» »

Stroški hrane

Stroški hrane

1
2
3

btree ::

jype je izjavil:


Na tržnci v BTC na kratohvil strani, včasih.

Samo je to res domače? ker tam na štantih svašta prodajajo, zdaj 90% zelenjave ni domače, isto kot v šparu, samo dražje.

Tukaj se nekaj dobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

jype ::

tomazzz> Samo je to res domače?

Ne moreš vedet. Poskusiš.

Pithlit ::

sparklyslo je izjavil:

Ne vem no... če grem z družino kam na izlet, smučanje je fino, če se potem kam usedemo pa kej dobrega pojemo.

Izleti in počitnice so drugo. Tam je brezveze šparat. Mi ni problema na počitnicah zapravit ravno toliko evrčkov za hrano/pijačo kot za zabavo in prenočišče skupaj (pa četudi je v 'prenočišču' zajet polpenzion). Pač vse tri imamo rade dobro hrano.

Doma imam pa vedno dovolj časa za večerjo skup spravit. Za izvrstno večerjo ni treba vedno met 2 uri časa. Marsikaj fenomenalnega se v bistvu samo naredi. Zložiš sestavine skupaj, vržeš v pečico in počakaš. Na 'normalen' dan pa težko zapravimo več kot 3EUR po glavi za hrano (včeraj za večerjo: pol kile svinjskega fileja pečenega na poru s suhimi češpljami in krompirjem... cca 6EUR. Kar je ostalo je pa danes za koslio).

Še največji nateg v restavracijah se mi zdi pijača. Buteljka nekega kolikor toliko kakovostnega vina se začne tam pri kakih 20ih evrih (nabavna cena pa od 5 do 7). Halo?
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

Še večji nateg so pa sokovi in kava. Praktično 10 in več-kratnik nabavne cene. 1 šluk espressa najmanj 1€??

Steinkauz ::

Vino je potem samo 3x dražje.
Največje % razlike so sokovi, kafe in žgane pijače(10x ali več).

žana ::

kar se pijač tiče.. voda je še vedno vir življenja, vendar tudi ne zastonj.
Play music with real instruments.

gendale ::

T-h-o-r je izjavil:

da se z boni da priti skozi za 25 €, brez da bi užival res tisti največji minumum :)

z boni se da še ceneje

greš vsak dan v all you can eat kitajsko za 2,6€

tm lahko komot poješ hrane za cel dan
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

žana ::

gendale je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

da se z boni da priti skozi za 25 €, brez da bi užival res tisti največji minumum :)

z boni se da še ceneje

greš vsak dan v all you can eat kitajsko za 2,6€

tm lahko komot poješ hrane za cel dan

torej greš že tja zjutraj in si nabereš za cel dan? :P hehe. jaz še 2€ ne doplačam za fino kosilo :) pridem, povem kaj bom, dobim takoj, plačam in to je to..še čakat ni treba, kot v večini restavracij.
Play music with real instruments.

gendale ::

jst tega ne delam, ampak dalo bi se, če bi bla sila
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

marijancek ::

se nažreš za cel dan in ti je pol dneva slabo, pol dneva si pa lačen.

idealno koslilo zame: krompir, goveji zrezki s korenom, pesa v kisu, špinača, malo fižola od prejšnjega dne. 100% doma pridelano. to lahko ješ potem 3x na dan, ker je tako raznoliko.
vmes pa še 1 liter mleka, 2 jajca + sajde + kakšen jogurt + kruh (najbolj zdrav če ga sam spečeš iz sveže mlete moke. menda se da namočiti zrnje od pšenice in ga potem lahko zmelješ v testo s sekljalnikom, bo treba probat http://ths.gardenweb.com/forums/load/sa.... takole se pa speče kruh ki zgleda kot iz trgovine:

)

Zgodovina sprememb…

žana ::

gendale je izjavil:

jst tega ne delam, ampak dalo bi se, če bi bla sila

marsikaj se da ja :) raje pa privarčujem kje drugje, kot pa pri hrani, čeprav ne pojem veliko in posledično ne zapravim velik za njo. vendar normalno zajtrk, kosilo, večerja mora biti in še kaj vmes..večkrat po malem =)
Play music with real instruments.

