» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
45 / 55
»»

djog ::

Pozdravljeni.
Ali kdo ve če se da na mindfactory plačati preko paypal, nazadnje sem kupoval leta 2018 in takrat je šlo normalno plačati z paypalom. Danes pa sem hotel naročiti nekaj stvari vendar je bila transakcija zavrnjena?
Lep pozdrav

Han ::

Imaš v profilu SLO naslov?

djog ::

Ja imam

Han ::

Evo, potencialno prva težava. Druga: verjetno nimaš naslova za dostavo v Nemčiji, kar je zdaj pogoj za nakup, če nisi davčni zavezavec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

djog ::

Naslov za dostavo imam naštiman na mailboxde. Podatke za račun imam pa na slovenski naslov. Bom spremenil naslov profila na mailboxde pa bomo videli. Čudno se mi zdi ker nisem nič spreminjal od zadnjega nakupa pa ni bilo problemov.

Han ::

Korona časi...

PrimozR ::

To nima veze, Mindfactory ne pošilja izven nemčije že ~3 leta.

Han ::

Tole si ga pa malo pihnil. Davčnim zavezancem (firmam, espejem) še vedno pošilja, ostali pa si pomagamo s posredniki...

PrimozR ::

Ciljal sem na tvoj komentar o korona časih. To, da ne pošiljajo (fizičnim osebam) izven Nemčije, ni posledica korona časov, ampak je stalnica že 3 leta.

Posrednik pa pomeni, da ne pošljejo izven Nemčije, kajne?

Ne skrbi, poznam situacijo okrog Mind Factory-ja, vem, da pošiljajo davčnim zavezancem, ker pošljejo oz. prodajo robo brez davka, zaradi česar ni težav. Za fizične uporabnike bi pa morali obračunavati lokalni (za nas slovenski) davek, torej so verjetno precenili, da se jim ne splača ukvarjati še s tem računovodstvom.

Han ::

Govora je bilo o plačilu s PayPalom...

PrimozR ::

S čimer so ljudje tudi že imeli težave. Pred corono. Torej tvoj point je?

Han ::

Da si vskočil s stavkom, da "Mindfactory ne pošilja izven nemčije že ~3 leta."

PrimozR ::

Oh god... Tvoj point as in point tvojega posta 'corona časov'. Saj veš, tistega prvega, na katerega sem potem šele odgovoril s tistimi 3 leti.

djog ::

Najlepša hvala za pomoč, vse skupaj sem nastavil na svoj mailbox naslov, tako naslov za račun, kot naslov za pošiljanje in je normalno šlo plačati z PayPalom.

Lep pozdrav.

Toiletman ::

Zdravo, zanima me, če kot fizicna oseba lahko preko mailboxde naročim komponente za računalnik preko mindfactory ali bom moral plačati kaj carine oz. davka? Koliko približno prihranim?

djog je izjavil:

Najlepša hvala za pomoč, vse skupaj sem nastavil na svoj mailbox naslov, tako naslov za račun, kot naslov za pošiljanje in je normalno šlo plačati z PayPalom.

Lep pozdrav.

PrimozR ::

Lahko, ne in ne, prihraniš kolikor je razlika v ceni komponent v drugih trgovinah, minus stroški pošiljanja (mailboxde te bo verjetno stal ~50 €).

Wazzock ::

Nvm od kje teb 50€, govorilo se je vedno okoli 20-25€, tud 18€ sem že slišal.

PrimozR ::

Pa ne vem, iz lastnih izkušenj?

Dobil sem 4 pakete, ki so skupaj vsebovali komponente za 4 računalnike in 2 ohišji. Dva večja paketa za komponente, ohišje vsako posebej. Večja paketa sta za pošiljanje v Slovenijo stala dobrih 25 €, ohišji pa dobrih 20 € po komadu, pod črto je bilo vse skupaj malce pod 100 €, da sem dobil dobrih 50 kg robe v Slovenijo. Malce kasneje sem prepošiljal še 7 kg komponent, brez ohišja, znesek je bil 24 €.

Če ne naročiš ohišja, je torej 20-25 € realnost. Če dodaš še ohišje, je očitno, da boš ta znesek podvojil, ker bo ločen paket (Mindfactory pošlje tako). Torej ~50 €. Čeprav je paket lahek, je vseeno velik, mene so vsi paketi cenovno pohaklali na dimenzijah, ne na teži.

pegasus ::

Q ... kakšne so izkušnje s hitrostjo pakiranja in odprave te dni? Že 15.5. sem naročil nekaj stvari, ki so bile na zalogi in še danes je status bezahlt. Kot da se še nihče ni dotaknil ...

mitfif ::

Jaz sem 12.5.2020 naročil, plačal in je bilo 20.5.2020 poslano na Mailboxde. Isti dan je bilo iz Mailboxde poslano naprej in jutri po vsej verjetnosti dobim ( včeraj bil paket v Madžarski ).

