» »

Zastaranje prometnega prekrška

Zastaranje prometnega prekrška

Jeremias ::

Pozdravljeni,
prej kot me napadate zakaj nisem plačal kazni, na j povem, da sem na to stvar čist pozabil in sem do zdaj plačal vse kazni. V petek pa sem dobil domov iz carinskega urada, da imam neplačano kazen iz leta 2008. Da citiram kaj piše: iz predloga za izvršbo izhaja, da na podlagi naloga št. Iz dne 4. 7. 2008, ki ga je izdal: policijska plostaja. In ki je postal izvršljiv(a) dne 23. 07. 2008 dolguje: denarno kazen 200€.
Sedaj me pa zanima kako je z absolutnim zastaralnim rokom, saj je od tega že več kot 5 let. Ali ta rok za to dotično zadevo velja, ali pa bom moral plačati kazen?

Hvala za konstruktivne odgovore.

Lp
Lp
Jernej
  • polepsal: Mavrik ()

MadMicka ::

Napiši jim nazaj, da je izvršitev sankcije že zastarala po 44. členu Zakona o prekrških.

mr1two ::

Absolutno je 4 leta.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

zavajon ::

Pa prijavi carinski urad zaradi malomarnosti, ker po nepotrebnem trošijo davkoplačevalski denar za poštnine za zastarane zadeve. ;)

St235 ::

iz carinskega urada si dobil poziv za promtni prekršek?

Tukaj nekaj ne štima.

Zastaralni rok za sam prekršek je 4 leta, za izvršbo, če je bila pravočasno vložena pa 10 let če se ne motim.

Aston_11 ::

Kaj ni carinski urad pristojen za davčne izvršbe?

Invictus ::

Prekršek ni zastaral ker je postal izvršljiv leta 2008.

Absolutno zastara pa 4 letih, če vmes ne postane pravnomočen ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj ni carinski urad pristojen za davčne izvršbe?

A ni to v pristojnosti DURS?

Invictus je izjavil:

Prekršek ni zastaral ker je postal izvršljiv leta 2008.

Absolutno zastara pa 4 letih, če vmes ne postane pravnomočen ...


Imaš dva člena na to temo:

42. člen - govori o tem kdaj zastara prekršek
44. člen - govori o temu kdaj zastara sankcija.

Če je bila zadeva izvršljiva 2008 in izvršbe nisi vložili v 4 letih je prav tako zadeva zastarala. Razen seveda če vmes zastralni rok ni tekel, kot to določa zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj ni carinski urad pristojen za davčne izvršbe?

Mislim da ima durs se vedno davcne, carina je pa vse ostale prevzela.

Aston_11 ::

Mene je zaradi dohodnine rubil carinski urad - nato vrnil DURS, ker so rubili nekaj, kar je bilo že plačano.

Jeremias ::

Hvala za odgovore. Sem pa še vedno zbegan :), kaj naj pošljem ugovor na to odločbo vseeno in se sklicujem na 44. člen?
Lp
Jernej

St235 ::

Odvisno kakšni so bili postopki do sedaj.

Če je vse kar si dobil od njih ta poziv potem se pritoži, ker je zastaralo po 44. členu. Če imaš pa že dve leti bloka TRR, ker je bila vložena izvržba potem pa ni zastaralo.

Alamar ::

Kolikor je razbrati, tole sploh ni kazen, ampak predlog za izvršbo (rubež denarnih sredstev z osebnega računa). Sigurno si moral v preteklosti dobiti ene par opominov za ta prekršek.

Jeremias ::

No da napišem kako se je zadeva iztekla. Po predlogu MadMick-e sem napisal pritožbo na policijsko postajo katera je izdala predlog za izvršbo in kot razlog napisal, da je kazen zastarala po 44. členu Zakona o prekrških. Po enem tednu sem dobil odgovor da odstopajo od izvršbe in da je kazen zastarala. Upam, da bo to komu v pomoč.
Lp
Jernej

bla1 ::

Mene zanima podobno, vendar imam plačilni nalog z dne 26.08.2010, izvršljivost kazni pa z dne 14.09.2010. Gre za prometni prekršek, polovico (125eur) sem takrat plačala vendar 2 dni prepozno kot še velja polovična kazen in sedaj me terjajo za drugo polovico (125eur), vsaj tako so mi po telefonu povedali, spomnim se itak več ne...od takrat nisem nobenega obvestila dobila.
kaj točno pomeni 1. odstavek 44. člena, ki se glasi:
Izrečene sankcije za prekršek se ne smejo začeti izvrševati, če pretečeta dve leti od dneva, ko je odločba, s katero je bila sankcija izrečena, postala pravnomočna.
Ali lahko uporabim?

