» »

Uvožena hrana po trgovinah

Uvožena hrana po trgovinah

...:TOMI:... ::

Mogoče ne veš, Hg v tunah se meri v mg in ne v mikro gramih. Če pogledaš zdravila v lekarni so najpomembnejše sestavine v mg na veliko napisane na škatli.
Tomi

2x'=2 ::

#000000 je izjavil:


Sem pa v Lidlu v Helsinkih videl enak izdelek za pol cenejši kot pri nas, enako v ALDI v Londonu, tako da če imajo različno cenovno politiko, imajo tudi različno kvalitetno politiko, to jer gotovo, ker te trgovci ne delajo za dobre vtis ampak za dobiček, enako kakor naši.

Se mi pa dozdeva da imajo SLO trgovci enako kvaliteto robe, ampak po višjih cenah.

Tko da nima veze kje kopiš, roba je večinoma iste kvalitete ali celo ista, le da cene varirajo.


Že ikea ima različne cene po različnih državah pa razlika ni samo v davku in prevoznih stroških. Zakaj je pol laško cenejše v tujini? Ker ga po slovenski ceni ne bi nihče kupil.

francek1 ::

korenje3 je izjavil:

res je. v lidlu se prodaja poceni krep raznih neznanih malih in pa startup proizvajalcev, katerih kvaliteta izdelkov je pod velikim vprašajem. še pred 1 letom niso prodajal cocacole. so bile pa neke xxx-cole pa coce ipd za 30 centov/1,5l.

Zaradi takih, kot si ti, se smejijo lastniki zvenečih blagovnih znamk. Ampak neodvisnih testov ne morejo ovrečt. Še mačja hrana je pri Lidlu najkakovostnejša, poglej pa si, kje je Whiskas....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

...:TOMI:... ::

Haha, neodvisni mački so ocenili, da je lidlova najboljša :)

Ali imajo na ZPS tudi mačke strokovnjake? Hehe
Tomi

RejZoR ::

Za analizo vzorcev še nisi slišal? Pri pasji in mačji hrani se kvaliteta zelo odraža v obliki sestavin. V cenen stuff tlačijo sam šodr in ostanke, v drage pa dajejo boljše kose mesa in drobovja. Ne rabiš osebe, ki bi to jedla, da oceni kakovost...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Nisi dojel sarkazma?
Tomi

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

Za analizo vzorcev še nisi slišal? Pri pasji in mačji hrani se kvaliteta zelo odraža v obliki sestavin. V cenen stuff tlačijo sam šodr in ostanke, v drage pa dajejo boljše kose mesa in drobovja. Ne rabiš osebe, ki bi to jedla, da oceni kakovost...

Napaka V nekakovosten bogato oglaševan stuff (beri Whiskas in ostala banda) tlačijo sam šodr in ostanke in jih bogato začinijo z umetnimi aromami, da mačke napizdijo, v kakovostne pa dajejo boljše kose mesa in drobovja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

...:TOMI:... ::

Največji greh je, da za živalsko hrane uporabljajo meso, ki je zadosti kvalitetno, da bi bilo primerno tudi za človeka. Sem mnenja, da bi morali za to uporabiti izključno ostanke. Ostanke pa potem zavržejo. Vendar kapital in dobiček je itak pred etiko.
Tomi

francek1 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Največji greh je, da za živalsko hrane uporabljajo meso, ki je zadosti kvalitetno, da bi bilo primerno tudi za človeka. Sem mnenja, da bi morali za to uporabiti izključno ostanke. Ostanke pa potem zavržejo. Vendar kapital in dobiček je itak pred etiko.

NIČ ne zavržejo. Ostanki gredo v hrenovke...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Etiko? Greh? Torej svojega psa/mačka/hrčka nimaš dovolj rad, da mu privoščiš pravo hrano, ti bi mu dal neke pometnine in ostanke? Sploh pa verjemi da ostankov ne zavržejo, ker jih najverjetneje sploh ne kupijo kot surovine oz če jih (byproduct), se le ti porabijo za cenejše izvedbe izdelkov. Oz jih prodajo naprej tistim, ki to porabijo. Stran se ne meče ničesar za kar plačajo. Kje si še to videl v firmah? Mogoče v tistih, ki so že propadle oz bojo kmalu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Seveda, ostanki so za živali, ne pa prvovrsto meso, namenjeno ljudem (in živalim, kateri lastniki mislijo, da morajo jesti prvovrstno meso).

