» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
44 / 55
»»

gnomee ::

Ne, večina uporablja https://www.mailboxde.com/ - paket si pošlješ v skladišče in ti mailboxde potem pošlje na tvoj naslov.

Glugy ::

+1 Letos sem kupoval na MindFactory s tem da sem si naročil na mailboxde skladišče ( po polnoči je zastonj poštnina znotraj Nemčije za naročila iz Mindfactory ) ; potem pa iz mailboxa na slovenski naslov. ( najprej se morš na mailboxde registrirat da dobiš nemški skladiščni naslov pa ID ki ga potem uporabiš pri naslovu dostave pri Mindfactory ). Stvar je zelo simpl ; z google translate se da dost znajdt da se registriraš brez problemov tud če ne znaš nemšk. Če pa maš kako vprašanje pa le vpraš; radi pomagamo.

erdnuss ::

Glugy je izjavil:

+1 Letos sem kupoval na MindFactory s tem da sem si naročil na mailboxde skladišče ( po polnoči je zastonj poštnina znotraj Nemčije za naročila iz Mindfactory ) ; potem pa iz mailboxa na slovenski naslov. ( najprej se morš na mailboxde registrirat da dobiš nemški skladiščni naslov pa ID ki ga potem uporabiš pri naslovu dostave pri Mindfactory ). Stvar je zelo simpl ; z google translate se da dost znajdt da se registriraš brez problemov tud če ne znaš nemšk. Če pa maš kako vprašanje pa le vpraš; radi pomagamo.


@Glugy; Jaz bi imel vprašanje kako je potem z naslovom imetnika računa in naslovom dostave. Kot sem bral v temi, se mora pri prvem nakupu vpisati tudi kot naslov računa nemški naslov (se pravi mailboxde?). A je potem kaj težav pri uveljavljanju garancije ali kaj je slabost tega da se vpiše naslov od mailboxde kot imetnik računa?

Sem pa videl, da je nekdo naročil tako da je naredil 2 naročila zapored, v prvem recimo 1 komponento nad 150€ in nato v drugem še ostale komponente. V drugem pa naj bi se že dalo vpisati slovenski naslov računa? A se da drugo naročilo takoj izvest, še preden odpošljejo prvi paket? Ima kdo izkušnje s tem, je tako boljše naročit?

Hvala za pomoč. Lp

Glugy ::

Jz sm dal oboje kr od mailboxde; nisem dal nč slovenskega naslova. Tisto da morš imet nemški naslov pri prvem nakupu drži samo če mislš z PayPalom plačat ( če daš preko nakazila na TRR to ne drži ) vsaj tak so drugi na forumu napisal. Jz sm že od začetka imel oba naslova nemška pa nism mel problemov.

Glede uveljavljanja garancije na MindFactory nimam izkušenj; lahko da sem v zmoti ampak mislm pa da ne bi smel bit problem ker konec koncev garancija ne preneha samo zato ker si naprej prodal drugi osebi izdelek. Torej če bi blo kej težav okol tega bi se pač naredil francoza pa rekel da nisi prvotni lastnik pa da bi pač kdo drug namest tebe uveljavljal garancijo da ni isti ime / priimek. Lahk kdo ki ima izkušnje več pove glede uveljvaljanja garancije pri MindFactory.

darkolord ::

V Sloveniji smo eni redkih, kjer imamo obvezno dvoletno obdobje za uveljavljanje stvarnih napak IN obvezno garancijo za brezhibno delovanje.

V tujini (EU) praviloma velja samo prva opcija, garancija proizvajalca pa je opcijska.

Pri MindFactory se na primer držijo tega, da mora po izteku 6 mesečnega roka po nakupu kupec dokazati, da je napaka obstajala že ob nakupu; če ob vračilu ne priložiš tega dokaza, smatrajo, da ne gre za stvarno napako in naredijo kar nekaj po svoje (včasih ti vrnejo zadevo nazaj, včasih jo vrnejo dobavitelju za drobiž, včasih ti jo vzamejo nazaj in zaračunajo uporabnino). Roki jih tudi ne omejujejo ravno, tako da mimogrede traja tudi mesec, dva, tri ...

Namesto zanašanja na njihovo garancijo raje priporočam:
- kupovanje izdelkov z mednarodno garancijo
- in/ali vračun nekaj procentov rezerve za to, da ne boste brez jest, če stvar crkne in je treba kupiti novo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

PrimozR ::

Torej če crkne npr. RAM čip to ni stvarna napaka, ker je ni bilo že na začetku?

A ni bolj logično, da imaš par mesecev za stvarne napake in 2 leti za brezhibno delovanje?

darkolord ::

Ja, če crkne v 7. mesecu, potem bi moral ti kot kupec dokazati, da je napaka (oz. njen vzrok) bila prisotna že na začetku.

