» »

Novi laserski merilniki in kazni za prekratko varnostno razdaljo

Novi laserski merilniki in kazni za prekratko varnostno razdaljo

BlaY0 ::

WarpedGone je izjavil:


Povej raje, kaj jim to preprečuje?
Zanašaš se na policajevo zdravo pamet in "uvidevnost". Sigurno je ta prisotna vsaj v 90%, sigurno pa ni v 100% kar pomeni da bodo sigurno kazen fasal tudi ničkrivi nesrečniki, ki bodo ravno takrat izkoristili varnostno razdaljo v namen, za katerega sploh obstaja.

Nič mu ne preprečuje in nikoli mu ni, saj ni robot! Saj tebi tudi nihče ne preprečuje, da bi si nabavil pištola in ustrelil soseda, ki ti navija musko prenaglas. Saj sam praviš da si zgleden opravilno sposoben državljan z nekaj kolesci v glavi. Glede na to bi pričakoval od tebe da veš, da bo vedno obstajal nek procent možnosti, da boš nasrkal tudi če ne boš kriv. Če to veš in si vzameš v zakup, potem te take bedarije ne bi smele vreči s tira. Tukaj govorimo o enih bednih prekrških, za katere se dokazni standardi ne morejo meriti z dokaznimi standardi pri recimo krvnih deliktih. Pa še tam se kdaj pa kdaj zgodi, da je obsojen nedolžen človek. Zaenkrat mi kot družba na trtenutni časovni točki "evolucije" žal tega ne moremo preprečiti. Če ti misliš da lahko, se slepiš.

Živiš v družbi, ki ima pač taka pravila. Če želiš biti manjkrat zaloten med tem ko jih kršiš, ko se ravnaš po svojem ZKP, se lahko preseliš na kakšen samotni otok in je stvar rešena. Drugače pa imaš vse možnosti da amandiraš zakon ali uplivaš na to da bo policija prilagodila svoje podzakonske akte, ki urejajo izvajanje določenih določil zakona.

Hayabusa ::

BlaY0 je izjavil:

Hayabusa je izjavil:


Upam da sedanji zakon pade, saj kaže da ga je napisal nekdo, ki se spozna na promet tako kot jaz za štrikanje gobelinov (nič) !

Hmm, kako to misliš pade? Kam?

US.

BlaY0 ::

Kdo je pa dal predlog o ugotavljanju protiustavnosti? A sem kaj zamudil slučajno?

WarpedGone ::

Nič mu ne preprečuje in nikoli mu ni, saj ni robot!

Hmm, OK, recimo da je preprečuje napačna beseda - dejmo se ustavit na zakonskih določilih.
Kaj v zakonu je tazga, ki "ureja" "prehodne" kršitve varnostne razdalje?
Zbogom in hvala za vse ribe

Hayabusa ::

BlaY0 je izjavil:

Kdo je pa dal predlog o ugotavljanju protiustavnosti? A sem kaj zamudil slučajno?

Zaenkrat še nihče.

jype ::

WarpedOne> Kaj v zakonu je tazga, ki "ureja" "prehodne" kršitve varnostne razdalje?

Četrti člen.

BlaY0 ::

WarpedGone je izjavil:

Nič mu ne preprečuje in nikoli mu ni, saj ni robot!

Hmm, OK, recimo da je preprečuje napačna beseda - dejmo se ustavit na zakonskih določilih.
Kaj v zakonu je tazga, ki "ureja" "prehodne" kršitve varnostne razdalje?

Ne vem, če je to stvar zakona. Tako kot v tem zakonu ne najdeš niti z besedico omembe recimo radarjev. Prej bi rekel, da to spada v nek podzakonski akt, ki opredeljuje izvajanje obstoječega določila o prekršku.

Hayabusa je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Kdo je pa dal predlog o ugotavljanju protiustavnosti? A sem kaj zamudil slučajno?

Zaenkrat še nihče.

Pa boš vložil predlog za ustavno presojo? Al kdo bo to naredil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

šernk ::

Pa od kod ti ideja, da bodo zdaj kaznoval tiste, ki se jim nekdo vrine spredaj? Komu se je to do zdaj zgodilo če mi lahko prosim poveš?


