» »

Uvožena hrana po trgovinah

Uvožena hrana po trgovinah

...:TOMI:... ::

In kako deklaracijo bom pogledal pri sveži zelenjavi? Preveč se zanašate na deklaracije...

A misliš, da gostilne kupujejo konzerve in jih nato samo pogrejejo, tako kot ti? Večinoma kupujejo osnovna živila in sami naredijo jedi.

Tudi v gostilni kuhar večkrat dnevno pri pripravi jedi okuša jed. Uporablja najmanj znanstveno metodo, vendar še vedno zelo dobro skuha. Si kar predstavljam kuharje slotechovce, kako imajo s sabo v trgovini ali na tržnici cel kemijski lab, saj jim čutila ne zadoščajo.

Sicer pa nimate pojma, ravno zaradi človeških čutil nekaterih posameznikov je industrijska hrana vedno enakega okusa, ne glede na vhodne surovine.

Pivo velikih pivovarn je po celem svetu enakega okusa, ne glede na to, kje se vari pivo, saj nimajo samo enega proizvodnega obrata. In ja, preizkuševalci potujejo po svetu in periodično okušajo.
Tomi

Heisenberg ::

...:TOMI:... je izjavil:

In kako deklaracijo bom pogledal pri sveži zelenjavi? Preveč se zanašate na deklaracije...

A misliš, da gostilne kupujejo konzerve in jih nato samo pogrejejo, tako kot ti? Večinoma kupujejo osnovna živila in sami naredijo jedi.

Tudi v gostilni kuhar večkrat dnevno pri pripravi jedi okuša jed. Uporablja najmanj znanstveno metodo, vendar še vedno zelo dobro skuha. Si kar predstavljam kuharje slotechovce, kako imajo s sabo v trgovini ali na tržnici cel kemijski lab, saj jim čutila ne zadoščajo.

Sicer pa nimate pojma, ravno zaradi človeških čutil nekaterih posameznikov je industrijska hrana vedno enakega okusa, ne glede na vhodne surovine.

Pivo velikih pivovarn je po celem svetu enakega okusa, ne glede na to, kje se vari pivo, saj nimajo samo enega proizvodnega obrata. In ja, preizkuševalci potujejo po svetu in periodično okušajo.



To glede gostiln ti sigurno NE dam prav! Vedno več jih kupuje vse pripravljeno, ker je lažje in ceneje! Moraš že prav iskati, da najdeš gostilno kjer dejasnko vse delajo iz nule in ne kupijo dunajcev zmrnjenih v škatli pripravljenih na cvrtje.. žal je tako

RejZoR ::

Sorry sam predpripravljeno kupljena pa nikakor ne more bit ceneje, ker je to najslabši način poslovanja v gostilni. Mogoče je časovno najbolj učinkovito, nikakor pa ni najboljše niti najcenejše.

Vsaka resna gostilna sicer predpripravi določene surovine in delno pripravi določene jedi, ki jih potem samo dokončujejo, ampak to se dela vsakodnevno glede na to kaj dnevno največ prodajo. Zdej ne vem kako laufajo neštete gostilne pri nas na vsakem vogalu, ampak tiste, ki kaj dajo na svoje ime se držijo zgornjega načina.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Gostilna za rajo=menza ni enako kakovostna gostilna. Če je pa tebi višek kulinarike dunajc, kot 95 % slovencem... Meni ni.
Tomi

šernk ::

Sicer pa nimate pojma, ravno zaradi človeških čutil nekaterih posameznikov je industrijska hrana vedno enakega okusa, ne glede na vhodne surovine.

Pivo velikih pivovarn je po celem svetu enakega okusa, ne glede na to, kje se vari pivo, saj nimajo samo enega proizvodnega obrata. In ja, preizkuševalci potujejo po svetu in periodično okušajo.


več kot očitno tvoja zaznava okusa nima pojma.

