» »

mailboxde.com

mailboxde.com

darkolord ::

Npr.:

Prvo: Mailboxde.com
Drugo: GmbH
Tretje: Tvojeime, ID 123456

AJHEAT ::

100%? Že od 3h sem slišal drugače haha..

Vorname: wrie name of our company + ID number
Nachname : you second name
Stadt: Zittau
PLZ: 02763
Land: Germany

If is there some additiona address /Zusatzadress/, you can write Mailboxde.com GmbH + ID number in these field.

to je en odgovor ki sem ga dobil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AJHEAT ()

darkolord ::

Ma čisto vseeno je. Važno, da je vse gor in to je to.

umetnic ::

Evo, tablet je tu. Poslano v petek s strani mailboxde, dostavljeno danes, v torek. Izbral sem UPS opcijo. Je pa paket bil moker. Dostavljalca to ni zmotilo. Jaz pa sem opazil šele ko je že speljal in sem pohitel odpirat. Do tableta voda k sreči ni prišla, saj je bil obložen s časopisnim papirjem. fijuuu..in minus točka za UPS, kar se rokovanja s paketom tiče. Hitrost dostave pa je na nivoju in naslednjič spet njih izberem.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

MrStein ::

myGermany so res počasni.
Včeraj ob 12h plačam in s tem naročim posredovanje/pošiljanje, a komaj danes so ustvarili nalog (za Fedex). Pošiljka je trenutno po trackingu sodeč v stanju "Shipment information sent to FedEx". Torej še vedno pri njih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Mimogrede, je še kdo imel težave s plačilom (s karticami) preko ponudnika wirecard.com (tega uporablja myGermany) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

martincek1 ::

Samo zanima me, če je tole legit - en 2kg paket (30x20x20) imam, je res, da me bo prišlo preko njih cca 11-13e?

Ker cheaperandmore je precej dražji

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

da

MrStein ::

A Fedex v Sloveniji dela v soboto?
En paket mi je prispel danes v njihov center v Ljubljani, pa me zanima, ali bom mogoče jutri že dobil. (na trackingu sicer piše predviden dan dostave naslednji torek)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-Jani- ::

Pozdravljeni

Je kdo naročal kaj iz nemškega HP Store: https://store.hp.com/GermanyStore/Merch... via Mailboxde.com?
Registracija/nabava na HP Store zahteva veljavno nemško telefonsko številko - poskusil sem vnesti kontakt od Mailboxa, vendar ne prime...

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

-Jani- ::

Ja OK, cifro se že da dobit - a pa tudi kaj preverjajo?
Pri vnosu podatkov imajo namreč opozorilo, da pošiljajo samo znotraj Nemčije in da dostava na PO boxe ne laufa.
Sumljivo mi je, ker Mailboxde številka ne prime, čeprav je nemška...

Na Mailboxde pravijo, naj kontaktiram support na HP-ju :))

XyankeeX ::

Na spletni strani Mindfactory so mi preklicali naročilo, ker nisem bil obveščen, da ne dostavljajo več fizičnim osebam izven Nemčije. Potem sem zasledil tole temo in sledil navodilom za uporabo spletne strani mailboxde ter dodal naslov dostave, ki ti ga pošlejo. Hkrati sem pisal nazaj na Mindfacotry, če mi lahko spremenijo naslov dostave na naslov od mailboxde. Odgovorili so mi sledeče:

It would only be possible without the sales tax ID, if delivery and invoice address are in Germany. Of course you also have to pay 19% taxes.


Torej mora biti tudi billing naslov v Nemčiji? Ali je to nekaj novega na Mindfactory?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XyankeeX ()

phong ::

Na MediaMarkt.de (oz njihovi ebay strani) sem kupil printer, ki ga MediaMarkt pošlje le v Nemčijo. Zato sem se odločil za uporabi Mailboxde naslova. Nekaj minut po naročilu sem prejel stornacijo naročila, češ, da:
"Pridržujemo si pravico, da prepošiljateljem ne dostavljamo blaga. Ker prepošiljateljska družba pogosto posreduje blago v drugo državo, je bilo vaše naročilo stornirano."

Ima kdo kaj več izkušenj, kako priti do blaga, v takem primeru? In pa: je to sploh dovoljeno po EU pravilih?

AndrejO ::

Nova EU regulacija št. 2018/302 bo začela veljati 3. decembra. Od takrat naprej prodajalci v EU za večino produktov in storitev več ne bodo smeli diskriminirati kupcev na podlagi njihovega državljanstva ali kraja bivanja.

Pred tem datumom na ravni EU nimaš pravnega vzvoda kako zahtevati, da se te ne diskriminira.

phong ::

Hvala za odgovor. Torej bo potrebno počakati še dober mesec.

AndrejO ::

phong je izjavil:

Hvala za odgovor. Torej bo potrebno počakati še dober mesec.