če mi dokažeš da imajo VSI policaji dovolj zdrave pameti potem ok. Ampak jih več kot preverjeno nimajo. Poznam več kot dovolj zgodb o policaju, ki se ga vsi bojijo, saj če ga vprašaš za smer, je nevarnost, da ti bo napisal kazen ker si ga grdo pogledal. Ali je zate normalno da se policaj ustavi z avtom na avtobusni postaji in te opazuje ali greš pravilno čez prehod za pešce na prazni pregledni cesti? Ali pa glavna avtobusna v LJ. Vsak pameten policaj bo samo opozoril nedomačine, ki vozijo tam čes, da je prepovedano za osebna vozila. Pač nekoga prideš iskat na postajo in te tam čaka. Ampak sem prepričan, da se da dobit policaj, ki bo neusmiljeno pisal kazni. Kriv si, možnost ima napisat kazen. Ali jo bo ali ne je njegova odločitev.

v primeru varnostne razdalje na AC, pa ne moreš biti kriv, če se nekdo vrine predte, radar pa pokaže da si kriv. Obramba je pa čez 3 tedne, ko dobiš domov položnico praktično nemogoča. Skratka lahko le zaupamo policaju, da je pameten in ima dober dan. če se mi nekdo vrine porabim precej časa da vzpostavim spet primerno razdaljo, ker zavore uporabljam le v skrajni sili (oprosti...vendar če preveč zaviram mi bolj maže alu platišča >:D )
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

šernk je izjavil:


če mi dokažeš da imajo VSI policaji dovolj zdrave pameti potem ok. Ampak jih več kot preverjeno nimajo. Poznam več kot dovolj zgodb o policaju, ki se ga vsi bojijo, saj če ga vprašaš za smer, je nevarnost, da ti bo napisal kazen ker si ga grdo pogledal...

Ja pa a se tebi zdi da je takšnih policajev veliko? Kakšen procent napram onim ki so recimo temu OK?

Zanimivo je to, da se vedno sliši samo tiste, ki jim nekaj ni kul. Ampka to je normalno. Valda, tisti ki jim je nekaj kul ne bodo šli pred parlament in vpili "Kul nam je! Kul nam je!".

šernk je izjavil:


Skratka lahko le zaupamo policaju, da je pameten in ima dober dan...

A ti zaupaš vsem voznikom, da se noben ne bo zakantal vate? Saj obstaja zakon ki pravi, da se ne smemo zaletavati eden v drugega. Prepričan pa vseeno v to ne moreš biti ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

šernk ::

Slovenskim res ne zaupam, čim se odpravim pa v katastrofalno italijo glede voznikov zaupam vsem . Tam me ni še nihče izsilil, nihče obvozil po pločniku, nihče se ti ne prilepi na rit, če želiš bočno parkirati itd.

Ja pa a se tebi zdi da je takšnih policajev veliko? Kakšen procent napram onim ki so recimo temu OK?


več kot dovolj da eden od tega procenta dobi igračko v roke. Pač ne mislim plačevati, če mi bodo drugi zbijali varnostno razdaljo na polovico in je z zaviranjem z motorjem nisem uspel še ponovno vzpostavit. Če si 100%, da se slednje ne bo dogajalo, mi potem povej, kako so lahko dobili gasilci na nujni vožnji kazen za hitrost. Ali od radarja do poštnega nabiralnika ni nobenega človeka vmes v liniji, da bi vsaj eno očke vrgel na zadevo? In še zadnjič, komu se bom pritožil če bom dobil takšno neupravičeno kazen, ker je policaj zabit? 3 tedne po dogodku bom kvečjemu še vedel, ali sem res tam peljal, že od danes se ne spomnim ali me je kdo izsilil ali ne, kaj šele kaj drugega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Pa za meritve hitrosti bi morali tut ukinit, ker se ti lahko nekdo zabije v rit pa te mimo radarja porine z višjo hitrostjo, pol pa dobiš kazen.

mn ::

darkolord je izjavil:

Pa za meritve hitrosti bi morali tut ukinit, ker se ti lahko nekdo zabije v rit pa te mimo radarja porine z višjo hitrostjo, pol pa dobiš kazen.

No, izsiljevanje se dogaja kar naprej, za primer ko "se ti lahko nekdo zabije v rit pa te mimo radarja porine z višjo hitrostjo" pa še nikoli. Dejstvo je, da je na SLO avtocestah nevarno voziti z preveč varnostne razdalje. Vse preveč idiotov ti namreč posledično zapelje direktno pred avto. Sem se pred časom poskusil držati 2s+. Zdržal sem kak teden. V tem sem 2x zaviral do ABS da sem preprečil nesrečo. Ko sem zmanjšal varnostno razdaljo na za naše avtoceste običajno dobro sekundo je bil problem rešen. Izredno všeč mi je pa avstrijski model opisan zgoraj.

darkolord ::

mn je izjavil:

No, izsiljevanje se dogaja kar naprej, za primer ko "se ti lahko nekdo zabije v rit pa te mimo radarja porine z višjo hitrostjo" pa še nikoli.
Ja, kaj pa če se zgodi?