Nisem mislil, da vržejo stran, oni ne uporabijo za hrano. Lahko dajo kam naprej na predelavo, recimo kak koto, "bioplinarne"...
Tomi

RejZoR ::

Sklepam, da nimaš psa, če pa ga imaš, pa ga imaš verjetno zunaj v pesjaku al pa privezanega. Pri nas je pes kot še en družinski član, spi z nami, gleda televizijo z nami, gre na sprehode z nami, na izlete, na dopust, na kavo... Ti očitno ne bi imel nobenega problema dat neke vodene ostanke, mi pač ne moremo.

Ne, tud mi se ne preseravamo, ampak vseeno pa ne gledamo na stvar tko primitivno kot ti, zato je isto prvovrstno hrano kot mi. Ker si ne zasluži nič manj kot to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

jalovec09 je izjavil:

Lidl najbolj ugoden, ampak ni mi jasno zakaj se to blago prodaja pri nas, na Hrvaškem, Madžarskem, Bolgariji, Ukrajini, Polski.
Gre dejansko tu za kako pocen varianto, slabše kakovosti to so same take države, kjer je kupna moč slabša. Zakaj pa se podobno ne prodaja tudi v Italiji, Franciji,. A tam dejansko jejo boljše.

Ne...samo za razliko od nas se ne pustijo nategovati lokalcem.
Z dretjem, da je lokalno boljse, ceprav vsi spricajo, z reklamami, da je slovensko meso vzgojeno na ne vem kaksnih planinah, ceprav lahko ze po okusu vidis, da nas ze madzari peljejo scat v kvaliteti...in nazadnje z dvojno ceno, ker je pac BIO "in" se se ne da upraviciti sranja, ki nam ga poskusajo prodajat ze 10 let.
Pa ne da ni vmes tud izdelkov, ki so RES kvalitetni ampak ponavadi tem proizvajalcem kapitalizem tok zasenci um, da se spet precenijo in nabijejo 4x ceno ceprav si realno zasluzijo 20% visjo ceno.
Potem pa pac sledijo scenariji kot so ta, da zdej slovensko mleko izvazamo v tujino in potem uvazamo mlecne izdelke iz tega istega mleka nazaj k nam.
Da bo se bolj cudno je potem to mleko cenejse od lokalnega in velikokrat boljse.
Ampak vazno, da smo zdej tud mi del evropske skupnosti. Zdej moramo samo se ugotovit, da je v EU navada, da nategnes sosednje drzave...ne pa lastno :)

...:TOMI:... ::

RejZoR je izjavil:

Sklepam, da nimaš psa, če pa ga imaš, pa ga imaš verjetno zunaj v pesjaku al pa privezanega. Pri nas je pes kot še en družinski član, spi z nami, gleda televizijo z nami, gre na sprehode z nami, na izlete, na dopust, na kavo... Ti očitno ne bi imel nobenega problema dat neke vodene ostanke, mi pač ne moremo.

Ne, tud mi se ne preseravamo, ampak vseeno pa ne gledamo na stvar tko primitivno kot ti, zato je isto prvovrstno hrano kot mi. Ker si ne zasluži nič manj kot to.


Ne, nimam, pa tudi če bi ga imel, ga bi imel zunaj in jedel bi ostanke mesne industrije, ne pa prvovrstne hrane. Vsak ima svoj pogled na svet.

Raje za ta denar kvalitetno nahranim družinske člane in grem na dopust, kot da imam psa, ki ga hranim bolje kot sebe in na dopustu bolj uživa od mene.

Pač nisem človek, ki bi imel žival "zaradi lepšega". Raje imam živali, ki so koristne zame. Recimo kure, zajci, gosi. Olajšajo mi delo, zagotavljajo mi hrano in na koncu še same postanejo hrana. Res pa jih ne morem odpeljati na dopust, iti z njimi na sprehod (za to imam partnerko in ostale družinske člane) itd.

Kot pravim, vsak naj dela tisto kar mu paše in vsak ima svoje prioritete, kako bo zapravil denar in potrošil čas, ter kako prehranil sebe in svoje živali.
Tomi

gruntfürmich ::

PaX_MaN je izjavil:

Alamar je izjavil:

http://www.zps.si/o-nas/revija-vip/inde...