St235 ::

bistveno vprašanje je kaj se je zgodilo od 2010 do danes. Namreč to kar si ciritala govori o tem, da če je bila kazen izvršljiva 19.9.2010 morajo najkasneje do 2012 začet z izvrševanjem kazni. Če so oni začeli z postopkom pravočasno pa kazen ni bila izvršena, ker recimo nimaš denarja na TRR in je že dve leti zato blokiran pa se na to IMO ne moreš sklicevat.

braveheart ::

Naj še sam povem svojo zgodbo.

Tudi sam sem prejel enak opomin pred izvršbo. Po mejlanju s policijo kjer sem zahteval podatke o prekršku policije, ki ga je izdala so zadevo ovrgli.

Je pa res, da so to verjetno storili, ker je zadeva bila od 06/2009. In če je sami ne bi ovrgli bi se skliceval na 44 člen zakona o prekrških.

Je pa tako da moraš kar precej vztrajati in biti suveren pri komunikaciji. So pa oni na začetku tudi suvereni, ko pa vidijo, da si naredil raziskavo in imaš dodatne podatke, potem pa se tudi pri njih zadeva neha.

Povejo, da nimajo fizičnih dokazov, ker zadeve niso fizično vročali, in da bodo predlagali ustavitev kazni.

He,he v mojem primeru se je šlo za 150 EUR.

JanezB ::

Dne 27.02.2014 sem prejel od Carinske uprave Sklep o davčni izvršbi na dolžnikova denarna sredstva. Pritožba ne zadrži začete davčne izvršbe:

1. Gre za prometni prekršek storjen 07.02.2009
2. Policijska postaja je 07.02.2009 izdala plačilni nalog
3. Dne 23.01.2014 sem dobil od Carinske uprave Opomin pred izvršbo v zvezi z tem plačilom
4. V odprtem roku sem Policijski postaji ugovarjal zaradi zastaranja terjatve.
5. Policijska postaja mi je odgovorila:
o PP je izdala plačilni nalog 07.02.2009
o PP je 23.07.2009 izdala plačilni nalog (ista številka kot prvi), pravnomočen 01.08.2009 in izvršljiv 11.08.2009
o Dne 14.10.2009 je Policijska postaja odstopila navedeni plačilni nalog v izvršbo Carinski upravi
6. Ker od Policijske postajen, niti od Carinske uprave nisem dobil opomina več kot 4 leta, smatram, da je terjatev absolutno zastarela. (od 11.08.2009 je 4leta in 5 mesecev)

Prosim za mnenja!

Aston_11 ::

Smatraš,a? Terjatev je davčna.

JanezB ::

Aston !!

Tako jo imenuje Carinska uprava,terjatev je "plačilo globe"

Aston_11 ::

Seveda je terjatev, samo je davčna. Občutek imam, da mešaš zastaranje postopka (4 leta) in zastaranje davčne terjatve (10 let), ki je bila določena v postopku, ki še ni zastaral.

AndrejS ::

Živimo v banana republiki ! Kak te lahko carinska uprava terja prometne prekrške. Odpustili bi carinike, ki jih ne potrebujejo za carinjene - tako kot se dala v gospodarstvu - ne pa da sedaj neke stare kazni okoli pošiljajo!

JanezB ::

Aston 11

Občutek imam, da je Carinska uprava prekvalificirala terjatev plačila globe v davčno terjatev, kere je pri davčni terjatvi zastaralni rok daljši (zamočili so pri roku za plačilo globe). Kaže, da lahko delajo kar hočejo !!!

mr1two ::

JanezB je izjavil:

Aston 11
Kaže, da lahko delajo kar hočejo jim ukažejo!!!

fixed. Zdej pa najdit brihtno glavo, ki je to ukazala in naprej. V pravni državi je to početje nezakonito. Naj odgovarjajo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

JanezB ::

Aston_11 je izjavil:

Seveda je terjatev, samo je davčna. Občutek imam, da mešaš zastaranje postopka (4 leta) in zastaranje davčne terjatve (10 let), ki je bila določena v postopku, ki še ni zastaral.


