» »

mailboxde.com

mailboxde.com

misso ::

Pozdravljeni.

ALi obstaja kakšna podbna stran kot mailboxde sam da je v Belgiji

MrBrdo ::

Jaz sem pred kratkim poskusil naročiti na Mailboxde iz trgovin Electronis.de in Notebooksbilliger.de, na obeh so mi naslednji dan naročilo stornirali in vrnili denar brez kakšnih pojasnil.
Trenutno poskušam v trgovini Jacob.de, kjer imam občutek da bo celo šlo skozi, imajo pa neke težave s spletno stranjo ker nisem dobil nobenih potrdil naročila, ampak so mi na zahtevo potem poslali račun po mailu. Sicer kupujem en Macbook Pro ki je pri nas vsaj 500 EUR dražji.

Sicer sem pa vprašal tudi na Mailboxde kako je s tem in so mi odgovorili tole:
Could you please inform your seller about the European law Geoblocking regulation (EU) 2018/302.

Discrimination between EU customers to segment markets along national borders and to increase profits to the detriment of foreign customers is considered as unjustified geo-blocking.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content...

The geo-blocking regulation defines a few specific situations of unjustified geo-blocking:

The sale of goods without physical delivery
Example: A Belgian customer wishes to buy a refrigerator and finds the best deal on a German website. The customer will be entitled to order the product and collect it at the trader's premises or organise delivery himself to his home.

It means that your seller must accept your EE billing address but he is not obligatory to send his goods to EE. If the seller do not provide transport to your country, then you have the right to use the third party like our company to receives your goods within Germany. Our company has a valid postal licence and we are basically in the same department as Deutsche Post or any other courier service.

Or you may try to buy the product from a different supplier (recommended). You may find the other supplier on idealo.de.
MrBrdo

LeQuack ::

Res so dosadni te Nemci s svojimi nacionalnimi ukrepi.
Quack !

mm&r ::

Trenutno poskušam v trgovini Jacob.de

Jacob.de pošilja direktno Slovenijo, sem 1 mesec nazaj, naročil par zadev kot fizična oseba, predajo DHL-u potem pa prevzame Pošta, ki dostavlja v slovenijo..

MrBrdo ::

mm&r je izjavil:

Trenutno poskušam v trgovini Jacob.de

Jacob.de pošilja direktno Slovenijo, sem 1 mesec nazaj, naročil par zadev kot fizična oseba, predajo DHL-u potem pa prevzame Pošta, ki dostavlja v slovenijo..

Možno, ampak je ceneje plačat za Mailboxde, kot pa 5% več DDVja. Recimo pri znesku 1800 EUR je 5% 90 EUR, mailbox pa stane dobrih 10 EUR. Shipping znotraj Nemčije ma pa vsaj ta Jacob zastojn. Bom raje počakal par dni več, pa si z razliko privoščil kakšno buteljko :)
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

s1m0n ::

Kako je z naročanjem na Amazon.de in mailboxde?
Lahko normalno plačam s svojo kartico na amazonu pri nakupu na naslov preko mailboxde?

Namreč namen imam kupit en artikel, ki ga amazon ne pošilja v slovenijo...

LeQuack ::

Lahko plačaš s svojo kartico.
Quack !

s1m0n ::

Torej...
Naročim na moj mailboxde naslov pa počakam, da dobim od njih mail za dostavo in plačilo dostave ?

MrBrdo ::

Ja tako je.

Samo updejt glede mojega narocila pri Jacob, je slo potem vse skozi brez tezav. Nemski ddv in kaksne 2-3 dni dlje shipping kot ce bi mi direktno poslali v Slo.
MrBrdo

GR2 ::

Alternate.de, pod Billing address lahko izberem državo samo Croatia. Kaj sedaj, dam pod opombe naročila da sem iz Slovenije?
Če ne drugega sem pa mislim da uspešno rešil na equippr.

GR2 ::

Sem potem naročil na equippr, najprej kar rabiš malo vaje da znaš vse pravilno izpolniti, ker je na vsaki strani malo drugače. Ampak ti mailboxde že takoj po registraciji pošlje primer za ebay.de in Amazon.de.

Od Alternate.de sem dobil ta odgovor:
Due to the large number of orders from your country in the last time, we have to register for tax first.
Further deliveries are only possible after the registration. This process will take some time, but is already being processed and we hope to be able to conclude the process as soon as possible.

Therefore, we are currently unable to make any offers for privat customers until the process is complete. Of course, we would like to offer you the goods now, but unfortunately it is not possible for us.
Offers for companies are still possible. If you have a VAT number, please let us know.
We ask for your understanding and hope to see you again as a customer in the future.


Od CSV pa samo to:
sorry, we don´t ship to Slovenia.


