» »

mailboxde.com

mailboxde.com

bastadu ::

Ne.

buttcrack ::

iz saturn.de moram naročiti eno športno uro pa me zanima ali mailboxde lahko izkoristim za tole, ker imam v glavi, da so nekaj zavračali.

Ali je za manjše in lažje pakete C&M ceneje?

naročam prvič pa lepo prosim za info. Hvala

Vuli ::

kaj so zavračali? Pa če bi mailbox vprašal?
konc koncev, če gre ne vem kolk računalniške robe skozi, zakaj bi ti za eno uro kompliciral. Ajde kak 200cm TV bi zastopil...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bastadu ::

Ni zavračal mailboxde, ampak Saturn in Mediamerkt sta zavračali naročila, ki si jih želel poslati preko mailboxde...

maticb492 ::

Meni je tudi alternate.de začel vse zavračat, basically kar ima garancijo. Lego kocke so mi pa poslali normalno :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

buttcrack ::

saturn je zavračal pixle kokr se spomnim, ne vem pa ali je isto s cheaper&more. nisem še uporabil nobene izmed teh dveh možnosti pa me samo zanima, kakšne imate kaj izkušnje oziroma kdo sploh pošilja in če je katera izmed teh dveh opcij cenejša.

Vuli ::

sorry, sem narobe prebral, sem mislil, da je mailbox zavračal.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

buttcrack ::

vidim sedaj, da pri saturnu ne moreš vnašati številk pod ime, tako da ne na c&m ne na MB ne moreš naročit :(

Ali pozna kdo kakšen obvoz?

darkolord ::

Daš številke pod naslov?

buttcrack ::

saj zato pa sprašujem, če je komu uspelo s kakšnim workaroundom.

Za testnega zajčka žal nimam dovolj časa :(

blackmack ::

Je kdo naročil kaj iz lidl.de? Imam željo naročit nekaj parkside orodja, ki je tam vedno v ponudbi.

VIP58 ::

Dvakrat naročal iz Lidl.de, lani in letos, obakrat vse v redu.
Too much of everything is just enough.

errhec ::

Včeraj naročil iz Lidl.de, danes kaže da je na poti.
dd

Homelander ::

Alternate mi je danes poslal 2x NVMe brez problemov. Sem pa res že hotel kupiti preko Saturn ali Mediamarkt, vidim da je zgoraj omenjeno da zavračata naročila preko Mailboxde. Sta pa ravno tisti dan podražila retail verzijo WD SN850 2TB iz 200€ na 300€, tako da sem pač vzel non-retail.
Iz ostalih nemških trgovin sem pa še vse dobil.

maticb492 ::

Homelander je izjavil:

Alternate mi je danes poslal 2x NVMe brez problemov. Sem pa res že hotel kupiti preko Saturn ali Mediamarkt, vidim da je zgoraj omenjeno da zavračata naročila preko Mailboxde. Sta pa ravno tisti dan podražila retail verzijo WD SN850 2TB iz 200EUR na 300EUR, tako da sem pač vzel non-retail.
Iz ostalih nemških trgovin sem pa še vse dobil.



J**em jim matr, men pa nočejo poslat ;(

Sicer je blo to lani, naročil sem pa GPU (2x), ravno ko je bil shortage, mogoče so zato bli picajzlasti.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

opeter ::

Torej ne Saturn ne Mediamarkt ne pošilja več na Mailbox? :| Ali obstaja kakšna alternativna možnost?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hotlips ::

Kimmy je izjavil:

Me samo zanima, a za consolidation moram obvezno plačati tisti "Annual consolidation fee: 14.50 EUR" (https://www.mailboxde.com/pricelist.html)?

Če jaz prav razumem ni obvezno, ti pa zaračunajo za vsak kos, ki ga prejmejo poštnino posebej, če pa imaš to plačano ti pa vse skupaj obračunajo.

LP

bastadu ::

Točno tako.

Magic1 ::

opeter je izjavil:

Torej ne Saturn ne Mediamarkt ne pošilja več na Mailbox? :| Ali obstaja kakšna alternativna možnost?