Prosim, povej zakaj naj bi bilo plačilo prometne globe davčna terjatev po tvoje

Aston_11 ::

Nah, zgleda da imaš prav.
Izrečene sankcije za prekršek se ne smejo začeti izvrševati, če pretečeta dve leti od dneva, ko je odločba, s katero je bila sankcija izrečena, postala pravnomočna.

Invictus ::

JanezB je izjavil:

Dne 27.02.2014 sem prejel od Carinske uprave Sklep o davčni izvršbi na dolžnikova denarna sredstva. Pritožba ne zadrži začete davčne izvršbe:

1. Gre za prometni prekršek storjen 07.02.2009
2. Policijska postaja je 07.02.2009 izdala plačilni nalog
3. Dne 23.01.2014 sem dobil od Carinske uprave Opomin pred izvršbo v zvezi z tem plačilom
4. V odprtem roku sem Policijski postaji ugovarjal zaradi zastaranja terjatve.
5. Policijska postaja mi je odgovorila:
o PP je izdala plačilni nalog 07.02.2009
o PP je 23.07.2009 izdala plačilni nalog (ista številka kot prvi), pravnomočen 01.08.2009 in izvršljiv 11.08.2009
o Dne 14.10.2009 je Policijska postaja odstopila navedeni plačilni nalog v izvršbo Carinski upravi
6. Ker od Policijske postajen, niti od Carinske uprave nisem dobil opomina več kot 4 leta, smatram, da je terjatev absolutno zastarela. (od 11.08.2009 je 4leta in 5 mesecev)

Prosim za mnenja!

Narobe smatraš. Zadeva je postala pravnomočna 1.8.2009. Zadeva zaključena. Za izterjavo pa ima država mislim da 10 let časa ... Vsaj tako velja za izplačilo raznih civilnih tožb.

Poanta je da je tvoja globa postala pravnomočna ker se nisi pritožil. Zato lepo plačaj. Čimprej. Drugače ti bodo nabili še stroške izvršbe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

JanezB je izjavil:


o Dne 14.10.2009 je Policijska postaja odstopila navedeni plačilni nalog v izvršbo Carinski upravi

Vprašanje za nekoga s prakso je, ali se to šteje kot začetek izvršbe (odstop ustreznemu organu). Ker če, potem 44. člen, kot je citiran zgoraj, ni uporaben - niso izpolnjeni pogoji člena.

St235 ::

Aston_11 je izjavil:

Nah, zgleda da imaš prav.
Izrečene sankcije za prekršek se ne smejo začeti izvrševati, če pretečeta dve leti od dneva, ko je odločba, s katero je bila sankcija izrečena, postala pravnomočna.


mešate hruške in jabolka. Zgornje se po domače povedano nanaša na to, da ne smejo izstavil položnice za globo, če mine dve leti od izdaje odločbe. Če pa je bila položnica za globo izdana (pa ne plačana) pa govorimo o temu, da da ima upnik (v tem primeru država) do dolžnika (prekrškar) odprto terjatev, ki je neposredno izvršljiva. Zastaranje take terjatve pa je 10 let.

Torej tiso sekundo, ko kazen ni bila plačana v roku, ne gre več za izvrševanje sankcije ampak gre za klasičen upniški postopek (kot če bi ti bil nekdo dolžan denar) in do zastaranja pride šele v 10 letih.

Invictus je izjavil:

JanezB je izjavil:

Dne 27.02.2014 sem prejel od Carinske uprave Sklep o davčni izvršbi na dolžnikova denarna sredstva. Pritožba ne zadrži začete davčne izvršbe:

1. Gre za prometni prekršek storjen 07.02.2009
2. Policijska postaja je 07.02.2009 izdala plačilni nalog
3. Dne 23.01.2014 sem dobil od Carinske uprave Opomin pred izvršbo v zvezi z tem plačilom
4. V odprtem roku sem Policijski postaji ugovarjal zaradi zastaranja terjatve.
5. Policijska postaja mi je odgovorila:
o PP je izdala plačilni nalog 07.02.2009
o PP je 23.07.2009 izdala plačilni nalog (ista številka kot prvi), pravnomočen 01.08.2009 in izvršljiv 11.08.2009
o Dne 14.10.2009 je Policijska postaja odstopila navedeni plačilni nalog v izvršbo Carinski upravi
6. Ker od Policijske postajen, niti od Carinske uprave nisem dobil opomina več kot 4 leta, smatram, da je terjatev absolutno zastarela. (od 11.08.2009 je 4leta in 5 mesecev)

Prosim za mnenja!

