» »

Slovenski zajtrk

Slovenski zajtrk

1
2
3

bluefish ::

Mipe je izjavil:

Tebi morda tako ustreza, ker imaš pisarniško delo in kavomat v službi.

Vendar tu govorimo o rastočih otrocih, ki hodijo v šolo.
Ne, sem še lepo na faksu, ki je načeloma bolj zahteven od tiste piflarije v OŠ. Kava je pa sploh odveč razvada in je dnevno ne pijem.

Skratka, nimam nič proti zajtrku, vendar naj se ga ne reklamira kot vsemogočen obrok in naj bo stvar odločitve posameznika oziroma staršev ob pogovoru z otrokom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

thramos ::

nevone je izjavil:

Saj tudi če je posledica navade, nima smisla nekoga navajati drugače, če zaradi tega nima posebnih težav.


Ja, vsekakor. Ampak, kot nakazujejo nekatere študije, so težave. Sicer se ne kažejo očitno in takoj (zato nekateri pravijo da jim nič ne fali) ampak dolgoročno kot povečana možnost za nekatere bolezni.

Mene so kot otroka silili zjutraj preden sem šla v šolo piti mleko. So me hoteli _navaditi_, da nekaj zjutraj konzumiram. Ampak meni preprosto ni pasalo. Malo kasneje mogoče že, ampak ne pa v tisti zgodnji uri od vstajanja do odhoda v šolo.


Metode vzgoje (zaenkrat) prepuščam drugim. :D Tudi jaz sem začel spreminjati svoje prehranjevalne navade šele davno po vgojnih poizkusih.

first_line ::

thramos je izjavil:

nevone je izjavil:

Saj tudi če je posledica navade, nima smisla nekoga navajati drugače, če zaradi tega nima posebnih težav.


Ja, vsekakor. Ampak, kot nakazujejo nekatere študije, so težave. Sicer se ne kažejo očitno in takoj (zato nekateri pravijo da jim nič ne fali) ampak dolgoročno kot povečana možnost za nekatere bolezni.
Mene so kot otroka silili zjutraj preden sem šla v šolo piti mleko. So me hoteli _navaditi_, da nekaj zjutraj konzumiram. Ampak meni preprosto ni pasalo. Malo kasneje mogoče že, ampak ne pa v tisti zgodnji uri od vstajanja do odhoda v šolo.


Metode vzgoje (zaenkrat) prepuščam drugim. :D Tudi jaz sem začel spreminjati svoje prehranjevalne navade šele davno po vgojnih poizkusih.


A študije iz Merkatorjevega 5x na dan? Bove enkrat primerjala mene, ki do dveh popoldne sploh nič ne jem in pa enega (tebe) ki je zdrav zajtrk. Kdor spuši plača pregled.

Mipe ::

5 Important Reasons Your Child Should Eat Breakfast
Otroci so boljše volje, bolj so pozorni med poukom, bolje se odrežejo na testih, bolj zdravi so, celo proti debelosti pomaga. Dosti študij je bilo narejenih, še nobena se ni postavila na stran nezajtrkovanja.

Če otrok noče zajtrkovati, ga je treba motivirati. Niso vse otrokove odločitve najboljše zanj - starši so odgovorni za vzgojo. In zgled je najboljša vzgoja.

Mipe ::

nevone ::

Otroci so boljše volje, bolj so pozorni med poukom, bolje se odrežejo na testih, bolj zdravi so, celo proti debelosti pomaga. Dosti študij je bilo narejenih, še nobena se ni postavila na stran nezajtrkovanja.


Tisti, ki jih zjutraj posilijo z obrokom, ne verjamem da so kaj bolj produktivni in zdravi.

Niso vse otrokove odločitve najboljše zanj - starši so odgovorni za vzgojo.