Ali ni to v nasprotju z EU zakoni?
Magic

cortez ::

opeter je izjavil:

Torej ne Saturn ne Mediamarkt ne pošilja več na Mailbox? :| Ali obstaja kakšna alternativna možnost?



Kdo pravi, da ne pošiljajo ?

Samo način je potreben pravilen izbrat.

velikBrokoli ::

Mi lahko kdo razloži zakaj jim ni v interesu, da pošiljajo na mailbox.de? Ne razumem razloga.

bastadu ::

Pomoje zato, ker si je folk verjetno na polno naročeval televizorje in drugo večjo elektroniko, kar je pa potem mailboxde zavračal, ker tako velikih zadev ne prepošiljajo ...

Pat_MaGroin ::

No, pa se je tudi meni zgodilo.

Laptop dostavljen na mailbox z UPS, mailbox naslednji dan "odpošlje" pošiljko. 5 dni kasneje GLS sistem še kr kaže, da GLS ni prevzel pošiljke, je pa bila vnesena v sistem.

Kličem mailbox, "mi smo poslali", gls "mi nismo prejeli". Zdaj pa GLS "raziskuje", kje je prenosnik :).

Ah ja...

Vuli ::

uf, tale pa ni lepa
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Pat_MaGroin ::

Ko gre nekaj narobe, je GLS in mailbox.de nekaj najslabšega.

V bistvu se izgovarjajo drug na drugega, zdaj bom cakal 8 tednov na razplet pritozbe, ce bom videl kdaj denar je pa druga rec.

Ostane mi, da grem pri nas prijavit krajo prenosnika, pa naj potem nemci to resujejo dalje.

velikBrokoli ::

Banko kontaktiraj in naredi chargeback, pa naj se sami zmenijo :)

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

velikBrokoli je izjavil:

Banko kontaktiraj in naredi chargeback, pa naj se sami zmenijo :)


Saj trgovina ki je poslala prenosnik najbrž ni nič kriva. Najverjetneje je paket poniknil v GLS, dvomim da bi imeli mailboxde kaj od tega da ne bi poslali naprej, tako kot so rekli. Ponavadi se pri večjih družbah paketi tudi pofotkajo, stehtajo, tako da bi si mislil da če zgine paket da se nekje na poti to vidi.

Jz sem imel primer ko sem naročil električno zobno krtačko iz Amazon, ko je prišla je bila samp škatla, krtačke pa nikjer notri, pa paket malo prelepljen, ampak nič da bi sumil da kaj manjka. Kje na poti oz Amazon do mene je krtačna zginla nisem vedel, so pa na Amazon poslali replacement ščetko, potem pa predvidevam da so se sami naprej ukvarjali s tem kam je šla originalna.
Quack !

Pat_MaGroin ::

velikBrokoli je izjavil:

Banko kontaktiraj in naredi chargeback, pa naj se sami zmenijo :)


Lenovo je dostavil prenosnik do mailboxde.

Oni so preposlali prek GLS v slovenijo. Gls trdi, da niso prevzeli paketa, mailboxde mi je poslal screenshot, da je gls poskeniral paket. Ki pa nikoli ni prisel v 20km oddaljeno skladisce od GLSja.

Skratka, noben nic kriv.

Zgodovina sprememb…

errhec ::

Kdo je bil voznik na tistih 20-ih kilometrih? >:D
dd

Pat_MaGroin ::

Hja, ne vem :).

Sem pa govoril zdaj z lastnikom mailboxde in pravi, da bodo uredili damage claim v mojem imenu, tako da vsaj meni se ne bo treba ubadat z GLSjem.

MrStein ::

Pat_MaGroin je izjavil:



Ostane mi, da grem pri nas prijavit krajo prenosnika, pa naj potem nemci to resujejo dalje.

Če prijaviš pri nas, potem verjetno Nemci ne bodo nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

MrStein je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:



Ostane mi, da grem pri nas prijavit krajo prenosnika, pa naj potem nemci to resujejo dalje.

Če prijaviš pri nas, potem verjetno Nemci ne bodo nič.

Policije znotraj EU medsebojno komunicirajo. Med drugimi državami pa odvisno od primera do primera, ampak večinoma tudi.