_Stupid_ ::

Pomembna stvar pri vsej stvari je optimizacija nakupa. Predn smo šli v trgovino za cel mesec + nabava živil, ki lahko stojijo dlje časa(olje, testenine, moka,..) smo komot porabli tudi 2x toliko kot zdaj.

Za 5 člansko družino (edn v vrtecu, edn v šoli, tretji študent, 2 starša) porabimo cca 260€ mesečno, pa nam nič ne manka. Imamo zajtrk, malice, kosilo, večjerja, skratka ne stradamo. Stvar je le v tem, da so se stvari optimizirale in z manj imamo vbistvu več. Prej je blo bol kot ne tko, da si se nažru in pol če je blo kej treba pojest si še pojedu(spet ena poštena porcija, kar za večerjo ni lih prov) in čeprov nisi čutu lakote je blo vbistvu za telo premalo vsega skup. Zdej, pa se je večkrat po manj in stvar funckionira.

Pa imamo vse od mesa, rib, testenin, riža, krompirja, zelenjave in sadja. Skratka nč ne manka. Tudi pecivo nrdimo doma in je bolj zdravo kot v trgovini + lahko si nrdiš pecivo, ki je zdravo. Pa pica,tortilja al toast se nrdi doma. Sadje in solato se kupi vsak tedn posebi, tko da je sveže in, da ga je skoz doma, večkrat se tudi stisne sadje - kako pomarančo, jabolko, kaka limonca, da se nrdi sok ali pa kaka sadna kupa.

Vglavnem, ko se vzame papir in svinčnik(al na računalniku:D) in se napiše kaj in kako in se malo razmisli predn se gre v nabavo in, ko se razmisli in malce nrdi grob jedilnik, tako da se vidi kako in kaj je s hrano, da ni vedno eno in isto se komot pride skozi ceneje in boljše, kot če greš v trgovino sproti. Vsaj pri nas je bilo tako.

kmetek ::

260€ za 5 ? UF UF vsa čast!

Alamar ::

Seveda, če froci jedo v šoli.:)) Ni šans za ta denar, razen če se skoz tolče krompir, riž in testenine.

kmetek ::

Mi smo trije pa damo nekje 500€...pa bi rekel, da se ne preseravamo. cca 5€ na dan na osebo.

kuglvinkl ::

midva dava 170 v štacuni, 80 za malco, pa ene 50 v oštarijah.

Alamar ::

kmetek je izjavil:

Mi smo trije pa damo nekje 500€...pa bi rekel, da se ne preseravamo. cca 5€ na dan na osebo.
Jp, to je nekje v mejah normale, če imaš raznovrstno in relativno kvalitetno prehrano. Mogoče vseeno malce veliko. Verjetno ne gledate kaj preveč na cene. Se pa vse da na minimum, če se hoče. Poznam človeka (ni brezdomec), ki trideset let ni kupil niti za cent hrane. Vse prek vez hrana s potekli rokom, tržnica zvečer, ko se pospravlja zelenjava....

IceIceBaby ::

Največje % razlike so sokovi, kafe in žgane pijače(10x ali več).


Če greš na kavo in tuhtaš na to koliko so te nategnili si precej zgrešil point kavarne/gostilne.

kuglvinkl ::

IceIceBaby je izjavil:

Največje % razlike so sokovi, kafe in žgane pijače(10x ali več).


Če greš na kavo in tuhtaš na to koliko so te nategnili si precej zgrešil point kavarne/gostilne.


Natančno.

Doma srebaj zeleno Santano, pa ušpari.