Tudi vse otrokove odločitve niso najslabše zanj. Predominantni starši tudi niso ravno kakšen blagoslov za otroka.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gruntfürmich ::

nevone je izjavil:

Tisti, ki jih zjutraj posilijo z obrokom, ne verjamem da so kaj bolj produktivni in zdravi.

pri sebi si to opazila? ali pa si se le razvila v uspešno žensko (morda s pomočjo zajtrka)?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

first_line ::

linki ki jih lepite so največja nadebluza kar sem jih doživel v življenju :(
Sploh pa Unicef, klub zavaljenih žensk ki deli hrano lačnim v Afriki in joče da dajte več, kaj ste tok skopušni.

Saj pravim, mi smo kot mulci bili zavaljeni prasci ki smo se naučili štet šele v 6-em razredu osnovne šole pri osemnajstem letu. Danes ko pa zjutraj otroc furajo zdrav zajtrk, so pa atleti in se smejejo Ajnštajnu.

blackbfm ::

Otroci so boljše volje, bolj so pozorni med poukom, bolje se odrežejo na testih

stvar motivacije

bolj zdravi so

kaj pa ma za bit otroku? če mal pokašlja in posmrka ni to nič takega.. al o kakšnem ultra zdravju je to govora?

celo proti debelosti pomaga

samo kalorični input in output šteje, povezava s tem ali ješ zajtrk je pa totalno nesmiselna če ne že absurdna

gruntfürmich ::

blackbfm je izjavil:

celo proti debelosti pomaga

samo kalorični input in output šteje, povezava s tem ali ješ zajtrk je pa totalno nesmiselna če ne že absurdna

daleč od tega, da je samo neto vnos odvisen od tega kam se bo tehtnica prevesila. oz. če je vnos extremno večji kot poraba, ni debate. če pa je to tam-tam, pa je s pametno razporeditvijo obrokov možno tudi pretentat presnovo oz. jo spremenit v tvojo korist.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bzzero ::

hehe, moj šef je npr. zagrizen zajtrkovalec 8-) Tudi ostale obroke zelo nerad izpušča. Tako do kosila nabuta vase toliko kalorij, kolikor jih jaz v dveh dneh. Meni zjutraj zadostuje kavica, njemu pa pol ribje paštete. Seveda se nama že na zunaj vidi kdo je bolj "zdrav". On je vsaj dvakrat bolj "zdrav" od mene. Sam osebno ne vidim nekega smisla v nažiranju navse zgodaj - po mojem mnenju je to larifari, ki nam ga prodajajo zahodne korporacije. Tam je tipična družina skupaj le ob zajtrku in občasno pri večerji. Kakšni pa so in kaj spravijo vase, pa tudi dobro vemo ;)
Meni ne sede, sploh pa ne cuker (med, nutela ipd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

nevone ::

gruntfürmich je izjavil:

nevone je izjavil:

Tisti, ki jih zjutraj posilijo z obrokom, ne verjamem da so kaj bolj produktivni in zdravi.

pri sebi si to opazila? ali pa si se le razvila v uspešno žensko (morda s pomočjo zajtrka)?:D


Eh, če bi le bilo tako enostavno.

Človek prenese veliko več, kot mu nekateri skušajo sugerirat. Razna posiljevanja ne pripomorejo nič. Če človek v svoji glavi zračuna, da mu zgodnji zajtrk ne ustreza, je lahko prav tako uspešen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mavrik ::

Dvignite nivo debate. Linki za vaša mnenja hudo pomagajo pri tem.

To da se vam nekaj "zdi" pač ni dovolj.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

nevone ::

Dvignite nivo debate. Linki za vaša mnenja hudo pomagajo pri tem.


Linke lahko vsak sam poišče. Kakšno pa je mnenje in izkušnje posameznih udeležencev v debati, pa ne more.

Ne vem, zakaj bi nas morale zanimati samo uradne študije, iz katerih se potem dela posplošitve na celotno populacijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

thramos ::

Iz osebnih izkusenj tezko ocenjujes vpliv prehrane na dejavnike tveganja za razvoj raznih bolezni.