Naročil sem dvakrat in plačal enako poštnino iz Mailboxde:

1. matično ploščo, procesor, RAM 2x, SSD, napajalnik in grafično kartico - 5.2 kg, 1 Pcs Package 0.47 × 0.31 × 0.26 m cena 18,14 EUR

2. matično ploščo 2x, procesor 2x, RAM 3x, SSD 4x, napajalnik in grafično kartico, ventilator 8x - 9.12 kg, 1 Pcs Package 0.6 × 0.32 × 0.32 m cena 18,14 EUR

6151 ::

Kako je z garancijo če je bilo naročilo izvedeno prek mailboxa? Komponenta prišla dead on arrival (disk)? Ali krijejo poštnino do gor? Raje bi imel vrnjeno kupnino kot pa da bi še enkrat plačeval za poštnino od mailboxa do sem za samo eno komponento.

LeQuack ::

Zakaj so tako diskrimninatorni do fizičnih oseb, ki jim itak prinašajo največ denarja? To je tako kot Apple očitno, bolj dražijo in bolj neumne stvari delajo, več kupcev imajo.
Quack !

darkolord ::

Diskriminatorni v kakšnem smislu?

mailer ::

Da ne pošiljajo direkt.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

LeQuack ::

Tako je. Če s zlobni kapitalist potem ti dostavijo na dom brez problema, sicer pa ne.
Quack !

darkolord ::

Ne pošiljajo, ker se jim očitno ne splača.

Morali bi plačevati slovenski DDV, pa se ukvarjati z vračili ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

LeQuack ::

Oh ne, slovenski DDV. To je 1 klik v vsakem računovodskem programu. Sicer mi je vseeno da ne pošiljajo, bolj me moti to da dajejo prioriteto kapitalistom, ki se že tako ali tako v prednosti. Pravne osebe ne bi smele imeti več pravic kot fizične.
Quack !

darkolord ::

Nemški računovodski programi imajo zihr pošiljanje FURS-u na 1 klik, ja.

Pravne osebe imajo itak manj pravic, ker nimajo nobenih pravic iz naslova varstva potrošnikov. Odpadejo 2-letne stvarne napake, odstop od pogodbe na daljavo brez razloga ipd.

Pač ne gre za nobeno "prioriteto", balkanski potrošniki jim povzročajo dodatno delo, ki ga očitno ne potrebujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Vuli ::

6151 je izjavil:

Kako je z garancijo če je bilo naročilo izvedeno prek mailboxa? Komponenta prišla dead on arrival (disk)? Ali krijejo poštnino do gor? Raje bi imel vrnjeno kupnino kot pa da bi še enkrat plačeval za poštnino od mailboxa do sem za samo eno komponento.


dvomim, da ti bo kdo vrnu poštnino. piši jim.
malo čudno, da pride nov disk mrtev.
Če je WD ga lahko pošlješ tudi direkt v RMA (DE), sicer ga moraš prej registrirat na spletni strani, v roku 1 tedna mas novga nazaj.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

greatdrakon ::

niti pod razno ne pošiljat v fabriko WD! Namesto novega diska ti bodo poslali recertified disk - to je kao za njih nov disk. 3x sem disk moral pošiljat nazaj v tovarno, ker so mi vedno poslali pokvarjen ali disk, ki se je pokvaril ...

Pošlji direkt v mindfactory in dobiš nov disk nazaj - ne komplicirajo - vsaj pri meni niso (tudi drugi disk je crknil, ampak sem vsaj dobil novega od Mindfactory, ne pa refurbished crap).

gusto ::

Sem se odločil, da bom naročil PC na Mindfactory preko Mailboxde. Na Mindfactory sem že registriran s svojim imenom in priimkom (tega ne morem zamenjati) in SLO naslovom (to lahko spremenim).

(1) Samo dodam naslov za dostavo od mailboxa,
(2) spremenim naslov svojega računa,
(3) naredim nov račun in uporabim podatke mailbox-a?

Kaj priporočate?
Have you tried turning it off and on again?

PrimozR ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj so tako diskrimninatorni do fizičnih oseb, ki jim itak prinašajo največ denarja? To je tako kot Apple očitno, bolj dražijo in bolj neumne stvari delajo, več kupcev imajo.

EU diktira, da nad določenim zneskom moraš obračunavati lokalni DDV. Ne samo slovenskega, za vse evropske države. Zato enostavno ne pošiljajo izven Nemčije, razen pravnim osebam, kjer DDV-ja ni treba zaračunati. Temu navkljub vseeno pokasirajo ogromne količine denarja, zakaj bi se torej sekirali?