mn je izjavil:

Izredno všeč mi je pa avstrijski model opisan zgoraj.
Avstrijski model prav tako ne rešuje problema, ko se ti nekdo vštuli čisto pred tebe. Tam ti celo izpit vzamejo za to!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Alamar ::

šernk je izjavil:

Slovenskim res ne zaupam, čim se odpravim pa v katastrofalno italijo glede voznikov zaupam vsem . Tam me ni še nihče izsilil, nihče obvozil po pločniku, nihče se ti ne prilepi na rit, če želiš bočno parkirati itd.
Kje si se ti to vozil po Italiji? Zgleda samo po avtocesti, pa še tam špagetarji večinoma ne znajo vozit, kar se lepo vidi tudi po naših avtocestah. Probaj kakšno mesto za par dni. Dovolj bo tudi Trst za začetek, pa boš videl. Zakaj misliš, da ima večina meščanov stare zjahane fiate za drugi avto?:))

mn ::

Avstrijski model prav tako ne rešuje problema, ko se ti nekdo vštuli čisto pred tebe. Tam ti celo izpit vzamejo za to!


Pa saj so ti napisali, da se naredita 2 sliki na par sto metrih. Če se kdo vrine pri meritvi (druga slika) ga na prvi še ne bo.

AndrejO ::

WarpedGone je izjavil:

Pa od kod ti ideja, da bodo zdaj kaznoval tiste, ki se jim nekdo vrine spredaj?

Povej raje, kaj jim to preprečuje?

Tehnika.

Imaš meritev #1 in imaš nekoliko kasneje meritev #2. Če se ti nekdo vriva, potem pri meritvi #1 ne bo za teboj.

Če se ti nekdo pri meritvi #1 vrine, potem bo njegova hitrost tam še vedno višja od tvoje. Pri meritvi #2 bo razdalja med vama tako daljša in ne enaka ali krajša.

Če se ti nekdo vrine in ti nato še v ksiht zavira, potem bo njegova hitrost pri meritvi #1 višja, kot pa pri meritvi #2.


Ne samo, da je način delovanja toliko idiot proof, kolikor je tehnika lahko idiot proof, z nekaterimi meritvami lahko dokažeš tudi povzročanje nevarnosti, ko te nekdo prehiti in ti nato naglo zavira. Idealno za nadvoze, če pomisliš kako nekateri naredijo "sprehod" iz prehitevalnega pasu na izvoz.

Kar se tiče avstrijske "lestvice". Srce me zaboli, če pomislim, da bi praktično vsi, ki se v Sloveniji tako nekulturno lepijo drugim na riti, kakor da bi želeli pogledati v prtljažnik, nenadoma plačevali po 1000 EUR kazni (recimo polovico avstrijske, ker ima Slovenija polovico njihovega BDP). Je kar lepo videti, da se je še za en predpis našlo način kako nadzirati njegovo spoštovanje. Ampak glede na to, da je to pri nas še novost, bolje ne tvegati anti-kangleristov, ki pred parlamentom zahtevajo odstop vlade zaradi novih merilnikov, ne pa zaradi česa drugega.

šernk ::

Alamar je izjavil:

šernk je izjavil:

Slovenskim res ne zaupam, čim se odpravim pa v katastrofalno italijo glede voznikov zaupam vsem . Tam me ni še nihče izsilil, nihče obvozil po pločniku, nihče se ti ne prilepi na rit, če želiš bočno parkirati itd.
Kje si se ti to vozil po Italiji? Zgleda samo po avtocesti, pa še tam špagetarji večinoma ne znajo vozit, kar se lepo vidi tudi po naših avtocestah. Probaj kakšno mesto za par dni. Dovolj bo tudi Trst za začetek, pa boš videl. Zakaj misliš, da ima večina meščanov stare zjahane fiate za drugi avto?:))



ne vem no...prideš od verone do slovenije po stari cesti, pa te 1x ne izsilijo. voziš po gorici in okolici pa te 1x ne izsilijo, voziš po avtocesti gorica-milano pa je kakšno izsiljevanje prej izjema kot pravilo. Tudi skozi udine smo šli na soboto tako ob 7 zjutraj kot ob 12 uri popolnoma brez težav. Pa če da desni žmiguc sem 100% da zavije desno, pri nas pa čakam da se ne slučajno un idiot premisli in bo zavil levo direktno vate. Italijani če že sploh ne dajo žmigavca in samo vozijo počasi, naši ti pa gredo 100, pol pa na polno po zavori in ko že zavije se spomni dat žmigavc...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mehmed ::

Vsi vi, ki jamrate kako vam bodo uletavali v vaso varnostno razdaljo...
Sej ce naredijo to, bodo tudi oni imeli premajhno. In glede na to, da bodo pred vami, bodo prej dobili kazen kot vi.

