» »

Slovenski zajtrk

Slovenski zajtrk

«
1
2 3

Go-ahead ::

Kako se vam zdi ta akcija slovenskega zajtrka? Sam jo podpiram in že nekaj časa razmišljam, kako vpliva nakup izdelkov iz tujine na zaslužke prebivalstva naše deželice.

Povezava
  • spremenilo: Go-ahead ()

Karaya 52 ::

Kamuflaža nekonkurečnih izdelkov z domačijsko propagando. Čisti marketing, nič drugega.

jype ::

Karaya 52> Kamuflaža nekonkurečnih izdelkov z domačijsko propagando. Čisti marketing, nič drugega.

Jebiga, free market.

bluefish ::

Zdravje je na daljši rok možno ohraniti s primerno telesno aktivnostjo in pravilno prehrano, zato je treba s tem, po ministrovih besedah, pričeti pri najmlajših, ki potem lahko svoje navade ohranijo v kasnejših letih. Pri tem je še posebej pomemben zajtrk, ki ga je v Sloveniji skozi leta mnogo ljudi opustilo, zato je treba temu posvetiti večjo pozornost.

Bejžite no s takim bullshitom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PaX_MaN ::

Go-ahead ::

No ja ne poznate začetka te akcije. Čebelarska zveza je pred leti pozvala čebelarska društva k darovanju nekaj kg medu šolam za zajtrk in sočasno predstavijo otrokom čebelarjenje.
Dragi forumaši nekatere stvari se zgodijo tudi iz plemenitih namenov, vi pa kot razlog takoj navajate koristoljubje.Banda egoistična, zopet po sebi presojate.

francek1 ::

Za zajtrk bi morali skrbet starši. Ker pa je današnji tempo peklenski, je rezultat na dlani.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

BlackMaX ::

Go-ahead je izjavil:

No ja ne poznate začetka te akcije. Čebelarska zveza je pred leti pozvala čebelarska društva k darovanju nekaj kg medu šolam za zajtrk in sočasno predstavijo otrokom čebelarjenje.
Dragi forumaši nekatere stvari se zgodijo tudi iz plemenitih namenov, vi pa kot razlog takoj navajate koristoljubje.Banda egoistična, zopet po sebi presojate.


Vedno neki najdejo. :) Po eni strani, je to dobro, več oči več vidi. :)

Vikking ::

Lansko leto smo lokalni osnovni šoli darovali vse brezplačno. Čebelarji, lokalni pridelovalci kmeti. Pač verjetno tega ne vidiš v centru Ljubljane, na podeželju pa za svojo lokalno skupnost veliko naredijo brezplačno.
Pa ni nihče od tega po 1 letu kakorkoli bogatejši.

Zame je bolj smisel tega, da se poje sveži produkt, ne pa instant hrana oz. za zajtrk hrana iz konzerve. Ja boljše da si otrok za zajtrk namaže kakšen med, ssvež skutin namaz kot pa pašteto, poje svežo jabolko kot pa vloženo čežano z konzervansi oz. jabolko ki je dozorela na drevesu kot pa jabolko utrgano napol zrelo in 5 mesecev v hladilnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Looooooka ::

Karaya 52 ma prav.
Skrajni cas, da se gre ob podobnih bedarijah protestirat.
Pa mogoce uvest kazni za zlorabljanje subvencih.
Mi ze nekaj let prav visi za slovenskega kmeta, ker to kar oni delajo s subvencijami je navadna kraja denarja.
Pridelano lokalno si pa lahko vtaknejo v rit. Oni in njihovo nalaganje o boljsi kvaliteti. Bom na zalost dobil boljso kvaliteto hrane ce bo prisla iz drzav, kjer NIMAJO denarja/zlorab subvencij za razna skropiva...ceprav nas ze nekaj let prepricujejo, da je problem v tem, da so skropiva poceni.
Ce bi bla tko poceni potem ne bi vsi pri nas spricali kot da gre za nacionalni sport.