Computer Universe npr. lepo pošlje v Slovenijo.

gusto je izjavil:

Sem se odločil, da bom naročil PC na Mindfactory preko Mailboxde. Na Mindfactory sem že registriran s svojim imenom in priimkom (tega ne morem zamenjati) in SLO naslovom (to lahko spremenim).

(1) Samo dodam naslov za dostavo od mailboxa,
(2) spremenim naslov svojega računa,
(3) naredim nov račun in uporabim podatke mailbox-a?

Kaj priporočate?

Jaz sem pred dvema letoma in pol dal račun na svoje ime, poslal pa na Mailbox.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

6151 ::

Vuli je izjavil:

6151 je izjavil:

Kako je z garancijo če je bilo naročilo izvedeno prek mailboxa? Komponenta prišla dead on arrival (disk)? Ali krijejo poštnino do gor? Raje bi imel vrnjeno kupnino kot pa da bi še enkrat plačeval za poštnino od mailboxa do sem za samo eno komponento.


dvomim, da ti bo kdo vrnu poštnino. piši jim.
malo čudno, da pride nov disk mrtev.
Če je WD ga lahko pošlješ tudi direkt v RMA (DE), sicer ga moraš prej registrirat na spletni strani, v roku 1 tedna mas novga nazaj.


Toshiba je. 2 komada naročil. En dela, drugi se niti spinna ne.

Vuli ::

greatdrakon je izjavil:

niti pod razno ne pošiljat v fabriko WD! Namesto novega diska ti bodo poslali recertified disk - to je kao za njih nov disk. 3x sem disk moral pošiljat nazaj v tovarno, ker so mi vedno poslali pokvarjen ali disk, ki se je pokvaril ...

Pošlji direkt v mindfactory in dobiš nov disk nazaj - ne komplicirajo - vsaj pri meni niso (tudi drugi disk je crknil, ampak sem vsaj dobil novega od Mindfactory, ne pa refurbished crap).


ne vem, kako majo to. pred kakimi 10imi leti sem tudi jaz prejel refurbished nazaj in imel par krat iste probleme kot ti.
prejšnji mesec, ko sem tja poslal My book, je prišel nov nazaj..

6151 je izjavil:

Vuli je izjavil:

6151 je izjavil:

Kako je z garancijo če je bilo naročilo izvedeno prek mailboxa? Komponenta prišla dead on arrival (disk)? Ali krijejo poštnino do gor? Raje bi imel vrnjeno kupnino kot pa da bi še enkrat plačeval za poštnino od mailboxa do sem za samo eno komponento.


dvomim, da ti bo kdo vrnu poštnino. piši jim.
malo čudno, da pride nov disk mrtev.
Če je WD ga lahko pošlješ tudi direkt v RMA (DE), sicer ga moraš prej registrirat na spletni strani, v roku 1 tedna mas novga nazaj.


Toshiba je. 2 komada naročil. En dela, drugi se niti spinna ne.


pol ni druge kot Mf, poišči obrazec na spletni starni.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Glugy ::

gusto je izjavil:

Sem se odločil, da bom naročil PC na Mindfactory preko Mailboxde. Na Mindfactory sem že registriran s svojim imenom in priimkom (tega ne morem zamenjati) in SLO naslovom (to lahko spremenim).

(1) Samo dodam naslov za dostavo od mailboxa,
(2) spremenim naslov svojega računa,
(3) naredim nov račun in uporabim podatke mailbox-a?

Kaj priporočate?


Samo dodaš naslov za dostavo od Mailboxde skupaj z ID-jem.

Jz sm registriran z svojim pravim imenom priimkom in slovenskim naslovom; pa imam dostavo na mailboxde. Deluje brez problema. Edino to morš vedt da če imaš pri prvem nakupu naslov prebivanja izven Nemčije ti mogoče ne bo Paypal potegnil; boš moral prvič z nakazilom na TRR plačat; drugič ti bo pa tud z Paypalom prjel. Vsaj tak sem slišal druge po forumu govorit. Naroči vedno po polnoči ker je dostava znotraj Nemčije takrat zastonj če naročiš nad 100 al kok evrov že.

gusto ::

Sem našel v enem starem postu tole, sem si naredil nov profil in se ravnal po tem. Je že šel paket preko mailboxde skladišča in je trenutno nekje na Madžarskem.:)

m3k je izjavil:

Have you tried turning it off and on again?

FlyingBee ::

PrimozR je izjavil:

Pa ne vem, iz lastnih izkušenj?

Dobil sem 4 pakete, ki so skupaj vsebovali komponente za 4 računalnike in 2 ohišji. Dva večja paketa za komponente, ohišje vsako posebej. Večja paketa sta za pošiljanje v Slovenijo stala dobrih 25 €, ohišji pa dobrih 20 € po komadu, pod črto je bilo vse skupaj malce pod 100 €, da sem dobil dobrih 50 kg robe v Slovenijo. Malce kasneje sem prepošiljal še 7 kg komponent, brez ohišja, znesek je bil 24 €.

