» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
46 / 55
»»

FlyingBee ::

Aha, hvala za info.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrimozR ::



Tole je na electronis.de (nekaj iščem), zanimivo mi je, da je samo Slovenija tista, ki je samo za firme. A je tisti nivo, kjer morajo obračunavati lokalni davek, vezan na vsako državo posebej ali na tujino splošno? Pa saj je to evropska zadeva, da morajo trgovine obračunavati lokalni davek (MindFactory pošilja samo v Nemčijo npr.)?

darkolord ::

Nivo je vezan na vsako državo posebej.

PrimozR ::

Torej je možno, da je na electronis.de nekdo kupil kontejner robe in Slovenijo pognal čez mejo?

Joseph033 ::

Pozdrav vsem tukaj v tej temi imam vprašanje kako je narejeno z nakupom se pri njih splača kupiti celoten računalnik dele in pa ohišje ali je bolje ohišje kupiti nekje drugje kako je sedaj narejeno z vso to zadevo.

darkolord ::

Naklikaj v košarico in poglej?

m47hingi ::

Če torej povzamem z dodatnimi vprašanji glede nakupa na Mindfactory za fizične osebe:

- zagotovo mora biti naslov za dostavo nemški (mailbox.de ali kakšna druga opcija)

- naslov za račun oz profil pri nekaterih je lahko slovenski nekaterim pa ni delovalo in so morali nastaviti naslov za račun nemški (djog) oz ustvariti nov profil z nemškimi podatki (gusto)

- za plačilo preko nakazila kot kaže ni važno ali je narejeno iz slovenskega trr (gnomee)

- za plačilo preko Paypala je pomemben naslov plačnika Paypala?

- za plačilo s kreditno kartico je pomemben naslov lastnika kreditne kartice?

6151 ::

m47hingi je izjavil:

Če torej povzamem z dodatnimi vprašanji glede nakupa na Mindfactory za fizične osebe:

- zagotovo mora biti naslov za dostavo nemški (mailbox.de ali kakšna druga opcija)

- naslov za račun oz profil pri nekaterih je lahko slovenski nekaterim pa ni delovalo in so morali nastaviti naslov za račun nemški (djog) oz ustvariti nov profil z nemškimi podatki (gusto)

- za plačilo preko nakazila kot kaže ni važno ali je narejeno iz slovenskega trr (gnomee)

- za plačilo preko Paypala je pomemben naslov plačnika Paypala?

- za plačilo s kreditno kartico je pomemben naslov lastnika kreditne kartice?


1) Ja
2) Če imaš star račun je vseeno, za nove račune je menda potreben nemški naslov
3) Ni važno
4) Ni pomemben
5) Nisem testiral
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

m47hingi ::

Hvala za odgovore.

DeusB ::

Pozdravljeni,

dne 26.11.2018 sem preko Mindfactorya naročil grafično XFX RX580. Račun je bil ustvarjen v Avstriji, poslalo se je v Avstrijo. Včeraj je GPU izdahnil. Problem je ker ne morem RMA ustvarit preko MF. Sploh mi ne vrze opcije za reklamacije. Na drugem računu mi sicer vrze opcije za račun še iz avgusta 2019, za tega pa ne. ima kdo kakšno idejo kako in kaj? Garancija naj bi bila 2 leti prek MF oziroma 3 +2 pri XFX. A se obrnem kr na XFX?

6151 ::

ce hoces replacement dobit se letos, pisi na mind rma email. ce gres prek xfx bo trajalo 4 mesece
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

zunno ::

Je kdo, ki je pri dostavi uporabil Mailbox.de, pri RMAju iz Slovenije imel težave pri tem? Ali Mindfactory ne komplicira, če RMA pride iz Slovenije, blago pa je bilo iz trgovine poslano v Nemčijo, na naslov od Mailboxa.de?

gansta ::

Lahko kdo dejansko na kratko obrazloži kako naročiti iz te strani v SLO ?

FlyingBee ::

Odpreš račun na mailboxde in nato s tem naslovom za dostavo v DE odpreš račun na mindfactory. Kupiš in počakaš, da posrednik pošlje v Slo na tvoj naslov.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

gansta ::

FlyingBee je izjavil:

Odpreš račun na mailboxde in nato s tem naslovom za dostavo v DE odpreš račun na mindfactory. Kupiš in počakaš, da posrednik pošlje v Slo na tvoj naslov.


Je pa to preverjena zadeva, če se gredo npr. za 1k EUR nakupi... ?

darkolord ::

Je, samo imajo omejitve za blago, ki ga posredujejo (televizije/monitorji npr. odpadejo).