Steinkauz ::

Jst sm napisal kje majo največje marže.
Sicer ko zapiješ 60+ eur v eni noči, bi vseeno raje videl manjše cene ane.

kuglvinkl ::

Odvisno, kolkr na leto zapišej 60 evrov. Če je to mejah normale (vsakemu svoje), potem je to acceptable loss ;)

Steinkauz ::

Ja no sej če ne bi bil acceptable loss, potem tega nebi ponavljal.

gendale ::

Steinkauz je izjavil:

Jst sm napisal kje majo največje marže.
Sicer ko zapiješ 60+ eur v eni noči, bi vseeno raje videl manjše cene ane.

preden greš v gostilno kupiš v trgovini nekje pol litra žganja po osebi in to spiješ

pol pa v gostilni samo par piv popiješ

pa na koncu greš še na kak kebab na bone

10e/večer8-)

(3e za 0.5l ruma (najcenejše žganje, ker sem ga najdel v trgovini je rum za 6e 1l), ~1e kebab, ~6e 1 vrč piva (no ubistvu je par 10 centov več))
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Lion29 ::

sam blagor tistim, ki lahko jejo zunaj...

sam mi je pa smesno, ko pravite kolk malo porabite... zraven pa ne vstejete stroskov za olje, kis, sol, cuker, cesen, cebula, razne mezge, jusne kocke pa ostale zacimbe...pa seveda vodo, plin in elektriko... ampak ja no... to samo posredno spada zraven...tudi stroski za vzgojo zelenjave na vrtu je treba pristeti, ki niso tako zanemarljivi

drgaci pa ja, ce se kuha za vec, se to kr fajn pozna...

jaz moram namrec kuhat sam zase... in znese res full...prevec

sploh ko se kupuje zelenjavo, ki ni v sezoni a se prilagajamo...

krompir je v mečkatorju res 40c/kg a kaj ko belega krompirja ne mores skozi jesti...riz je precej razji, ampak je velika razlika med kg riza in kg krompirja ali paste...

ce pa hoces zdravo jesti ali malo dietirati, pa mores takoj ze dati uko iz glave...

pisancja/puranja prsa izredno draga, tuna, ribe tudi..bucke paprika in paradajz zdaj seveda full drago...sadje tudi... se jabolke so vcasih precej vec kot evro... da o kaksnem grozju ali borovnicah niti ne razmisljam... niti jeseni, kaj sele zdaj

korenje in zelje sta zakon...dizol tudi, sam recimo strocjega (fizoletov) se tle v mečkatorju ne dobi...rad bi lečo in čičeriko... pa je tudi ni za dobit... pa ni lih majhna trgovina...

kaj pa cvetača in brokoli... noro zasoljene cene
Lead Angular & UI/UX developer

gendale ::

lion29

namesto da si skuhaš samo 1 obrok naenkrat skuhaj obroke za cel (delovni) teden

časa & elektrike porabiš približno enako

pol daš pa v hladilnik in pogrevaš ko rabiš

pokvarilo se pa tud ne bo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Lion29 ::

ja, ce delas minestro, je ok... al pa kak riz... krompirja ne mores...tudi pasta ni ok pogreta...

omake definitivno lahko in tudi pocnem... kaj drugega pa tezko

nic, grem spect par filetkov soma, ki sem ga po budget ceni kupil v sparu
Lead Angular & UI/UX developer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

kmetek ::

golaž, vampi, ješpren itd...na žlico pač hehe.
kdaj pridemo pojest som? ;((

Mesar ::

Huh, če tole berem je ko grem ven lepinjo jest za 3,90EUR drago, oziroma na letnu je celo okoli 5EUR (Ranca, Stari gril, ...) če se prav spomnim. Sploh glede na to, da sem pol čez 2 uri spet lačen ;(( morem jutri pogledat koliko pride kila mletega pa en kruh v Sparu, pa bom verjetno spet šokiran, druga pa ne rabiš... no toaster, olje pa opcijsko čebulo. Pa verjetno za 5 EUR dobiš robe za 4 obroke. :)
Your turn to burn!

gendale ::

Lion29 je izjavil:

ja, ce delas minestro, je ok... al pa kak riz... krompirja ne mores...tudi pasta ni ok pogreta...