Da se brez zajtrka lahko pocutis enako (ali bolje) kot z zajtrkom je jasno vsem. Da ne mores zacutiti nekaterih telesnih procesov, ki lahko dolgorocno skodujejo, bi moralo biti tudi.

bluefish ::

Kateri pa so ti telesni procesi?
Zaenkrat sem v tovrstnih debatah zasledil le povečano tveganje za debelost, ki pa je bolj povezana s teorijo, da se posameznik med izpuščenim zajtrkom in naslednjim večjim obrokom baše s cukrom.

Go-ahead ::

bluefish je izjavil:

Kateri pa so ti telesni procesi?
Zaenkrat sem v tovrstnih debatah zasledil le povečano tveganje za debelost, ki pa je bolj povezana s teorijo, da se posameznik med izpuščenim zajtrkom in naslednjim večjim obrokom baše s cukrom.

Mogoče zaspana presnova pri redkem vnašanju hrane, zaprtost,...

Linka nimam, poznam pa par sosedov s temi težavami.

Mipe ::

The Surprising Dangers of Skipping Breakfast

Skipping breakfast may increase coronary heart disease risk

Enostavno je, zajtrk stimulira presnovo, da laufa cel dan. Če se medtem ne bašete s sladkarijami in vsem tem sranjem, bo pač presnova kurila zaloge, preden spet "zaspi". En jogurt ali jabolko zjutraj je neprimerno bolj učinkovito za hujšanje kot preskočitev zajtrka - pa še malica in kosilo bosta hitreje prebavljena skozi presnovo v "prostem teku".

Kdor vam svetuje, da je za hujšanje potrebno preskočiti zajtrk, ta nima blage veze, o čem govori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

blackbfm ::

Mogoče zaspana presnova pri redkem vnašanju hrane, zaprtost,...

Linka nimam, poznam pa par sosedov s temi težavami.


prehranjevanje (v mejah normale) nima nekega vpliva na presnovo..eni hodijo na wc 3x na dan, drugi 1x na 3 dni..pa lahko oba tipa oseb enako "zdravo" jesta

En jogurt ali jabolko zjutraj je neprimerno bolj učinkovito za hujšanje kot preskočitev zajtrka


dokler nisi fizično aktiven (pa še tu je nekaj rezerve tudi na prazen želodec) je telesu popolnoma vseeno iz kje dobi energijo, iz maščob ali iz hrane.

francek1 ::

Ob tej debati si mi je utrnila misel, zakaj domači kmetje pač ne pridelujejo "manj kakovostne" hrane, take, po kateri pljuvajo. Zaradi tega, ker ne bi bila obremenjena z dolgim prevozom, bi bila vendar cenejša....avtomatsko bi odrezali konkurenco. (mi je jasno, da do tega ne bo prišlo, ker samo nakladajo...)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

gruntfürmich ::

Mipe je izjavil:

En jogurt ali jabolko zjutraj je neprimerno bolj učinkovito za hujšanje kot preskočitev zajtrka - pa še malica in kosilo bosta hitreje prebavljena skozi presnovo v "prostem teku".

Kdor vam svetuje, da je za hujšanje potrebno preskočiti zajtrk, ta nima blage veze, o čem govori.

točno tko. ne vem za vas ampak meni se zdi da je splošno znano da je najslabše nažirati se zvečer. takrat se boš lahko, ob enakem vnosu kalorij kot če si 'pametno' razporediš obroke, celo redil!
in zato greš po tej analogiji na začetek dneva in pomisliš da je zajtrk pa le ok zadeva...

blackbfm je izjavil:

prehranjevanje (v mejah normale) nima nekega vpliva na presnovo..eni hodijo na wc 3x na dan, drugi 1x na 3 dni..pa lahko oba tipa oseb enako "zdravo" jesta

no, čokolada na eni ali pa donat & jogurti na drugi strani že vplivajo na režim obiskov wc školke...:)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

no, čokolada na eni ali pa donat & jogurti na drugi strani že vplivajo na režim obiskov wc školke..