Coca-cola: povsod po svetu je iz identičnih glavnih sestavin, pa vendar ni povsod po svetu enaka. Recimo italijanska povozi na celi črti, hrvaško ki se prodaja pri nas.

Nutella ista zadeva, trije obrati 3x popolnoma različni okusi.
Olje Castrol: 2 različna obrata, celo različna barva olja...druge sestavine a iste lastnosti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

To je pa že druga stvar. Italija spada med razvite države, mi spadamo pa pod vzhodne in južne trge, zato so uporabljene sestavine drugačne (cenejše).

Recimo svetovno znano pivo H...n je povsod isto.

Moraš vedeti, da nafta ni enaka nafti. Različne vhodne surovine, različne rafinerije... Važno je spet, da oni zagotovijo potrebne lastnosti maziv, barva tu nima absolutno nobene veze.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

...:TOMI:... je izjavil:


Recimo svetovno znano pivo H...n je povsod isto.


Poznam ljubitelje Heinekena, ki na hrvaški obali raje pijejo Žujo kot Karlovačko Heineken.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Mr.B ::

Kuharji v gostilni, kupijo vse pripravljeno. Še prekuhan krompir in to olupljen kupijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Furbo ::

V raznih menzah res, odvisno kam se spraviš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sensei ::

...:TOMI:... je izjavil:

Največji greh je, da za živalsko hrane uporabljajo meso, ki je zadosti kvalitetno, da bi bilo primerno tudi za človeka. Sem mnenja, da bi morali za to uporabiti izključno ostanke. Ostanke pa potem zavržejo. Vendar kapital in dobiček je itak pred etiko.

Zakaj pa je to narobe? A misliš, da je manj hrane za ljudi potem? Sicer ti povem po pravici, da je meni bolj pomembno, da imata moj maček in pes prvovrstno hrano, kot pa neka x oseba. Itak pa to ni povezano, zato te sprašujem v čem je problem?

echo ::

Najdražja stvar je človeško delo.
In prav je tako, naj stroji delajo.
Ne glede na to, kdo je naredil obrok/izdelek - treba je biti zahteven in za svoje evre dobiti čim boljše.

Včeraj sem šel v Hofer po par izdelkov dokazane kakovosti - https://www.hofer.si/si/html/product_ra...
Vzel sem Milfinino slovensko čajno maslo, slano maslo za mazanje, olivno olje Minos, na vhodu pa še njihovo temno čokolado, pred katero naj bi se skrile vse druge.
Do sedaj sem kupoval šparovo maslo (ne s-budget, ampak v takem modro-sivem zavitku), olivca Rocchi v Tušu (v VIP testu pred parimi leti na tretjem mestu po kvaliteti in skoraj najcenejše).

Po pravici povedano, sem glede masla razočaran.
Dokler jem samega je še ok, ampak ga kakršnakoli druga hrana popolnoma povozi in potisne v ozadje. Enostavno ni dovolj okusno. To velja za oba - čajno in slano.
Sicer obožujem slastno maslo (medtem ko margarine ne prenašam) in ga rad jem poleg praktično česarkoli.
Olivno olje je ok. Za moje pojme ima sicer preveč izrazite, enostavne arome, ki se ne prepletajo ampak sledijo ena drugi. To je prvi vtis, bomo videli kako bo s časom.
Ampak glede na to, da je cena praktično enaka (če se ne motim), bo moj naslednji nakup olivnega olja sigurno Rocchijev.
Čokolada je ok, ampak spet - enostavna, mehki, očitni okusi, ni prepletanja, ni "omnomnoma". Cena je resda ugodna, ampak glede na količine, ki jih pojem, se mi ne bo nikjer poznalo ...

thramos ::

Vajenc je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:


Recimo svetovno znano pivo H...n je povsod isto.


Poznam ljubitelje Heinekena, ki na hrvaški obali raje pijejo Žujo kot Karlovačko Heineken.