RAM ima na srečo večinoma doživljenjsko (mednarodno) garancijo proizvajalca, pa jo lahko uveljavljaš direkt pri njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

edi45 ::

Kar se tiče uveljavljanje garancije pri mindfactory, svaka jim čast.

Nazaj sem že poslal 2 Asus matični, rame, grafično za 700e+, ki sem jo sam skuril, tipkovnico in vedno so mi menjali za novo in krili stroške pošiljanja gor in dol. Trajalo je pa cca teden dni, da sem prejel novo stvar.

Kako bi se to odvijalo pri naših klovnih, sploh nočem vedet.

Machete ::

Si nabavljal na firmo ali kot fizična oseba na mailbox?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

edi45 ::

Machete je izjavil:

Si nabavljal na firmo ali kot fizična oseba na mailbox?


takrat še kot fizična oseba

KAVINSKY ::

edi45 je izjavil:

Kako bi se to odvijalo pri naših klovnih, sploh nočem vedet.


A ti povem mojo zgodbo z klovni tam gor?

Pošljem pokvarjeno grafično kartico, naknadno pošljem pdf za reklamacijo po emailu. Čakam. Mine mesec, pišem kaj je na stvari. Dobim odgovor, da je pri proizvajalcu na servisu. Čez mesec pišem kaj je na stvari, dobim odgovor da nisem kupec, kontakitram originalnega kupca, mu rečejo da sploh nimajo te kartice z tako serijsko. Po mesecu dobim mail, da čakajo da pošljem kupoprodajno pogodbo, ker nisem originalni kupec (kupil preprodano še zapakirano). V dveh tednih dobim kartico nazaj, niso menjali, dobil sem popravljeno nazaj.

MrStein ::

Pri naših pa bi čakal eno leto, pa sploh ne bi popravili. Iz izkušenj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nwanko ::

A je možno naročit na mailbox.de tudi z Alternate.de? Nekje sem enkrat prebral da nej bi šlo sedaj se pa mi zatakne pri vpisu mailbox.de naslova,nikakor me ne spusti naprej ker priimek vsebuje nedovoljene znake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

mailer ::

Na mindfactory ne vem ali ne vidim ponudbe ali pa so vsi artikli v akciji razprodani. Stran se je sesula za cca 10 minut.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

scipascapa ::

Nwanko: meni je pred meseci uspelo normalno.

MINDFACTORY ima črni petek vikend....hude cene.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

6GB KFA2 GeForce GTX 1660 Super OC GDDR6

Aktionspreis: € 209,90*

drzni86 ::

A kdo kupuje danes kaj iz njihove akcije "cyber weekend"? karkoli probam dat v košarico ne dela... Ali se ne zgodi nič, ali javi, da sem presegel maksimalno številko naročenega arktikla, ali pa mi javi, da je artikel namenjen le potrošnikom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

ecton ::

Tudi meni javlja iste napake. Upam, da se bo dalo kaj naročit preden bodo šle zaloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ecton ()

drzni86 ::

Predvidevam, da je problem, ker imamo naslov za dostavo mailbox.de...

drzni86 ::

našel pot okoli problema... Če v navedenem naslovu mailboxde.com Gmbh dodam - (takole Gm-bh) potem mi pustiti dodajat izdelke v košarico... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

drzni86 ::

Še vedno pa mi za določene artikle, ki sem jih že dodal in nato odstranil javlja, da sem že presegel omejitev količine 1. Probal sem z brisanjem piškotkov, ampak ne pomaga...

erdnuss ::

Jaz sem danes ponoči naročil kar veliko stvari iz MF. Problem ki ga imaš sem rešil tako, da sem naslov za dostavo (mailbox.de) vpisal sele ob zakljucku nakupa, prej ko sem dodajal v košarico pa sem pustil svojega slovenskega.

Nwanko ::

No meni je šlo čist normalno skozi z mailboxde na mindfactory nisem imel teh težav. Sem pa zamudil oz kr zaspal čez 240gb ssd akcijo mislim da je bil 17EUR. Sem probal zdržat pa čez polnoč naročit pa me je zmanjkalo prej :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

marko71 ::

Samo vprašanje a še kdo dolgo čaka da odpošljejo robo, katero je naročil za cybermonday in je bila "kao" na zalogi
vsaj prikazovala jo je. Me samo zanima koliko bom še čakal.

meho7 ::

Za cybermonday narocil Mugen cooler - ko sem oddal narocilo je bil verfugbar. Naslednji dan vidim, da pride nova zaloga 12ga. Danes se je datum spremenil na 20ga :))
just my luck ;((

Nwanko ::

Jaz sem robo naročeno na black friday dobil včeraj.