S tem si je bl tko tko za pomagat, ker je stran en velik paywall.

seveda. eni smo naročeni na to revijo ker nas to zanima, drugi pa tega ne potrebujejo, ker za kvaliteto njihove košarice skrbi hofer/lidl/eurospin

btw, priporočam kot budget varianto jagrovo hišno znamko. še posebej raztura njihov madžarski sladoled v banici, ki ne veš če je sladoled ali kaj drugega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Venomus ::

Kaj pa trgovina Kaufland, je kdo bil?

Kakor vem, je to podobna stvar kot Lidl, oba imata skupne lastnike nemce Schwarz. Kakšna je pa kaj roba?

gruntfürmich ::

francek1 je izjavil:

Ampak neodvisnih testov ne morejo ovrečt. Še mačja hrana je pri Lidlu najkakovostnejša, poglej pa si, kje je Whiskas....

in kje so ti neodvisni testi?
drugače pa je tko, da imaš tudi neoglaševane živalske hrane ki so extremno drage. in neoglaševane, ki jih naša mačka ne je.
vendar pa je dandanes večinoma tako, da tisti ki neko stvar naredi kvalitetno, je noče, in učasih tudi ne more prodajat poceni.
ampak ja, na srečo imajo kupci v hoferju/lidlu/eurospinu privilegij da jim kvaliteto poceni prodajo. pa čeprav še vedno dražje kot v tujini za isto stvar!...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Pokaži neodvisne teste v katerih je draga slovenska hrana boljša od kakšne tuje. Med iz Hoferja je nažgal vse slovenske "domače" mede, razen enega, ki ga menda lahko kupiš samo na kmetiji, in morda še v dveh lekarnah v Sloveniji (pretiravam), pa še približno dvakrat dražji je (ne pretiravam).
Kupci v lidlu nimajo nobenga privilegija. V Nemčiji imaš tudi bolj fine trgovine, kjer pa res prodavajo tudi dobro robo, pri nas imaš pa še mercator, kjer prodavajo približno isto sranje kot hofer, za dvojne cene. Ampak glavno, da se ti boljše počutiš. Če ti kdaj niti to ne bo dovolj, ti jaz z veseljem še kaj prodam po trojni ceni, da se boš še boljše počutil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fosil ::

RejZoR je izjavil:

No ja, ena ali dve piksni tune na teden te tud ne bosta pokopali.

To je veliko preveč.
Ravno zadnjič je bila ena francoska oddaja o hrani in so rekli max 1 na mesec.
Tako je!

Izaso ::

fosil je izjavil:

ttommy je izjavil:

Lidl in Hofer imata po vsej Evropi enako kvaliteto.

Nah.
V Nemčiji v Lidlu ne boš našel poljskih izdelkov.


res je, izdelki niso povsod isti. in normlano je da mi potem na "balkanu" pokasiramo najslabše. kar se lidlov in hoferjev tiče imajo pač takšno ponudbo kot jo imajo, ni kaj prida, cene so kakršne so, samo če dobro pogledaš in preračunaš, nisi kaj dosti na boljšem. jaz sme se vedno spraševal tudi kakšno dodatno vrednost imajo te trgovine. nobene. zato me niso nikoli prepričale. sem izdelke probal vendar, jaz temu pravim za mal dnarja dobiš mal muzike!

Furbo ::

Smešno pa je, kako balkanci jokamo čez češke in poljske produkte v trgovinah, za naše, prav tako 'češke' pa naivno verjamemo, da so najboljši na svetu.
Kje imate pamet.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

em izdelke probal vendar, jaz temu pravim za mal dnarja dobiš mal muzike!

To velja predvsem za tušmobil in podobne vaške firme z malo konkurence, ne pa podjetja, ki imajo trgovine po celi Evropi. Če je pa lidl dost dober za Nemce, ne vem zakaj ne bi bil za Slovence. Sem bil v lidlu kar nekajkrat tudi v Nemčiji pa nisem videl neke razlike v kvaliteti. Je pa bil pa zmeraj dosti bolj nabasan kot kakšen slovenski. Oni z 2-3 jurje plače hodijo v Lidl, za slovensko gospodo s 700 evri pa ni dost dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

fosil je izjavil:

RejZoR je izjavil:

No ja, ena ali dve piksni tune na teden te tud ne bosta pokopali.