Pat_MaGroin ::

Sem vprasal tukaj policijo, prijavo naredim v SLO, potem pa gre to dalje do Nemcije.

MrStein ::

Poročaj kak bo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pat_MaGroin ::

Hja, GLS je v 1 dnevu razglasil paket izgubljen (čeprav se je izgubil direkt od mailboxde do prvega depoja), ampak pritozbo za placilo odskodnine bodo pa resevali do 8 tednov.

Pat_MaGroin ::

Saga je končana.

Moram pohvalit mailboxde.

Paketa sicer ne bom videl, na Češkem so prijavili krajo (dobil sem case number, če hočem slediti poteku), nisem dobil detajlov, ampak sklepam, da je bil voznik GLS-ja ovaden. GLS je priznal izgubo paketa, izplačilo sicer v 4 tednih, ampak mi je mailboxde že danes nakazal vnaprej kupnino + poštnino.

Skratka, so uredili kolikor hitro se je dalo.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Dober zaključek navkljub vsemu, pohvala da so se tako angažirali.
Quack !

BadgerSkin ::

velikBrokoli je izjavil:

Se splača tole uporabiti namesto plačevanja 12eur amazon.de?

Pri mailbox.de tudi plačaš 12 eurov zelo hitro, IMHO je sedaj dejansko uporaben le, če je trgovec tako zaplankan, da ne pošilja k nam, drugače si s poštnino zelo "tam-tam"

BadgerSkin ::

buttcrack je izjavil:

saj zato pa sprašujem, če je komu uspelo s kakšnim workaroundom.

:(

Ne me za besedo jemat, ampak kolikor vem, paket še vedno pride, do mailbox.de, rabiš jim samo poslati izpolnjeno pooblastilo, da lahko v tvojem imenu prevzamejo paket, (obrazec dobiš pri njih), dokler je tisto mailbox.de Zittau IPD. v naslovu. Pri imenu je lahko problem, če ne vidijo takoj za koga je zadeva, ampak načeloma tudi v primeru, da številka naročnika ne bi bila razvidna, naj bi oni poiskali v skladišču tvoj paket ( z informacijami o naročilu), ki jim jih daš ti.
Sicer...v mailu, ki ti ga pošljejo ob registraciji dobiš ekzaktna navodila, kako vpisati naslov na amazonu in na ebayu, ampak jaz naročam iz razno raznih nemških spletnih trgovin in ja stvari pridejo BP.
Upam, da ni preveč zmedeno napisano, če pa kaj ni jasno, pa kar napiši.

LeQuack je izjavil:

Res so dosadni te Nemci s svojimi nacionalnimi ukrepi.

jaz bi bol rekel,da jim glede na ostale komentarje teži FURS, saj v državno blagajno ne gre toliko DDV kot bi ga lahko, in so jim zaradi nove direktive, ki to ureja najbrž začeli groziti s sankcijami.

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

BadgerSkin je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Se splača tole uporabiti namesto plačevanja 12eur amazon.de?

Pri mailbox.de tudi plačaš 12 eurov zelo hitro, IMHO je sedaj dejansko uporaben le, če je trgovec tako zaplankan, da ne pošilja k nam, drugače si s poštnino zelo "tam-tam"


Pod 15 mailbox sploh ni vec.

m0LN4r ::

FIY - Jaz se peljem proti SLO konc naslednjega tedna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BadgerSkin ::

Pat_MaGroin je izjavil:

BadgerSkin je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Se splača tole uporabiti namesto plačevanja 12eur amazon.de?

Pri mailbox.de tudi plačaš 12 eurov zelo hitro, IMHO je sedaj dejansko uporaben le, če je trgovec tako zaplankan, da ne pošilja k nam, drugače si s poštnino zelo "tam-tam"


Pod 15 mailbox sploh ni vec.

Vraga se že skoraj bolj splača flixbus in prevzem paketa osebno+izlet.

Pat_MaGroin ::

No ja, amazon ti računa 22% ddv, Nemčija ima 19%, teh 15 eur si hitro prideš notri z nakupi nad 500 eur.

Scaramouche3 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

No ja, amazon ti računa 22% ddv, Nemčija ima 19%, teh 15 eur si hitro prideš notri z nakupi nad 500 eur.