Omenjati komercializirano brezokusno pivo kot je Heineken v temi o kvaliteti izdelkov, veliko pove o poznavanju poznavanju kakovosti in podleganju reklamam. ;)

Nummy ::

Alamar je izjavil:

Narobe opažaš. Vedno več hrane je od slovenskih dobaviteljev. Drugo ostaja večinoma nemško- avstrijska roba. Nekaj malega je poljsko - madžarske robe (poceni sirupi, par zamrznjenih stvari...). Druga stvar je Lidl, tam pa je veliko več hrane vzhodnoevropskega porekla.

Točno to opažam tudi sam. Ko je hofer prišel na naš konec, niso imeli skoraj nič slovenskega. Samo tuje in bolj crap kvalitete.
Danes lahko kupiš slovensko pivo, mleko, pašteto (argeta),...
Edino kar še vedno nebi kupil v hoferju so tehnične stvari in obleke. Vse ostalo je na nivoju kakovosti drugih trgovin.

LitralSM ::

Zanimivo, jaz bi pa ob višku denarja takoj nabavil kak ekran v Hoferju, če bi le lahko do njega prišel :))

RejZoR ::

thramos je izjavil:

Vajenc je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:


Recimo svetovno znano pivo H...n je povsod isto.


Poznam ljubitelje Heinekena, ki na hrvaški obali raje pijejo Žujo kot Karlovačko Heineken.


Omenjati komercializirano brezokusno pivo kot je Heineken v temi o kvaliteti izdelkov, veliko pove o poznavanju poznavanju kakovosti in podleganju reklamam. ;)


Men je najbolj smešen folk, ki iz vsakega piva dela cele študije. Realno pa ni praktično nobene razlike med njimi razen v grenkobi in stopnji alkohola. Okus != kvaliteta.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

Okus != kvaliteta.

Kaj pa je kvaliteta?
Zbogom in hvala za vse ribe

mn ::

WarpedGone je izjavil:

Okus != kvaliteta.

Kaj pa je kvaliteta?


Sploh pri stvari kot je pivo, ki jo piješ izključno zaradi okusa. Kaj vse ne prebereš tukaj gor.

RejZoR ::

Torej je potem kvaliteta absolutno subjektivna, tko da je potem čista bedarija o čemerkoli debatirat. Jezst sovražim grenka piva in imam vglavnem najraje stuff ala Radler. Call me heritic...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Vsi ki hvalite najboljšega soseda, koliko je pa tam res slovenskih izdelkov? Saj je vse nekje uvoženo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

micka15 ::

Nummy je izjavil:

Alamar je izjavil:

Narobe opažaš. Vedno več hrane je od slovenskih dobaviteljev. Drugo ostaja večinoma nemško- avstrijska roba. Nekaj malega je poljsko - madžarske robe (poceni sirupi, par zamrznjenih stvari...). Druga stvar je Lidl, tam pa je veliko več hrane vzhodnoevropskega porekla.

Točno to opažam tudi sam. Ko je hofer prišel na naš konec, niso imeli skoraj nič slovenskega. Samo tuje in bolj crap kvalitete.
Danes lahko kupiš slovensko pivo, mleko, pašteto (argeta),...
Edino kar še vedno nebi kupil v hoferju so tehnične stvari in obleke. Vse ostalo je na nivoju kakovosti drugih trgovin.

zakaj bi hotel kupit slovensko pivo :D

WarpedGone ::

Torej je potem kvaliteta absolutno subjektivna,

Ne vem, zato pa sprašujem kaj je kvaliteta, če to ni okus.
Pojmi katere negativno definiraš so megleni.
Mene zanima kaj (po tvoje) je sploh kvalitetna hrana. Resno.
Ker to je zopet neki kar vsi vemo kaj je, noben pa ne zna točno povedat, brez da bi se zapletel in končal pri lastnem subjektivnem okusu.