Če ne naročiš ohišja, je torej 20-25 € realnost. Če dodaš še ohišje, je očitno, da boš ta znesek podvojil, ker bo ločen paket (Mindfactory pošlje tako). Torej ~50 €. Čeprav je paket lahek, je vseeno velik, mene so vsi paketi cenovno pohaklali na dimenzijah, ne na teži.

na computeruniverse pa je bilo tudi v 2 paketih, 1x komponente, 1x ohišje pa je bila ena poštnina, kot je pred plačilom pisalo. Ohišje xl (Enthoo 719), tako da me je kar presenetilo, da samo en znesek za poštnino.

Kako je pa zdaj s mindfactory, ker je znižan davek v DE na 16%?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrimozR ::

Ja znižan davek imajo? Z Mailboxde prišparaš še več.

FYI, prek Mailboxde sem na Computer Universe naročil Dell 4919 monitor in APC UPS. Monitor so zavrnili, ker shippajo samo do 21 col (kao da malo zamižijo, če je par col večji), ker je kao kočljiva komponenta za poškodbe. UPS-a zaenkrat ni še nikjer (tracking ne pove nič kaj veliko), ampak načeloma bi ga prav tako morali zavrniti. Ironično je, da sem ISTI UPS naročil pred 2,5 leti na MindFactory in ga lepo dobil (ker je bil jasno zapakiran v veliko škatlo robe), po pravilih pa ne shippajo ničesar, kar ima baterije. Vseeno sem pred časom brez težav tudi dobil en telefon z MF prek Mailboxde :)

Pazljivo torej z Mailboxde. Cheaper & More (slovenci), kar sem gledal, nimajo nekih posebnih omejitev. Bom videl, kaj bo rekel Computer Universe na vse skupaj, načeloma imam namen poskusiti še s C&M. Prek Mailboxde sem pa naročal zato, ker UPS-ov ne pošiljajo izven Nemčije. Pa še z razliko v davku bi si pokril pošiljanje prek Mailboxde :)

FlyingBee ::

Vego VII imajo za 559 eur. Koliko bi me prišlo vse skupaj, če naročim ponoči in preko mailbox?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrimozR ::

Manj kot 600 EUR. Verjetno bo poštnine ranga 10 do 20 EUR. Do Slovenije seveda, do Mailboxde je pa zastonj, kot verjetno veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mtosev ::

Jaz sem pred skoraj šestimi meseci pri cu naročil up3017 monitor, ki je 30 col pa so mi ga v slo bp dostavili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

Jap, ne rabiš 10900k.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem pred skoraj šestimi meseci pri cu naročil up3017 monitor, ki je 30 col pa so mi ga v slo bp dostavili.

Težava je pri Mailboxde, oni so zavrnili. Govora je Mailboxde, je res, da ni napisano povsem jasno, ampak mislim da je dovolj implicirano, da se je zataknilo pri Mailboxde. Prek njih sem naročal, ker UPS-ov ne pošiljajo izven Nemčije. Sicer bi jasno naročil direktno.

red star ::

Če vzamem na firmo...lahko plačam z viso oziroma paypalom ali imajo samo preko direktnih nakazil?

gnomee ::

Super izkušnja z Mindfactory zaenkart :) 28.7. ob polnoči naročil, še isti dan zjutraj nakazal na njihov TRR, naslednji dan so Mailboxde že dobili, danes pa sem dobil dostavljeno robo od GLS. Na Mailboxde sem za dostavo plačal 13EUR (3.04 kg) - procesor, matična in rami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

FlyingBee ::

Trenutno še zaradi 16% davka na mindfactory resnično precej ceneje.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gnomee ()

gnomee ::

FlyingBee je izjavil:

Trenutno še zaradi 16% davka na mindfactory resnično precej ceneje.


Res je, sam sem prihranil cca. 150EUR :)

p.s. zgornjo objavo od flyingbee pomotoma predlagal za izbris - sem na telefonu in sem napacno kliknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

FlyingBee ::

PrimozR je izjavil:

Manj kot 600 EUR. Verjetno bo poštnine ranga 10 do 20 EUR. Do Slovenije seveda, do Mailboxde je pa zastonj, kot verjetno veš.

ja, to vem, samo še vprašanje ali rechnungsad. pustim slovensko ali tudi tam dam kot za pošiljanje, torej mailboxde?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrimozR ::

Jaz sem nazadnje dajal svojega pa je bilo OK.

Vuli ::

jaz sem tudi imel rechnungsad svoj naslov(slo).
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

««
45 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30473035 (1777) issak
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365510 (517) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806387608 (54205) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242766 (1474) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352952 (2432) Han

Več podobnih tem