Tomi ::

Mindfactory ima zelo fleksibilne roke dobavljivosti in neskončno počasno dostavo. Samo imajo pa po drugi strani toliko izdelkov, ki jih drugje nimajo, da je včasih vredno potrpeti.
metrodusa.blogspot.com

fireX88 ::

Tomi je izjavil:

Mindfactory ima zelo fleksibilne roke dobavljivosti in neskončno počasno dostavo. Samo imajo pa po drugi strani toliko izdelkov, ki jih drugje nimajo, da je včasih vredno potrpeti.


a je to odvisno od njih?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

marko71 ::

potem ko sem jim včeraj pisal, kaj se dogaja, so danes poslali naprej, tako da bomo še mali potrpeli, p abo roba tukaj
Hvala vseeno

Tomi ::

fireX88 je izjavil:

Tomi je izjavil:

Mindfactory ima zelo fleksibilne roke dobavljivosti in neskončno počasno dostavo. Samo imajo pa po drugi strani toliko izdelkov, ki jih drugje nimajo, da je včasih vredno potrpeti.


a je to odvisno od njih?

V zadnjem letu sem naročil veliko preko Amazona in Mindfactory. Amazon je imel dostavo na mailboxde naslednji dan ali najkasneje dan potem, Mindfactory pa uporablja službo, ki potrebuje tri dni.
metrodusa.blogspot.com

xardas ::

Na MF strani se najdejo akcije (trenutno za Ryzen procesorje in Amd grafične), kjer, ob nakupu določene kartice, kupec lahko vnovči kodo v zameno za prejem dveh iger?

Zanima me, ali pridejo v poštev te kode tudi za nas? Če ja, potem bi teoretično lahko kupil dva izbrana izdelka iz obeh seznamov (en procesor in eno grafično), ter izpolnil dva ločena obrazca (vnesti je potrebno številko računa, sklepam da če naročiš dva veljavna artikla v sklopu enega naročila, to ne gre skozi) za prejem igre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

fireX88 ::

Tomi je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Tomi je izjavil:

Mindfactory ima zelo fleksibilne roke dobavljivosti in neskončno počasno dostavo. Samo imajo pa po drugi strani toliko izdelkov, ki jih drugje nimajo, da je včasih vredno potrpeti.


a je to odvisno od njih?

V zadnjem letu sem naročil veliko preko Amazona in Mindfactory. Amazon je imel dostavo na mailboxde naslednji dan ali najkasneje dan potem, Mindfactory pa uporablja službo, ki potrebuje tri dni.


bi rekel, da je tukaj več faktorjev in ne samo njihova "izbrana" dostavna služba.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Nwanko ::

Nazadnje ko sem bratrancu naročeval ryzen 2600 pa rx580 sem dobil za vsako posebej,so pa na začetku dejansko poslali samo eno ampak sem jih upomnil da bi seveda morali dve saj je pri obeh cpu in gpu bila takrat promocija.

PrimozR ::

Jaz sem naročil dve grafični, kjer je bila akcija Xbox kontroler, dobil sem pa samo enega. Pa nekih akcij s cashbacki in podobno za matično se tudi ni dalo spraviti skoz.

marko71 ::

So včeraj poslali danes je že bilo na mailboxde, Poslali so z DHL in tudi opravičili so se preko maila za zamudo.
Sem že plačal tudi na mailboxde in bo šlo naprej. Bomo videli kdaj bo prišlo, izbral pa sem gls cena 16,68 Eur 1 paket notri je matična, procesor, ram, grafična, disk m2 in napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

scipascapa ::

Komu uspelo nastaviti ebay in cheap and more za uk?

xardas ::

Če bo kdo kaj naročal iz MF in bi lahko naročil tudi en SSD zame, naj me, prosim, kontaktira na ZS. Hvala.

rokyyy ::

Lep pozdrav.

Po 5 letih je čas za menjavo računalnika in naročil bom komponente iz MF. Registriral sem se na Mailboxde. Ko sem se registriral na MF sem naredil napako in mi podatke prikazuje tako:
Herrn
Mailboxde.com GmbH Ime Priimek, ID 00000,
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland

namesto

Herrn
Mailboxde.com GmbH
Ime Priimek, ID 00000,
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland

so lahko zaradi tega kakšne težave pri dostavi? Ker ko hočem na MF dodati še en naslov za dostavo, mi preden plačam napiše to: Achtung: Bei Ihrer ersten Bestellung ist eine alternative Lieferadresse zu Ihrem eigenen Schutz nicht möglich.

Pa še eno vprašanje. Ko sem dobil mail iz mailboxde je v njem napisano tudi to opozorilo

CAUTION:

Shipments are accepted only from the European Union (duty-free circulation).
Weight of individual pieces should not exceed 30 kg, max dimensions: Length + 2x Width + 2x Height < 300 cm. Maximum size of the longest side: 240 cm.
Shipments of a value above EUR 500 are accepted for further transportation only if insured.

