» »

Ali nameravate podpisati peticijo proti takšni obliki davka na nepremičnine?

Ali nameravate podpisati peticijo proti takšni obliki davka na nepremičnine?

««
«
1 / 9
»»

Go-ahead ::

Peticija se nahaja tule.

Sem jo že podpisal, ker menim da:
- je davek previsok,
- sili v najbolj neprimernem času lastnike v prodajo (ki v nekaterih primerih sploh ni izvedljiva in se bodo nepremičnine podržavile),
- postavlja predvsem upokojence v položaj, ko bodo prodajali hrano prevzeto na Karitasu zato, da bodo državi lahko plačali davek.
....

Runnagain ::

Ampak tale zelena kot ozadje strani podpisovanja peticije -> it's a NO GO!
Sem pa proti davku!

Massacra ::

Ena podpisnica ima 4 podpise :)) (sicer je možno, da v istem kraju živijo 4 osebe z istim imenom in priimkom).

Že vidim morebitno "duplo več zbranih podpisov" od realnega! >:D

Go-ahead ::

Massacra je izjavil:

Ena podpisnica ima 4 podpise :)) (sicer je možno, da v istem kraju živijo 4 osebe z istim imenom in priimkom).

Že vidim morebitno "duplo več zbranih podpisov" od realnega! >:D


Mogoče je "nerodna" upokojenka. Še dokaz več na koga se je spravila država.

St235 ::

Edino kar ta peticija dokazuje je, da je narod še bolj glup od svojih voditeljev, pa kakorkoli žalostno to je.

Nissan_GTR ::

Mogoče bom podpisal, čeprav vem, da ne bo nobene koristi.

Ti Bogovič-Podobnikovi agrokomunisti iz SLS, ki to organizirajo, so samo našli neko tržno nišo za samopropmocijo, v resnici pa nimajo namena, da bi resno nasprotovali temo davku in šli oponirat vladi. SLS je ruralna LDS in eden večjih kricev za slabo stanje v državi.

pegasus ::

Jaz bi podpisal, ker je davek prenizek in ker je preveč zaobšel sakralne objekte.

Go-ahead ::

St235 je izjavil:

Edino kar ta peticija dokazuje je, da je narod še bolj glup od svojih voditeljev, pa kakorkoli žalostno to je.


Narod ni glup, kvečjemu je bil naiven in je slepo zaupal voditeljem.

St235 ::

Right in sedaj ko ni več naiven in ne zaupa slepo se je spremnilo... aaaaaa... nič?

Karaya 52 ::

St235 je izjavil:

Edino kar ta peticija dokazuje je, da je narod še bolj glup od svojih voditeljev, pa kakorkoli žalostno to je.


Verjetno pa ti denar, ki se bo natekel v državno blagajno od "glupih" ljudi ni glup?

Nepremičninski davek se imo še da ustaviti. Bombardiranje državljanov z novimi in novimi davki se nekje pač mora ustaviti. Zakaj nebi neka upokojenka prispevala svojega podpisa? Raje vnukom potala tistih 200-300€.

MIHAc27 ::

Jaz sem pa za davek. Edino prosim, da mi vrednost malce popravijo... recmo na ene 5.000 za mojo vilo z bazenom.

Mah itak nas že tolk molzejo, da se bom preimenoval v Liska.

technolog ::

Jst sm tud za, čeprov bo potolkel tudi našo familijo. Ne me narobe razumet, načeloma sem proti kakršnim koli dodatnim davkom, ampak tole je vsaj najmanjše zlo.

Stanovanjski trg je nevzdržen.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Karaya 52 je izjavil:

St235 je izjavil:

Edino kar ta peticija dokazuje je, da je narod še bolj glup od svojih voditeljev, pa kakorkoli žalostno to je.


Verjetno pa ti denar, ki se bo natekel v državno blagajno od "glupih" ljudi ni glup?