. Jezst sovražim grenka piva in imam vglavnem najraje stuff ala Radler. Call me heritic...

Heritic.
Kaj pa to pomeni?

:)
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

Tud jaz se to sprašujem. Oz, se ne. Ga ne kupujem :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

micka15 ::

> Mene zanima kaj (po tvoje) je sploh kvalitetna hrana. Resno.
za kvaliteto bi mogl vzet recimo vsebnost raznih strupenih snovi (recimo pesticidi, ..)
okus je pač subjektiven in pomoje po njemu ne moreš merit kvalitete

>Tud jaz se to sprašujem. Oz, se ne. Ga ne kupujem :)
8-)

mn ::

RejZoR je izjavil:

Torej je potem kvaliteta absolutno subjektivna, tko da je potem čista bedarija o čemerkoli debatirat. Jezst sovražim grenka piva in imam vglavnem najraje stuff ala Radler. Call me heritic...


Pri zadevah kot je pivo, sladkarije in podobno bi jaz rekel ja - enostavno ker je s stališča prehranske vrednosti "junk". Ni pa bedarija debatirat. Vsak lahko pove kaj in zakaj mu je všeč. Ti pač ne moreš debatirat z nekom ki ima rad grenka piva, z lahkoto pa z ostalimi ljubitelji Radlerja. BTW, meni je najokusnejši grenivka.

Drugače je pri ostali hrani. Eno je hrana kjer imaš polno konzervansov, umetnih dodatkov, itd, nekaj povsem drugega pa zdrava nepredelana hrana. Pri oljčnem olju lahko z lahkoto govoriš o različnih kvalitetah, čeprav senzorično nisi zmožen ločiti med njimi. Eno je povsem nepredelano, hladno stiskano čisto oljčno olje, nekaj drugega pa mešanica kjer je oljčnega olja zgolj za okus.

Kar se tiče diskontov, ala Hofer, Lidl. Po mojih izkušnjah dobiš zelo kakovostne stvari za sprejemljivo ceno. Seveda imaš tudi junk. Ampak ker hrano kupuješ redno, se po moje splača malce povprašati kaj je kvalitetno in poizkusiti. Če želiš vsaj približno racionalno delati s svojim denarjem se enostavno izplača špecerijo kupovati v več trgovinah. Jaz osebno kupujem v Sparu, Merkatorju, Hofru in Lidlu. In v vsaki trgovini so stvari ki so odlične in stvri ki so slabe. Pa na ceno ne gledam kaj preveč.

WarpedGone je izjavil:

Torej je potem kvaliteta absolutno subjektivna,

Ne vem, zato pa sprašujem kaj je kvaliteta, če to ni okus.
Pojmi katere negativno definiraš so megleni.
Mene zanima kaj (po tvoje) je sploh kvalitetna hrana. Resno.
Ker to je zopet neki kar vsi vemo kaj je, noben pa ne zna točno povedat, brez da bi se zapletel in končal pri lastnem subjektivnem okusu.


Težko, prvo je okus, drugo je vsebnost hranil, tretje je vsebnost škodljivih snovi. Prvo oceniš sam, drugo se da približno razbrati z etiket in testov, tretje je verjetno bolj sreča in pa predsodki. Sreča, ker je vsebnost odvisna od pridelave (pridelovalcev je veliko), in kraja kjer je raslo, predsodkov pa ker nekateri mislijo, da že izvor živila zagotavlja kvaliteto. Jaz osebno dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

...:TOMI:... ::

Enkrat sem že napisal, da imajo piva velikih pivovarn neslajena žita, zaradi katerih je maček močan, če je pitje prekomerno.

Jaz imam raje ale, kot lager, kupim ga pri lokalem pivovarju in je super. Cena je 4€/1,5 l plastenko direktno iz soda.

Ne spijem veliko, zato tudi, če je malo dražje, se mi ne pozna. Kvaliteta pred kvantiteto.