Mojo naročilo bo presegalo 500€, bodo kakšne težave zaradi tega ali boljše da jih kontaktiram?

Hvala za vse odgovore

frenky119 ::

V Mailbox.de bodo tudi v tem primeru, kot ste registrirani na Mindfactory razbrali vaš priimek, ime in ID. Vsaj z moje strani, si glede tega ne bi delal problemov.
Pošiljke, poslane preko GLS in UPS, pa so tako avtomatično zavarovane nad 500EUR. Dodatno je treba doplačati za zavarovanje nad 1.000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

Ratata ::

14.1. sem naročil komponente. Vse so na zalogi. Do danes (16.1.) je še vedno status "bezahlt" preko PayPal.
Nič se ne premakne. je to običajno?
Ali pa je razlog morda v nastavitvah Rechnungaddresse, kjer piše moj SLO naslov?
Na prejetem računu sta sicer oba naslova (Rechnungsadresse in Versandadresse) naslovljena na Mailboxde...

darkolord ::

Je običajno.

Tomi ::

Ratata je izjavil:

14.1. sem naročil komponente. Vse so na zalogi. Do danes (16.1.) je še vedno status "bezahlt" preko PayPal.
Nič se ne premakne. je to običajno?
Ali pa je razlog morda v nastavitvah Rechnungaddresse, kjer piše moj SLO naslov?
Na prejetem računu sta sicer oba naslova (Rechnungsadresse in Versandadresse) naslovljena na Mailboxde...

Meni se zdi, da je vedno tako.
metrodusa.blogspot.com

Ratata ::

Hvala obema. Se je pa stvar malo zakomplicirala: Po prebranih postih na S-T sem ugotovil, da bi za vrednost pošiljke nad cca 1.800 EUR bilo pametno dokupiti 'zavarovanje'.
In se mi je bolj smiselno zdelo stornirati naročilo in izvesti dve ločeni naročili. Ki bi jih tokrat naredil ponoči (prihranil 10 EUR), pa še Ryzen 9 3900x se je pocenil za dodatnih 10 EUR na vsega 479 EUR.

In glej ga zlomka procesorja mi ne pusti v košarici, ker kao nisem končni kupec: "Sehr geehrter Kunde, bitte beachten Sie, dass unsere Sonderangebote und Aktionsartikel im MindStar und DAMN-Portal für private Endverbraucher gedacht sind. Diese Angebote stehen gewerblichen Kunden/ Wiederverkäufern leider nicht zur Verfügung. Wir bitten Sie hier freundlich um Ihr Verständnis."


Kaj moram spremeniti v svojem uporabniškem računu, da me bo prepoznal kot končnega kupca?

V accountu imam moje ime in priimek in naslov od Mailboxde.com. Po nesreči piše drzava: Slowenien.

Kakšna glavca to ve?

Tomi ::

Jaz nisem nikoli kupil ničesar, pa sem v zadnjem letu kupil za nekaj 1000 € materiala (sicer ne samo Mindfactory, ampak tudi Amazon). Mailbox pošlje v res varni veliki škatli.
metrodusa.blogspot.com

Dujmo ::

Zivjo

Zanima me ce na MFju izberem moj domaci naslov za racun.. Kako potem dobim ta racun? Preko maila.. Preko poste posebi... Ali ga dobim preko mailboxa?

PrimozR ::

Tako kot na vseh spletnih štacunah. Na mail in v paketu, ki si ga naročil.

juve91 ::

Kako je zdaj z dostavo iz mindfactory v slovenijo? kolikor sem gledal na mindfactory piše, da je dostava v slovenijo. ali?

fireX88 ::

Ja, za pravne osebe. Za normalne je samo preko posrednikov (ala mailboxde). Kolk pa te obratujejo pa ne vem.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

mitfif ::

Jaz sem 2.4.2020 naročil na Mindfactory matično ploščo, procesor, RAM, SSD, napajalnik in grafično kartico.
Naročil sem po polnoči na naslov mailboxde.com, ker je takrat poštnina v Nemčiji zastonj. 3.4.2020 je bilo poslano preko DHL iz Mindfactory naprej...
Danes sem bil obveščen o prispetju paketa na mailboxde.com in plačal 18,14 EUR za nadaljnje pošiljanje v Slovenijo. Naj bi bilo poslano še danes naprej proti meni ( Ready to send (shipments are sent every working day at about 2 PM) ).
Zaenkrat vse tekoče in hitro...

marchisio ::

Jaz sem leta 2016 že naredil eno naročilo pre MF, zdaj drugič bom lahko že plačal z paypalom? Hvala za pomoč
««
44 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774429 (1101) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365555 (562) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390243 (56840) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242797 (1505) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353009 (2489) Han

Več podobnih tem