Ce jo pa ze oba, pa ne bi smel biti problem najti pravega krivca ane.

m0LN4r ::

Men se je danes ponoči zgodilo 5x na razdalji 70km actoceste da so se mi v riti vozli na razdalji 1-2 metra, medtem ko sem prehiteval tovornjak. En pa je še celo dolge luči prižgal in me še bolj ogrožal.
Enim očitno ni jasno, da sem mel v avto štiri ljudi, ki bi lahko zaradi tega umrli, če bi prišlo do nekaj nepričakovanega in bi se mi en izmed teh herojev v rit nabasal z 110kmh al več.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darkolord ::

"Ni namen, da kaznujemo vse po vrsti, pač pa tiste, ki so v hujšem prekršku, oziroma ki so na očitno prekratki varnostni razdalji


Ka pa zdej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

šernk ::

Tudi pravijo, da ni njihov namen pobiranje denarja, pa se z radarji postavljajo večinoma na tista mesta, kjer lahko poberejo največ čimhitreje.

če se jim gre za varnost naj se postavljajo v centre mest, pred šole, pred železniške postaje itd., ne pa na konec naselja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AndrejO ::

šernk je izjavil:

Tudi pravijo, da ni njihov namen pobiranje denarja, pa se z radarji postavljajo večinoma na tista mesta, kjer lahko poberejo največ čimhitreje.

če se jim gre za varnost naj se postavljajo v centre mest, pred šole, pred železniške postaje itd., ne pa na konec naselja.

Eno morda neumno vprašanje: če stojijo pri tabli za konec naselja, ali potem merijo tvojo hitrost pri tabli, ali tvojo hitrost še daleč od table, znotraj naselja?

Pa še eno vprašanje: ko se postavijo na konec ravnine, ali izmerijo hitrost nekje na polovici ravnine, ko jih mora opaziti že čisto vsak, ki ni čisto slep, ali pa izmerijo tvojo hitrost ko pripelješ iz nepreglednega ovinka nekje znotraj naselja? Nepreglednega zato, ker v preglednem bi verjetno prej ti videl policista, kot pa bi on lahko pravilno izmeril hitrost.

Če sta odgovora "merijo hitrost znotraj naselja" in "takoj ko pripelješ iz nepreglednega ovinka", potem menim, da se postavljajo popolnoma pravilno in lovijo osebe, ki imajo tvegan stil vožnje. Vožnja nad omejitvijo skozi nepregleden ovinek, kjerkoli znotraj naselja je nevarna in kazen več kot zaslužena.

šernk ::

Lovijo kjer hočejo, laser jim meri več kot 1km. No pri nas pri tisti tabli 20m pred koncem naselja lovijo nekje 50-200m prej (odvisno, poleti jih koruza na njivi zajebava), kjer je pa popolnoma enak tip ceste kot pri tabli. Saj prideš iz centra mesta že naprej na odprto in ogrožaš praktično le še bližnji jarek ali zid. Pešcev pa praktično ni, saj gre 30m zraven vzporedna ulica. Tam poberejo 2-3 kazni na hitro in potem gredo proti bazi. Saj za te tri kazni morajo drugače čepeti samo 400m stran cel dan v centru mesta.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

200m se meni ne zdi glih "pri tabli".

Sicer pa, če bi bil namen pobiranje denarja, bi se od 16.11. naprej postavili pred vse vulkanizerje in bi pokasirali za celo leto :)

AndrejO ::

šernk je izjavil:

Lovijo kjer hočejo, laser jim meri več kot 1km. No pri nas pri tisti tabli 20m pred koncem naselja lovijo nekje 50-200m prej (odvisno, poleti jih koruza na njivi zajebava), kjer je pa popolnoma enak tip ceste kot pri tabli. Saj prideš iz centra mesta že naprej na odprto in ogrožaš praktično le še bližnji jarek ali zid. Pešcev pa praktično ni, saj gre 30m zraven vzporedna ulica. Tam poberejo 2-3 kazni na hitro in potem gredo proti bazi. Saj za te tri kazni morajo drugače čepeti samo 400m stran cel dan v centru mesta.