Nepremičninski davek se imo še da ustaviti. Bombardiranje državljanov z novimi in novimi davki se nekje pač mora ustaviti. Zakaj nebi neka upokojenka prispevala svojega podpisa? Raje vnukom potala tistih 200-300EUR.


Jap in omenjena stran in peticija je odličen način kako ustavit nepremičninski davek /sarkazem off

je pa res, da se s takšnimi stvarmi najlažje zaposli ovce, da preveč ne motijo okolice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Res je.

Slovenija potrebuje normalni stanovanjski trg. In končno pravo evidenco.

Tale gonja proti nepremičninskemu davku je samo pesek v oči za rajo da se ne ukvarja z bolj pomembnimi zadevami.

Ljudje so pripravljeni marsikaj narediti zaradi 50-100 EUR/leto. Če bi ta čas delali ko debatirajo ob pirih zaradi tega davka, bi lahko zaslužili ta denar za 20 let naprej.

Ampak to je praksa vsake vlade zadnja leta. Ko raja malo vstane, vržejo ven neko kost, ki se jo gloda, namesto da bi se rešilo osnovni problem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Ampak to je praksa vsake vlade zadnja leta.


Samo če pod terminom zadnja leta razumemo zadnjih 20 let.

Invictus ::

Lahko tudi 100 let.

Saj delajo vse isto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trololo2 ::

Invictus je izjavil:

Če bi ta čas delali ko debatirajo ob pirih zaradi tega davka, bi lahko zaslužili ta denar za 20 let naprej.


Ali še bolje da kar nazaj uvedemo suženjstvo in za par prisklednikov vsi delamo 24/7.

Sem pa jasno podpisal, ker naši zblotani državi in pujsom pri koritu ne privošči niti centa več.

p.s. Pa kje sta se našla vidva žlahtna sredinca. Skoraj kot dobri stari časi Daedalusa in Djorjevica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

Karaya 52 ::

St235 je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

St235 je izjavil:

Edino kar ta peticija dokazuje je, da je narod še bolj glup od svojih voditeljev, pa kakorkoli žalostno to je.


Verjetno pa ti denar, ki se bo natekel v državno blagajno od "glupih" ljudi ni glup?

Nepremičninski davek se imo še da ustaviti. Bombardiranje državljanov z novimi in novimi davki se nekje pač mora ustaviti. Zakaj nebi neka upokojenka prispevala svojega podpisa? Raje vnukom potala tistih 200-300EUR.


Jap in omenjena stran in peticija je odličen način kako ustavit nepremičninski davek /sarkazem off


Je ja, ena boljših v tem trenutku. Ta davek se zdi super samo tistim, ki živijo od davkoplačevalskega denarja. Vsem ostalim samo škodi.

Go-ahead ::

Je že blizu 15000 podpisov fizičnih oseb samo na zgornji povezavi. Dobro ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Zheegec ::

Jaz sem vsekakor ZA zakon o davku na nepremičnine. Sicer ni ravno najboljši zakon, ampak bolje to, kot nič. Vsaj ta moment. Pa lahko gremo dalje in se ukvarjamo z bolj resnimi težavami?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Go-ahead ::

Zheegec je izjavil:

Jaz sem vsekakor ZA zakon o davku na nepremičnine. Sicer ni ravno najboljši zakon, ampak bolje to, kot nič. Vsaj ta moment. Pa lahko gremo dalje in se ukvarjamo z bolj resnimi težavami?



Ti bi bolj resno? Par idejc:

- sprejmi zakon o zaplembi premoženja neznanega izvora po preteku enega meseca neuspešnega dokazovanja,
- ali pa zakon o objavi prejemnikov in izdajateljev tajkunskih kreditov in takojšnje vračilo tega denarja,
- ali pa zakon o 100% obdavčitvi iz Slovenije izteklega denarja na račune posameznikov v davčnih oazah.