omake definitivno lahko in tudi pocnem... kaj drugega pa tezko

nic, grem spect par filetkov soma, ki sem ga po budget ceni kupil v sparu

v pecici si speces meso (lahko več različnih vrst, da ni skoz isto)

skuhas 1 lonec riza in 1 makaronov (al pa 1 fizola)

v ponvi preprazis zmrznjeno zelenjavo (lahko vec razlicnih)

pol pa daš različne kombinacije v posode in v hladilnik

ko hočeš jest daš v mikrovalovko za par minut in je

mislim seveda ni isti okus kot sveže

ampak prihranek na času je ogromen

Mesar je izjavil:

Huh, če tole berem je ko grem ven lepinjo jest za 3,90EUR drago, oziroma na letnu je celo okoli 5EUR (Ranca, Stari gril, ...) če se prav spomnim. Sploh glede na to, da sem pol čez 2 uri spet lačen ;(( morem jutri pogledat koliko pride kila mletega pa en kruh v Sparu, pa bom verjetno spet šokiran, druga pa ne rabiš... no toaster, olje pa opcijsko čebulo. Pa verjetno za 5 EUR dobiš robe za 4 obroke. :)

za ceno ene lepinje dobiš glih 1kg mletega mesa (odvisno kaj kupiš)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Lion29 ::

kmetek je izjavil:

golaž, vampi, ješpren itd...na žlico pač hehe.
kdaj pridemo pojest som? ;((


golaze ja... ker samo tako pripravljat meso (pecenko ali bog ne daj v kaki solati) se ne splacat...

vampov nimam in jih niti ne jem... ampak samih vampov tut ne mores jest... torej bodisi polenta/krompir.. lih tako moras skuhat...

ječmen imam sicer rad, sam ga nikoli ne pripravljam, bi mogu enkrat kupit... sam ponavadi ga jem v kakih dobrih mineštrcah....

tanimivo da imam rad zelenjavne mineštrce... ampak si jih nikoli ne pripravljam :( bo treba kdaj kaj zrihtat


pica če jo delaš sam recimo sploh ni tolk poceni... med najdražjimi je sir...sploh pa mi nikoli ne rata testo, pa sem probal že vseživo... oz. sej rata, ma nikoli tisto tapravo...

zelo ra imam musako... ampak pismo no, musako delat za enega je overkill... tak da vedno naredim zelo vlke porcije :D in potem sem nabit ko balon... musaka je ena izmed takih hran, po kjeri nisem nikoli sit, same oči so me... vamp je okrogu kot sod, krompir že skozi uha gre... jaz pa... sam še eno žlico (vilico) sam še eno :D

no, za jo narest ni lih poceni (vsaj če delaš za 2 oz. za [rano]kosilo in [rano]večerjo)...1-2kg krompirja, pol kile mletega, šalša, bašamel, jajce, bučke, čebula... pa smo tam...

ok, morm nehat nakladat o hrani...

ko bom velik, bom imel tolko denarja, da bom imel super vlko in moderno kuhno, in da bom lahko jedel vsaki dan svežo zelenjavo in meso ter ribe v izobilju... pa krušno pečko :D

vpašanje kdaj bom velik
Lead Angular & UI/UX developer

IceIceBaby ::

.rad bi lečo in čičeriko... pa je tudi ni za dobit... pa ni lih majhna trgovina...


Take stvari imajo v praktično vseh mercatorjih, tudi manjših. Ampak je treba pogledati na tisto "bio" polico. (http://www.mercator.si/trgovina/natura-...

pica če jo delaš sam recimo sploh ni tolk poceni... med najdražjimi je sir...sploh pa mi nikoli ne rata testo, pa sem probal že vseživo... oz. sej rata, ma nikoli tisto tapravo...


Testo je poglavje zase :) Vsak ima svoj recept. V picerijah ga delajo tako, da čim dlje počiva. Včasih tudi prejšnji dan zamesijo in pustijo čez noč, da dobi tisti značilen okus. Ampak problem pri picah je temperatura. V pečici imaš verjetno prenizko temperaturo, da bi naredil "gostilniško" pico.