Narobe smatraš. Zadeva je postala pravnomočna 1.8.2009. Zadeva zaključena. Za izterjavo pa ima država mislim da 10 let časa ... Vsaj tako velja za izplačilo raznih civilnih tožb.

Poanta je da je tvoja globa postala pravnomočna ker se nisi pritožil. Zato lepo plačaj. Čimprej. Drugače ti bodo nabili še stroške izvršbe.


V bistvu je tako:

7.2.2009 - zgodi se prekršek. Zataralni rok za jega je štiri leta.
Postopek steče in 07.02.2009 je izdana odločba. Minilo je manj kot štiri leta zato zadeva ni zastarala.
Enako je 07.02.2009 izdan tudi plačilni nalog (torej je v roku dveh let od izdaje odlobe izrečena tudi sankcija)
Ker ni pritožbe zadeva v skladu z pravnim poukom postane pravnomočna nekje do konca septembra 2009. Storilec, ki mu je sankcija v roku izrečena, le te ne plača. Policija nima pristojnosti za izterjavo zato pooblaščenemu organu (v trenutnem priemru je to carinska uprava) preda izterjavo dolga. Ta terjatev pa zastara v 10 letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

pomarancha ::

Brezplačno ti pregledajo zastaranje :)

https://www.facebook.com/legaskranj/pho...

marko181914 ::

St235 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Nah, zgleda da imaš prav.
Izrečene sankcije za prekršek se ne smejo začeti izvrševati, če pretečeta dve leti od dneva, ko je odločba, s katero je bila sankcija izrečena, postala pravnomočna.


mešate hruške in jabolka. Zgornje se po domače povedano nanaša na to, da ne smejo izstavil položnice za globo, če mine dve leti od izdaje odločbe. Če pa je bila položnica za globo izdana (pa ne plačana) pa govorimo o temu, da da ima upnik (v tem primeru država) do dolžnika (prekrškar) odprto terjatev, ki je neposredno izvršljiva. Zastaranje take terjatve pa je 10 let.

Torej tiso sekundo, ko kazen ni bila plačana v roku, ne gre več za izvrševanje sankcije ampak gre za klasičen upniški postopek (kot če bi ti bil nekdo dolžan denar) in do zastaranja pride šele v 10 letih.

Invictus je izjavil:

JanezB je izjavil:

Dne 27.02.2014 sem prejel od Carinske uprave Sklep o davčni izvršbi na dolžnikova denarna sredstva. Pritožba ne zadrži začete davčne izvršbe:

1. Gre za prometni prekršek storjen 07.02.2009
2. Policijska postaja je 07.02.2009 izdala plačilni nalog
3. Dne 23.01.2014 sem dobil od Carinske uprave Opomin pred izvršbo v zvezi z tem plačilom
4. V odprtem roku sem Policijski postaji ugovarjal zaradi zastaranja terjatve.
5. Policijska postaja mi je odgovorila:
o PP je izdala plačilni nalog 07.02.2009
o PP je 23.07.2009 izdala plačilni nalog (ista številka kot prvi), pravnomočen 01.08.2009 in izvršljiv 11.08.2009
o Dne 14.10.2009 je Policijska postaja odstopila navedeni plačilni nalog v izvršbo Carinski upravi
6. Ker od Policijske postajen, niti od Carinske uprave nisem dobil opomina več kot 4 leta, smatram, da je terjatev absolutno zastarela. (od 11.08.2009 je 4leta in 5 mesecev)

Prosim za mnenja!

Narobe smatraš. Zadeva je postala pravnomočna 1.8.2009. Zadeva zaključena. Za izterjavo pa ima država mislim da 10 let časa ... Vsaj tako velja za izplačilo raznih civilnih tožb.