To je veliko preveč.
Ravno zadnjič je bila ena francoska oddaja o hrani in so rekli max 1 na mesec.

Mene zanima koliko je sploh divjih tun v konzervah? Vsaj lososi so že v večini gojeni.(meso obarvajo, da dobijo značilno barvo)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

r3dkv1c4 ::

korenje3 je izjavil:

res je. v lidlu se prodaja poceni krep raznih neznanih malih in pa startup proizvajalcev, katerih kvaliteta izdelkov je pod velikim vprašajem. še pred 1 letom niso prodajal cocacole. so bile pa neke xxx-cole pa coce ipd za 30 centov/1,5l.

kje imaš kakšen dokaz....drugače se pojdi malo pokazat ljudem v belem, pa osebne stvari s seboj vzemi, ker boš noter ostal.

Nissan_GTR ::

Cunje so v Lidlu zanič. Jaz sem kupil Softshell jakno, na oko je izgledala OK, pa sta v enem mesecu dva šiva popustila... je pa res, da niso komplicirali, sem nesel nazaj, pa so mi vrnili denar.

hrana v Lindlu je pa nekje na nivoju tistih Sparovih ali Tuševih izdelkov, ki jih prodajajo pod lastno blagovno znamko.

Mikasa ::

Nissan_GTR je izjavil:

Cunje so v Lidlu zanič. Jaz sem kupil Softshell jakno, na oko je izgledala OK, pa sta v enem mesecu dva šiva popustila... je pa res, da niso komplicirali, sem nesel nazaj, pa so mi vrnili denar.

hrana v Lindlu je pa nekje na nivoju tistih Sparovih ali Tuševih izdelkov, ki jih prodajajo pod lastno blagovno znamko.


Za obleke bi se kar strinjala s teboj. Izdelkov pod lastno blagovno znamko Tuš ali Spar sicer še nisem probala, tako da težko primerjam z Lidlovimi in Hoferjevimi izdelki. Je pa večina te lastne blagovne znamko delane pri nas, kar je vsekakor boljše kot pa izdelke od kje drugje.

Kar se pa izdelkov v Lidlu in Hoferju tiče pa tko no, meni osebno izdelki niso na takšnem nivoju, da bi lahko rekla da so super, pa za ta denar dobiš kar dobiš, samo če gledaš na daljši rok, ali pa če veliko kupuješ si recimo v kakšni drugi trgovini s kartico ugodnosti in z vsemi ostalimi bonusi na mesec na istem kot pa samo z nakupi v Lidlu ali Hoferju. Pa še bolj kvalitetne izdelke imaš. Tako da s kupovanjem v Lidlih in Hoferjih veliko ne privarčuješ. To je dejstvo!

black ice ::

Mikasa je izjavil:


Kar se pa izdelkov v Lidlu in Hoferju tiče pa tko no, meni osebno izdelki niso na takšnem nivoju, da bi lahko rekla da so super, pa za ta denar dobiš kar dobiš, samo če gledaš na daljši rok, ali pa če veliko kupuješ si recimo v kakšni drugi trgovini s kartico ugodnosti in z vsemi ostalimi bonusi na mesec na istem kot pa samo z nakupi v Lidlu ali Hoferju. Pa še bolj kvalitetne izdelke imaš. Tako da s kupovanjem v Lidlih in Hoferjih veliko ne privarčuješ. To je dejstvo!

Čakamo samo še na dokaze.

RejZoR ::

Magic1 je izjavil:

fosil je izjavil:

RejZoR je izjavil:

No ja, ena ali dve piksni tune na teden te tud ne bosta pokopali.

To je veliko preveč.
Ravno zadnjič je bila ena francoska oddaja o hrani in so rekli max 1 na mesec.

Mene zanima koliko je sploh divjih tun v konzervah? Vsaj lososi so že v večini gojeni.(meso obarvajo, da dobijo značilno barvo)


Upam da veš kako velike so tune. Močno dvomim, da jih kdorkoli goji kot druge manjše ribe.

