» »

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov)

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov)

1
2
3 4

RejZoR ::

Lahko je razlika v sestavinah, lahko pa je zgolj stvar izpogajane cene. Če se npr Mercator zaveže, da bo za svojo znamko odkupil toliko in toliko kosov oz ton neke dobrine od dobavitelja in od slednjega zahteval po taki in taki ceni in če se slednji strinja je vse možno. S tem si Mercator zagotovi nizko ceno, proizvajalec pa kljub mogoče nižji ceni zagotovi, da bo dogovorjena kapaciteta prodana in bo preko količine dobil not del razlike. Volk sit in ovce cele. Čeprav sem že slišal, da veliki trgovci stiskajo dobavitelje do zadnjega centa ali pa jim grozijo, da če ne bojo pristal na določeno ceno, da jih bojo vrgli iz ponudbe.
Kar je pri manjših dobaviteljih lahko problem, če kar naenkrat izgubijo mesto na trgu in morajo včasih enostavno zapret firmo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gladi ::

Pa bojda je precejšen problem z neplačevanjem. Zavlačujejo pač in to vsi največji trgovci.

Okapi ::

lahko pa je zgolj stvar izpogajane cene.
Fora teh Mercatorjevih (in ostalih trgovskih blagovnih znamk) je predvsem v tem, da niso vezane na enega proizvajalca. Če Žito noče prodati moke po dovolj nizki ceni, ali je dodatno znižati, bo Mercator "svojo" moko začel nabavljati pri Mlinotestu, ali pa na Hrvaškem ali Madžarskem.

Na drugi strani pa prideje trgovske blagovne znamke proizvajalcem po svoje tudi prav, ker jim ni treba nižati cen (in s tem v bistvu tudi ugleda) svojim blagovnim znamkam.

Na splošno pa te reči kakovosti na splošno nikakor ne koristijo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Avenger ::

Okapi je izjavil:

Če Žito noče prodati moke po dovolj nizki ceni, ali je dodatno znižati, bo Mercator "svojo" moko začel nabavljati pri Mlinotestu, ali pa na Hrvaškem ali Madžarskem.


Na splošno pa te reči kakovosti na splošno nikakor ne koristijo.

O.


No, ampak vedno na embalaži piše kdo je proizvajalec, bistveno je še vedno - ali je kvaliteta generičnega izdelka kaj slabša v primerjavi z originalom, ki ga nudi isti proizvajalec?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Okapi ::

ampak vedno na embalaži piše kdo je proizvajalec
Ja, v drobnem tisku, ki ga nihče ne bere. Ali pa ga prebereš prvič, potem pa sigurno ne več vsakokrat, da bi se prepričal, ali morda trgovec ni zamenjal dobavitelja.

To je tako kot recimo pri panelih za monitorje in televizorje. Kakšen g33k še preverja, ali je v nekem Dellu LG ali Samsung ali kakšen x Kitajec, velika večina pa tega ne preverja. Pa še g33ki to večinoma naredijo tako, da preberejo kakšen test, v katerem piše, kateri panel je notri, potem pa ob nakupu ne preverjajo, ali je še vedno ta, ali pa so morda začeli vgrajevati kakšne druge.

O.

Alexius Heristalski ::

Ali pa sploh ne piše oz. samo "proizvedeno v xy" in moraš pogledati na hrvaški del deklaracije.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

krneki0001 ::

opeter je izjavil:

ahac je izjavil:

Zato on vedno kupuje v Mercatorju, na koncu meseca pa joče da nima nič denarja.

Verjeto tudi kupuje izdelke priznanih znamk? Dobro, da ne ve, da se pri nas prodajajo proizvodi namenjeni vzhodni Evropi, ki so velikokrat manj kvalitetni od "enakih" proizvodov (iste znamke, enako pakirano) namenjenih zahodni Evropi.


Točno tako. To velja recimo za Milka izdelke. Pa še za marsikaj drugega.


