» »

Alternate.de izkušnje ?

Alternate.de izkušnje ?

Vzdevek123 ::

Pozdravljeni

zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje z spletno trgovino Alternate.de ?
Želim si naročiti ta prenosnik: https://www.alternate.de/Lenovo/IdeaPad...

V primerjavi z Slovenijo in drugimi nemškimi stranmi je tukaj dosti ceneje...

buttcrack ::

Najprej se pozanimaj, če ti pošljejo v Slovenijo.

pegasus ::

Če jim pošlješ skurjen gpu v garanciji, ti ga polotajo in pošljejo delujočega nazaj - izkušnja izpred nekaj mesecev ;)

Vzdevek123 ::

@buttcrack Sem vprašal in pošiljajo tudi v Slovenijo.

buttcrack ::

Super, mogoče tudi veš koliko računajo poštnine?
Sem jim pisal par mesecev nazaj pa še niso imeli urejeno z našim DDVjem...

styrian ::

Na spletni strani sicer piše, da je stvar na zalogi, vendar stvari NIMAJO na zalogi. Ko naročiš, dobiš naslednji dan e-mail, da se dobavitelj ni držal roka in bo zato zamuda pri dobavi.

Na e-maile ne odgovarjajo, vendar izdelek v končni fazi preverejno dobiš. Pač nimajo svojih skladišč. Je pa uporabniška izkušnja katastrofalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

Vzdevek123 ::

@buttcrack na mail so mi to napisali glede naročila
value of goods: 798.64 Euro
charges for packaging & shipping: 14.90 Euro
------------------------------ --------------------
total value of the order: 813,54 Euro
payment takes place by: by prepayment (bank transfer) or PayPal Invoice

Sam mi je zdaj čudno od kje takšna cena, ker na spletu piše, da je prenosnik 779€ + dodal sem 3 leta garancije, kar je 59,90€ in bi moralo priti okoli 839,90€ + poštnina.

@styrian se strinjam ja, čeprav danes mi je uspelo dobiti par vprašanj odgovorjenih.

mn ::

Tole pišem z laptopa naročenega preko njih kak teden dva nazaj.

Pri meni je šlo brez zapletov, naročil, dobil mail da je, ker sem iz Slovenije, to samo poizvedba. Drug dan sem dobil mail z novo višjo ceno (DDV v Sloveniji + poštnina).

Nakazal bančno nakazilo, dan kasneje je bil laptop poslan v par dneh pa pri meni.

Ta cena zgoraj je verjetno (798,64) je laptop s slovenskim DDV brez dodatne garancije. Si prepričan, da je pametno dodajati garancijo za laptop kjer je vprašljivo kako jo boš uveljavjal?

TheBlueOne ::

Jaz imam do sedaj OK izkusnje. Sem pa ravno danes nekaj vrnil in bom se videl kako so pri reklamacijah.

Vzdevek123 ::

@mn še nevem ali bi podaljšal ali ne, ampak imam občutek, da če bi prišlo do kakšne okvare, bi popravilo znalo biti drago...
Je pa tudi res, da bom laptop v večini uporabljal samo za na faks - brskanje po spletu, programiranje, office programi in gledanje filmov, tako da ga ne bi preveč obremenjeval

Načeloma tukaj piše, da bi bilo potrebno kontaktirat ta njihov servis v primeru težav. (če je google translate pravilno prevedel)

@TheBlueOne si jih za vračanje izdelka moral kontaktirati ? Ali se je dalo urediti vse urediti preko računa na spletni strani ?

PCAgent ::

Bi rekel da se ti bolje splača potem preko mindfactorya, samo tam rabiš nek mailbox ali pa da ti nekdo prepošlje zadevo ker ne pošiljajo v SLO. Če ni druge opcije je pa tudi alternate vredu ;) Bi pa rekel da se nesplača naročati po 1 ali 2 stvari, še posebej pri mindfactoryu ne zaradi shippinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PCAgent ()

TheBlueOne ::

Vzdevek123 je izjavil:



@TheBlueOne si jih za vračanje izdelka moral kontaktirati ? Ali se je dalo urediti vse urediti preko računa na spletni strani ?


Vse uredis preko strani. Sem jih pa prej kontaktiral, ce je napaka poznana. So mi takoj predlagali RMA. V naslednjih dneh bo jasno, ce so amazon nivo pri vracilih. :)

Vzdevek123 ::

@PCAgent pomoje bom kar preko alternate, sam moram še izbrati ali naj plačam z PayPalom ali bančnim nakazilom.
@TheBlueOne upam, da bo šlo brez problemov!

Kar se tiče podaljšanje garancije, sem vprašal in so mi odgovorili, da je to možno le znotraj nemčije, tako da 1 letna garancija je max, ki jo dobim.

escanor ::

a je kdo registriran kot B2B pri Alternatu?

bastadu ::

Koliko pa stane poštnina v SLO?

maticb492 ::

bastadu je izjavil:

Koliko pa stane poštnina v SLO?


Alternate ne pošilja v SLO.