Lej, če je na ravnem in ne vidiš njihove "kombi limuzine" si v strogo medicinskem pomenu preveč slep, da bi bil za volanom brez očal.
Če merijo, ko pripelješ iz nepreglednega ovinka (kuruza in podobno), potem pa imaš dve možnosti:
a) imaš takšne reflekse, kot se nekateri hvalijo z njimi in boš itak ti prej na 50km/h, preden bo policaj sploh dvignil "pištolo";
b) v naselju skozi nepregledne ovinke voziš prehitro in računaš samo in izključno na srečo, da ne boš sredi ovinka ugotovil, da imaš problem - policijski ali pa kakšen hujši.

Če a), potem se nimaš pod milim nebom kaj za sekirati. Če upočasniš preden te policaj izmeri, potem verjetno lahko ustaviš tudi, če se pred teboj pojavi freza namonitrana na stoječ traktor.

Če b), si kazen popolnoma zaslužiš, ker voziš na slepo in samo upaš, da za ovinkom ne boš naletel na ali v kakšnega pešca.

Ergo, kazni tudi v teh primerih plačujejo tisti, ki vozijo tako, da ogrožajo druge v prometu in jih samo sreča rešuje pred lastno neumnostjo. Prav je, da jim vsake toliko te sreče zmanjka pri prometni patrulji in ne kje drugje.

Kar se tiče pa teme, pa res velja, da v Sloveniji ni nič posebnega ali nezaslišanega, da prehitevaš s svojih lagano sportskih 130km/h, in dobiš na rit nekoga, ki ni sposoben ocenjevati hitrosti, ki ni sposoben vzdrževati varnostne razdalje in, ki nima niti toliko kulture, da bi vozil vsaj približno po omejitvah in se prilagoditi trenutni prometni situaciji.

Ali mi gredo na živce nekateri, ki prehitevajo s +1km/h glede na prehitevanega? Da. Mi gredo na živce tisti, ki med prehitevanjem ne presežejo niti 100km/h? Vsekakor. Ampak nisem pa toliko zmešan, da bi jim zaradi tega kukal v prtljažnik. Če lahko policija ukrene karkoli, da k podobnem ravnanju prisili tudi druge, toliko bolje. Na koncu bo na cesti vsem lepše, če bo več kulture. Naravne ali pa prisilne mi ni preveč pomembno vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

šernk ::

Če merijo, ko pripelješ iz nepreglednega ovinka (kuruza in podobno), potem pa imaš dve možnosti:
a) imaš takšne reflekse, kot se nekateri hvalijo z njimi in boš itak ti prej na 50km/h, preden bo policaj sploh dvignil "pištolo";
b) v naselju skozi nepregledne ovinke voziš prehitro in računaš samo in izključno na srečo, da ne boš sredi ovinka ugotovil, da imaš problem - policijski ali pa kakšen hujši.


od kje si dobil pa koruzo in nepregledni ovinek v isti stavek? Lahko bi recimo vedel, da v prevelikem ovinku sploh ne smejo merit, ker jim laserski merilci tega ne dopuščajo. Ovinek je ravno toliko zaprt, da koruza skrije pogled policaju, skoraj čez celo. O kakšni nepreglednosti pa ne duha ne sluha, morda za 150km/h ja...nikakor pa ne za 50km/h. Skratka to da merijo na idiotskem mestu ostaja in se strinjajo vsi. Drugače pa se je bolj nevarno peljati skozi glavne prometnice 60km/h po Ljubljani, kot pa 80km/h na mestu kjer policaji merijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AndrejO ::

šernk je izjavil:

Lahko bi recimo vedel, da v prevelikem ovinku sploh ne smejo merit, ker jim laserski merilci tega ne dopuščajo.

Seveda lahko merijo in merilci s tem nimajo težav. Samo rezultat je potem temu primeren, kot bo vedel povedati vsak osnovnošolec, ki je že bil pri fiziki.

šernk je izjavil:

O kakšni nepreglednosti pa ne duha ne sluha, morda za 150km/h ja...nikakor pa ne za 50km/h.

Če merijo na preglednem mestu, to razumem kot, da jih lahko voznik pravočasno opazi. Če jih v takšnem primeru ne opazi, potem smatram, da potrebuje okulista.

šernk je izjavil:

Ovinek je ravno toliko zaprt, da koruza skrije pogled policaju, skoraj čez celo.

Očitno pišem preveč nerazumljivo in ne znam brati. Ovinek je pregleden, ampak policaj te ne more videti, ker ... zaradi koruze ni pregleden?

Kje te potem policaj izmeri? Takoj, ko prideš ven iz tega ovinka, kjer koruza (v pravem letnem času) skrije policaju pogled, ali kje drugje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

m0LN4r ::

Ni enako če se nekdo pelje 1m za tabo na avtocesti pri 130 al v naselju pri 30. Tak da še en plus za avtocesto. Če ne moreš počakat mirno na varni razdalji, da nekdo prehiti tovornjak pol bolš da se sploh ne spravljaš na avtocesto.