Lion29 ::

yep, agreed...

jaja, res je, če pogledam na bio polico pa me kar zvje... kaka res malenkost 2-3 evre mim grede...kriza je res...v italiji so bile te iz pločevink velik bolj poceni kot pr nas


aham, še to sem pozabu omenit...hladne rižote (oz solate z rižem) s tuno, čebulo, vloženimi kumarcami, olivami, koruzo... včasih tut kak fižol..... mnjami... tega se tut nikol ne najem :D
Lead Angular & UI/UX developer

harvey ::

ZaphodBB je izjavil:

Btw, fižol ima ogromno beljakovin in je grozno poceni.

Kvaliteten fižol češnjevec ali pa sivček je 5-6 EUR+ po kg. Na tržnici še več. Poceni je edino roba iz kanade in pa kirgizije, ki je pa tudi zanič. Sedaj pa to primerjaj s ceno na kg mesa fižol relativno gledano še zdaleč ni poceni.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mipe ::

Najbrž ga nakupuje kar na njivi.

jype ::

k4harvey> Sedaj pa to primerjaj s ceno na kg mesa fižol relativno gledano še zdaleč ni poceni.

Ja, štirikrat ceneje res ni poceni.

Steinkauz> Sicer ko zapiješ 60+ eur v eni noči, bi vseeno raje videl manjše cene ane.

Zakaj bi pa to počel?

Mesar ::

Zakaj pa nebi če ti paše? Lahko tudi 200EUR zapiješ v eni noči... pol pa do konca meseca delaš mala svinjska programerska dela, da nisi v minusu ;((
Your turn to burn!

harvey ::

jype > Ja, štirikrat ceneje res ni poceni.
Ni treba npr. da po teletini posegaš. Lahko pa posežeš po goveji pljučni in bo razlika skraj 10x ceneje. Lahko pa seveda tudi po kobe beefu in bo razlika 1000x.

Lahko pa posežeš po sardelicah in si na istem, če ne kdaj še celo na plusu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Steinkauz ::

jype je izjavil:


Steinkauz> Sicer ko zapiješ 60+ eur v eni noči, bi vseeno raje videl manjše cene ane.
Zakaj bi pa to počel?


Brez tvojih anti alko pridig prosim, jih je cel forum poln.

Drugač pa ja, v študencu gre minimalno keša, ker piješ s trgovine robo.
Za vikende vzamemo 4je enga jegra sabo na poti, samo se potem v noči vseeno spije za minimalno 40eur(4 jegr + redbull = 15eur+, pa si hitro tam).

Tko da če grem v enem mescu vsak vikend ven, skurim precej več za alko kot za hrano.
Še kako leto ali dve študent, potem pa bo itak bolj umirjeno.

thramos ::

Lion29 je izjavil:


ce pa hoces zdravo jesti ali malo dietirati, pa mores takoj ze dati uko iz glave...

pisancja/puranja prsa izredno draga, tuna, ribe tudi..bucke paprika in paradajz zdaj seveda full drago...sadje tudi... se jabolke so vcasih precej vec kot evro... da o kaksnem grozju ali borovnicah niti ne razmisljam... niti jeseni, kaj sele zdaj


Jaz tudi nekako podobno opažam. Sej če ješ en monoton jedilnik (energetikovem z z začetka teme, razen da se mi zdijo majhne količine :), nič ne manjka), verjetno gre, če pa poskušaš jest malo bolj raznoliko, pa vseeno zdravo, cena hitro raste ...

kuglvinkl ::

tam okol 20 leta je enostavno treba pit. K pol ni več časa za te neumnosti. In čas, mind you, ne teče nazaj.

Sicer pa, ne vem kolk morš bit kretena, da ješ nesezonsko zelenjavo.

Priznam, do pred par leti sem bil tak kreten tudi sam. Paradižnik februarja :).