Poanta je da je tvoja globa postala pravnomočna ker se nisi pritožil. Zato lepo plačaj. Čimprej. Drugače ti bodo nabili še stroške izvršbe.


V bistvu je tako:

7.2.2009 - zgodi se prekršek. Zataralni rok za jega je štiri leta.
Postopek steče in 07.02.2009 je izdana odločba. Minilo je manj kot štiri leta zato zadeva ni zastarala.
Enako je 07.02.2009 izdan tudi plačilni nalog (torej je v roku dveh let od izdaje odlobe izrečena tudi sankcija)
Ker ni pritožbe zadeva v skladu z pravnim poukom postane pravnomočna nekje do konca septembra 2009. Storilec, ki mu je sankcija v roku izrečena, le te ne plača. Policija nima pristojnosti za izterjavo zato pooblaščenemu organu (v trenutnem priemru je to carinska uprava) preda izterjavo dolga. Ta terjatev pa zastara v 10 letih.


Terjatev za prometni prekršek nikoli ne zastara!

St235 ::

imaš za to kakšen vir, ali samo rad bereš lastne neumnosti?

Aston_11 ::

marko181914 je izjavil:

Terjatev za prometni prekršek nikoli ne zastara!
Bold claim!!

marko181914 ::

St235 je izjavil:

imaš za to kakšen vir, ali samo rad bereš lastne neumnosti?

Rekel mi je eden policist.

Aston_11 ::

marko181914 je izjavil:

Rekel mi je eden policist.
IN?

shadeX ::

marko181914 je izjavil:

St235 je izjavil:

imaš za to kakšen vir, ali samo rad bereš lastne neumnosti?

Rekel mi je eden policist.


Aja, če je policist rekel potem pa zagotovo drži.

St235 ::

marko181914 je izjavil:

St235 je izjavil:

imaš za to kakšen vir, ali samo rad bereš lastne neumnosti?

Rekel mi je eden policist.


Pa tako povej. Treba vire navajat, da lažje identificiramo šank debaterje, ki širijo neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Saj ko ti država enkrat dolg zapiše v eKartico, se ga znebiš samo tako da plačaš.

Tako da je čas izterjave praktično neomejen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Padajte ljudje lepo prosim nehat nabijat neumnosti:


Obligacijski zakonik
356. člen

(1) Vse terjatve, ki so bile ugotovljene s pravnomočno sodno odločbo ali z odločbo drugega pristojnega organa ali s poravnavo pred sodiščem ali drugim pristojnim organom, zastarajo v desetih letih, tudi tiste, za katere zakon sicer določa krajši zastaralni rok.

(2) Vse občasne terjatve, ki izvirajo iz takšnih odločb ali poravnav in zapadejo v bodoče, pa zastarajo v roku, določenem za zastaranje občasnih terjatev.


Torej vse izvržbe, tudi tiste, ki so posledica prometnih prekrškov zastarajo v 10 let po njihovi pravnomočnosti.

In tudi dolgovi iz ekartice gredo v izvvržbo in zastarajo po 10 letih od pravnomočnosti le te.
In lepo prosim slaboumne filozofe, da začnejo za svoje nebuloze navajat kredibilne vire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MadMicka ::

Lakotnik29, tudi to ne drži, kar si napisal. Izvršbe ne zastarajo v 10 letih, kot zmotno misliš. Zastara lahko sicer le terjatev. Pomemben je še 365. člen OZ, ki govori o pretrganju zastaranja. Se pravi, če recimo vložiš na podlagi pravnomočne sodbe predlog za izvršbo 9 let po pravnomočnosti, se izvršilni postopek lahko nadaljuje tudi v 11, 12, itd. leto.

St235 ::

Seveda, poleg tega je možno, da pride tudi do zadržanja zastaranja.

Ampak to ne spremeni dejstva kakšni so zastaralni roki, da izvržba kot takšna zastara v 10 letih in da je trditev, da določen dolg nikoli ne zastara totalna neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 "terjanje za nazaj" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012026 (8486) MadMicka
»

elektronska izvrsba top agent d.o.o??

Oddelek: Loža
455899 (5069) TheJack
»

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33347781 (29947) CaqKa
»

koliko casa je veljaven cas za placilo polovicne kazni?

Oddelek: Loža
3520748 (19913) Ziga Dolhar

Več podobnih tem