Vino pa kupujem pri 2 kolegih. Eden je primorec, drugi štajerc. Oba sta bolj "družinska" vinarja in niti nimata obrata za stekleničenje.
Tomi

micka15 ::

s pivom se napijat itak ne splača... za napit se je beli rum al pa gin iz hoferja/lidla za 7,neki € oziroma 5,neki €

nimaš mačka pa še ni ti treba spit par litrov

jest10 ::

RejZoR je izjavil:



Men je najbolj smešen folk, ki iz vsakega piva dela cele študije. Realno pa ni praktično nobene razlike med njimi razen v grenkobi in stopnji alkohola. Okus != kvaliteta.

Hja... Nimaš pojma:|

micka15 ::

namesto grenkobe bi mogu napisat okus :)

ttommy ::

micka15 je izjavil:

s pivom se napijat itak ne splača... za napit se je beli rum al pa gin iz hoferja/lidla za 7,neki € oziroma 5,neki €

nimaš mačka pa še ni ti treba spit par litrov


Ne razumeš poante pitja piva... Za napit se je tudi 1 dcl šnopsa na eks dober.
Gamer

micka15 ::

ttommy je izjavil:

micka15 je izjavil:

s pivom se napijat itak ne splača... za napit se je beli rum al pa gin iz hoferja/lidla za 7,neki € oziroma 5,neki €

nimaš mačka pa še ni ti treba spit par litrov


Ne razumeš poante pitja piva... Za napit se je tudi 1 dcl šnopsa na eks dober.

mal sva se narobe zastopila

za okus pivo, ampak od tega jaz itak nimam nikol mačka (to je recimo nekje do 4 piva), nima veze od tega kjero pivo je

za napijat se pa ni pivo, zato pa predlagam tisti dve pijači, ki sta najcenejši + nista ogabni (recimo eurospin vodka za 5,neki eur je ogabna) + nimaš (ok, nimam) mačka

jest10 ::

micka15 je izjavil:


mal sva se narobe zastopila

za okus pivo, ampak od tega jaz itak nimam nikol mačka (to je recimo nekje do 4 piva), nima veze od tega kjero pivo je

za napijat se pa ni pivo, zato pa predlagam tisti dve pijači, ki sta najcenejši + nista ogabni (recimo eurospin vodka za 5,neki eur je ogabna) + nimaš (ok, nimam) mačka

Dobr no, kje je pa problem spit 12+ pirov?:| Pa jasno sploh ne rabiš tega početi z namenom, da se ga naliješ. Če je pir dober, kar sam teče>:D

LitralSM ::

Temu se reče že alkoholizem.

RejZoR ::

jest10 je izjavil:

RejZoR je izjavil:



Men je najbolj smešen folk, ki iz vsakega piva dela cele študije. Realno pa ni praktično nobene razlike med njimi razen v grenkobi in stopnji alkohola. Okus != kvaliteta.

Hja... Nimaš pojma:|


Ok... should i care? Pač si en tistih, ki mu omeniš pir, pa ne bo utihnil cel teden. I frankly don't care. Pivo je pivo, en je bolj grenek, en bolj sladkast, različna mehurčkavost in alkohol, ko pa potegneš črto je pa tko kot bi primerjal Coca Colo in Pepsi. Enim je en ogaben, drugi drug, tretji pa imajo raje Cocto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

Jp, če to počneš redno.

RejZoR je izjavil:


Ok... should i care? Pač si en tistih, ki mu omeniš pir, pa ne bo utihnil cel teden. I frankly don't care. Pivo je pivo, en je bolj grenek, en bolj sladkast, različna mehurčkavost in alkohol, ko pa potegneš črto je pa tko kot bi primerjal Coca Colo in Pepsi. Enim je en ogaben, drugi drug, tretji pa imajo raje Cocto.

