» »

Slovenski zajtrk

Slovenski zajtrk

1 2
3
»

celada ::

Hayabusa je izjavil:

celada je izjavil:

Mipe je izjavil:

Ima, ima. Ker je eden od najpogostejših izgovorov za nezajtrkovanje ravno pomanjkanje časa za pripravo zajtrka.

Kot da je tako težko seči v hladilnik po jogurt ali jabolko.


Kaj pa če ti preprosto ne paše jesti zjutraj ? jezus christ.

Domnevam da zvečer pozno ješ ? Potem zjutraj ne moreš biti lačen.

Jaz zajtrk zjutraj jem, če mi paše in ponavadi zadnji obrok je tam ~18-19.

Mipe ::

bigbada je izjavil:

Porkaduš. Porkamadona. Kako se jezimo na internetnem forumu lol.

Ker danes nisem zajtrkoval. Prazen hladilnik. Brb, trgovina.

BigWhale ::

Pri nas, prakticno vsi otroci, ki hodijo v vrtec, do svojega sestega leta jedo zjutraj. Tudi otroci, ki ne hodijo v vrtec, ponavadi zajtrkujejo zjutraj. Verjetno zato, ker so v glavnem lacni, ko se zbudijo. Nekateri celo se v soli zajtrkujejo.

Ce jim kasneje ne pase jesti, je to verjetno predvsem zato, ker se zajtrka odvadijo.

Saj nihce ne govori, da se moras zaceti basati s hrano, takoj, ko vstanes.

Solska malica je okrog desete ure zjutraj, sluzbeno kosilo ponavadi se kasneje. Ce je clovek jedel nazadnje ob osmih zvecer, to pomeni, da bo 14-16 ur brez hrane. Pri odraslih se to verjetno ne pozna tako zelo, pri otrocih, ki pa se sele razvijajo, se mi pa zdi to kar dolg cas.

Nevem, mogoce sem samo jaz mal bolj konzervativen, kar se tice zajtrka.

nevone ::

Nevem, mogoce sem samo jaz mal bolj konzervativen, kar se tice zajtrka.


Ne, saj imaš povsem logične argumente.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zmajc ::

Meni se take akcije zdijo v redu, me je pa negativno presenetilo ko so nam v šolah po letu dni rekli da je za "slovenski zajtrk" zmanjkalo subvencijskih sredstev in ga bo potrebno pri položnivi doplačat. Mislim wtf.

Če msliš nekaj nudit proti dodatnem plačilu in mi daš izbiro je to ok...ne pa mi nekaj nudit zastonj potem pa čez 1 leto naenkrat dodatno začet kasirat na položnici.

energetik ::

Ne pravim, da je zajtrk super pomemben, ampak je pa vseeno dobra zadeva. Vidim tudi pri sebi - zjutraj nisem lačen, a se vseeno prisilim, da vsaj nekaj pojem (=ovseni+soja mleko). Če pa slučajno preskočim zajtrk, sem čez 3/4h v službi že lačen in jem bedarije (=čokoladke itd). Pri otrocih je verjetno še potencirano, torej so kmalu lačni in se nažirajo s junkom, do malice.
V primeru, da se nažrem ovsenih, ne čutim lakote do malice (11h).

first_line ::

Samo to, da se nisi zmožen kontrolirati ni krivda zajtrka a ne?

Invictus ::

Ljudje zjutraj ne jedo ker niso lačni.

Večina jih pa zjutraj ni lačna, ker se je zvečer nažrla vsakršne svinjarije ob TVju.

Sam če po osmi uri zvečer ne jem, sem zjutraj sestradan in moram jesti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

i386 ::

No, pravzaprav si zjutraj bol lačen, če se ga zvečer nažreš, kot pa če greš brez večerje spat.

Jerry000 ::

ne jem velikokrat zajtrka, nekako nisem vajen. Ampak ko pa je je pa to nutela + kruh in frišen mlek od kmetu

BigWhale ::

i386 je izjavil:

No, pravzaprav si zjutraj bol lačen, če se ga zvečer nažreš, kot pa če greš brez večerje spat.


Odvisno cesa se najes. Ce se najes kaksne zadeve, ki jo potem dalj casa prebavljas, mal bolj kompleksni ogljikovi hidrati, vlaknine in tako naprej, je drugace, kot ce se najes kupa preprostih sladkorjev.

fosil ::

Karkoli poješ imaš do jutra prazen želodec.
Tako je!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022829 (4617) PacificBlue
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270555 (22056) xyz248
»

Raziskava: zmanjšan energijski vnos koristi zdravju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7012852 (9302) Semafor
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328632 (22149) Alamar
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822157 (19824) Bananovec

Več podobnih tem