Se strinjam, da je zakon o obdavčitvi nepremičnin pljunek v morje in so zgornji problem bolj pomembni. Ravno zaradi njih nočem plkačevati večjega davka.

lupicdario ::

Kdaj so še podpisi kakrkoli spremenili?
psi lajajo, karavana gre dalje.
To spominja na tiste nategune, ki v trgovskih centrih vabijo k podpisu "proti drogam". kaj pa podpis naredi? Nič.
Samo volitve lahko spremenijo kaj.

Karaya 52 ::

Saj, volitve. Tisti, ki silijo z zakonom oz. poslanci, bodo dvakrat pomislili pred glasovanjem. Poslanci, ki bodo podprli zakon bodo pa objavljeni na internetu, nek hall of shame. Potem se jim bo pa to serviralo pred volitvami, ko bodo lupetali o sociali. Še večji hec bo, ko bo državni svet zakon vetoiral in bodo potrebovali absolutno večino. Samo zato, da bodo še globlje v blato zakorakali.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Kje je zdaj tipson z domeno politiki.si? :)

Invictus ::

Do volitev bodo že volilci pozabili za kaj se je šlo ...

Spomin zlate ribice
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karaya 52 ::

Saj se jih bo spomnilo. To te naj ne skrbi. ;)

jype ::

Karaya 52> Ta davek se zdi super samo tistim, ki živijo od davkoplačevalskega denarja. Vsem ostalim samo škodi.

To je seveda nonsense in ti to dobro veš. Očitno te bo ta davek osebno nadpovprečno prizadel, pa si zato proti, ker bi po vseh pravilih avstrijske šole in urbanistične stroke moral tak davek v resnici močno podpirati.

black ice ::

Kako je s sakralnimi objekti? Bodo izključeni? (zadnje čase nisem na tekočem z novicami)

jan_g ::

Jaz sem za nepremicninski davek, ampak se zavzemam za par stvari, ki so diametralne sprejetim:
1. Obdavciti je potrebno vse, od a do z, nobenih izjem kot so sakralni objekti
2. Nepremicnine za gospodarsko rabo bi obdavcil manj kot ostale (ker gespodarstvo generira rast, sluzbe, ipd.)
3. Fundament vsega pa *morajo* biti urejene evidence. Ni logike, da je recimo cel kup his evidentiranih s 100 kvadratov stanovanjskih povrsin, dejansko stanje pa je 300+ kvadratov. In to samo jaz osebno poznam kar nekaj takih primerov. Da o primerih sodniskih vil ali pa 50% odstopanj v ocenitvi vrednosti stanovanjskih his z enakim tlorisom v isti ulici, niti ne govorim.

EDIT: pozabil sem se napisati, da me moti, da se davke zgolj nalaga, namesto da bi se razmislilo o boljsi davcni politiki. Meni se zdi smiselno, da se bolj obdavci premozenje (materialno in financno), ampak bi se hkrati zavzemal za razmislek o davkih in prispevkih na delo. IOW, delo obdavciti cimmanj, premozenje pa cimbolj. Tako lahko tisti brez nic (recimo mladi) lazje splezajo malo visje, tisti pa ki premozenje ze imajo (starejsi, podedovano, ...) pa bi prispevali vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

Karaya 52 ::

jype je izjavil:

Karaya 52> Ta davek se zdi super samo tistim, ki živijo od davkoplačevalskega denarja. Vsem ostalim samo škodi.

To je seveda nonsense in ti to dobro veš. Očitno te bo ta davek osebno nadpovprečno prizadel, pa si zato proti, ker bi po vseh pravilih avstrijske šole in urbanistične stroke moral tak davek v resnici močno podpirati.


Nobenega davka ne podpiram, ne vem zakaj bi tega, sploh ker bo nekatere pahnil v bankrot. Prizadel bo vse, tudi tiste brez nepremičnin, ker jih bo kmalu poklical lastnik stanovanja in zvišal najemnino. Če tega ne bo naredil, bo pa dražja hrana in frizer, ker ne vem za dejavnost, ki je davek nebi prizadel.