Tole za milko ne drži ravno. Milka je javno potrdila, da delajo 3 vrste njihove čokolade. Ena je za vzhodni blok, kjer po njihovi raziskavi rabijo bolj sladko z več sladkorja manj kakava, za avstrijo, nemčijo in severne države je bolj grenka z večjo vsebnostjo kakava, za italijo, francijo in španijo pa je nekaj vmes. Zato tudi razlika med okusi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

fosil ::

krneki0001 je izjavil:

Tole za milko ne drži ravno. Milka je javno potrdila, da delajo 3 vrste njihove čokolade. Ena je za vzhodni blok, kjer po njihovi raziskavi rabijo bolj sladko z več sladkorja manj kakava, za avstrijo, nemčijo in severne države je bolj grenka z večjo vsebnostjo kakava, za italijo, francijo in španijo pa je nekaj vmes. Zato tudi razlika med okusi.

To je PR izjava.
Dejansko to pomeni da je za vzhod manj kvalitetna. Manj kakava pomeni cenejšo in manj kvalitetno čokolado.
Podobno izjavo je dal nekoč uvoznik Ariela, in sicer da je prašek za vzhod drugačen, zaradi "drugačnih pralnih navad".
Tako je!

Okapi ::

Kar seveda ni nujno res, ker je dejstvo, da so okusi na različnih koncih sveta različni in velike firme svoje izdelke temu prilagajajo.

O.

RejZoR ::

To je eno čist navadno nabijanje v tri krasne. Neko blagovno znamko ustvariš z okusom, ki je vedno in povsod enak, pa če ješ zadevo pri nas, v UK al pa v ZDA. Če hočeš naredit drugačen izdelek proizvedeš izdelek "Milka Sugar+" in jo prodajaš kot tako na trgih, ki hočejo imet bolj sladko (če je temu res tako). Ne pa da različen stuff prodajaš kot eno in isto zadevo. Ker dvomim, da je tista s tono cukra namesto kakava kej cenejša od one z več kakava, ki je prav zaradi slednjega vedno bila dražja.

Folk bi moral udarit po mizi in zahtevat, da se ne dela razlik.

Tko sem nazadnje popizdil, ko sem kontaktiral tech support za ACER prenosnik. Kontaktiram ameriškega in UK in se mi odzovejo v 15 minutah in mi razložijo, da naj kontaktiram ACER EMEA ker sem pač iz tiste regije. Kontaktiram ACER EMEA (ki je za vzhodno evropo, bližnji vzhod in afriko, ne za centralno, severno in vzhodno evropo) in po 3 dneh dobim enega poljaka, ki očitno ni zastopil nobene angleščine, ker po enem tednu pošiljanja mailov kot bedak nisem izvedel nič.

Pa to ni edini primer. Samo poglejte še cel kup drugih stvari kjer so najbolj očitni razni praški za perilo. Ne mi rečt da nek trg zahteva inferiorne izdelke napram zahodnemu, ker imajo pač raje umazane cunje? Dvomim pa da je cena kakorkoli nižja kot v zahodnih državah. Ampak ker je ista znamka in ista embalaža bojo pa že pretental naiven reven folk, da bojo mislili, da kupujejo isto zadevo kot zahodnjaki.
Ena navadna svinjarija iz katerih se ven vlečejo s prav lame izgovori.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Neko blagovno znamko ustvariš z okusom, ki je vedno in povsod enak, pa če ješ zadevo pri nas, v UK al pa v ZDA.
To seveda niti približno ni res.

Nekatere stvari so seveda po vsem svetu enake, pri marsikateri pa prilagajajo okus krajevnim posebnostim. Še kokakola recimo ni povsod enaka.

Though the formula for Coca-Cola(R) concentrate doesn't change, there can be slight differences in sweetness since bottling agencies may change the amount of sweeteners used to fit the local population's palate, and some versions of the cola are said to be sweeter or sharper in other countries. The United States has seen, especially in countries close to Mexico, a rise in the amount of Mexican Coca-Cola(R) imported into the US and sold at a number of Mexican and Latin or South American grocery stores. Cola aficionados say there are differences between south of the border and American produced versions of the drink. They cite the fact that most Mexican bottlers add cane sugar instead of corn syrup, and many people prefer the Mexican version, though at first the taste can be a little unusual.


O.

krneki0001 ::

RejZoR je izjavil:

Pa to ni edini primer. Samo poglejte še cel kup drugih stvari kjer so najbolj očitni razni praški za perilo. Ne mi rečt da nek trg zahteva inferiorne izdelke napram zahodnemu, ker imajo pač raje umazane cunje? Dvomim pa da je cena kakorkoli nižja kot v zahodnih državah. Ampak ker je ista znamka in ista embalaža bojo pa že pretental naiven reven folk, da bojo mislili, da kupujejo isto zadevo kot zahodnjaki.
Ena navadna svinjarija iz katerih se ven vlečejo s prav lame izgovori.