Še dober mesec + kolikorkoli časa bo potrebno, da v vsa podjetja "pronicne" informacija, da "enoten trg" pomeni, da je trg enoten.

umetnic ::

Super novica. Prodajalce bomo pa mi 'informirali', ne bo problema. ;D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

AndrejO ::

umetnic je izjavil:

Super novica. Prodajalce bomo pa mi 'informirali', ne bo problema. ;D

Osebno še vedno ne računam, da bodo vsi "informirani" pravočasno za dostavo pred novim letom.

Predstavljam si, da bo neko naročilo najprej stornirani, ker blabla Slovenija, potem se bom moral pritožiti na njihov urad za varstvo potrošnikov, ki bo moral to pritožbo obravnavati in pozvati prodajalca, da preneha s takšno diskriminacijo in vse skupaj se bo dogajalo v za Evropo "veselem decembru".

Po občutku bi rekel mesec dni zamika. Morda pa se motim.

nsa_ag3nt ::

Najhitreje bo šlo tako:
naročilo, storno
reply z vsebino da od 03.12 velja https://eur-lex.europa.eu/legal-content... .


btw, podoben primer je v Slovaški s prozvajalcem oz. v Slo z generalnim uvoznikom, kjer so ljudje iz Slo kupovali en kotel, ki je bil tam skupaj s poštnino krepko ceneje kot v Slo, ko se je Slo uvoznik potožili Slovaškemu, so jih slednji nehali prodajati Slovencem.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

AndrejO ::

Zakon prepoveduje odklanjanje pogodbe, dovoljuje pa cenovno diskriminacijo. Zato ni dvakrat za reči, da bi nekje v prihodnosti kotel sicer lahko naročil iz Slovaške, ampak po slovenski ceni.

Ali morda kdo ve zakaj se prodajalci sicer izogibajo pošiljanju preko remailerjev? Kaj jih žuli ali pa celo kdo pritiska na njih?

cortez ::

REGULATION (EU) 2018/302 OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL

of 28 February 2018

on addressing unjustified geo-blocking and other forms of discrimination based on customers' nationality, place of residence or place of establishment within the internal market and amending Regulations (EC) No 2006/2004 and (EU) 2017/2394 and Directive 2009/22/EC


Se pravi bo cena pogojena z DDV-jem države in poštnino.

AndrejO ::

cortez je izjavil:

Se pravi bo cena pogojena z DDV-jem države in poštnino.

Preberi si dejansko uredbo. Še zlasti določbe o izrecnih izjemah in o obračunu DDV v primeru, da uporabiš storitev, kot je mailbox.de.

OmegaM ::

Sicer sem popolnoma nov za mailboxde.com, ampak tu se v naprej nakaže denar?

Registriram se na zeljeni spletni trgovini, npr. MF in se tam placa z sredstvi katera so nalozena na MF?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

MrStein ::

MF plačaš kot vedno. mailboxde pa plačaš na mailboxde.com (prej so imeli le možnost plačila z nakazilom, po novem ne vem).

mailboxde.com ima sistem predplačil oziroma dobroimetja. Lahko enkrat naložiš/plačaš 20 EUR.
In potem porabiš enkrat 10 EUR za en paket, pozneje pa preostalih 10 EUR za drug paket, brez da bi spet plačeval oziroma nakazal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OldSkul ::

Tako ja, dobroimetje ti služi za stroške pošiljanja paketov.

Sicer pa sem z njihovo storitvijo zadovoljen. Sicer sem jih uporabil samo dvakrat (načeloma kupujem tam kjer pošiljajo v SLO), ampak vedno bp.

LeQuack ::

Sem hotel naročiti nov Chromecast preko Nemškega Google store na mailboxde.com in so stornirali naročilo. Se pravi po tem novem zakonu tega ne bodo mogli več delati, ker jaz si ne predstavljam da bodo vse te Nemške trgovine iz geizhals in podobno začeli decembra pošiljati tudi v Slovenijo, ker to je čez 1 dober teden praktično. Oziroma če bo, bo zihr nek trik, ali bo doplačilo na kakšno tujo kreditno 20EUR, ali bo poštnina 30EUR in podobno. Ker če dajo dosti veliko poštnino je to itak tako kot da ne bi pošiljali za praktične potrebe, zadostijo pa vseeno zakonu. Sem namreč že ene 2 trgovini zasledil, ki imajo poštnino 4,99 na Nemčijo, za ostale države pa 25EUR naprej.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LeQuack ::

Zdaj gledam še FAQ o tem zakonu:
https://www.eurocommerce.eu/media/15581...

In tam je napisano:





Se pravi to je potem čisti bullshit, lahko boš naročil, ampak oni bodo še vedno lahko dostavljali samo po Nemčiji. Tako da zgleda ne bo nič iz tega novega zakona. Se mi je zdelo too good to be true, in je res.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

darkolord ::

Zdaj so ti lahko zavrnili naročilo, če si v nemški trgovini naročil nekaj na mailboxde.com naslov. Sedaj ti tega ne bodo smeli.