Tako je. Med avtomobili ni nobene večje razlike, vsi imajo 4 kolesa>:D

ok, dost offa z moje strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Alamar ::

Kaj zdaj, je ko naredil blind test med orig. Laško zlatorog in Hofer premium modrim, polnjenim v Pivovarni Laško. Je enako, ali ni?

echo ::

Rejzor prosim.
Če ti ne ceniš dobrega piva, še ne pomeni, da si lahko tak ignorant.

Se mi pa zdi, da je čedalje manj SLABIH stvari na voljo. Težko najdem slabo pivo. Večina je samo neverjetno dolgočasnih. To velja tudi za kakšno drugo živilo. Recepti se popravljajo.
Ampak okusnost je pa še vedno redka.

Bom probal danes nabavit zlatoroga in premium Hoferja.

Furbo ::

Ko jaz iščem top kvaliteto, jo iščem v specializiranih trgovinah. Iskati najboljše pivo po navadnih trgovinah je prav tako, kot če bi tam iskal vrhunsko vino, pivo, oblačila, ure..

..kaj ni v Ljubljani trgovina specializirana izključno za pivo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jest10 ::

.kaj ni v Ljubljani trgovina specializirana izključno za pivo?

3 če smo natančni.

mn ::

RejZoR je izjavil:

jest10 je izjavil:

RejZoR je izjavil:



Men je najbolj smešen folk, ki iz vsakega piva dela cele študije. Realno pa ni praktično nobene razlike med njimi razen v grenkobi in stopnji alkohola. Okus != kvaliteta.

Hja... Nimaš pojma:|


Ok... should i care? Pač si en tistih, ki mu omeniš pir, pa ne bo utihnil cel teden. I frankly don't care. Pivo je pivo, en je bolj grenek, en bolj sladkast, različna mehurčkavost in alkohol, ko pa potegneš črto je pa tko kot bi primerjal Coca Colo in Pepsi. Enim je en ogaben, drugi drug, tretji pa imajo raje Cocto.


Meni je smešen folk ko dejansko cele študije dela iz ur. Dejansko pa ni praktično nobene razlike med njimi razen v točnosti in številu kazalcev ;)

Glej, saj ni problema, pivo te ne zanima in zato jih ne poznaš. Ne samo da s tem ni nič narobe, kvečjemu dobro je za tvoje zdravje. Ampak verjemi da so med pivi ogromne razlike. Trditi da praktično ni razlike med pivi je isto kot trditi da ni razlike med Coca Colo in Fanto. Sam barva je mal drgač ;)

Aja, pa ne me imeti za kakega poznavalca piv. Med Laško in Union verjetno ne bi ločil če ne bi bil pozoren na to. Med Tripel Karmeliet in London Porter pa verjemi tudi ti ne bi imel problem :)

Se splača prej malce povprašat preden trdiš, da samo fanatiki ločijo razliko.

RejZoR ::

Haha, kaj je človek pribil. Raje ne vmešavaj ur če nimaš pojma. Pa tle ne govorim o niansah ampak so razlike precej večje kot mi jih ti hočeš prikazat za pivo... to kar ti govoriš je tko kot bi primerjal pivo in absinth...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mn ::

RejZoR je izjavil:

Haha, kaj je človek pribil. Raje ne vmešavaj ur če nimaš pojma. Pa tle ne govorim o niansah ampak so razlike precej večje kot mi jih ti hočeš prikazat za pivo... to kar ti govoriš je tko kot bi primerjal pivo in absinth...


Verjemi, o urah vem dovolj - več kot o pivu. Zato sem ti dal ta primer, ker vem da tudi ti ure zelo dobro poznaš. Ampak zgleda boš vztrajal na svojem. Nič zato :).

BigWhale ::

...:TOMI:... je izjavil:

In kako deklaracijo bom pogledal pri sveži zelenjavi? Preveč se zanašate na deklaracije...