Praški imajo pa oznake in iz teh oznak veš kje je delan in za kateri trg je delan. In če vedno vzameš pravega s pravo oznako, potem nimaš problemov. Drgač je pa dojenček ves flekast, če napačnega vzameš (sprobano iz prve roke).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RejZoR ::

Ja, sam tle se vprašaš za koji K ne delajo vse iste? Kot da naši evri niso enako vredni kot oni švabski... dvomim da so praški zarad tega v nemčiji 2x dražji ker imajo boljše sestavine in samo formulo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

Zato, ker morajo tok pa tok ljudi nategnit s slabo kvaliteto, ki jo lahko proizvedejo v državah tretjega sveta za zelo nizko ceno. Seveda pa pri sebi doma prodajajo nadstandardno kvaliteto za enak denar.
Sej slovenci tega ne bomo še dolgo časa dojeli, mi raj za tujce delamo bolje, za naše ljudi bo pa že dobro tisto kar ostane, tujci pa prvo za svoje poskrbijo, ostalim pa smeti prodajajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

fosil ::

Slovenci smo dolga leta kupovali milko, persil, ariel, nutelo in druge stvari v avstriji.
Le zakaj, če je po našem okusu avstrijska milka zanič, avstrijski praški pa s slovensko vodo slabo operejo?

Ti izdelki so drugorazredni zato, ker so cenejši za proizvodnjo. Cenejši pa morajo bit, ker je standard v določenih državah precej nižji in se ti izdelki tam morajo prodajat za nižjo ceno, da so konkurenčni.
V Sloveniji ti izdelki niso nič cenejši, ampak samo omogočajo ekstra profite.

Jaz osebno teh izdelkov ne kupujem, če že kakšnega, ga kupim v mullerju, kjer jih uvažajo iz nemčije.
Če bi tako počeli vsi, bi se zadeve spremenile.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

krneki0001 ::

fosil je izjavil:

Slovenci smo dolga leta kupovali milko, persil, ariel, nutelo in druge stvari v avstriji.
Le zakaj, če je po našem okusu avstrijska milka zanič, avstrijski praški pa s slovensko vodo slabo operejo?

Zakaj? Ker tega pri nas nisi dobil.

fosil je izjavil:


Ti izdelki so drugorazredni zato, ker so cenejši za proizvodnjo. Cenejši pa morajo bit, ker je standard v določenih državah precej nižji in se ti izdelki tam morajo prodajat za nižjo ceno, da so konkurenčni.
V Sloveniji ti izdelki niso nič cenejši, ampak samo omogočajo ekstra profite.

Ne nakladaj, v Avstriji je višji standard, pa imajo skoraj vse reči v trgovini cenejše kot pri nas. Še bencin je za 18 centov na liter cenejši kot pri nas. Najbolj se pa pozna pri otroškem futru (ker žena ni mogla dojit, smo morali kupovat adaptirano mleko). Cena pri nas je 8,79 evra, v avstriji pa 5.45 evra za isti paket pri njihovem višjem standardu. ŽE samo s hrano za 1 mesec sem prišparal okoli 40 evrov, s polnim tankom še dodatnih 12 evrov, potem sem pa še kaj zraven kupil, kar bi drugače moral pri nas in mi je izlet v avstrijo prišparal vsaj 50 evrov (če prevoz odštejem).

fosil je izjavil:


Jaz osebno teh izdelkov ne kupujem, če že kakšnega, ga kupim v mullerju, kjer jih uvažajo iz nemčije.
Če bi tako počeli vsi, bi se zadeve spremenile.

Bla, bla, bla. Spet nakladaš. Malo si poglej kje so izdelki, ki jih miller prodaja, narejeni. Ja, par let nazaj je bilo to kar praviš res, danes pa so vsi izdelki iz poljske (oziroma drugih vzhodnih držav), ker je pač ceneje in za ene jebene slovence pač ne bodo iz nemčije več dol vozil. Enako je z DM, ker so tudi začeli poljske izdelke vlečt v njihove trgovine.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RejZoR ::

Vsaj v Lidlu imajo zaenkrat še recimo nemško Nutello. Čeprav vprašanje koliko časa bo to trajalo preden bojo začel uvažat poljsko...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Anyica ::