Tudi na mailboxde so meni že 3x zavrnili naročilo "ker ni navedene osebe za prevzem, in so problem iz garancijo". Kot zanimivost; sem naročil pa lego kocke, to so mi pa normalno poslali, tako da jamrajo samo če naročiš kaj tehničnega z garancijo očitno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

bastadu ::

Zanimivo, registracija pa omogoča izbiro Slovenije, nisem pa še poskusil do konca opraviti registracije ...

Vzdevek123 ::

maticb492 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Koliko pa stane poštnina v SLO?


Alternate ne pošilja v SLO.

Tudi na mailboxde so meni že 3x zavrnili naročilo "ker ni navedene osebe za prevzem, in so problem iz garancijo". Kot zanimivost; sem naročil pa lego kocke, to so mi pa normalno poslali, tako da jamrajo samo če naročiš kaj tehničnega z garancijo očitno.


Pošiljajo tudi v Slo, je pa malo drugačen pristop -> ni direkt preko spletne strani ampak preko maila.
Sem pozabil napisati, vendar sem nato naročil prenosnik preko alternate.de in sem ga v manj kot enemu tednu dobil na dom. Način plačila, ki sem ga izbral je bil z Bančnim nakazilom.
Najprej sem bil mal skeptičen glede vsega tega, ampak je šlo skozi kar v redu. Komunikacija preko maila je bila malo štorasto, drugače pa brez problemov kar se tiče plačila.
Artikel tudi ni bil nič poškodovan ob prispetju.

Amdforce ::

Posilja v SLO. Zadnjič sem izpolnil tist request namesto naročila in to za akcijo msi 3080 ko sta bila samo se sva kosa in so mi poslali predračun, zal sem ga dobil v spam in nisem placal. Je bila pa 1134 eur plus ptt.

TheBlueOne ::

Vzdevek123 je izjavil:


@TheBlueOne upam, da bo šlo brez problemov!


Je slo brez problemov. Izdelek "Pixel 5".

Drugace sem pa pri njih narocil pred casom se graficno in nekaj komponent in je vse prislo rekordno hitro. Menda prakticno naslednji dan v Avstrijo.

John Doe 71 ::

maticb492 je izjavil:

Tudi na mailboxde so meni že 3x zavrnili naročilo "ker ni navedene osebe za prevzem, in so problem iz garancijo". Kot zanimivost; sem naročil pa lego kocke, to so mi pa normalno poslali, tako da jamrajo samo če naročiš kaj tehničnega z garancijo očitno.

Kaj? Meni so že 8 računalniških komponent poslali naprej brez problema.

maticb492 ::

John Doe 71 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Tudi na mailboxde so meni že 3x zavrnili naročilo "ker ni navedene osebe za prevzem, in so problem iz garancijo". Kot zanimivost; sem naročil pa lego kocke, to so mi pa normalno poslali, tako da jamrajo samo če naročiš kaj tehničnega z garancijo očitno.

Kaj? Meni so že 8 računalniških komponent poslali naprej brez problema.


Mogoče so moj račun flagali hehe :))

Pač nimam več maila, samo refundali so mi denar, pa je blo to to. Zadnje naročilo, ki je bilo uspešno je bilo maja 2021 RTX 3090. Za tem sem naročil še R9 5900, RTX 3060 2x pa so vedno refundali in skenslali naročilo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bastadu ::

To so ti verjetno skenslali zaradi zaradi vsesplošne problematike dobave GPUjev in ne zaradi tega, ker ne bi pošiljali v SLO ... Sem se sedaj registriral in to gre bp, ampak ko hočeš naročiti pa prideš do koraka, ko jim lahko pošlješ zgolj povpraševanje in potem je treba počakat na njihov odgovor oz. ponudbo ... očitno nimajo spletne strani pripravljene, da bi pravilno izračunala naš ddv in poštnino in potem to rešujejo na tak način, da individualno pripravljajo ponudbe ...

maticb492 ::

bastadu je izjavil:

To so ti verjetno skenslali zaradi zaradi vsesplošne problematike dobave GPUjev in ne zaradi tega, ker ne bi pošiljali v SLO ... Sem se sedaj registriral in to gre bp, ampak ko hočeš naročiti pa prideš do koraka, ko jim lahko pošlješ zgolj povpraševanje in potem je treba počakat na njihov odgovor oz. ponudbo ... očitno nimajo spletne strani pripravljene, da bi pravilno izračunala naš ddv in poštnino in potem to rešujejo na tak način, da individualno pripravljajo ponudbe ...


Ne, naročil sem na https://www.mailboxde.com/
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bastadu ::

Tale Alternate je krneki. Imajo neko dobro akcijo, ki pa je nočejo priznati za nakup kot pravna oseba ali za nakup kot fizična oseba izven Nemčije ... obvoz ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
443866 (260) Peteln007
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774565 (1237) cortez
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733469295 (5937) darkolord
»

AKG k 550 mk II zamenjava blazinic

Oddelek: Zvok in slika
211949 (1230) LunKi
»

Spletni trgovec noče prodati naročenega blaga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212053 (8584) DeeJay

Več podobnih tem