Looooooka ::

Ja....pa jest na 2 uri pa pit 20 litrov vode pa vsak vikend na Smarno goro lezt(ker ce ne nisi ljubljancan)...pa vsaj enkrat na let gobe pa kostanj nabirat.
Pocas bo vec smernic kot v Koranu :)

gruntfürmich ::

Karaya 52 je izjavil:

Kamuflaža nekonkurečnih izdelkov z domačijsko propagando. Čisti marketing, nič drugega.

hja, v švici radi dajo tudi par €€ več za lokalne pridelovalce. ampak itq, mi smo v sloveniji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nevone ::

Zdravje je na daljši rok možno ohraniti s primerno telesno aktivnostjo in pravilno prehrano, zato je treba s tem, po ministrovih besedah, pričeti pri najmlajših, ki potem lahko svoje navade ohranijo v kasnejših letih. Pri tem je še posebej pomemben zajtrk, ki ga je v Sloveniji skozi leta mnogo ljudi opustilo, zato je treba temu posvetiti večjo pozornost.


S tem zajtrkom naj že nehajo posiljevat. Če komu ne paše jest zgodaj zjutraj, mu pač ne paše.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

BigWhale ::

V bistvu se z zdravo prehrano precej premalo posiljuje. Zajtrk je za otroke kar koristen. Ce ga preskocjo, se potem do malice v soli basejo s cipsi in smokiji, ter sladkimi pijacami. In do kosila lahko zauzijejo ze kaloricne potrebe celega dneva.

Zaradi tega (med drugim) se ljudje potem prekomerno redijo.

Verjetno ni important zato, ker bi bi res tako pomemben za razvoj ampak gre bolj za psiholoski efekt in obcutek sitosti.

nevone ::

Ce ga preskocjo, se potem do malice v soli basejo s cipsi in smokiji, ter sladkimi pijacami.


To je seveda lahko problem, ampak vsi ne spadajo v to kategorijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gruntfürmich ::

to da komu ne paše zjutraj jest se da imho natrenirat da mu. vsaj pri meni je bilo tako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

The Player ::

kruh + maslo + akacijev med

ne veste kaj zamujate :)

GGGGG ::

Infarkt?

jype ::

The Player> akacijev med

Fuj.

More pa že bit kšn domač gozdn polhograjski, al pa hojev. Če mal ne greni, pol zihr ni zdravilen!

(Jaz grem ponavadi po med k Severu v Semič, ni drago, je okusno, pa konsistentno kvaliteto vzdržujejo.)

iKst> Infarkt?

Js požrem šter kile masla na dan, pa sm star 12, pa še nism mel nobenih problemov, tko da ne nabiji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bluefish ::

gruntfürmich je izjavil:

to da komu ne paše zjutraj jest se da imho natrenirat da mu. vsaj pri meni je bilo tako.
Zakaj bi se kakorkoli treniral, če pa mi do opoldneva nič ne manjka in zadošča kak prigrizek ali enostavna malica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Go-ahead ::

V šolo sem dostavil dva kg medu. Nekaj je.

black ice ::

jype je izjavil:


Js požrem šter kile masla na dan, pa sm star 12, pa še nism mel nobenih problemov, tko da ne nabiji!

Hja, včasih se res obnašaš kot da si star 12.

fosil ::

Go-ahead je izjavil:

V šolo sem dostavil dva kg medu. Nekaj je.

Upam da si tudi dobil plačano :)

Ker bi bilo neumno, da bi za uvoženo hrano plačeval, domači kmetje naj bi jo pa zastonj dajal.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

SaXsIm ::

O tem smo že debatirali. Problem je v načinu naročanja v javnih ustanovah.
SaXsIm

thramos ::

nevone je izjavil:

To je seveda lahko problem, ampak vsi ne spadajo v to kategorijo.


Vsi ne, ampak statistično gledano bogat zajtrk pripomore k manjšemu apetitu čez dan in posledično nižjemu vnosu kalorij v primerjavi z ljudmi, ki ne jejo zajtrka.