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

Zdaj so ti lahko zavrnili naročilo, če si v nemški trgovini naročil nekaj na mailboxde.com naslov. Sedaj ti tega ne bodo smeli.


We shall see, vsekakor mislim da ne bo tako gladko. Vseeno mislim da je za enotni trg kot naj bi EU kao bil sramotno, da lahko online trgovine prodajajo samo v svoji državi.
Quack !

darkolord ::

Zakaj sramotno? Kakorkolni obrneš je z mednarodno trgovino več dela.

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

Zakaj sramotno? Kakorkolni obrneš je z mednarodno trgovino več dela.


Ja ampak potem so sanje o enotnem trgu samo to, sanje. Večja verjetnost, da prej EU začne razpadati kot pa da se še bolj zenoti.
Quack !

martincek1 ::

Zdaj sem dobil email, da je pošiljka prišla do njih, ampak na njihovi strani je še ni... koliko časa kaj traja? Sem mal jezen, ker piše da do 12h pošiljajo naprej.

Še eno offtopic vprašanje: Pozna kdo kakšnega posrednika v Nemčiji, kamor bi lahko naročil večje pošiljke (do 100kg, tudi kakšna paleta) in nato prišel iskat do njih? Idealno bi bilo kje v okolici Munchena.

Zgodovina sprememb…

Sm3x ::

Pozdravljeni,

ker sem precej nov, ko pride do naročanja blaga iz tujine, me zanima kakšen je postopek prek mailbox.de. Rad bi naročil eno ohišje preko mindfactory pa ne vem kako. Pregledal sem že veliko tem ampak sem še zmeraj izgubljen. Je kdo prijazen in mi ta postopek malo bolj podrobno opiše in razloži? Hvala vnaprej

darkolord ::

Za ohišje bo na mailboxde.com verjetno precej visoka poštnina. Najprej si na njihovi strani izračunaj, če se ti sploh splača.

finkec ::

Je podobna stran za uk?

smacker ::

finkec ::

smacker je izjavil:

Ne boš verjel: https://www.mailboxuk.com/


Ne morem vrjet s sarkastičnim pridihom si mi predlagal stran, ki je čisto drugačna kot mailboxde, klanjam se ti bog interneta.

darkolord ::

cvick ::

Pozdravljeni,

A ima še kdo problem, da ko hoče napisat črko za številko ulice mu jo zbriše, npr ulica 2a mi spremeni v ulica 2.
Sploh nisem videl, da je črko izbrisal.
Sem hotel dat pod Mailing address is different than billing address: pa tudi ne dela.

Lep pozdrav.

cvick ::

A ugotvu.
Mailing address is different than billing address: moraš prvo obkljukat, da lahko shraniš.

A110 ::

Bi lahko kdo napisal kakšen je postopek naročila preko mailbox.de? registriral sem se. ali je zdaj preden naročim na spletni strani izdelek na naslov mailboxa storiti še kaj drugega ali kar naroim in potem dobim račun od mailboxa ko dobijo robo in plačam? malo nejasno imajo na strani napisano. kako pa jim je vse možno plačati?

cvick ::

A110 je izjavil:

Bi lahko kdo napisal kakšen je postopek naročila preko mailbox.de? registriral sem se. ali je zdaj preden naročim na spletni strani izdelek na naslov mailboxa storiti še kaj drugega ali kar naroim in potem dobim račun od mailboxa ko dobijo robo in plačam? malo nejasno imajo na strani napisano. kako pa jim je vse možno plačati?


Naročiš na tisti naslov ki si ga dobil. Ko oni dobijo paket te obvestijo po mailu, potem pa lahko preko paypal-a nakažeš denar za poštnino, nato pa klikneš, da plačaš in izbereš vrsto dostave in ti oni naprej odpošljejo paket.

MrStein ::

Lahko tudi vnaprej nakažeš, in imaš potem dobroimetje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

AMAZON in MAILBOXDE?

modelno1 ::

Ja, gre. Ravno včeraj.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

scipascapa ::

kaj si vpisal v okenca?

modelno1 ::

Ime: Mailboxde...
Podjetje al neki tacga: ime priimek, id
Ostalo je očitno. Številko sm dal svojo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

scipascapa ::

Notebooksbilliger pa ne gre, ne?

borut1300 ::

Zdravo.
Mogoče kdo ve kako je s paketom, ki presega ceno 2K Eur?

Lp, Borut


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733466102 (2744) darkolord
»

Preusmeritev paketa iz Nemčije v Slovenijo

Oddelek: Loža
323891 (520) kixs
»

cheaper & more (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6216078 (4765) Steinkauz
»

Spisek trgovin katerih robo je mogoče dobiti, le preko posrednikov

Oddelek: Kaj kupiti
285862 (2915) pe3c
»

Spletni trgovec noče prodati naročenega blaga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211855 (8386) DeeJay

Več podobnih tem