Ko se ti bo nekdo zakajlal odzav v avto z otroci in pobil celo družino, si boš pa želel več k 2000€ pa še smrtno kazen. Saj si lepo videl na TV posnetku kak nevarno blizu so se eni vozili, če pa ne pa si slep.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlaY0 ::

šernk je izjavil:


Ja pa a se tebi zdi da je takšnih policajev veliko? Kakšen procent napram onim ki so recimo temu OK?


več kot dovolj da eden od tega procenta dobi igračko v roke. Pač ne mislim plačevati, če mi bodo drugi zbijali varnostno razdaljo na polovico in je z zaviranjem z motorjem nisem uspel še ponovno vzpostavit. Če si 100%, da se slednje ne bo dogajalo, mi potem povej, kako so lahko dobili gasilci na nujni vožnji kazen za hitrost. Ali od radarja do poštnega nabiralnika ni nobenega človeka vmes v liniji, da bi vsaj eno očke vrgel na zadevo? In še zadnjič, komu se bom pritožil če bom dobil takšno neupravičeno kazen, ker je policaj zabit? 3 tedne po dogodku bom kvečjemu še vedel, ali sem res tam peljal, že od danes se ne spomnim ali me je kdo izsilil ali ne, kaj šele kaj drugega.

Ma dej no, v celi Sloveniji je ena takšna igračka in ravno to bodo dali policaju, ki tebe ne mara in te bo iskal po celi Sloveniji ter ti pisal kazni. Daj no, lepo te prosim, navajaš ekscesne primere, ki se dogajajo povsod po svetu in ne samo pri nas. Zakaj bi se pritoževal oziroma zakaj sploh razmišljaš kako se boš pritoževal? A je to tvoj favourite sport? A si že kontaktiral recimo AMZS in jih vprašal kakšno je njihovo mnenje? Si pisal na policijo in jih vprašal kakšen je dejanski postopek?

Mater no, dajte nehat s temi otročarijami. En merilec je v celi Sloveniji pa ste že vsi pokakani. Isto je bilo s stacionarnimi radarji pred 10 leti... cel pogrom. In kakašen je bil epilog tistih 8 radarjev, ki so montirani v 50 škatel? Po enem mesecu so vsi nehali lajati in življenje je šlo dalje...

BlaY0 ::

V 14 dneh so oglobili 60 voznikov. Se pravi manj kot 5 na dan. Merijo pa itak lahko samo z nadvozov. Itak pa bodo že čez en mesec poročali, da se je merilec pokvaril in so ga poslali na popravilo na Švedsko. In potem bodo 2 meseca brez. Folk pa že zdaj ves presran in nervozen zaradi tega ENEGA ubogega merilca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

darkolord ::

No sej prov, če bojo zaradi tega vozili bolj previdno :)

BlaY0 ::

Jah zgleda, da pri nas itak samo grožnje in ustrahovanja zaležejo. Čez pol leta boš imel pa itak že aplikacijo za ajfoun, ki te bo opozarjala, če bo v bližini kakšen merilec/radar. Pa po radiu bodo itak začeli opozarjati kje so, kar bi jaz z zakonom prepovedal, saj se voznik sploh ne koncentrira več na vožnjo ampak samo na to kje je bo postavljen radar. Potem se pa tam mimo radarja prav počasi svaljka, ko je pa mimo pa spet veselo po gasu...

m0LN4r ::

Lahko pa bi bila interna navigacija avta povezana s policijsko postajo pa avtomatsko, ko prehitro voziš dobiš za vsako sekundo prekoračitve 5€ na položnico. :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlaY0 ::

Ah, z napačne strani gledaš. V avte bi se zakonsko montiralo sistem, ki bi ti držal varnostno razdaljo in predpisano hitrost pa se policajem sploh ne bi bilo treba ukvarjati z merjenji...

šernk ::

Ma dej no, v celi Sloveniji je ena takšna igračka in ravno to bodo dali policaju, ki tebe ne mara in te bo iskal po celi Sloveniji ter ti pisal kazni. Daj no, lepo te prosim, navajaš ekscesne primere, ki se dogajajo povsod po svetu in ne samo pri nas. Zakaj bi se pritoževal oziroma zakaj sploh razmišljaš kako se boš pritoževal?