Go-ahead ::

Karaya 52 je izjavil:


Je ja, ena boljših v tem trenutku. Ta davek se zdi super samo tistim, ki živijo od davkoplačevalskega denarja. Vsem ostalim samo škodi.



Se strinjam.

Kaj ima urbanistična stroka z davki? Sploh ker je 30 let nazaj pogojevala gradnjo 200m2+ individualnih stanovanjskih hiš. In sedaj bi na tako kvadraturo najraje uvedla davke kot na Beverly Hills-u?

Nateg na nateg?

BlaY0 ::

Največja fora je, da je ob prvi cenitvi nepremičnin večina folka želela, da se ocenijo čim višje. Ko se je začelo govoriti o nepremičninskem davku pa so se taisti začeli pritoževati, češ da so njihove nepremičnine ocenjene previsoko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Looooooka ::

Ne...najvecja fora je v tem, da je veliko nepremicnin ocenjenih visje kot lahko za njih clovek iztrzi. Davek pa bo gledal to "oceno".
Vlada je sklenila, da bo prihodnji četrtek potrdila Zakon o davku na nepremičnine. V njem bo predpisala od 0.5% do 0.75% obdavčitev vseh cerkva, kapel, župnijskih uradov, križev in pokopališč.

Tole je pa punchline :)

Najvecji problem je pa seveda v tem, da kopirajo zakone drzav, ki so urejene in nimajo takih problemov kot Slovenija, ki bi se smela primerjati kvecjemu z izropano, bankrotirano Srbijo ali pa Bosno...primerja pa se z Dansko in podobnimi(ki majo baje od 1-3% nepremicninskega davka).
Ob tem pa seveda gladko ignorajo vse ostale zakone, ki podjetjem v teh drzavah dejansko omogocajo razvoj.
In to delajo levi in desni.
Das jim 2-3 mesece v vladi in ze izumijo davek. Kot da drugace ne znajo do denarja.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Looooooka je izjavil:

Ne...najvecja fora je v tem, da je veliko nepremicnin ocenjenih visje kot lahko za njih clovek iztrzi. Davek pa bo gledal to "oceno".

Kaj sem pa jaz napisal? Ljudje so se ob prvi cenitvi lahko pritožili. Veliko se jih je pritožilo, češ da so njihove nepremičnine vredne več. Potem je prišel nepremičninski krč in nepremičnine so začele izgubljati dejansko vrednost, nominalna vrednost pa je ostala enaka...

xxx ::

Tako krasno se je pritozevati proti novim davkom, tako da verjetno se strinjate, da se ta davek ukine in država preneha plačevati zdravstveno varstvo. Ali pa raje policijo? Vedno neki pavšalni cepci pridejo ven z anketami, ki so čista neumnost: seveda nihče noče novih davkov, kako pa rešit, da potrebuje država nadoknaditi dotok denarja, ki ga je izgubila s propadanjem podjetij in krčenjem poslovanja. Torej recimo "loudly and proudly", smo proti novemu davku, kje bomo pa vzeli nas pa ne briga, nam razmišljanje ne nese dovolj daleč. (komaj čakam, ko se bo usula toča predlogov, kako lahko namesto tega naredimo stvari, ki jih ne moremo: zmanjšamo javni sektor, ukinemo politiko,...).

Mimogrede, je kdo pomislil, kako si bo kupil svoje stanovanje? Tale davek mu zna precej pomagati, ker bo še bolj zbil cene nepremičnin (tisti ki ne rabijo 200m2 veliko hišo jo bodo prodali itd), tako da si bo morda nekoč lahko stanovanje celo privoščil. Razen tega bodo lastniki večih stanovanj, prisiljeni dati le te v najem.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Matako ::

Jaz sem raje za peticijo "Vlada, guzi me nežno". Podpisal pa ne bom nič, ker ne maram scanja v veter. Imam svoje mazivo in to je to.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

BlaY0 ::

xxx je izjavil:

Tako krasno se je pritozevati proti novim davkom, tako da verjetno se strinjate, da se ta davek ukine in država preneha plačevati zdravstveno varstvo.