A misliš, da gostilne kupujejo konzerve in jih nato samo pogrejejo, tako kot ti? Večinoma kupujejo osnovna živila in sami naredijo jedi.


Kje si pa to prebral? Res, kje?

Ti se pa prevec na svoj okus zanasas. Sem preprican, da izmed desetih paradiznikov ne bos v desetih poizkusih vedno nasel bio pridelanega, ki mu je vrtnar vsako jutro pel budnico in zvecer uspavanku, cez noc je pa lastno rocno podil skodljivce stran.

Ce ti pri paradiznikih to uspe, potem ti ziher kak poklic 'dvornega preizkusevalca' ne uide. Hkrate te pa potem izzivam, da v desetih razlicnih francoskih solatah najdes tisto, v kateri je bio domac grah in domaca jajca. :)

...:TOMI:... je izjavil:

Tudi v gostilni kuhar večkrat dnevno pri pripravi jedi okuša jed. Uporablja najmanj znanstveno metodo, vendar še vedno zelo dobro skuha. Si kar predstavljam kuharje slotechovce, kako imajo s sabo v trgovini ali na tržnici cel kemijski lab, saj jim čutila ne zadoščajo.


Seveda, zato pa golaz prejsnjega tedna ni isti kot golaz tega tedna. Sta si zgolj samo dovolj podobna. Precejsenj del k temu pa pripomore tudi dejstvo, da je vecina kuhinje take, da temelji na mocnih okusih, pa se tukaj gre v vecini za sol. Ali pa sladkor.

...:TOMI:... je izjavil:

Sicer pa nimate pojma, ravno zaradi človeških čutil nekaterih posameznikov je industrijska hrana vedno enakega okusa, ne glede na vhodne surovine.

Ti pa imas pojma, ker?

Hrana je vedno enakega okusa zaradi neobcutljivosti velike vecine cloveskih cutil. :)

...:TOMI:... je izjavil:

Pivo velikih pivovarn je po celem svetu enakega okusa, ne glede na to, kje se vari pivo, saj nimajo samo enega proizvodnega obrata. In ja, preizkuševalci potujejo po svetu in periodično okušajo.


Seveda, venda je teh preizkusevalcev vec, da lahko sele na podlagi dovolj statisticnih vzorcev odlocijo, da je okus enak.

mn ::

Ampak, da se vrnem na temo. Po moje sva z Rejzorjem ravnokar dokazala da kvaliteto hrane (v najinem primeru piva) doživlja vsak drugače. Njemu je vse isto "sranje", meni pač ne - pa še enkrat poudarjam - nisem poznavalec. Torej po okusu težko govorimo o kvaliteti. Sploh, ker nam proizvajalci znajo ponuditi točno to kar želimo okušati. Dostikrat je največji "junk" za marsikoga najbolj okusen (recimo pohanje, hamburgerji, ...). Laboratorijev nimamo doma. Potrošniške organizacije prav tako ne testirajo vsega. Kako za vraga se sploh lahko pogovarjamo o kvaliteti če je ne znamo definirat. Zgleda res ostane samo zaupanje. Kako vi ocenjujete?

mn ::

Ti se pa prevec na svoj okus zanasas. Sem preprican, da izmed desetih paradiznikov ne bos v desetih poizkusih vedno nasel bio pridelanega, ki mu je vrtnar vsako jutro pel budnico in zvecer uspavanku, cez noc je pa lastno rocno podil skodljivce stran.


Tukaj bi jaz ločil dve stvari. BIO hrana naj bi bila predvsem bolj zdrava in ne nujno bolj okusna. Kar se pa okusa zelenjave tiče ima pa po moje več kot način pridelave vpliv vrsta ki raste. Lahko imaš vrsto, ki daje ogromne hektarske donose in dobro zdrži skladiščenje ampak ni tako okusna, in vrsto z manjšim donosom, ki hitro zgnije, ampak je pa okusnejša. Kaj misliš, katera se bo znašla v intenzivni pridelavi in katera v domačem vrtu?