Darciel jaz sem kupovala v Mercatorju, sedaj kupujem v Eurospinu. Morem ti povedati da sem z izdelki v Eurospinu bolj zadovoljna kot pa z izdelki v Mercatorju. Tudi cenovno se mi bolj splača kupovati v Eurospinu. Imajo boljšo zelenjavo, boljše testenine, meso itd....
Dokaz za to je bil moj morski prašiček :D, ki je bil zelo izbirčen:))... Ko sem kupila solato v Tušu, Mercatorju,Sparu...:P Je ni želel niti povohati. Ko pa se mu prinesla iz Eurospina, pa je navalil na njo kot da je sestradan. To je bil dokaz da ima Eurospin boljšo kvaliteto. Od takrat kupujem še samo v eurospinu.

draciel ::

To je bil dokaz da ima Eurospin boljšo kvaliteto. Od takrat kupujem še samo v eurospinu.


Samo na podlagi zelenjave za morskega prašička? Jaz mislim da nekatere stvari so dobre v mercatorju, druge v eurospinu tretje v hoferju. Prišel sem pač do spoznanja da nemoremo reči katera trgovina je najboljša. Vsaka ima dobre in slabe izdelke. Čeprav se mercator šteje za nekaj več, kot spin.

Sc0ut ::

Eurospin sem včasih kupoval več, sedaj ne več tako, ker mi je s poti.

Imali so:
- daleč najcenejši ržen/s semeni Hlebčkov kruh
- poceni testenine
- poceni omake za testenine
- poceni omake za tuno
- poceni olive
- poceni testo za pico - tisto ki je zvito
- poceni ementalec
- poceni jogurte itd...
- mogoče kdaj kaka dobra ponaredek čokolada ali smoki

To zgornje je bilo po okusu čisto normalno in ok. Ne bi pa kupoval mesa, sadja, zelenjave, tudi klobase so bile čudne.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

draciel ::

Ne bi pa kupoval mesa, sadja, zelenjave, tudi klobase so bile čudne.


Pri nas v Eurospinu na hladilniku piše: "Meso je od slovenskih dobaviteljev" :D

zavajon ::

draciel je izjavil:

Pri nas v Eurospinu na hladilniku piše: "Meso je od slovenskih dobaviteljev" :D

Saj ravno to je razlog za skrb. Slovenski dobavitelji so furboti. Znajo kupovati kje meso tik pred rokom trajanja, zamenjajo oznake in ga prodajajo naprej kot prvovrstno. Pa če vemo, kako tukaj funkcionirajo razne inšpekcijske službe... ;)

fosil ::

draciel je izjavil:

Pri nas v Eurospinu na hladilniku piše: "Meso je od slovenskih dobaviteljev" :D

Tale napis je zavajajoč.
Slovenski dobavitelj ne pomeni, da je meso iz Slovenije.
Tudi iphone dobavlja slovenski dobavitelj.
Tako je!

gregor_m ::

Še moja zgodba. Mesec nazaj sva s punco naredila experiment. Kupila sva tri različne konzerve tune v oljčnem olju, šparovo in tuševo blagovno znamko in tuno rio mare (na katero sem vedno prisegal).
Tretja oseba je na skrivaj(!) pripravila vsako tuno na svoj krožnik, s punco pa sva bila ocenjevalca in sva morala uganiti kateri znamki pripada določena tuna.
Najslabše se je izkazala tuševa tuna, ki je bila zelo "plastična". Šparova in rio mare sta bila precej podobni, čeprav je na koncu šparova tuna pustila nekoliko boljši okus. Slednja je bila tudi najcenješa.

korenje3 ::

danes sm bil v eurospinu. izgleda da tam še niso slišal za cocacolo
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Apofis ::

korenje3 je izjavil:

danes sm bil v eurospinu. izgleda da tam še niso slišal za cocacolo

ja, in? Po forumu se neki govori da je nezdrava :D

oo7 ::

Mene samo zanima če kdo ve če kje v Sloveniji prodajajo tole pijačo?



Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

PINki ::

Nisem siguren ampak mislim, da v Eurospinu, morda sem jo opazil tudi v hofru.

driver_x ::

Avenger je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če Žito noče prodati moke po dovolj nizki ceni, ali je dodatno znižati, bo Mercator "svojo" moko začel nabavljati pri Mlinotestu, ali pa na Hrvaškem ali Madžarskem.