Študij, ki kažejo na povezavo med zajtrkom in nekaterimi boleznimi srca in ožilja je tudi kar nekaj. Na primer. Pustimo dejstvo, da so večinoma sponzorirane s strani izdelovalcev 'breakfast cereals' ob strani. ;)

BigWhale ::

No ja, 'breakfast cereals' tezko stejemo med zdrav zajtrk. :)

jype ::

Če pa piše na škatli!

gruntfürmich ::

bluefish je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

to da komu ne paše zjutraj jest se da imho natrenirat da mu. vsaj pri meni je bilo tako.
Zakaj bi se kakorkoli treniral, če pa mi do opoldneva nič ne manjka in zadošča kak prigrizek ali enostavna malica?

ker vsi pravijo kako zdravo je? in da na prazen želodec zjutraj biti aktiven ni ok? recimo da zaradi tega.
sj če imaš kakšen prigrizek zjutraj kot si omenil je to-to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nevone ::

To da je obilen zajtrk zgodaj zjutraj edini način zdravega življenja je preveč ambiciozno stališče.

Verjamem pa, da obstajajo določene korelacije glede nekaterih bolezni in uživanjem/neuživanjem zajtrka.

Ampak ne moremo biti vsi superljudje in živeti po enem in edinem pravem vzorcu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

thramos ::

Saj ni treba in nihče nikogar ne sili.

Prav pa je, da se povejo dejstva* in se lahko vsak sam odloči, koliko mu pomeni kaj. No sicer je po mojih izkušnjah zmožnost pojesti obilen zajtrk izključno stvar navade. Iz zjutraj 'ne morem nič pojest' do 'lačen kot volk' je samo korak.

* dejstva pa so zmuzljiva ;)

blackbfm ::

Vsi ne, ampak statistično gledano bogat zajtrk pripomore k manjšemu apetitu čez dan in posledično nižjemu vnosu kalorij v primerjavi z ljudmi, ki ne jejo zajtrka.


Apetit je odvisen kaj delas cez dan, ne pa od zajtrka.. ce ti je dolgcas doma in v luft gledas se 100% naziras brez potrebe, ce pa si med ljudmi al pa zaposlen da ti kdo diha za vrat ker se nekaj mudi narest, takrat je pa hrana tazadnja stvar na katero mislis :)

Clovk verjetno tisocletja ni mel zajtrka ker si ga je mogu ulovit prej nabrat kaj jaz vem, zdej zadnja leta pa folk kar nekaj palamudi z nekimi statistikami in tezi s tem kaj je zdravo in kaj ne..

thramos ::

nevone je izjavil:

To da je obilen zajtrk zgodaj zjutraj edini način zdravega življenja je preveč ambiciozno stališče.

Verjamem pa, da obstajajo določene korelacije glede nekaterih bolezni in uživanjem/neuživanjem zajtrka.

Ampak ne moremo biti vsi superljudje in živeti po enem in edinem pravem vzorcu.

o+ nevone


Pa še to, če v temle postu nadomestimo zajtrk z naprimer kajenjem imamo enako sliko, edino korelacije so veliko bol potrjene.

(Ponesreči stisnil predlagaj izbris (moderatorji, ne bi bil čas da se premakne na manj priročno mesto?))

gruntfürmich ::

nevone je izjavil:

To da je obilen zajtrk zgodaj zjutraj edini način zdravega življenja je preveč ambiciozno stališče.

Verjamem pa, da obstajajo določene korelacije glede nekaterih bolezni in uživanjem/neuživanjem zajtrka.

Ampak ne moremo biti vsi superljudje in živeti po enem in edinem pravem vzorcu.

o+ nevone

sigurno da ni vse 100%. in da nažiranje zjutraj tudi verjetno ni prava pot. ampak vseeno se mi zdi, tudi iz lastnih izkušenj, da prazen želodec do kakih 12h ni ravno recept za zdravo življenje...

thramos je izjavil:

No sicer je po mojih izkušnjah zmožnost pojesti obilen zajtrk izključno stvar navade. Iz zjutraj 'ne morem nič pojest' do 'lačen kot volk' je samo korak.

tudi po mojih izkušnjah je tako; od skoraj bruhanja po grižljaju zjutraj do zmožnosti nažiranja se. pač grižljaj po grižljaj. počasi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Saj ni treba in nihče nikogar ne sili.