FlyingBee ::

Drobnega tiska mailboxde res nisem bral, kaj in kako v primeru, če se tam zatakne.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

firbec ::

jaz sem naročil 3x, do zdaj brez težav, po večini dražje zadeve, ni pa bilo niti monitorja, niti ohišja za PC, nisem povsem prepričan, ampak se mi zdi, da tega v MF ne moreš naročiti, naj ostali povejo.

si pa moraš najprej odpret account na https://system.mailboxde.com
in nato gor naložit nekaj €, katere ti za vsako pošiljko vzamejo dol, višek pa ti ostane na računu za poštnino kasnejših nakupov - saj verjetno so to fantje pred menoj že večkrat napisali

naročilo na MF oddaš ponoči med 00-06 uro, ker takrat je poštnina od MF do mailbox.de brezplačna
je pa od mailbox.de do nas kar draga - 11.97€ za najmanjše pakete
si pa lahko okvirno sam izračunaš glede na vsebino paketa, kolko te bo prišla poštnina
https://www.mailboxde.com/shipping-calc...

PrimozR ::

gansta je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Odpreš račun na mailboxde in nato s tem naslovom za dostavo v DE odpreš račun na mindfactory. Kupiš in počakaš, da posrednik pošlje v Slo na tvoj naslov.


Je pa to preverjena zadeva, če se gredo npr. za 1k EUR nakupi... ?

Jaz sem uspešno naročil za 4500 EUR oz. 50 kg robe.

darkolord je izjavil:

Je, samo imajo omejitve za blago, ki ga posredujejo (televizije/monitorji npr. odpadejo).

Learned that the hard way, monitorji kao samo do 21". Pa kao vse baterije in podobno, ampak ker je bil lepo zapakiran z ostalimi komponentami, sem vseeno brez težav dobil UPS...

firbec je izjavil:

jaz sem naročil 3x, do zdaj brez težav, po večini dražje zadeve, ni pa bilo niti monitorja, niti ohišja za PC, nisem povsem prepričan, ampak se mi zdi, da tega v MF ne moreš naročiti, naj ostali povejo.

si pa moraš najprej odpret account na https://system.mailboxde.com
in nato gor naložit nekaj EUR, katere ti za vsako pošiljko vzamejo dol, višek pa ti ostane na računu za poštnino kasnejših nakupov - saj verjetno so to fantje pred menoj že večkrat napisali

naročilo na MF oddaš ponoči med 00-06 uro, ker takrat je poštnina od MF do mailbox.de brezplačna
je pa od mailbox.de do nas kar draga - 11.97EUR za najmanjše pakete
si pa lahko okvirno sam izračunaš glede na vsebino paketa, kolko te bo prišla poštnina
https://www.mailboxde.com/shipping-calc...

Seveda lahko naročiš ohišja na MindFactory, kje naj bi bil problem?

Plačaš lahko tudi potem, ko paket dobijo. Lahko se zavleče za kak dan več, ampak nakažeš pa točno toliko, kolikor je potrebno. Poštnina je pa precej odvisna tudi od velikosti, pri večjih zadevah padeš v ta drago tarifo (kjer dostavlja UPS?), predvsem pa težko veš volumen škatle, v kateor zapakira MindFactory. Mene je prej omenjenih 50 kg robe v 4 paketi (2x ohišje ter ostale komponente razdeljene med 2 paketa) prišlo malo pdo 100 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

pegasus ::

Kako ljubko ... vzameš x570 board, na katerem želiš svež bios. Za storitev ti računajo 35eur. To bi tudi jaz počel za tak denar ;)

Vuli ::

sej to lahko sam nardiš, čemu bi to plačeval?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

pegasus ::

Nimam primernega starejšega proca. In cena storitve je ravno tako fino nastavljena, da se mi ga ne splača kupovati samo za to.

darkolord ::

Lahko ga kupiš, pa narediš biznis is tega! Oh wait ... :D

6151 ::

večina x570 boardov omogoča update biosa brez da imaš CPU notri
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Next-Gen ::

Pozdravljeni,
zanima me kako je z nakupom iz te trgovine na firmo. Pred časom je bilo možno če si jih posebej prosil za račun brez ddvja ob predpostavi davčne številke podjetja. Danes sem se loginav v 2 leti star account, ki sem ga naredil in nikoli uporabil... Account je narejen na firmo pa mi piše odspodaj z rdečo, da je pošiljanje v to državo (Slovenijo) nemogoče. Ti še vendo na firmo pošljejo če jim v mail posebej napišeš davčno ali se je to kaj spremenilo ?