Na splošno pa te reči kakovosti na splošno nikakor ne koristijo.

O.


No, ampak vedno na embalaži piše kdo je proizvajalec, bistveno je še vedno - ali je kvaliteta generičnega izdelka kaj slabša v primerjavi z originalom, ki ga nudi isti proizvajalec?


Sam poznam dva primera slovenskih proizvajalcev, ki sta delala tudi izdelke blagovne znamke za trgovsko verigo. V obeh primerih je bila kakovost za trgovsko blagovno znamko bistveno nižja. Ravno zaradi te izkušnje izdelkov tega trgovca niti ne pogledam več.

Glede teme: kupijem povsod, razen v evrospinu, kjer se mi je parkrat zgodilo, da je šla hrana dobesedno v smeti. Nazadnje nekaj, kar bi po napisu na embalaži morala biti mocarela. Imam pa srečo, da živim v kraju, ki ima v bližini kar nekaj kmetij, kjer se da dobiti stvari, kot so mleko, mlečni izdelki, meso, zelenjavo in tudi kruh.

Alexius Heristalski ::

oo7 je izjavil:

Mene samo zanima če kdo ve če kje v Sloveniji prodajajo tole pijačo?



Hvala

Oblikovanje in znamka izgledata Eurospinova.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Magic1 ::

Eurospin deluje cheap, a nekatere stvari ima dobre. Masdamer, mocarela, ricota, listnat testo, tortelini s jurčki, olive,... Kot vedno, moraš pogruntat katera trgovina ima kaj.
O naših znamkah pa nebi govoril. 20% Fructalovi sokovi niso vredni ama nič, siri Ljubljanskih mlekarn in zelenih dolin so katastrofa, poplnoma brez okusa, samo sol okusiš... In tako dalje.
Magic

Pithlit ::

korenje3 je izjavil:

rejzor kle pred sabo imam eno vrečko čipsa in lidla in piče da ima notri barvilo in razne ojačevalce okusa.

čist tako za foro sem enkrat jedel oba čipsa na enkrat, chio chips iz leclerca za 1,8€ in ta iz lidla za 0,8€. v glavnem sploh se ne da primerjat.

Fak ej. A res?

Chio Chips Red Paprika:
Ingredients: Potatoes, vegetable oil, cooking salt, paprika, sugar, wheat flour, flavour enhancer monosodium glutamate, Dinatriuminosinat and Dinatriumguanylat, onion powder, flavour, molasses, maltodextrin, garlic powder, paprika extract dye, Acidifier citric acid.

Ali, po domače: Ne bluzi miško.
Life is as complicated as we make it...

Mr.B ::

Najlpeše : flavour enhancer monosodium glutamate, Dinatriuminosinat and Dinatriumguanylat
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

RejZoR ::

Barvilo je lahko tud prah rdeče paprike, ojačevalec okusa pa povsem navadna kuhinjska sol...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Čips je najbolj običajen navaden. Tile z okusi paprike, šunke, čebule, sira, rakcev... so polni ojačevalcev okusa, umetnih sladil in konzervansov.

Nazadnje nekaj, kar bi po napisu na embalaži morala biti mocarela. Imam pa srečo, da živim v kraju, ki ima v bližini kar nekaj kmetij, kjer se da dobiti stvari, kot so mleko, mlečni izdelki, meso, zelenjavo in tudi kruh.
Mogoče je bila iz bivoljega mleka, ker ta ima seveda drugačen okus. Obična iz eurospina je meni zelo dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

driver_x ::

Ne, ne ni bila iz bivoljega mleka, tisto poznam, ker običajno jem tisto.

[D]emon ::

Avenger je izjavil:


No, ampak vedno na embalaži piše kdo je proizvajalec, bistveno je še vedno - ali je kvaliteta generičnega izdelka kaj slabša v primerjavi z originalom, ki ga nudi isti proizvajalec?


Rjav fizol v piksni:

- Proizvajalcev brand: cca. 1 eur
- Mercator brand: cca. 60 centov
- Mercator generik brand: cca. 30 centov

Razlika v kvaliteti ? Nikakva.


krneki0001 je izjavil:

ker je pač ceneje in za ene jebene slovence pač ne bodo iz nemčije več dol vozil


Ce imas ti (in ocitno se dosti folka v tej temi) manjvrednostni kompleks, pa vsaj ne dovoli le-temu, da vpliva na tvojo objektivnost.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

krneki0001 ::

[D]emon je izjavil:


krneki0001 je izjavil:

ker je pač ceneje in za ene jebene slovence pač ne bodo iz nemčije več dol vozil


Ce imas ti (in ocitno se dosti folka v tej temi) manjvrednostni kompleks, pa vsaj ne dovoli le-temu, da vpliva na tvojo objektivnost.