Jaz sem za... naj mi lepo pustijo bruto, si bom sam poiskal najboljšega ponudnika za zdravstveno varstvo...

krneki0001 ::

Sem za davek. Povsod ga imajo. Vendar pod pogojem da je obdavčeno vse. Tudi sakralni objekti in to po dvojni ali trojni tarifi, ker nihče notri ne živi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zagor_tenay ::

Tako krasno se je pritozevati proti novim davkom, tako da verjetno se strinjate, da se ta davek ukine in država preneha plačevati zdravstveno varstvo. Ali pa raje policijo?


Ta davek ni zaradi zdravstvenega vasrtva, ali plač policistov, saj doslej nismo imeli tega davka, pa smo vseeno imeli policijo in zdravstveni sistem. Ta davek je uveden, da se pokrije zapitek Pro banke in Factor banke.

Me pa vi, ki take neunmosti podpirate, spominjate na tiste zavedne jugoslovane za časa Milke Planic, ki so se v 80ih tolažili, da samo še bone za becin in depozit za prehod meje uvedemo, pa smo zmagali.

Invictus ::

Ko bo večini Slovencev jasno kako poteka denarni tok v eni državi, potem tudi davki ne bodo več tako breme.

Ampak žal tega zavedanja v Sloveniji še ni.

Meni je bolj zanimivo da noben Slovenec ni proti zakonu, ki bo 100% poplačal vse lastnike depozitov v Factor in Pro banki. Tukaj pa ni bilo nobene peticije. Pa gre za milijardo evrov. Pa je šel zakon lepo skozi.

Še en dokaz kake ovce so Slovenci in kako pomanjkljivo so izobraženi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

marvin42 ::

Invictus: v preteklosti je šel denarni tok preveč v eno smer, zato pa je zdaj tako kot je.
Mostly Harmless

BlaY0 ::

Ja, v Jugi je šel denarni tok na Kosovo (pa še kam). Ko ga je zmanjkovalo za socialo, so ga natisnili in je bila zadeva rešena za nekaj cajta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

marvin42 je izjavil:

Invictus: v preteklosti je šel denarni tok preveč v eno smer, zato pa je zdaj tako kot je.


Če politiki preusmerijo denarni tok v nekaj s čimer se ne strinjaš, jim naslednjič ne daš glasov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gavran ::

Bom podpisal, predvsem zato, ker so vrednosti popolnoma nerealne in potegnjene iz zadnje plati nesposobnjakovičev na GURSu.

Drugi razlog je še bolj jasen - pet let nepremičninskega davka bo komaj zadostovalo za luknjo ki jo je v proračun naredil neumni Čefur ko je namesto stečaja Probanke in Faktor banke kjer bi vlagatelji dobili garantiranih 100000€ izvedel kontrolirano zaprtje in garancijo za vse vloge. Pet let...

Še kratek račun - država menda pričakuje od tega 200 milijonov. Delite to z dvema milijonoma prebivalcev pa je jasno kaj bo ta davek povzročil.

Tistim ki zagovarjate davek - nakazujte raje na moj žiro račun, garantiram da denarja ne bom poslal na Ciper.

http://www.forbes.com/2007/05/03/forbes...

Dokler država ravna z davkoplačevalskim denarjem kot svinja z mehom bom proti novim davkom
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

marvin42 ::

Invictus je izjavil:


Če politiki preusmerijo denarni tok v nekaj s čimer se ne strinjaš, jim naslednjič ne daš glasov.