Ganon ::

Če imate radi Gorenjkino riževo čokolado ali pa mini rolade, zavijte v Hofer. Imajo malce drugačno embalažo, ker so pakirane za Hofer. Cena je pa nižja za več kot polovico v primerjavi s tisto v Mercatorju, Tušu in kar je še teh trgovin. 8-)

vorantz ::

Včeraj na poročilih, ko so meli uno akcijo "slovenski zajtrk" v vrtcih so vprašali eno malo kaj je za njo zdrav zajtrk
Pa reče, da je zraven zelenjava pa da je slovensko :D
Pranje možganov at it's finest, ki se ga tudi v tej temi opazi precej

Mr.B ::

Všeč mi je pranje možganov, ko mi v Merkatorju prodajajo Gorenka ŽLAHTNA TEMNA ČOKOLADA s 53% kakava.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Pršut majo v Hoferju prav tako od Krasa, samo da je 2€ za 100g namesto 4€, kot v drugih trgovinah.
Quack !

RejZoR ::

vorantz je izjavil:

Včeraj na poročilih, ko so meli uno akcijo "slovenski zajtrk" v vrtcih so vprašali eno malo kaj je za njo zdrav zajtrk
Pa reče, da je zraven zelenjava pa da je slovensko :D
Pranje možganov at it's finest, ki se ga tudi v tej temi opazi precej


Pri nas govorimo "slovensko", drugje pa govorijo "local" oz "locally produced". Drugače pa eno in isto sranje. Preferira se hrano pridelano v bližini, ki ne rabi prepotovat celih kontinentov in bit hranjena na vse mogoče načine, da sploh preživi pot.

Mr.B je izjavil:

Všeč mi je pranje možganov, ko mi v Merkatorju prodajajo Gorenka ŽLAHTNA TEMNA ČOKOLADA s 53% kakava.


Pranje možganov? Really? Kaj pa če bi se raje prej podučil? EU smatra pod temno čokolado vsako, ki vsebuje več kot 35% kakava. Mlečne ponavadi vsebujejo samo okoli 10% oz bela celo 0%...

Torej, 53% lepo pade nekje v sredino med mlečnimi in 75% temnimi. Je pa še vedno temna čokolada, pa če je teb to všeč al pa ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

Utk je izjavil:

em izdelke probal vendar, jaz temu pravim za mal dnarja dobiš mal muzike!

To velja predvsem za tušmobil in podobne vaške firme z malo konkurence, ne pa podjetja, ki imajo trgovine po celi Evropi. Če je pa lidl dost dober za Nemce, ne vem zakaj ne bi bil za Slovence. Sem bil v lidlu kar nekajkrat tudi v Nemčiji pa nisem videl neke razlike v kvaliteti. Je pa bil pa zmeraj dosti bolj nabasan kot kakšen slovenski. Oni z 2-3 jurje plače hodijo v Lidl, za slovensko gospodo s 700 evri pa ni dost dober.

To si pa zelo dobro napisal. Takim s 700 € se ponavadi niti ne da primerjat niti cen niti kakovosti, ampak enostavno v trenirki stopijo k najbližjemu sosedu, potem pa jamrajo, kaki ni denarja....

Ganon je izjavil:

Če imate radi Gorenjkino riževo čokolado ali pa mini rolade, zavijte v Hofer. Imajo malce drugačno embalažo, ker so pakirane za Hofer. Cena je pa nižja za več kot polovico v primerjavi s tisto v Mercatorju, Tušu in kar je še teh trgovin. 8-)

Takim, ki zaničujejo diskontne trgovine, je to že prehud možganski napor...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104023 (40481) zmaugy
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649859 (28257) gruntfürmich
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911677 (9940) mulc007
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255558 (40326) cholt45

Več podobnih tem