Btw, FDA priporoča za povprečnega odraslega moškega (75kg) okoli 150g tune na teden kot priporočen maksimum. To sta recimo dve pločevinki 80g Rio Mare tune (tamale). Tud vedi, da nihče striktno ne je vsak teden 2 pločevinki ampak kakšen teden 2, drug samo eno, potem mogoče 3 tedne nič pa potem 3 itd. Tko da ko potegneš črto je povprečje čist ok...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

Kar se pa izdelkov v Lidlu in Hoferju tiče pa tko no, meni osebno izdelki niso na takšnem nivoju, da bi lahko rekla da so super, pa za ta denar dobiš kar dobiš, samo če gledaš na daljši rok, ali pa če veliko kupuješ si recimo v kakšni drugi trgovini s kartico ugodnosti in z vsemi ostalimi bonusi na mesec na istem kot pa samo z nakupi v Lidlu ali Hoferju. Pa še bolj kvalitetne izdelke imaš. Tako da s kupovanjem v Lidlih in Hoferjih veliko ne privarčuješ. To je dejstvo!


grem v merkator poln voz za 1-2 tedna cca 120€. In dobim 120 pik. Grem v špar poln voz 100€ in dobim na kartico 1€, grem v hofer poln voz 70€ in ne dobim nič na kartico. 2x mesečno mi morajo drugi dat 30€ da bomo na isti ceni.

primorska salama kras v hoferju: 9,90€/kg
domača salama kras v šparu: 24€/kg salami sta praktično isti (drugo ime ampak ista blagovna znamka)

pršut peloz hofer: 13€/kg
pršut peloz merkator: 19€/kg pršuta sta ISTA iste blagovne znamke, sušena na istem mestu ob istem času!

torej če kupim samo ti dve stvari prišparam 20€, ostalih 10€ prihranka pridobim pa še drugje. Za ta denar mi mora merkator vrnit na kartico malce več kot tistih 120€ 2x letno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

2x'=2 ::

RejZoR je izjavil:


Upam da veš kako velike so tune. Močno dvomim, da jih kdorkoli goji kot druge manjše ribe.


Normalno da se gojijo. Že hrvati jih.

jest10 ::

Naj en ki ima dostop nalima tale današnji test jogurtov

Na slovenskih policah večinoma kakovostni navadni jogurti. Navadni jogurt je eno od "še naravnih" živil, ki bi ga bilo zaradi njegove razmeroma nizke energijske vrednosti in številnih hranilnih snovi smiselno vključiti v našo vsakodnevno prehrano. In glede na rezultate ZPS testa Slovenci izbiramo med kakovostnimi navadnimi tekočimi jogurti. Na testu ZPS so preverili kakovost 13 tekočih navadnih jogurtov. Kar 12 izmed 13 vzorcev je dobilo skupno oceno dobro oz. zelo dobro, le eden oceno povprečno. Ponovno se je izkazalo, da cena ni merilo kakovosti - trije izmed najcenejših vzorcev na testu so bile tudi na vrhu tabele.

2x'=2 ::

Najboljši hoferjev, potem mercatorjev, tušev (olimp) (vsi celeia)
Najslabši je vindija, sledi MU in tušev (tuš).
"original" zelene doline (celeia) je na sredi lestvice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2x'=2 ()

papasmrk ::

Odvisno od izdelkov...
Testenine, tuno, riž in kaki kupujem v Eurospinu. Jogurte, mleko, sir, salama, kornflejks kupujem v Hofru/Lidlu. Kruh kupim bilokje neglede na ime trgovine. Nekatera zelenjava lastne pridelave, nekatera od lokalnih kmetov, meso in jajca od lokalnih kmetov.

Izaso ::

šernk je izjavil:

Kar se pa izdelkov v Lidlu in Hoferju tiče pa tko no, meni osebno izdelki niso na takšnem nivoju, da bi lahko rekla da so super, pa za ta denar dobiš kar dobiš, samo če gledaš na daljši rok, ali pa če veliko kupuješ si recimo v kakšni drugi trgovini s kartico ugodnosti in z vsemi ostalimi bonusi na mesec na istem kot pa samo z nakupi v Lidlu ali Hoferju. Pa še bolj kvalitetne izdelke imaš. Tako da s kupovanjem v Lidlih in Hoferjih veliko ne privarčuješ. To je dejstvo!


grem v merkator poln voz za 1-2 tedna cca 120€. In dobim 120 pik. Grem v špar poln voz 100€ in dobim na kartico 1€, grem v hofer poln voz 70€ in ne dobim nič na kartico. 2x mesečno mi morajo drugi dat 30€ da bomo na isti ceni.

primorska salama kras v hoferju: 9,90€/kg
domača salama kras v šparu: 24€/kg salami sta praktično isti (drugo ime ampak ista blagovna znamka)

pršut peloz hofer: 13€/kg
pršut peloz merkator: 19€/kg pršuta sta ISTA iste blagovne znamke, sušena na istem mestu ob istem času!

torej če kupim samo ti dve stvari prišparam 20€, ostalih 10€ prihranka pridobim pa še drugje. Za ta denar mi mora merkator vrnit na kartico malce več kot tistih 120€ 2x letno.