Kaj a drugje po teh trgovinah ni? Mora biti povsod, kajne?

Pat_MaGroin ::

Ce si na amazonu naročiš telefon za 650 eur, bo za v slovenijo stal 677 + 12 poštnine. torej 690.

Na mailboxde pa 650 + 15 posredovanje, torej 665 eur.

Tako da nekaj za 50 eur se ne splača komplicirat, višji zneski se pa ze mogoce splacajo.

sbawe64 ::

Na MF sem nazadnje kupoval več kot +5 let nazaj (fizična oseba, se je še dalo), sedaj imam naslov iz mailboxde in gledam, kaj naj bi spremenil.

slika iz MF teme https://slo-tech.com/forum/t584084/p777...


Vorname, Nachname (Ime in priimek & mailboxde ID) (zgornja puščice iz slike ne morem spremeniti).
Srednjo (email naslov) in spodnjo puščico (Ihre Rechnungsadresse) lahko spremenim.

Čisto spodaj na strani MF računa je postavka "Ihre Lieferadresse" (ni na sliki vidna), le te ni potrebno spremeniti ?

Vidim da Mailboxde uporablja enak naslov za vse, samo "Mailbox ID" je druga številka za vsakega.

Zaprem star račun MF in naredim novega ?
2020 is new 1984
Corona World order

sbawe64 ::

Bom sam sebi odgovoril
https://slo-tech.com/forum/t743865/p630...

Pri Mindfactory lahko naročiš le na obstoječ nemški naslov, zato prej omenjen posrednik mailboxde.com, kjer si najprej ustvariš svoj nemški poštni predal. S tem se potem registriraš v MF in komponente naročiš na mailboxde naslov. V tem primeru lahko plačaš tudi s PayPal. Poštnino za GLS dostavo (ca. 13 eur) nakažeš na mailboxde račun, ko dobiš obvestilo o prejemu paketa...
2020 is new 1984
Corona World order

Constantine ::

Naročil iz MF za 3k+ EUR opreme in je prišlo čez mailboxde brez problema in vse tip top.

beta1 ::

Na približno me zanima, če ima kdo izkušnje, koliko bi prišli stroški preko nemškega posrednika in zraven vse dajatve in carine.

Iz USA bi naročil artikel. Po 2021 ne pošiljajo več v SLO, niti ne v Italijo in Avstrijo. Nam najbližje v DE.

Trenutna vrednost artikla je 188 USD.
Brez VAT.
Shipping 47 USD USPS Air Mail
Teža artikla do 1000g.

Torej jaz bi preko posrednika, moral plačat še VAT, carinsko dajatev in zastopanje. Nato pa še prepošiljanje v Slovenijo.

Nikoli še nisem tega se lotil, tak da nimam izkušenj z carinami preko posrednikov. Lahko tudi kateri drugi posrednik.

Zaenkrat me samo informativno zanima, če lahko kdo na grobo oceni, koliko bi to vse skupaj me prišlo. Če se mi sploh splača ukvarjati s vsem skupaj.

Hvala za info!
Huawei LTE CPE master.

bastadu ::

Že če bi ti poslali direktno na tvoj naslov računaj na okoli 30% uvoznih dajatev na ceno artikla s poštnino. Če bi šlo še prek nekega posrednika je hitro lahko stroškov 50€+ (za kaj manj se nobenemu ne bo dalo ukvarjat) kar spet znaša kar velik % te vrednosti, vprašanje če se splača, edino če je ta vrednost artikla res ful nižja kot pri nas. Aja pa Mailboxde se ne ukvarja s pošiljkami prejetimi izven EU ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733466075 (2717) darkolord
»

Preusmeritev paketa iz Nemčije v Slovenijo

Oddelek: Loža
323891 (520) kixs
»

cheaper & more (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6216073 (4760) Steinkauz
»

Spisek trgovin katerih robo je mogoče dobiti, le preko posrednikov

Oddelek: Kaj kupiti
285861 (2914) pe3c
»

Spletni trgovec noče prodati naročenega blaga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211855 (8386) DeeJay

Več podobnih tem