Teli Nemci mi gredo res na kurac, vse bi imeli samo zase. Že če na ebay.de kaj kupuješ je povsod samo versand Deutschland.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

flameir ::

Lahko potrdim, da so mi v enem tednu naročilo na mailbox.de zavrnili najprej na saturnu, danes pa še na mediamarktu.

Morda kdo ve, ali zavrnejo tudi alternative? Pixel 4a je namreč 50€ ceneje na mediamarktu...

LeQuack ::

Evropska unija, enotni trg. Kakšne buče.
Quack !

buttcrack ::

Enotni trg že, ampak prodajo pa lahko komur želijo. Svinjarija amapk nimamo kaj.

_Denny_ ::

Kako dolgo pri vas traja dostava z "Czech Post - Registered Mail, Insured up to 35 EUR"? 8.7. je šlo iz praške izvozne pošte in do zdaj ni bilo nobene spremembe statusa. Mi je že malo žal, da nisem doplačal tistega evra in izbral GLS...to je moje čisto prvo naročilo prek Mailboxde in sem pač pričakoval, da bo zadeva isto hitra kot ostale EU pošte, kjer dobim vse v 3-4 dneh.

S tem TPM modulom imam same probleme...prva in druga trgovina sta mi stornirali zaradi nedobavljivosti, s tretje niso hoteli poslati, ko so ugotovili kako se da na Ebayu iztržiti vsaj 10x več (izogibajte se noteboox.de), zdaj s četrte se je mogoče med prepošiljanjem izgubil. Neka višja sila noče, da bi imel Windows 11 :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

_Denny_ ::

Da odgovorim samemu sebi:

7.7. poslano iz Mailboxde
8.7. zapustil CZ
23.7. prihod v SI
26.7. dobil paket

Počasneje kot, da bi ga šel iskat peš...izogibajte se CZ pošte.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

damyan33 ::

Naročil v DE, pri mailboxu.de čez 2 dni. Šesti dan po naročilu pozvonil poštar. Meseca julija 2021.


_Denny_ je izjavil:

Da odgovorim samemu sebi:

7.7. poslano iz Mailboxde
8.7. zapustil CZ
23.7. prihod v SI
26.7. dobil paket

Počasneje kot, da bi ga šel iskat peš...izogibajte se CZ pošte.

joyeli ::

Kupujem rabljena platišča z gumami na ebayju, cena je odlična ampak prodajalec noče poslati v Slovenijo. Bo šlo preko mailboxde? Kakšna bi bila približna cena za tak paket?

Vuli ::

_Denny_ je izjavil:

Da odgovorim samemu sebi:

7.7. poslano iz Mailboxde
8.7. zapustil CZ
23.7. prihod v SI
26.7. dobil paket

Počasneje kot, da bi ga šel iskat peš...izogibajte se CZ pošte.


kaj si pa tko škrt, si moral plačat "1€" več za GLS in bi imel v 3eh dneh tle.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

darkolord ::

joyeli je izjavil:

Kupujem rabljena platišča z gumami na ebayju, cena je odlična ampak prodajalec noče poslati v Slovenijo. Bo šlo preko mailboxde? Kakšna bi bila približna cena za tak paket?
Kako velik in težak paket? Bo v eni pravokotni škatli?

Na njihovi strani imaš cenik in omejitve velikosti in teže.

Zna biti kar drago.

joyeli ::

darkolord je izjavil:

Kako velik in težak paket? Bo v eni pravokotni škatli?

Na njihovi strani imaš cenik in omejitve velikosti in teže.

Zna biti kar drago.


Uf kako bo prodajalec poslal ne vem, verjetno na manjši paleti povito s stretch folijo. Teža je tam okoli 60-70kg po moji oceni. Ravno to je problem ker če bo cena preko mailboxde previsoka se mi ne splača nabavljat. Vprašanje, če bi sploh šlo skozi pri mailboxde da ne bi zavrnili paketa.

6151 ::

flameir je izjavil:

Lahko potrdim, da so mi v enem tednu naročilo na mailbox.de zavrnili najprej na saturnu, danes pa še na mediamarktu.

Morda kdo ve, ali zavrnejo tudi alternative? Pixel 4a je namreč 50€ ceneje na mediamarktu...


To je ista trgovina, tako da ni presenečenja.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Vuli ::

joyeli je izjavil:

darkolord je izjavil:

Kako velik in težak paket? Bo v eni pravokotni škatli?

Na njihovi strani imaš cenik in omejitve velikosti in teže.

Zna biti kar drago.