Kot primerjavo si dal cene iz Mercatorja, ki je že tako najdražja trgovina v Sloveniji. No ok, pa še Spar, ki pa tudi ne slovi kot ravno poceni trgovina!

Magic1 ::

Kaj pa še ostane? Najdražji Tuš?
Magic

Furbo ::

Tudi mene zanima katero trgovsko verigo sem spregledal, ki je cenejša od Merkatorja, Spara in Tuša in ni Hofer/Lidl/€spin?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Hayabusa ::

Walmart.

BigWhale ::

...:TOMI:... je izjavil:

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.


V bistvu se zanasas na najmanj znastveno metodo in najbolj nezanesljiv merilni aparat. :) Okus je subjektivna zadeva in ti o kvaliteti in hranilni vrednosti samega zivila ne pove ravno veliko. Pove ti samo to, ali se tebi zdi stvar dobra (okusna) ali pa ne.

Poleg samega cutila za okus je pa zraven pomemben se vonj, videz in psiholoski faktor. Slednjega dajejo lokacija nakupa, cena, kdaj je imela zena menstruacijo, kolk je bil v sluzbi zatezen sef, koliko dela je clovek sam vlozil v dobavo/pridelavo zivila in kdaj je nazadnje jedel.

Torej, po domace povedano, okus ne steje prav nic. Ce bos po desetih double blind testih iz petih paradajzov uspel izlociti tistega, ki je bil vzgojen doma na vrtu, sem jaz papez. :)

jalovec09 ::

Evo tuna v lastnem soku iz Lidl...piše še za druge zahodne država kot so Francija, Velika Britanija, ...
Tuna pa bistveno boljšega okusa kot v Mercatorju pa še dražja je v sosedu.

zrataj4201 ::

BigWhale je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.


V bistvu se zanasas na najmanj znastveno metodo in najbolj nezanesljiv merilni aparat. :) Okus je subjektivna zadeva in ti o kvaliteti in hranilni vrednosti samega zivila ne pove ravno veliko. Pove ti samo to, ali se tebi zdi stvar dobra (okusna) ali pa ne.

Poleg samega cutila za okus je pa zraven pomemben se vonj, videz in psiholoski faktor. Slednjega dajejo lokacija nakupa, cena, kdaj je imela zena menstruacijo, kolk je bil v sluzbi zatezen sef, koliko dela je clovek sam vlozil v dobavo/pridelavo zivila in kdaj je nazadnje jedel.

Torej, po domace povedano, okus ne steje prav nic. Ce bos po desetih double blind testih iz petih paradajzov uspel izlociti tistega, ki je bil vzgojen doma na vrtu, sem jaz papez. :)




Se strinjam.Malo ostankov mesa veliko soje in konzervansov pa obvezno glutaminat natrij za okus.Evo dragi TOMI. Tukaj leži odgovor na tvoj dober okus, po katerem ceniš robo.Še sploh proizvajajo brez ojačevalcev okusa? Danes ti naredijo kakršn koli okus in vonj.Eni proizvajajo poceni in slabo, drugi pa to bolj prefinjeno in drago. Pomembno je samo to, da ni poceni, pa je.Ali ne?