ne pritožujem se, podpiram samo napravo...ne podpiram pa načina kaznovanja. ker vse kar imamo je njihova beseda. To zame pa v tej državi ni dovolj, saj policija že par let govori eno, na cesti vidim pa drugo. Podpiram provide in ostale civilne avte, ki si jih lasti policija. Saj so z njimi precej uspešni pri lovljenju idiotov. Skratka tist, ki vozi 0,999 sekunde nekomu za ritjo je precej manj nevaren kot tisti, ki vozi 0,05 sekunde za ritjo, pa zakon obravnava oba enako. S tem da prvi bo kazen dobil, drugi pa ne, ker bo preblizu avtu pred seboj in tablica ne bo vidna.

tudi glede sistemov za stalno spremljanje hitrosti nimam nič proti, dokler naredijo sistem takšen, da ne posega v mojo zasebnost (mobitel lahko izključim, če ne želim da mi sledijo), sem tudi zato da se te posname na X točki na avtocesti in Y spet, ter piše kazni za preveliko hitrost na določenem odseku. Nikakor pa ne pomeni, da podpiram vsak drek, ki se ga spomnijo in kupijo, brez ostalih stvari, ki pridejo zraven. Nekateri tu bi podpirali nakup ferrarija za policijo, istočasno bi pa podpirali da ima ta ferrari elektronsko omejeno hitrost na 130km/h. To je isto kot sedaj ko podpirate merilec varnostne razdalje, a nimamo ustreznega zakona, ki bi to ustrezno sankcioniral. Zakaj pa niso kazni za hitrost v coni 30 enake za tiste, ki peljejo 31 kot tiste ki peljejo 100? Torej 200€ vsem!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mehmed ::

šernk je izjavil:

Skratka tist, ki vozi 0,999 sekunde nekomu za ritjo je precej manj nevaren kot tisti, ki vozi 0,05 sekunde za ritjo, pa zakon obravnava oba enako. S tem da prvi bo kazen dobil, drugi pa ne, ker bo preblizu avtu pred seboj in tablica ne bo vidna.


To pa vrivanje v varnostno razdaljo sta dva taka namisljena problema. Hipoteticna, nista se niti zgodila, ampak pogovarjamo se pa kot da so meritve lahko samo take.

AndrejO ::

Kdor išče dlako v jajcu jo bo slej kot prej našel. Običajno svojo.

Ali pa druga varianta: vozil se bom še naprej tako kot se in čakal, da mi nekdo skoči pred nos ravno takrat, ko bo policaj na nadvozu meril. Me zanima kaj bo prej: to ali pa bom zaradi visoke starosti izgubil izpit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

m0LN4r ::

Fora je glih to, da policaj najverjetneje lahko izmeri samo tistega, katerega že od daleč vidi da se nekomu v riti pele. Nebo po mojem skozi tisto luknjo opazu: "aha tam se je pa en vrinu" pa nacilal, zmeril, pa buf. Tak dobri pa spet niso no.
100x lažje mu je pogledat na daleč pa zasačit tistega ko se enmu v riti pele že od vidne razdalje pa vse do nadvoza.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

spirit ::

Čakite sej ta zadeva bo avtomatska kolikor sem jaz razumel, kar pomeni da kamera bo zaznala prekratko varnostno razdalijo ne glede na to ali se je un urinil ali ne, razdalija bo pekratka. Kar zame pomeni, ko se mi bo nekdo urinil se bo uklopil ABS :) malce pretiravam ampak ja bremzal se bo in to bo šele nevarno...

Hayabusa ::

Tako je, zaradi tega skropucala od zakona lahko pričakujemo kakšno masovno verižno trčenje več kot običajno, saj bodo vozniki začeli zavirati, ko se bo nekdo prednje vrinil ;((.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

darkolord ::

Ja pa kaj še.

m0LN4r ::

Redko kdo ve kje je bremza v avtu :P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

spirit ::

Kaj pa kaj še? torej boš blizu nadvoza in se bo nekdo vrnili predte? boš reskiral 200€ zaradi kretena?

m0LN4r ::

Sej bota verjetno dve al tri slike iz katere bo manever razviden, če bo avtomatsko al pa kr posnetek z 10fps.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darkolord ::

Naprava snema video...

Hayabusa ::

In naprava je tako pametna, da avtomatsko zazna, ko se nekdo vrine pred tabo, da nisi mogel kar se tega tiče ničesar narediti in ne shrani meritve ?

BlaY0 ::

Fantje, avto lepo v garažo pa na vlak! Da ne bodo polne hlače vsak dan ;((

V financah si poglejte modela, ki se je razburil. Audi A6... model je šel na Brdu dol proti Bežigradu ampak je tik pred tem moral prehitet še tri avtomobile (NUJNO), ker se mu je očitno zelo mudilo. Notri je imel najmanj 150 km/h potem je pa bremzal na polno, da bi lahko ujel izvoz, ker je pred njim peljal nekdo 110 km/h. Valda se mu je zalepil na rit. Zdaj pa naj mi nekdo pove kdo se tukaj dela neumnega! Pa ne mi zdaj omenjat onega kombija in spraševat "Zakaj pa niso njega?"

