpen-Duse oz. po naše tlačilka-šoba. Ta tehnologija je bila prvič uporabljena v Golfu, ki ima 115 KM, leta 2000 in se je pokazala za zelo dobro.

lp, jani

marko321 ::

Jaz pa mam cliota 1.4 letnik 97 in moram rečet da imajo clioti ZELO dobre motorje,potegnejo zelo dobro, EDINA slabost teh avtov je da so nareti iz ZELO slabih materialov. Nemski avtomobili so v tem v zelo veliki prednosti! Tak da mi je kar malo žal da si raje nisem kupil kakšnega nemca. Drugačee pa so ti avtomobil dosti lepših oblik kot nemški!

Sicer pa ima vsak svoj okus!

TESKAn ::

Sergio, poglej si kakega C3 dizla. HDi motorji ne porabijo veliko - mi imamo C5 z 2.2 HDi, porabi cca. 7,6 litra/100, tako da poraba pri C3 po moje ne presega 5l/100. Plus meni je C3 en najlepših avtkov.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

R0K ::

jjohny : komon-rejl dizli drugih proizvajalcev, morjejo bit vsaj teoretično boljši, ker imajo pač boljšo zgradbo. to se bo pa vidlo šele čez kakšno leto, dve. govorim pa o hdi, jtd in drugih.

TribesMan ::

jjohny TDI ki ga trenutno uporablja VW in kompanija je zasnovan na tehnologiji iz časa golfa 2, v primerjavi z common railom prve ali druge generacije (druga se bo pojavila v roku pol leta) je totalka za cajtom, če pa ne veš o čem govorim pa probaj 2 testa. Vžgi mrzlega TDIja in mrzlega CommonRaila pa poslušaj prosti tek mašine (namig, CR je veliko tišji in nima tistega traktorskega zvoka), drugi test pelji se za TDIjem in CR pa primerjaj vonjave in dimne signale (TDI smrdi in ponavadi vsak kadi kadar ga tiščiš v klanec, CR pa ne)... CR2 pa bo naredil le še večjo razliko.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

R0K ::

Iz časa Golfa 2 glih ni, ker je motor veliko spremenjen. Pa tudi ta, da kadi je ze mal bedna. Sploh ni res, ko je TDI zagret dela ko urca.

Se pa strinjam, da se ima vedno traktorski zvok in da ko je mrzu je zlo glasn pa trese.

Ni pa tok hudo slab, se ga da fajn zrihtat. Recimo GTI TDI golfa lohk za ene 250k sit spraviš na 200KM kar je že pa lepa številka...

So pa CR dizli ziher boljši - v prednosti. Predvsem je men ušeč pri CR motorjih to, da vidiš obratomr clo do 7k rpm. tdi niti 5k ne vid od bliz...

jjohny ::

Jaz se ne bom spuščal v debato kateri dizel (Renault ali WV)je boljši, kajti to se neda kar tako enostavno reči, ta je boljši in pika. Marsikaj se lahko vidi iz deleža dizelskih motorjev proti vsem prodanim avtomobilom te znamke.
O TDI pa lahko nekaj povem, iz lastnih izkušenj, ker ga pač imam (Golf 1.9 TDI, 115KM).
Avto imam od leta 2000, takrat ko so prišli novi TDI (Pumpen-Duse). Do sedaj sem prevozil 93000 km brez kakršnekoli okvare. Glede motorja sem zelo zadovoljen, sploh glede njegovih zmožnosti in porabo goriva. Porabo spremljam dokaj redno in se giblje med 4.9-5.8 l/100 km. Tu notri je zajeta normalna vožnja brez kakršnegakoli šparanja, klima in Webasto grelec.
Tudi, jaz sem že videl in vohal Renaulta, ki je kadil in smrdel, vendar na podlagi tega ne sklepam, da je slabši od WV.
Kar se tiče hrupnosti, se jaz zanašam na uradne tovarniške podatke, ki si jih lahko vsak pogleda in potem primerja med npr. Clitom in Golfom.
Glede smradu, ki ga omenjaš, pa si poglej katere EURO norme ima WV in katere Renault.
Nekaj bi še rekel glede zmogljivosti TDI motorja (Pumpen-Duse). Golf, ki ima 115 KM ima navora 310 Nm. Mislim, da ta številka veliko pove. Še najbolj realno pa jo čutiš v avtomobilu.
Kot sem že na začetku omenil, primerjava ni tako enostavna. Če hočeš biti realen moraš primerjati čim več stvari,(poraba, zmogljivosti, hrup, servisni intervali, elastičnost motorja, ...)