Uf kako bo prodajalec poslal ne vem, verjetno na manjši paleti povito s stretch folijo. Teža je tam okoli 60-70kg po moji oceni. Ravno to je problem ker če bo cena preko mailboxde previsoka se mi ne splača nabavljat. Vprašanje, če bi sploh šlo skozi pri mailboxde da ne bi zavrnili paketa.


vprašaj na mailbox, boš najbolj siguren.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

starfotr ::

joyeli je izjavil:

Kupujem rabljena platišča z gumami na ebayju, cena je odlična ampak prodajalec noče poslati v Slovenijo. Bo šlo preko mailboxde? Kakšna bi bila približna cena za tak paket?


Zmeni se, da zapakira in potem naroči kurirja. Lahko vprašaš Intereuropo.

s1m0n ::

Koliko bolj ugodna so platišča kot pri nas? Mene je paletna dostava iz Nemčije prišla nekje 150€.

tikitoki ::

MrBrdo je izjavil:

Jaz sem pred kratkim poskusil naročiti na Mailboxde iz trgovin Electronis.de in Notebooksbilliger.de, na obeh so mi naslednji dan naročilo stornirali in vrnili denar brez kakšnih pojasnil.
Trenutno poskušam v trgovini Jacob.de, kjer imam občutek da bo celo šlo skozi, imajo pa neke težave s spletno stranjo ker nisem dobil nobenih potrdil naročila, ampak so mi na zahtevo potem poslali račun po mailu. Sicer kupujem en Macbook Pro ki je pri nas vsaj 500 EUR dražji.

Sicer sem pa vprašal tudi na Mailboxde kako je s tem in so mi odgovorili tole:
Could you please inform your seller about the European law Geoblocking regulation (EU) 2018/302.

Discrimination between EU customers to segment markets along national borders and to increase profits to the detriment of foreign customers is considered as unjustified geo-blocking.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content...

The geo-blocking regulation defines a few specific situations of unjustified geo-blocking:

The sale of goods without physical delivery
Example: A Belgian customer wishes to buy a refrigerator and finds the best deal on a German website. The customer will be entitled to order the product and collect it at the trader's premises or organise delivery himself to his home.

It means that your seller must accept your EE billing address but he is not obligatory to send his goods to EE. If the seller do not provide transport to your country, then you have the right to use the third party like our company to receives your goods within Germany. Our company has a valid postal licence and we are basically in the same department as Deutsche Post or any other courier service.

Or you may try to buy the product from a different supplier (recommended). You may find the other supplier on idealo.de.


Nehajte jambrati in zacnite pisati prijave trgovcev, ki vas diskriminirajo v nasprotju s pravnim redom EU. Ko bodo zacele padati kazni, bodo zelo hitro prenehali izigravati kupce.

barakus ::

Ali kdo ve, ce se na mailboxde da uredit, da pocakajao kak mesec ali dva, da se vsi naroceni paketi naberejo pri njih, pa ti potem enkrat vse skupaj dostavijo v slovenijo?

darkolord ::

How long can you store my shipments?

The package up to 5 kg: 60 days for free, up to 10 kg: 30 days, up to 20 kg: 20 days, do 50 kg: 10 days.

barakus ::

Hvala

ETI3n ::

Zanima me, ali je ze nekdo uporabil myGermany storitve?

m3k ::

Podobno vprašanje kot zgoraj, sem se registriral na europemailbox.com pa nobenega odziva ???
Mirko tipka na radirko ////

Constantine ::

Živjo,
zanima me če kdo naroča iz Mindfactorya? Gre preko mailboxa?
Hvala za informacijo.
LP

Vuli ::

da
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Skyman ::

Koliko ponavadi traja da dobis mail da ti paket obravnavajo? V mojem primeru po sledilni kodi je prevzet bil paket v petek ob 10.27(5.11)Sedaj še nic nisem dobil "ponudbe" da gre do mene.Sem pa ze narocal neko stvar in sem jo dobil bp iz mailboxede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Vuli ::

ponavadi je še isti dan sprocesirano. logiraj se v mailbox account in bos vidu, če je paket tam.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bastadu ::

Običajno dobiš isti dan obvestilo o prispelem paketu in če dovolj hitro še ti sprocesiraš plačilo, gre isti dan naprej ...

Nwanko ::

Jaz mam zaj eno tezavo če kdo ve, narocil sem oar stvari z amazona in ker ravno te posilajo samo v de oz at sem si jih narocil na mailboxde. Sedaj pa je problem tu ker nebi rad placeval dveh postnin do sem. A lahko pocakam na oba paketa pa pol placam eno postnino do mene ali bojo hteli met za vsak paket posebej denar?

DarwiN ::

12.5€ stane "letna naročnina" za združevanje paketov... Potem lahko združiš ta dva paketa, ampak ju združijo v večjo kartonasto škatlo, ki pa tudi ima svoj strošek par evrov, odvisno od velikosti.