Machete ::

Ni se nič spremenilo. Ko enkrat pošlješ izvleček iz Ajpesa in VIES baze je dovolj. Jaz sem jim sicer nekaj časa za vsako naročilo pošiljal naknadno to zraven, pa mi je enkrat napisal, da ne rabim. Zdaj če nisi siguren kako pa kaj, pač pošlji še enkrat. VIES pa Ajpes v EN.

Torej, ko naročiš, ti sami pošljejo popravljen predračun (ročno), ko imajo enkrat tvoje podatke shranjene.
So pa izjemno hitri (naročil v nedeljo zvečer, v pon zjutraj takoj dobil predračun, plačal, popoldne je bilo poslano in danes bo pri meni).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Amdforce ::

Ja fino, jaz pa ze cca 10 dni cakam da mi iz computeruniverse posljejo paket pa nic. :(
Do zdaj pa nikoli tezav in zamud.

Machete ::

Nja saj da ne bom preveč se hvalil, zaradi ene palčke rama komponente niso bile poslane :)
Sem dobil pa kišto pa GPU vsako v svojem paketu ..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Next-Gen ::

Hvala za odgovor,
Te lahko se vprašam koliko znaša poštnina ... v glavi imam da ne bila za komponente brez ohišja in ekrana ene 30€ seprwvi ker tudi pošiljane obdavčijo okoli 24€ je še vedni tako ?
Lp

Machete ::

25 € na paket.
Če imaš ohišje, je ekstra 25 € in je poslano posebaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dvojka ::

Jaz sem poslal kar slovenski dokument od dvačne, ko sem postal davčni zavezanec in so to tudi upoštevali pri MindFactory za odbitek davka. Če se naroča ohišje, ga pošiljajo iz ločenega skladišča kot samostojen paket zato tudi dve pošnini (vsak tako so meni napisali). Ohišje se mogoče splača kupiti kje lokalno ker je 25€ na ohišje kar precej.

Next-Gen ::

dvojka je izjavil:

Jaz sem poslal kar slovenski dokument od dvačne, ko sem postal davčni zavezanec in so to tudi upoštevali pri MindFactory za odbitek davka. Če se naroča ohišje, ga pošiljajo iz ločenega skladišča kot samostojen paket zato tudi dve pošnini (vsak tako so meni napisali). Ohišje se mogoče splača kupiti kje lokalno ker je 25€ na ohišje kar precej.


se strinjam ja, ohišje je najbolje kupiti kar pri nas ker nikjer iz Nemčije neboš dobil ohišja tako poceni, da bi lahko izenačil še z poštnino. Edino Computeruniverse sam pol bi moral vso robo kupiti tam, tam vem iz lasnih izkušenj da ti ga dajo v isto škatlo kot ostale komponente.

Matej_K ::

Huh zanimivo...letos Black Friday - Cyberweak ponudba ne velja za firme...še v košarico nemorem dat mi zajamra. Samo privat kupci piše.
... .. .

Next-Gen ::

Naki hudi popusti niti niso.
Na hitro preletev pa se vzorec stalno ponavlja ... dobrih 10e - za praktično vse izdelke

Matej_K ::

Res je, kot vsako leto...mogoče kje 20€...
ampak pri 5-6ih komponentah...pa na firmo brez davka...pa se že ornk pozna
... .. .

mailer ::

Redke stvari se dobi res za ugodno ceno, sem preletel njihovo ponudbo pa ne najdem nič zase. Nekaj se najde na amazonu potem se pa počas neha.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PrimozR ::

Načeloma imajo celotno ponudbo med cenejšimi, tako da...

jebach ::

Pozdravljeni.
Če naročiš preko mindfactory in vpišeš podatke, ki si jih dobil ob registraciji na mailbox.de - bi moralo delovati / pošiljka bo prispela?

LeQuack ::

Matej_K je izjavil:

Huh zanimivo...letos Black Friday - Cyberweak ponudba ne velja za firme...še v košarico nemorem dat mi zajamra. Samo privat kupci piše.


Saj je prav, firme že celo leto z davki mahinirajo tako da ne rabijo popustov.
Quack !

PrimozR ::

Firme ne mahinirajo, mahinirajo tisti, ki (magari prek kolegov) jemljejo na firmo stvari, ki niso za v firmo.

LeQuack ::

PrimozR je izjavil:

Firme ne mahinirajo, mahinirajo tisti, ki (magari prek kolegov) jemljejo na firmo stvari, ki niso za v firmo.


Če firma to dovoli potem seveda mahinira.
Quack !

EvilDare ::

jebach je izjavil:

Pozdravljeni.
Če naročiš preko mindfactory in vpišeš podatke, ki si jih dobil ob registraciji na mailbox.de - bi moralo delovati / pošiljka bo prispela?