Bodi prepričan, da jim nisem. Samo kaj ko se je velikokrat zgodilo, da na volilnem lističu nisem našel primernih kandidatov.
Mostly Harmless

jype ::

marvin42> Bodi prepričan, da jim nisem. Samo kaj ko se je velikokrat zgodilo, da na volilnem lističu nisem našel primernih kandidatov.

Jaz tudi ne. Kandidirat bo treba. Nihče ne bo namesto nas.

xxx ::

BlaY0 je izjavil:

xxx je izjavil:

Tako krasno se je pritozevati proti novim davkom, tako da verjetno se strinjate, da se ta davek ukine in država preneha plačevati zdravstveno varstvo.

Jaz sem za... naj mi lepo pustijo bruto, si bom sam poiskal najboljšega ponudnika za zdravstveno varstvo...

Lol. Mogoce se ne spomniš več ali pa se se premlad, ampak ali morda ves kako se je koncalo z Modrim varcevanjem (za stanovanje); ko se je sprostilo so cene stanovanj na celem slovenskem trzišču ubijalsko poskočile. Bi hitro jokal. Tudi sicer je veliko bolj pametno, da se nabavlja VSE grosisticno ne pa en privatnik za drugim. Stroskovno dalec bolj opravicljivo (to da je v Sloveniji zaradi raznih lobijev neucinkovito je druga stvar). Sicer pa ti povem, da pri taksnem "bruto" sistemu gredo v ZDA zaradi raka pri nekom cele druzine na berasko palico. Tako da pazi kaj si zelis.
Pa pa...

MIHAc27 ::

Ma jaz sem proti temu davku, ker je slabo spisan.

Že če bi dodali neko poravnavo, ko se nepremičnina proda...potem bi bila to druga zgodba.

Evo vam primer: GURS oceni hišo na 200.000. Davek bo recimo 100€. V 10 letih plačaš tako 1000€. Nato prodaš hišo za 100.000. DURS naredi poračun, in ker je vrednost hiše manjša kot ocenjena ti lepo vrnejo 500€.

Seveda bi bilo potrebno dodati še kake varovalke, da se ne bi prodajalo sorodnikom za drobiž, in dobivalo na ta račun denar nazaj.
Ampak tako bi se davki za tiste vile, ki so sedaj ocenjene na drobiž, dobili vsaj takrat, ko se bodo prodajale za miljone.
(Še bolj realno pa se bodo naprej prodale zopet za drobiš, pod mizo se bo pa še en kuferček denarja dodal).

luli ::

Zanimivo pri tem zakonu je predvsem kompatibilnost s 33. členom ustave (pravica do zasebne lastnine in dedovanja). Če člen razumem pravilno, potem da državi nalaga neko minimalno premoženje posameznika, ki je nedotakljivo za državo. V tem duhu neka skandinavska država omenja nek znesek 100.000EUR, druge pa neko kvadraturo na osebo. Spet tretje pa zelo znižano stopnjo za prvo nepremičnino.

Seveda nikjer ne trdim, da je moj pogled pravilen, me pa vseeno zanima, zakaj bi drugače imeli 33. člen.

Bom pa počakal jurčka, da pove svoje mnenje. Mogoče bo ga pa povedal, ko bo člen zavrnilo Ustavno sodišče, ali pa Tito ne daj Evropsko tam nekje na severu.

St235 ::

Če člen razumem pravilno, potem da državi nalaga neko minimalno premoženje posameznika, ki je nedotakljivo za državo.

a mi to o istem 33. členu?
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114188320 (15465) MrStein

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26246218 (41308) bluefish
»

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
541112531 (95993) darkolord
»

Če bi en mesec vsi delali za minimalca

Oddelek: Loža
356861 (5814) Predator ^^
»

Hvala vladi, da si bom lahko sam zgradil kurnik (WTF!?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255984 (49061) amigo_no1

Več podobnih tem