če redno ješ vse naštete zadeve ti ne bo nič

BigWhale ::

blackbfm je izjavil:

Apetit je odvisen kaj delas cez dan, ne pa od zajtrka.. ce ti je dolgcas doma in v luft gledas se 100% naziras brez potrebe, ce pa si med ljudmi al pa zaposlen da ti kdo diha za vrat ker se nekaj mudi narest, takrat je pa hrana tazadnja stvar na katero mislis :)


No, ne glede na to kaj delas cez dan, ponoci vse kar si pojedel prebavis in se vecinoma zbudis rahlo dehidiran, s praznim zelodcem in nizjim nivojem sladkorja v krvi.

To so precej dobri znaki, ki ti povedo, da bi bilo dobro nekaj pojesti in popiti. Seveda, ni nujno, da to storis, je pa dobro.

blackbfm je izjavil:

Clovk verjetno tisocletja ni mel zajtrka ker si ga je mogu ulovit prej nabrat kaj jaz vem, zdej zadnja leta pa folk kar nekaj palamudi z nekimi statistikami in tezi s tem kaj je zdravo in kaj ne..


No, tudi tko neumen ni bil clovek, da si ne bi znal nekaj hrane od vecera pustiti na strani za zjutraj. :)

blackbfm ::

To so precej dobri znaki, ki ti povedo, da bi bilo dobro nekaj pojesti in popiti. Seveda, ni nujno, da to storis, je pa dobro.


Če si navajen da nikoli ne ješ zjutraj, potem ti je lahko komot slabo in ti dejansko ne paše, ne diši hrana. Se nima smisla silit. Drugi pa pač delujejo na obraten način, tretji pa nekaj vmes..se pravi da je dobro poslušat svoje telo, in ne nekih (kot je napisal bzzero) larifari, ki nam ga prodajajo zahodne korporacije:)

thramos ::

Če si navajen da ješ zjutraj, pa si dejansko lačen in ješ z užitkom. Skratka, stvar navade, katero se (po izkušnjah marsikoga) z malo truda da spremeniti.

In če obstajajo pozitivni učinki zajtrka, potem je takšen trud smiselen.

Seveda pa lahko ob katerikoli znanstveni ugotovitvi odmahnemo z roko, češ da je plačana s strani zlobne megakorporacije in rajši poslušamo telo. Mimogrede, na kakšen način lahko slišim, kako se mi odlaga holesterol na stene žil? Ali pa visok pritisk?

nevone ::

Mimogrede, na kakšen način lahko slišim, kako se mi odlaga holesterol na stene žil? Ali pa visok pritisk?


Nezajtrkovanje ni zadosten pogoj za te težave.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mipe ::

Zrno do zrna pogača, kamen na kamen palača. In nezajtrkovanje je dokaj velik temeljni kamen.

bigbada ::

Moj dedek. Zdrav. V svojih 70 letih ni bil pri zdravniku nikoli. Ko je lani šel k dohtarci se je zdravnica čudila kako to, da ta človek še nikol ni bil pri zdravniku in ne jemlje nobenih tablet, medtem ko njegovi sovrstniki hodijo domov z vrečkami polnih tablet. Ne je zajtrka. Uspešen človk, ki je veliko dal skozi življenje. Pri svojih 78 letih, kar po moje ni malo, z lahkoto še vedno opravlja fizična dela in je vedno na nogah ter sem ter tja. Če ga tako pogledam, se mi zdi da ima več energije kot jaz pri 20. Pa jaz jem zajtrk... Just sayin. Sicer nima neke dosti veze s temo, sam sem mogo to tu napisat. Im out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

gruntfürmich ::

vsekakor. moral si napisat. da dvignemo nivo debate na ultra strokovnega. s tvojim dedkom v glavni vlogi kot edino pravo referenco ki velja za VSE!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bigbada ::