Sam sem že nekaj stvari naročil na ta način. Sicer imam račun še od prej in sem nato samo spremenil naslov za račun in dostavo. Nekje sem prebral, da če naročaš prvič, zahtevajo plačilo na tekoči račun. Jaz sedaj vedno plačam preko paypal-a.
Vedno brez problemov, nisem pa še uveljavljal garancije.

Machete ::

Lekvak jaz bi rad videl tvojo davčno napoved in doprinos v proračun, glede na to, da v vsakem postu praktično stresaš mržnjo nad podjetji in predstavljaš moralnega očaka..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Matej_K ::

Samo zanimivo da zdj v teh dneh ta isti artikel ki je v ''akciji'' tudi po nromalni ceni nemoreš kupiti (na firmo)
... .. .

LeQuack ::

Machete je izjavil:

Lekvak jaz bi rad videl tvojo davčno napoved in doprinos v proračun, glede na to, da v vsakem postu praktično stresaš mržnjo nad podjetji in predstavljaš moralnega očaka..


Plačam več kot 50% od svoje plače vsak mesec državi v obliki dohodnine in prispevkov. Potem pa še 22% (oz 9,5) DDV na polno vrednost (ne samo dodano) vsakega izdelka ki ga kupim, tudi če jaz ta izdelek rabim za preživetje, firma pa ga rabi za delanje dobička. Zdaj pa povej katera firma toliko procentualno davkov plača?
Quack !

PrimozR ::

1. offtopic.
2. to je stvar uredbe države. Izogibanje plačilu davka tukaj ni rešitev, rešitev je sprememba sistema. Izogibanje plačilu davka je kraja samemu sebi, ker tistih 10 EUR, ki jih prišparaš, ko nekaj vzameš na firmo, brez računa, itd., pomeni manj davka v državni blagajni, to pa pomeni slabše ceste, slabše šolstvo in zdravstvo, manj dnarja za pokojnine, itd. itd. Nekoliko karikiram, preveč pa ne. Predvsem pa to pomeni mentaliteto ljudstva, torej ni presenečenje, da imamo vodstvo države takšno, kot imamo. Logično, da bodo jemali podkupnine in procente od državnih poslov, če so se pa od mladih nog učili, da je treba za privatno rabo kupovati stvari na firmo, usluge brez računa, delati pa na SP na minimalcu z izplačilom glavnine plače prek kilometrine (vsi primeri so povsem realni). Šele, ko bomo sami nehali s takim početjem, bomo prevzgojili narod in dobili spodobno vodstvo. Dokler pa smo balkanci, kakršni smo (in točno to smo), pa ne moremo biti presenečeni, da se v vrhu krade. Ker se ne krade samo v vrhu, ampak na vsakem koraku, različni so zgolj zneski. In ne, 'jaz pa samo 5 EUR' tudi ni dober izgovor, ker se ne gre za znesek (čeprav 5 EUR na 5 EUR vseeno na koncu pomeni nek spodoben znesek), gre se za precendens.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Ajnstajn` ::

naredil sem račun na mindfactory inko grem na kasso mi piše, da ne morem imeti več kot 6 stvari v košarici. je še kdo naletel na tak problem?



ali bi bil problem, če bi potem naročil 2x?
//

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

ja naroč pa 2x. včasih so imel med 0:00 in 6:00 zjutraj zastonj poštnino, znotraj DE, se razume.
jaz nisem naletel na tak problem
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Nazarak ::

Živijo,

namen imam naročit svojo prvo pošiljko seveda preko mailboxde.com pa me zanima ali sem pravilno vnesel njihov naslov.
Ker zadevo delam prvič in ne bi rad da se kje zatakne bi prosil za vašo pomoč.

Hvala!

Prilagam sliko:
https://imgur.com/gC9XkJ7

Predvsem me mede kako kombinirat navodila s strani mailboxde.com in samim togim vnosom naslova (ime/priimek/ulica/mesto).

Navodila:
based on your data, we will set up a delivery box with following address:

Mailboxde.com GmbH
xxxxxxxxx, ID xxxxxxx
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Germany

You can have your shipments sent to this address. Please cite Mailboxde.com GmbH always in the first or second line - Deutsche Post often requires this form (you can use an address additional / Adresszusatz too). If there is a possibility to split the street into 2 lines, write your name and ID in the first line and the real street in the second line.

Hvala še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nazarak ()

Kvinta ::

Kaj pa ma MindFactory takega kar drugi nimajo ?
A.C.A.B
««
46 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774453 (1125) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390325 (56922) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242797 (1505) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353010 (2490) Han

Več podobnih tem