Lahko recimo starši pod pritiskom splošnega javnega mnenja težijo svojim otrokom.

Pa ne pravim, da se naj zdaj otroke pusti čisto pri miru naj delajo kar želijo. Le starši lahko preveč površno razumejo svojega otroka in niti ne ugotavljajo pravega vzroka za morebitno odklanjanje jutranjega obroka, ampak ga na silo poskušajo prilagoditi življenju, kot ga narekuje prehranska stroka. No, upam da so takšni starši vse bolj redki.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

gruntfürmich je izjavil:

Tsigurno da ni vse 100%. in da nažiranje zjutraj tudi verjetno ni prava pot. ampak vseeno se mi zdi, tudi iz lastnih izkušenj, da prazen želodec do kakih 12h ni ravno recept za zdravo življenje...
Pač, odvisno od posameznika. Meni navsezgodaj ne paše jesti in mi zaradi tega prav nič ne fali.

nevone je izjavil:

Pa ne pravim, da se naj zdaj otroke pusti čisto pri miru naj delajo kar želijo. Le starši lahko preveč površno razumejo svojega otroka in niti ne ugotavljajo pravega vzroka za morebitno odklanjanje jutranjega obroka, ampak ga na silo poskušajo prilagoditi življenju, kot ga narekuje prehranska stroka. No, upam da so takšni starši vse bolj redki.

o+ nevone
Pri nas doma ni bilo dileme. Enostavno sem rekel, da mi zajtrk ne paše in je bilo konec debate, malica v šoli je zadostovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

thramos ::

nevone je izjavil:


Lahko recimo starši pod pritiskom splošnega javnega mnenja težijo svojim otrokom.

Pa ne pravim, da se naj zdaj otroke pusti čisto pri miru naj delajo kar želijo. Le starši lahko preveč površno razumejo svojega otroka in niti ne ugotavljajo pravega vzroka za morebitno odklanjanje jutranjega obroka, ampak ga na silo poskušajo prilagoditi življenju, kot ga narekuje prehranska stroka. No, upam da so takšni starši vse bolj redki.

o+ nevone


Jah temu se temu reče vzgoja. Če je posledica javnega mnenja ni fajn, če pa obstaja dovolj dokazov za prednosti določenega početja (načina prehranjevanja, ukvarjanje s športom, pa še marsikaj), potem je to ... dobra vzgoja.

Meni navsezgodaj ne paše jesti in mi zaradi tega prav nič ne fali.


Nekateri rajši zanašajo na znanost kot lastne občutke.

Kaj paše in ne, pa je zelo relativno in spremenljivo.

nevone ::

Če je posledica javnega mnenja ni fajn, če pa obstaja dovolj dokazov za prednosti določenega početja (načina prehranjevanja, ukvarjanje s športom, pa še marsikaj), potem je to ... dobra vzgoja.


Nč ni dobra vzgoja, če ne uspeš razvozlat, zakaj nekomu nekaj ne paše in koliko dejansko to vpliva na njegovo zdravje in počutje. Sledenje nekim pravilom, ki veljajo za večino pač ni optimalna strategija.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mipe ::

V šoli se učimo, da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva, vi pa se nekaj zmrdujete, kot da je zločin nad človeštvom? Če ne zajtrkujete, je to vaša izbira. Ne vsiljujte svojih navad rastočim otrokom!

nevone ::

Če ne zajtrkujete, je to vaša izbira. Ne vsiljujte svojih navad rastočim otrokom!


Tule se pogovarjamo predvsem o vsiljevanju zajtrkovanja. Nihče ne vsiljuje nezajtrkovanja, le toleriramo ga, če posamezniku tako odgovarja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

thramos ::

nevone je izjavil:

Nč ni dobra vzgoja, če ne uspeš razvozlat, zakaj nekomu nekaj ne paše in koliko dejansko to vpliva na njegovo zdravje in počutje. Sledenje nekim pravilom, ki veljajo za večino pač ni optimalna strategija.


Ok. Obstajajo kakšni indici, da ni odpor do zajtrka izključno posledica navade?

Mipe ::

Tako kot toleriramo kajenje in alkoholizem. Človek naj si kar uniči zdravje, če mu tako ustreza.