šernk ::

Pa je kdo od vsa sploh podrobno pogledal test, ki ga je prilepil prej nekdo za maslo od ZPS? Torej če iz tistega testa odvzamemo subjektivni objekt (človeka, ki je šolan za preizkušanje) in upoštevamo vse podatke razen senzoričnih lastnosti pridemo do naslednje ugotovitve:

maslo hofer: vrednost maščobe 84,54 (g/100g) vrednost vode: 14,12 (g/100g)
maslo original pomurske mlekarne: vrednost maščobe 83,71 (g/100g) vrednost vode: 14,74 (g/100g)

po teh testih se torej obe masli ločita za manj kot 1%, kar lahko gladko rečemo razlika v seriji. Ker senzorične lastnosti spustimo ven nam ostane še ocena označbe:

hofer: 4,3
original pomurske: 3,0

kdo torej koga nateguje, tist ki ima na označbi napisanih 100 sestavin, ali tist ki ima 3 glavne sestavine, ostale pa nikjer napisane?

torej po 100% zanesljivih in ponovljivih testih lahko rečemo, da je maslo identično (z minimalnim odstopanjem), edina razlika je v pakiranju.

pivo iz hoferja bom pa sprobal, če ga po novem polni laško. Sicer bom najbrž ostal na laškem, ker ga itak kupujem po 75 centov 0,5l, ampak ja bo treba sprobat. Konkurenčna boljša piva iz tujine so pa žal redka za kupit v naših trgovinah in predvsem nad 1,1€ za pol litra.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mr.B ::

zrataj4201, sej vem, včasih so glutamina-t kot sol za izboljšanje ukusa prodajali v taki lični ovalni kilski posodi. No samo trgovina je bila Merkator. Pa da te ne bom razočaral, slovenci so se navdušili nad E-oznakami. Ko pa nalepko odstraniš vidiš E-je.....
Pač tudi se je potrebno vprašati še sledeče vprašanje ETA dela in pakira za Hofer, hm aja je v osnovnih stvareh razlika ali kaj.
No vprašati se je potrebno le to, kako da so iste stvari čez severno mejo cenejše kot pri nas, in to so bile cenejše še preden so dvignili DDV, žalostno je le to, da tisti ki so na socialnem dnu, ne morejo iti po hrano v Avstrijo in tankati bencina pri Avstricih...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hayabusa ::

šernk
Ko boš delal test piva, naj ti ga natoči in prinese v dveh kozarcih nekdo drug, tako da ne boš vedel, v katerem je laško in v katerem hofer pivo.

Matija82 ::

šernk, maslo ne bo imelo nekih dodatnih sestavin. To je zelo speficično definiran izdelek, katerega prehrambene vrednosti bodo vedno "enake".
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Okus je mnogo več kot razmerje makronutrientov, na primeru masla bi rekel, da se razlika dela na različnih maščobnih profilih (zakonsko definirana je vsebnost) in vsebnosti mikronutrientov (vitamini, etc).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

fosil ::

Pri maslu je največji faktor okusa rok uporabnosti, torej kako sveže je.
Tako je!

2x'=2 ::

Za maslo sem povedal, da je skoraj enako dobro, ampak nekateri tu trdijo, da so original stvari boljše kot trgovinske znamke, kar pa vidimo, da ni (vedno/sploh)res.

šernk ::

Hayabusa je izjavil:

šernk
Ko boš delal test piva, naj ti ga natoči in prinese v dveh kozarcih nekdo drug, tako da ne boš vedel, v katerem je laško in v katerem hofer pivo.


ne rabim blind testa, če je vsaj blizu laškega bo šlo po grlu na sobni temperaturi (kar je zame več kot dovolj dobro). Tam se mi določena piva ustavijo na polovici piksne, določena pa že ob prvem požirku. Nisem tak da bom avtomatsko reku da je pivo zanič ker ni laško. Je pa "laško" iz jadranske pivovarne bilo popolnoma zanič. Spet sem na štantu od laškega kupil pivo naredil 2 požirka in rekel...ta jajca niso laško, pol pa pogledaš buč in vidiš napis gor.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

zrataj4201 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Glej, jaz se zanašam na svoj okus in ne na mnenje raznih organizacij za ustvarjanje in usmerjanje potrošnikov.


V bistvu se zanasas na najmanj znastveno metodo in najbolj nezanesljiv merilni aparat. :) Okus je subjektivna zadeva in ti o kvaliteti in hranilni vrednosti samega zivila ne pove ravno veliko. Pove ti samo to, ali se tebi zdi stvar dobra (okusna) ali pa ne.

Poleg samega cutila za okus je pa zraven pomemben se vonj, videz in psiholoski faktor. Slednjega dajejo lokacija nakupa, cena, kdaj je imela zena menstruacijo, kolk je bil v sluzbi zatezen sef, koliko dela je clovek sam vlozil v dobavo/pridelavo zivila in kdaj je nazadnje jedel.