Jaz ne trdim, da je katerikoli boljši od drugega, iz lastnih izkušenj pa pravim, da je TDI zelo soliden motor in vreden nakupa.

lp, jani

Stallone ::

jjohny: hmm, čudi me tvoja poraba. Namreč imel sem enakega golfa kot ti, samo da je bil še 4 mition in mi je kuril lepo 7-8 litrov nafte. Sej je velik na tem da je na 4 pogon, sam, da maš tako majhno porabo... To je res, te mašine so res izjemne, nikol nobenih problemov, 100.000 km mi je naredil BREZ problemov, pa še to kako jo potegne!!

Zdej mam pa golfa 4 tDI in brez 4 motion in 130KM, to je šle užitek!!>:D Hude pa so šele nove dizelske mašine od VW kot naprimer V10, samo že pri 130KM morš pazit, če ne ti samo cvili pri speljevanju, ker je tok močn, tko da je najbol uzet Golfa 4 TDI 150KM 4 motion 8-) . Ok Sergio, to je zate mogoče mal preveč dnarja, tko da si kr lepo kupi Polota ali pa C3...
Drugače pa tudi ta Clio sploh ni slab!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stallone ()

jjohny ::

Velik delež voženj imam daljše ture. Predvsem po Sloveniji, približno 2x mesečno pa Munchen. Če je le mogoče tankam na Aralu v Nemčiji. Takrat opazim, da je poraba manjša. Nevem kaj je vzrok, verjetno kvaliteta nafte.
Stallone, daj poglej v knjižico, kakšno naj bi imel porabo tvoj prejšnji golf in primerjaj z podatki za mojega. Po moje 4 motion kar nekaj doprinese k večji porabi. Zanima pa me koliko porabi tvoj sedanji golf'?

lp, jani

Stallone ::

Ta golf sedaj torej karavan 130KM porabi ob zmerni vožnji(nič ga ne šparam>:D ) pokuri lepo od 6.8 do 7 litrov, in res me preseneča njegova poraba in moč!Imam pa seveda avtomatsko klimo, pa podvozje za slabe ceste, tko da je še mal višji. Aja, pa res se mi ne da jet v knjižico gledat, sorry :8) :)) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stallone ()

smash ::

ja ktre avto se pa pol zdej splaca kupt za ene 800 jurjov??

R0K ::

Ciljaš na male ali velike?

Za 800k dobiš že kr soliden (srednji razred) s klimo, ABSom in airbagi...

Pri malih pa ti bo vrjetno malo zmankalo za te ugodnosti.

Drugač pa lohk pogledaš na avto.net pa daš da ti nej recimo poišče vse kar je do 900k sit (itak se, da še vse mal zglihat) pa mal prečekiraš če ti je kir posebno všeč.

sash ::

v temo sem vstopo malo pozno, a vendar bi imel eno vprašanje za Sergia, v enem od svojih odgovorov si napisal

Če bi se mi šlo za limuzinskost, bi od staršev kupil Toyoto Carino 2.0 GLI s 135 konji, blindiranimi šipami...


zakaj pr hudiču majo blindirane šipe gori, kaj so kaki mafijci tvoji tastari ???
--------------------
Think different...
TOROiD Group
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14528196 (23998) krneki0001
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12228121 (25730) amigo_no1
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828647 (17940) MrBrdo
»

Dober avto nižjega cenovnega razreda? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626914 (22698) wooted
»

Kateri avto za 4-5k eur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9010504 (8074) profii

Več podobnih tem