Ne, to je letelo samo na to, da nekateri govorite kako je "zajtrk" oh in sploh. Pa ni. Pač glede na to, da se v življenju ubadate s tako nepomembnimi stvarmi, kot kdo je in kdo ne je zajtrka, je moj post čist na mestu. Tudi jaz sem se hotel za trenutek vživeti v vas in sem vam ponudil kost, ki jo boste lahko glodali. ;) Raje pejte na pir. YOLO - you only live once

Mipe ::

Torej naj zato, ker živimo samo enkrat, gremo zapravit to življenje? Raje molči in se zgleduj po svojem dedku - če ima on več kondicije kot ti, je očitno nekaj narobe s tvojim načinom življenja.

bigbada ::

Verjetno zato, ker ne je zajtrka. ;) Prvi je že zagrabil kost ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Mipe ::

Raje ga vprašaj, če je kot mulc zajtrkoval.

Aston_11 ::

Vprašaj ga raje, če je mladost preživel pred računalnikom ali televizorjem. Bolj signifikantno kot zajtrk, imo.

bigbada ::

Nikoli v življenju ni zajtrkoval. Hrana zjutraj mu ne diši. Smešno je tud, da poleti v največji vročini, ko se ga vsi nacejajo s piri in ne vem čem on ne rabi skoraj nič tekočine. Že od nekdaj je bil tako navajen in nikoli ni spreminjal. Pa je zdrav ko dren. Čudna so pota gospodova.

Mislim, da ti 2 uri na dan ko preživim na računalniku, ni ravno veliko, v nasprotju z večino folka tu gor, ko so ves dan na računalniku. TVja pa ne gledam. 2 sta že prijela za kost ^^

@Aston se ti zdi da so pred 70 leti meli računalnike in tvje :) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Aston_11 ::

Loviš žrtve? ;)

Mipe ::

Fajn. Zaradi nekega čilega starčka kar prepovejmo zajtrkovanje nasploh. Bomo čez ene par let videli, kako smo na boljšem.

bigbada ::

Nihče ni rekel nič o prepovedi. Govorim samo o tem, da preveč pretiravate s tem zajtrkom. Nekateri ga jedo, drugi ne. Nekateri ga jedo pa niso nič bolj zdravi kot tisti, ki ga ne. Who cares. Big deal. Zagotovo bo jih zdaj več jedlo, zaradi par nadbudni slo-tech geekov, ki so tako napisali na nekem forumu lol. Pa zagotovo jih bo manj jedlo zaradi nekega random mene. Ne in ne. Peace.

Mipe ::

Ok. Bom pa omenil svojega dedka. Ni več čil ne zdrav, je že blizu 90-im in pred nekaj leti se je grdo ponesrečil s traktorjem, tako da...

Vendar je bil do tistega trenutka čil kmet. Vsakodnevna rutina vse od malih nog? Vstajanje s petelini, nafotrat živali in nato še sebe. Potem pa delo vse do kosila. Imel je pet otrok, med njimi mojo mamo, ki mi je govorila, kako so včasih vstajali še pred soncem, da so se umili, pojedli kaj in odpravili peš v šolo.

Danes si očitno ne znamo več predstavljati življenja brez avta. A začuda smo vajeni vstajati le zadnjo minuto, tako da nimamo časa. Bog ne daj, da bi se zbudili minuto prezgodaj!

bluefish ::

Mipe je izjavil:

A začuda smo vajeni vstajati le zadnjo minuto, tako da nimamo časa. Bog ne daj, da bi se zbudili minuto prezgodaj!
Daj si že dopovej, da čas pri odločitvi za zajtrk pri mnogih nima veze.

Mipe ::

Ima, ima. Ker je eden od najpogostejših izgovorov za nezajtrkovanje ravno pomanjkanje časa za pripravo zajtrka.