Torej, po domace povedano, okus ne steje prav nic. Ce bos po desetih double blind testih iz petih paradajzov uspel izlociti tistega, ki je bil vzgojen doma na vrtu, sem jaz papez. :)




Se strinjam.Malo ostankov mesa veliko soje in konzervansov pa obvezno glutaminat natrij za okus.Evo dragi TOMI. Tukaj leži odgovor na tvoj dober okus, po katerem ceniš robo.Še sploh proizvajajo brez ojačevalcev okusa? Danes ti naredijo kakršn koli okus in vonj.Eni proizvajajo poceni in slabo, drugi pa to bolj prefinjeno in drago. Pomembno je samo to, da ni poceni, pa je.Ali ne?



Saj ne, da imajo vse tovarne poleg svojih laboratorijev, ki izvajajo meritve in periodične kontrole na akreditirano kalibrirani opremi zaposlene tudi zelo nezanesljive ljudi, ki svojimi zelo nezanesljivimi čutili odločijo ali je pivo/vino/čokolada itd. ustrezna ali neustrezna. Te ljudje delajo tudi recepture in zagotavljajo, da so vedno enaki okusi. Sedaj pa mi povej, kje to naredi samo mašina, brez človeškega faktorja.

Kuhar, ki nabavlja surovine jih tudi pogleda, otipa, povonja, okusi. Kuhar ne gleda deklaracije in prešteva raznih aditivov na deklaraciji, saj kupuje kakovostna sveža živila iz svoje okolice. Ne govorim o menzah in beznicah, govorim o dobrih gostilnah, kjer se streže dobra, okusna hrana. Tudi sam na podlagi mojih senzoričnih občutkov odločim, kaj je dobro in kaj ne. Imam pa večji raztros "meritev", kot nek profi, to je pa res.
Tomi

Utk ::

In zate je mercator fina gostilna? Zakaj, ker sta Lukšič in Janković tako rekla? O moj bog.

BigWhale ::

...:TOMI:... je izjavil:

Saj ne, da imajo vse tovarne poleg svojih laboratorijev, ki izvajajo meritve in periodične kontrole na akreditirano kalibrirani opremi zaposlene tudi zelo nezanesljive ljudi, ki svojimi zelo nezanesljivimi čutili odločijo ali je pivo/vino/čokolada itd. ustrezna ali neustrezna. Te ljudje delajo tudi recepture in zagotavljajo, da so vedno enaki okusi. Sedaj pa mi povej, kje to naredi samo mašina, brez človeškega faktorja.


Jaz bi si sicer upal trditi, da recepturo ze sestavijo ljudje. Potem pa masinerija poskrbi za vse ostalo. Ce bi vsakic sproti preizkusali in testirali in prilagajali recepture, potem Milka ne bi bila enaka Milki. Hkrati bi se pa stalno spreminjala sestava in bi bilo potrebno vedno znova nastavljati pakirne linije in tako naprej.

...:TOMI:... je izjavil:

Kuhar, ki nabavlja surovine jih tudi pogleda, otipa, povonja, okusi. Kuhar ne gleda deklaracije in prešteva raznih aditivov na deklaraciji, saj kupuje kakovostna sveža živila iz svoje okolice. Ne govorim o menzah in beznicah, govorim o dobrih gostilnah, kjer se streže dobra, okusna hrana. Tudi sam na podlagi mojih senzoričnih občutkov odločim, kaj je dobro in kaj ne. Imam pa večji raztros "meritev", kot nek profi, to je pa res.


Kuhar v katerekoli restavracije gleda predvsem na cene in potem izbira price/performace razmerje. Hkrati pa MORA pogledati deklaracije, da vsaj priblizno ve kaj je v hrani, ki jo kupuje. In tudi kuhar pri izbiri 'kakovostnih svezih zivil iz svoje okolice' nima pojma kaj izbira, ker v resnici ne ve ali mu kmet prodaja njegov paradiznik ali pa onega iz trznice.

Tukaj gre predvsem za zaupanje. Zanasanje na lasten okus je precej nezanesljivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104529 (40987) zmaugy
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18650137 (28535) gruntfürmich
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911805 (10068) mulc007
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255942 (40710) cholt45

Več podobnih tem