Potem pa še Küzmič ful pameten, zase pa ne pove, da se je do 40ga leta brez izpita vozu.

http://avto.finance.si/8350446/Novi-mer...

BlaY0 ::

Hayabusa je izjavil:

In naprava je tako pametna, da avtomatsko zazna, ko se nekdo vrine pred tabo, da nisi mogel kar se tega tiče ničesar narediti in ne shrani meritve ?

Ne, zato je pa v rokah policista. Ampak samo v tvojem primeru bo ta policist ful neumen in bo stisnil ravno takrat...

spirit je izjavil:

Kaj pa kaj še? torej boš blizu nadvoza in se bo nekdo vrnili predte? boš reskiral 200€ zaradi kretena?

Ja ja, policisti bodo snajpal predvsem tiste, pred katere se bodo vrivali ostali. Tisti, ki se vrivajo jih ponavadi ne zanimajo. Zakaj bi pa jih, saj se samo vrivajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

šernk je izjavil:


ne pritožujem se, podpiram samo napravo...ne podpiram pa načina kaznovanja. ker vse kar imamo je njihova beseda. To zame pa v tej državi ni dovolj, saj policija že par let govori eno, na cesti vidim pa drugo. Podpiram provide in ostale civilne avte, ki si jih lasti policija. Saj so z njimi precej uspešni pri lovljenju idiotov. Skratka tist, ki vozi 0,999 sekunde nekomu za ritjo je precej manj nevaren kot tisti, ki vozi 0,05 sekunde za ritjo, pa zakon obravnava oba enako. S tem da prvi bo kazen dobil, drugi pa ne, ker bo preblizu avtu pred seboj in tablica ne bo vidna.

Pa kakšen je ta način kaznovanja? Kako gre to? Daj mi prosim pokaži črno na belem postopek. Tale manj nevaren je res dobra fora ja. Kaj če bi vozil raje tako, da sploh nikomur ne bi bil nevaren? A ne bi bilo to bolje kot pa ful nevaren, nevaren, povprečno nevaren, manj nevaren...

Mesar ::

spirit je izjavil:

Čakite sej ta zadeva bo avtomatska kolikor sem jaz razumel, kar pomeni da kamera bo zaznala prekratko varnostno razdalijo ne glede na to ali se je un urinil ali ne, razdalija bo pekratka. Kar zame pomeni, ko se mi bo nekdo urinil se bo uklopil ABS :) malce pretiravam ampak ja bremzal se bo in to bo šele nevarno...


In potem bo tisti zadaj nasankal.

Na koncu pa še rabimo samo eno študijo kako je to uspešno vplivalo k dvigu števila prometnih nesreč.

Jaz mam tudi raje, da mi avto zavarovalnica popravlja kot pa da plačujem po 200EUR vsakič ko je nekdo ocenil, da me lahko prehiti... kar bo glede na razmere na naših cestah zelo pogosto če bom imel 2 sec varnostne...

BlaY0 je izjavil:

šernk je izjavil:


ne pritožujem se, podpiram samo napravo...ne podpiram pa načina kaznovanja. ker vse kar imamo je njihova beseda. To zame pa v tej državi ni dovolj, saj policija že par let govori eno, na cesti vidim pa drugo. Podpiram provide in ostale civilne avte, ki si jih lasti policija. Saj so z njimi precej uspešni pri lovljenju idiotov. Skratka tist, ki vozi 0,999 sekunde nekomu za ritjo je precej manj nevaren kot tisti, ki vozi 0,05 sekunde za ritjo, pa zakon obravnava oba enako. S tem da prvi bo kazen dobil, drugi pa ne, ker bo preblizu avtu pred seboj in tablica ne bo vidna.

Pa kakšen je ta način kaznovanja? Kako gre to? Daj mi prosim pokaži črno na belem postopek. Tale manj nevaren je res dobra fora ja. Kaj če bi vozil raje tako, da sploh nikomur ne bi bil nevaren? A ne bi bilo to bolje kot pa ful nevaren, nevaren, povprečno nevaren, manj nevaren...


A tebi so nesorazmerne kazni neki novega?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvoj hitrosti na cestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16519205 (15902) Utk
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113141 (90163) solatko
»

Kršiteljem varnostne razdalje je odklenkalo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
573106622 (98457) St235
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24745112 (40507) solatko

Več podobnih tem