Kot da je tako težko seči v hladilnik po jogurt ali jabolko.

celada ::

Mipe je izjavil:

Ima, ima. Ker je eden od najpogostejših izgovorov za nezajtrkovanje ravno pomanjkanje časa za pripravo zajtrka.

Kot da je tako težko seči v hladilnik po jogurt ali jabolko.


Kaj pa če ti preprosto ne paše jesti zjutraj ? jezus christ.

Mipe ::

Ja, in? Meni ne paše delo, pa vseeno delam.

Za zdravje je treba skrbeti, še posebej ko gre za otroke. Pri njih si enostavno ne moremo privoščiti malodušja!

blackbfm ::

Ja, in? Meni ne paše delo, pa vseeno delam.

nehaj delat

Za zdravje je treba skrbeti, še posebej ko gre za otroke. Pri njih si enostavno ne moremo privoščiti malodušja!


Jp, sam oprani novodobni starši niso lih neka dobra referenca,vzor, dobra vzgoja za otroka..

[D]emon ::

Tule se predvsem kaze to, kako malo vas je dejansko usklajenih s svojim telesom; in pa jasno tipicno slo-techovsko merjenje kurcev, kjer vsak drugemu zatrjuje, da je samo njegovo mnenje pravilno.

http://weightloss.about.com/od/nutritio...

Pa tisto o zajtrku s slanino vzemite za rezervo, ker velja za ZDA, kjer je bila doktorska srenja zmanipulirana v half-assed objavo, da je bacon breakfast zdrava zadeva.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

thramos ::

nevone je izjavil:

Nezajtrkovanje ni zadosten pogoj za te težave.


Verjetno res ne, nedvomno dokazano pa ni. Kot je bilo že napisano, obstajajo študije, ki druge faktorje vzamejo v zakup, pa vseeno nakazujejo škodljivost zajtrka. Sicer pa sem naslednje že napisal v to temo, pa so mi vrli moderatorji iz neznanega razloga pobrisali: zajtrk ni edini faktor, ki vpliva na zdravje, prav tako ni najpomembnejši. Kar pa ne pomeni da ga lahko kar zanemarimo.

Hayabusa ::

celada je izjavil:

Mipe je izjavil:

Ima, ima. Ker je eden od najpogostejših izgovorov za nezajtrkovanje ravno pomanjkanje časa za pripravo zajtrka.

Kot da je tako težko seči v hladilnik po jogurt ali jabolko.


Kaj pa če ti preprosto ne paše jesti zjutraj ? jezus christ.

Domnevam da zvečer pozno ješ ? Potem zjutraj ne moreš biti lačen.

first_line ::

Če bi bil zajtrk kakorkoli pozitiven, potem intermittent fasting ne bi imel tako zelo dobrega vpliva na telo.
Post, oziroma, da si vsaj 16 ur na dan brez hrane je ena izmed najbolj pozitivnih stvari ki jih lahko narediš za svoje zdravje. Je tudi 'dieta' podkrepljena z merjenji hormonskih odzivov telesa na tak način prehranjevanja. Medtem ko 6x na dan in zajtrk najbolj pomemben obrok v dnevu company, gre le za neka mitološka bitja, za katera je že vsak slišal, se jih vsi držijo... potem pa pride en ki je 2x na dan (večerja kot grof) in mora bit zihr bolan, saj zdrav človek ja ne mora biti toliko močnejši, žilav in zrezan kot pa nekdo ki je zdravo sadje že za zajtrk...

Mipe ::

Dol mi visi za vas odrasle in starčke. TU GOVORIMO O OSNOVNOŠOLCIH!

Porkaduš, kaj ne znate brat?!

bigbada ::

Porkaduš. Porkamadona. Kako se jezimo na internetnem forumu lol.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022945 (4733) PacificBlue
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270851 (22352) xyz248
»

Raziskava: zmanjšan energijski vnos koristi zdravju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7012919 (9369) Semafor
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328761 (22278) Alamar
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822228 (19895) Bananovec

Več podobnih tem