Ampak tu govorimo o osnovnošolskih otrocih.

bluefish ::

In kaki so ti famozni negativni učinki neuživanja zajtrka, da se to postavlja ob bok kajenju in alkoholizmu?

Mipe ::

Ma, poguglaj. Tu imaš en: http://www.webmd.com/food-recipes/most-...

In če preskočijo zajtrk, preskočijo tudi umivanje zob ter marsikaj drugega. Kaj kmalu imaš lene otroke z zdravstvenimi problemi. To ni več vzgoja - to je zanemarjanje skrbniških dolžnosti.

first_line ::

Zajtrk je ena največjih bedarij, popularna predvsem zaradi potrošniške družbe in nesposobnosti samokontrole posameznikov. Ne rečem da ješ čez cel dan če koplješ jarke s krampom in lopato, oz. če dejansko pokuriš toliko energije.

Folk rabi post ne pa žrtja.

Mipe ::

^ Vidite, kaj dobite, če otrok ne zajtrkuje.

nevone ::

Ok. Obstajajo kakšni indici, da ni odpor do zajtrka izključno posledica navade?


Saj tudi če je posledica navade, nima smisla nekoga navajati drugače, če zaradi tega nima posebnih težav.

Mene so kot otroka silili zjutraj preden sem šla v šolo piti mleko. So me hoteli _navaditi_, da nekaj zjutraj konzumiram. Ampak meni preprosto ni pasalo. Malo kasneje mogoče že, ampak ne pa v tisti zgodnji uri od vstajanja do odhoda v šolo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

Mipe je izjavil:

Ma, poguglaj. Tu imaš en: http://www.webmd.com/food-recipes/most-...

In če preskočijo zajtrk, preskočijo tudi umivanje zob ter marsikaj drugega. Kaj kmalu imaš lene otroke z zdravstvenimi problemi. To ni več vzgoja - to je zanemarjanje skrbniških dolžnosti.
Skratka, eno veliko posploševanje.

first_line ::

Mipe je izjavil:

Ma, poguglaj. Tu imaš en: http://www.webmd.com/food-recipes/most-...

In če preskočijo zajtrk, preskočijo tudi umivanje zob ter marsikaj drugega. Kaj kmalu imaš lene otroke z zdravstvenimi problemi. To ni več vzgoja - to je zanemarjanje skrbniških dolžnosti.


Lord all mighty. Jaz enkrat nisem pojedel zajtrka, zato si nism umil zob, zato mi je smrdelo iz gobca, zato mi je Pamela rekla ne, zato sem fural safr in sem bil neskoncentriran na cesti, zato sem po nesreči zavil v porodnišnico med otroke in jih ubil 400.000.

Mipe ::

bluefish je izjavil:

Mipe je izjavil:

Ma, poguglaj. Tu imaš en: http://www.webmd.com/food-recipes/most-...

In če preskočijo zajtrk, preskočijo tudi umivanje zob ter marsikaj drugega. Kaj kmalu imaš lene otroke z zdravstvenimi problemi. To ni več vzgoja - to je zanemarjanje skrbniških dolžnosti.
Skratka, eno veliko posploševanje.

Ker je problem vsesplošen. Nezajtrkovanje je kratko malo zanemarjanje zdravja. Nimaš energije vse do kosila. Tebi morda tako ustreza, ker imaš pisarniško delo in kavomat v službi.

Vendar tu govorimo o rastočih otrocih, ki hodijo v šolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

nevone ::

In če preskočijo zajtrk, preskočijo tudi umivanje zob ter marsikaj drugega. Kaj kmalu imaš lene otroke z zdravstvenimi problemi. To ni več vzgoja - to je zanemarjanje skrbniških dolžnosti.


Ja, in zato naj bi vsi zajtrkovati, tudi tisti, ki ne sodijo v to tvojo kategorijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022877 (4665) PacificBlue
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270640 (22141) xyz248
»

Raziskava: zmanjšan energijski vnos koristi zdravju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7012877 (9327) Semafor
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328678 (22195) Alamar
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822183 (19850) Bananovec

Več podobnih tem