Komplekse imaš očitno ti. Trdiš, da robo sem vozijo iz nemčije? Pozabi, večina je z nemškimi napisi, ampak proizvedena na madžarskem ali poljskem in v romuniji. Kvaliteta je pa izpod nivoja.

Že nekaj mesecev nazaj sem se odločil in v sloveniji kupujem bore malo. Če je kaj nujnega, drugače pa vse kupujem v tujini. Grem pač enkrat ali dvakrat na teden v avstrijo, pripeljem povhen prtljažnik hrane, ki je bolj kvalitetna, pa še cenejša in natankam še 10 do 15 centov na liter cenejše gorivo. Po makarone in podobno pa enkrat na mesec v italijo in naredim zalogo za cel mesec.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

nebivedu, Roba v Mercatorju ima vedno več porekla ak. Romunija & Bolgarija.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

[D]emon ::

krneki0001 je izjavil:

Trdiš, da robo sem vozijo iz nemčije? Pozabi, večina je z nemškimi napisi, ampak proizvedena na madžarskem ali poljskem in v romuniji. Kvaliteta je pa izpod nivoja.


Briga mene kje je proizvedena. Zaradi mene bi lahko proizvajal robo na Luni. Samo nehite s tem "nam sopajo vzhodnoevropsko robo, ki je po defaultu zanic" ker za to nimate cisto nobene pametne osnove.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

RejZoR ::

Alamar je izjavil:

Čips je najbolj običajen navaden. Tile z okusi paprike, šunke, čebule, sira, rakcev... so polni ojačevalcev okusa, umetnih sladil in konzervansov.

Nazadnje nekaj, kar bi po napisu na embalaži morala biti mocarela. Imam pa srečo, da živim v kraju, ki ima v bližini kar nekaj kmetij, kjer se da dobiti stvari, kot so mleko, mlečni izdelki, meso, zelenjavo in tudi kruh.
Mogoče je bila iz bivoljega mleka, ker ta ima seveda drugačen okus. Obična iz eurospina je meni zelo dobra.


No no, pretiravat pa spet ni treba no. Če gor piše, da nima umetnih sladil, potem jih nima. Za take stvari so zlo striktni. Tud če vsebuje določena barvila, ki jih folk smatra kot umetna morajo bi navedena. Itaq pa se večina raje poslužuje naravnih, ker ljudje to sedaj raje kupujejo, prodaja pa je pač njihovo glavno vodilo.

Ojačevalci okusov pa je, kot sem že rekel lahko povsem navadna sol. Je zato strupena, ker je ojačevalec okusa? Sam folk prec panic attack čim nekdo omeni ojačevalec okusa. Pa je slednji lahko samo sol, ki je kakor vsi vemo naravna zadeva...

Tud če te tolk daje paranoja nad sestavinami, sem in tja jih na lastno pest razišči (pa ne viset na straneh kjer pljuvajo čez E-je, ker so tolk pristranski, da je joj). Boš presenečen, da je v živilih dejansko zelo malo čudnih spojin in da gre povečini za razne izvlečke tega in onega naravnega sredstva pod čudnim "eksotičnim" nazivom (vsaj za laike). Tud kjer na veliko opevajo možne stranske učinke, to je povsem irelevantno in je vezano na posameznika. Jagode in oreščki so povsem naravna zadeva, pa spadajo med bolj alergena živila in ima veliko folka reakcije na slednje. Imaš pa tud ogromno folka, ki jim ne naredi popolnoma nič. Zato jemlji razne "možne" stranske učinke/reakcije s precej rezerve. o mora itaq vedit vsak posameznik sam, česa ne prenaša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

[D]emon je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Trdiš, da robo sem vozijo iz nemčije? Pozabi, večina je z nemškimi napisi, ampak proizvedena na madžarskem ali poljskem in v romuniji. Kvaliteta je pa izpod nivoja.