Zdej se je vloženo zuelenjavo, ki si jo pridno vložil jeseni.

jype ::

Steinkauz> Brez tvojih anti alko pridig prosim, jih je cel forum poln.

No, pol ne bo škode, če še sem napišem, da je nalivanje z alkoholom neumnost (poleg tega, da je drago).

kuglvinkl> tam okol 20 leta je enostavno treba pit. K pol ni več časa za te neumnosti. In čas, mind you, ne teče nazaj.

Mhm, vse oblike samopoškodovanja je pametno počet dokler si mlad, da je čas, ko te reči obžaluješ, čim daljši.

thramos> če pa poskušaš jest malo bolj raznoliko, pa vseeno zdravo, cena hitro raste ...

Ja, zato pa raznoliko kuhaš, ne kupuješ.

kuglvinkl ::

jype, težko rečem, kaj si hotu rečt, ima pa sam prav lepe spomine na tiste čase, zdej so pa drugi :)

Mogoče sem celo malo premalo pil. K je blo treba precej študirat za 10-ke.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Sicer pa, ne vem kolk morš bit kretena, da ješ nesezonsko zelenjavo.


Pa dobro no, saj nismo v srednjem veku. Sem šel pogledat v hladilnik, kila paradajza stane 2,8eur (pomoje je nalepka iz Spara ali Mercatorja). Saj ne pojem 50kg paradajza na mesec, da bi bil to en hud strošek.

kuglvinkl ::

Sploh ne govorim o storšku. To kar ti ješ samo spominja na paradižnik. Na zunaj.

jype ::

kuglvinkl> jype, težko rečem, kaj si hotu rečt, ima pa sam prav lepe spomine na tiste čase, zdej so pa drugi :)

Če je to vse, kar maš, ti lahko povem, da mam jaz isto - pa nisem nič pil!

Sem pa počel druge, manj dolgočasne neumnosti.

IceIceBaby ::

Okusa res nima takega kot moj domači z vrta. Ampak vseeno paše kdaj kakšna solata, kakšna rezina v sendvič itd. Meni precej bolj kot vložena zelenjava.

Lion29 ::

IceIceBaby je izjavil:

Sicer pa, ne vem kolk morš bit kretena, da ješ nesezonsko zelenjavo.


Pa dobro no, saj nismo v srednjem veku. Sem šel pogledat v hladilnik, kila paradajza stane 2,8eur (pomoje je nalepka iz Spara ali Mercatorja). Saj ne pojem 50kg paradajza na mesec, da bi bil to en hud strošek.


ja seveda, saj ne jes sam paradajz za kosilo... ali ti ga?
Lead Angular & UI/UX developer

IceIceBaby ::

Seveda ne, ampak ga tudi ne poješ celo kilo in verjetno ga ne ješ vsak dan. Pri meni je paradižnik vedno v hladilniku, ampak kila zdrži pomoje kak teden.

kuglvinkl ::

jype je izjavil:

kuglvinkl> jype, težko rečem, kaj si hotu rečt, ima pa sam prav lepe spomine na tiste čase, zdej so pa drugi :)

Če je to vse, kar maš, ti lahko povem, da mam jaz isto - pa nisem nič pil!

Sem pa počel druge, manj dolgočasne neumnosti.


Seveda, sej nisem rekel, da sem pil 24/7 al pa vsak vikend.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Še neki me zanima. Kupujete lokalno (300 kosmatih se to trendy sliši)? No, jaz dobim izdelke s kmetov.

Tudi zato mi je jest paradajz feburarja, ki to ni (mislim paradajz), totalno mimo.

Torej, local or global?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20322919 (15712) nobodyelse
»

Kaj jeste?/kuhate doma?

Oddelek: Loža
465529 (3686) FTad
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30836823 (30352) enadvatri
»

Kolk poprecno porabite v trgovini? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
709584 (6474) kalko
»

Dnevni obroki

Oddelek: Loža
273255 (2604) jcb

Več podobnih tem