Tko da boš za združitev doplačal ~15€ in se potemtakem ne izplača... Če pogosto kupuješ in misliš večkrat v naslednjih 12. mesecih združit pakete, potem je pa druga zgodba.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Veteran007 ::

A kdo ve kako izpolniti Mailbox.de naslov v Apple formo za nakup?

Mailbox mi ima tako obliko:

Mailboxde.com GmbH
Ime Priimek, ID moj-id
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau, GERMANY

Apple checkout pa tako:

First name
Last Name
Street and house number
Apartment, room, number (optional)
Further address information (optional)
Postcode, location
Opcija company address

Predvsem me zanima kaj dat za ime in priimek in kam z tisto mailboxde ID kodo.

LeQuack ::

Veteran007 je izjavil:

A kdo ve kako izpolniti Mailbox.de naslov v Apple formo za nakup?

Mailbox mi ima tako obliko:

Mailboxde.com GmbH
Ime Priimek, ID moj-id
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau, GERMANY

Apple checkout pa tako:

First name
Last Name
Street and house number
Apartment, room, number (optional)
Further address information (optional)
Postcode, location
Opcija company address

Predvsem me zanima kaj dat za ime in priimek in kam z tisto mailboxde ID kodo.

First name: Ime
Last Name: Priimek, ID moj-id
Opcija company address: Mailboxde.com GmbH
Quack !

pedalo ::

Nwanko je izjavil:

Jaz mam zaj eno tezavo če kdo ve, narocil sem oar stvari z amazona in ker ravno te posilajo samo v de oz at sem si jih narocil na mailboxde. Sedaj pa je problem tu ker nebi rad placeval dveh postnin do sem. A lahko pocakam na oba paketa pa pol placam eno postnino do mene ali bojo hteli met za vsak paket posebej denar?

Jaz sem enkrat zdruzil dva paketa in sem zraven ene postnine doplacal 3 eure. Samo vprasas za one time consolidation. So odzivni in prilagodljivi.

cortez ::

Consolidation je kot opcija v dodatni storitvi in stane 3 EUR vsakič. (Consolidation of all shipments (XXXXX and XXXXX) into a Box ) napišeš pod special options oz. nekaj podobnega.

Če več kot 4x združiš pakete na leto, se ti splača letna konsolidacija 12,50, drugače pač ne.

Constantine ::

Imam eno vprašanje glede cen in prepošiljanja.
Gledam cene na Mindfactory in je vedno malo ceneje kot naprimer na Computeruniverse.

Koliko pride prepošiljanje iz MF preko mailboxa če naročim cel sistem, torej proc, rame, ssdje, ohišje, napajalnik, matično, hladilnik?

Vem, da so važne dimenzije paketov, samo me zanima kakšne imate izkušnje. Koliko pride cca poštnina za cel sistem?

Hvala.
LP

issak ::

Constantine je izjavil:

Imam eno vprašanje glede cen in prepošiljanja.
Gledam cene na Mindfactory in je vedno malo ceneje kot naprimer na Computeruniverse.

Koliko pride prepošiljanje iz MF preko mailboxa če naročim cel sistem, torej proc, rame, ssdje, ohišje, napajalnik, matično, hladilnik?

Vem, da so važne dimenzije paketov, samo me zanima kakšne imate izkušnje. Koliko pride cca poštnina za cel sistem?

Hvala.
LP


Ohišje posebaj, ostale komponente posebaj v eni škatli, se pravi dve pošiljki. Če ni razlika v ceni za ohišje res velika, ga priporočam kupiti doma. Za preostanek komponent, pričakuj okoli 15-20€, toliko sem jaz dal. Torej za ohišje je tudi za pričakovati kakšnih 20€.

Ravno prejšni teden sem naročal preko mailbox - 3kg, 14€
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

blazekg ::

Je mogoče že kdo naročil prek https://paket-slovenija.com/? Je bilo vse ok?

Steinkauz ::

Ja jst, električno skiro. Vse ok

blazekg ::

Najlepša hvala za informacijo.

Kimmy ::

Me samo zanima, a za consolidation moram obvezno plačati tisti "Annual consolidation fee: 14.50 EUR" (https://www.mailboxde.com/pricelist.html)?

darkolord ::

Da

velikBrokoli ::

Se splača tole uporabiti namesto plačevanja 12eur amazon.de?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733468981 (5623) darkolord
»

Preusmeritev paketa iz Nemčije v Slovenijo

Oddelek: Loža
323980 (609) kixs
»

cheaper & more (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6216201 (4888) Steinkauz
»

Spisek trgovin katerih robo je mogoče dobiti, le preko posrednikov

Oddelek: Kaj kupiti
285977 (3030) pe3c
»

Spletni trgovec noče prodati naročenega blaga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212039 (8570) DeeJay

Več podobnih tem