Briga mene kje je proizvedena. Zaradi mene bi lahko proizvajal robo na Luni. Samo nehite s tem "nam sopajo vzhodnoevropsko robo, ki je po defaultu zanic" ker za to nimate cisto nobene pametne osnove.


Ne samo da je zanič, še nekvalitetna je. V večini.

Piše na izdelku slovenski izdelek, ko pa prebereš, je pa država porekla madžarska. Ja čez 3 posrednike je šlo in ker je zadnji bil slovenec, je to že kar slovenski izdelek.
Ste ljudje, ki nasedate, jaz ne več.

V Avstriji je recimo zakon, da meso ne sme biti več časa kot 6 mesecev v hladilnici. Če je dlje časa mora it ven iz države, prodat ga uglavnem ne smejo avstrijcem, torej v izvoz. In kam gre - hofer in lidl k nam al pa še kam drugam. In tam je potem država porekla Avstrija. Ker naši kupijo od avstrijcev njihovo "pre"staro meso.

Hvala za take izdelke. Jih ne maram. Vi jih pa kr kupujte če vam paše.

Eurospin je pa že od nekdaj low cost low quality trgovina.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

[D]emon ::

Js se ne preseravam s tem iz kje je nek izdelek. Ce mi je vsec, ga bom kupoval. Vse ostalo je bedarija.

Ce mi ni vsec, je prav tako vseeno od kod je, pa magari ce ga izdelujejo mlade device z zlatimi rokavicami.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

driver_x ::

[D]emon je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Trdiš, da robo sem vozijo iz nemčije? Pozabi, večina je z nemškimi napisi, ampak proizvedena na madžarskem ali poljskem in v romuniji. Kvaliteta je pa izpod nivoja.


Briga mene kje je proizvedena. Zaradi mene bi lahko proizvajal robo na Luni. Samo nehite s tem "nam sopajo vzhodnoevropsko robo, ki je po defaultu zanic" ker za to nimate cisto nobene pametne osnove.


Kupi čokolado (npr. Milko) pri nas in v Avstriji in nato primerjaj. Enako naredi z nutello, pralnimi praški, otroškimi plenicami, kakavom, ledenim čajem in še čim. Izdelki so različni!

[D]emon ::

Zakaj so razlicni je bilo ze n-krat predelano v tej temi. Ce pa ti probleme dela bralno razumevanje, hja, ti pac ne morem pomagat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

RejZoR ::

To so predvsem univerzalni izgovori. Ne mi rečt, da so želje slovenskih kupcev, da prašek opera slabše kot enak v nemčiji. Ker z istimi izgovori se izvijajo pri vprašanjih zakaj ima to in ono pri nas več sladkorja kot drugje (češ da si v naših koncih želijo bolj sladko kot drugje) in še je tega. Bollocks.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

erkgheoruugh ::

A mi lahko kdo razloži v čem je junk od čipsa iz (vstavi po želji) špina, hofra, lidla slabši od junka od čipsa iz (vstavi po želji) špara, merca, leclerka, tuša?

V bistvu bi lahko sploh povedali kako ta low quality slabo vpliva name?

Oziroma kaj sploh je low quality? A je to vrsta hrane ali kaj?

Magic1 ::

Nutela, coca cola,...., imajo v razlicnih drzavah rezlicne okuse, ker se prilagodijo trgu. Ne želiš si ameriške cole. Pampers imaš Nemške in Poljske izvedbe, isto dobre... Ljutenico, vloženo papriko in podobno boš najboljso dobil iz makedonije. Vsaka regija ima prednosti/slabosti.
Probajte jagode iz Belgije, seveda niso sonca videle, lepe pa so.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

Veliko pa je tudi nakladanja, oziroma urbanih mitov. Nekdo zatrjuje, da loči italijansko od poljske nutele, na slepem poskusu pa ne loči nutele od generičnega namaza. Ali, še huje, se mu generik zdi boljši;)

Nekoč smo izvedli tak slep poskus z različnimi vrstami piva. Je prav zabavno opazovati kakšnega "poznavalca", ki prej zatrjuje, da je Union scanje v primerjavi z Laškim, na slepem testu pa pogrne, kot je dolg in širok.

O.

Mipe ::

Morali bi mu med Laško in Union vtakniti še pravo scanje ;)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411466 (9165) HappyPills
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104520 (40978) zmaugy
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28463082 (57156) ...:TOMI:...

Več podobnih tem