» »

koliko casa je veljaven cas za placilo polovicne kazni?

koliko casa je veljaven cas za placilo polovicne kazni?

majana ::

policist je rekel 16 dni, na obrazcu pise 8.
se mi pa zdi, da so res nekaj to spreminjali.
  • spremenilo: majana ()

Utk ::

Jaz bi bolj verjel napisanemu kot policaju na besedo.

MadMicka ::

Zihr je zihr. Plačaš v 8 dneh. Sobote pa nedelje se tudi štejejo, da ne bo pol kakega presenečenja. Baje imajo na DURS-u na tisoče in tisoče denarnih kazni za izterjati, zato ker so ljudje plačali cent ali dva manj kot polovični znesek ali pa so rok zamudili za dan ali dva.

Cforcer ::

16 dni je po novem 100% sam policaji imajo še stare obrazce...

#000000 ::

Nič ni po novem, vedno je bilo tako.

Policaj ti pač reče 16 dni da ti ni treba razlagat kako in zakaj. Gre pa takole, policist ti da plačilni nalog danes, ta nalog bo pravnomočen šele čez 8 dni če se nanj ne boš pritožil, rok pa je 8 dni po pravnomočnosti plačilnega naloga oz. kazni. To skupaj znese genau 16 dni.

MadMicka ::

Ja, tako je, kot pravi 000000. To je določeno v 57. členu Zakona o prekrških http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

perci ::

Baje imajo na DURS-u na tisoče in tisoče denarnih kazni za izterjati, zato ker so ljudje plačali cent ali dva manj kot polovični znesek ali pa so rok zamudili za dan ali dva.
Če je nekdo plačal cent ali dva manj, DURS nič ne izterjuje. Tudi za en evro manj nič ne izterjuje.

Če pa s polovičko zamudiš rok, DURS izterja še drugo polovico. Logično.

LapD ::

uf koliko jih je moralo že plačati celo kazen, ker so se pri plačevanju polovičke zmotili za par centov, ker kazni včasih niso okrogle.
web&motion designer

perci ::

ne drži

149. člen

(znesek, do katerega se davčna izvršba ne začne)

Davčna izvršba se ne začne, če znesek davka po enem izvršilnem naslovu, razen v primeru iz 158. člena tega zakona, na dan zapadlosti ne presega 10 eurov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

MadMicka ::

perci, motiš se. Če npr. cela kazen znaša 162 EUR, plačaš pa 80 EUR, se pravi 1 EUR premalo, potem državni organi smatrajo, da polovična kazen ni bila plačana in terjajo celo. Podobna logika, kot če en dan zamudiš.

perci ::

Mici, pogovarjamo se o tem ali DURS terja 1 cent. Odgovor je enostaven: ga ne.

Druga stvar je pa to, ali uradnik na DURS smatra 1 cent premalo placane kazni za zamujen rok. Po mojih info, neko generalno navodilo glede tega ne obstaja. Tako, da se na koncu koncev vsak referent sam odloči.

darkolord ::

A ni tako, da policija DURSu pošlje zahtevek za izterjavo tega zneska? (Glede na to, da se kazni plačuje direkt policiji sklepam, da se to tudi pri njih preverja)

Ziga Dolhar ::

perci, motiš se. Če npr. cela kazen znaša 162 EUR, plačaš pa 80 EUR, se pravi 1 EUR premalo, potem državni organi smatrajo, da polovična kazen ni bila plačana in terjajo celo. Podobna logika, kot če en dan zamudiš.


Potemtakem DURS izterjuje preostalih 82 evrov.
https://dolhar.si/

lufthammer ::

perci, motiš se. Če npr. cela kazen znaša 162 EUR, plačaš pa 80 EUR, se pravi 1 EUR premalo, potem državni organi smatrajo, da polovična kazen ni bila plačana in terjajo celo. Podobna logika, kot če en dan zamudiš.

Ja, če pa prepozno plačaš 160 €, te pustijo pri miru.

MadMicka ::

No ja, jasno, izterjajo razliko do celega zneska. Sem nekolko nerodno zapisal. Če pa plačaš 160 EUR epozno in obresti znašajo manj kot 10 EUR (to je pol leta prepozno), te pa pustijo pri miru in pobotajo zneske, ko pride čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

madmitch ::

Plačal polovico najmanj 3 dni prepozno in se ni nihče obregnil ob to. Niso tolk picajzlasti, kot se zdi. Raje požrejo kakšen dan, kot da bi si stroške delali z izterjavo. Tudi premalo sem že plačal in se ravno tako ni nihče nič obregnil ob to.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

K0K0 ::

madmitch počakaj kako leto pa boš videl kako picajzlasti so.

Ravno zadnjič sem dobil modro kuverto z plačilnim nalogom za 80€, ker je mama lani malo prepozno plačala polovični znesek za parkirnino.

madmitch ::

Je minilo že več.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Steinkauz ::

Eee ta teden sm dubu da sm 10.6 narobe parkiral. A ti lahko kr par mescev kasnej pošlejo?

perci ::

lahko

januska82 ::

000000, mene pa še nekaj zanima. Napisal si, da je rok za plačilo plačilnega naloga torej 16 dni (8 dni do pravnomočnosti ter 8 dni po pravnomočnosti). Zanima me pa, kdaj pa začne tale 16-dnevni rok teči? Če sem jaz recimo prejela plačilni nalog dne 01.02., ali začne teči 16-rok že takoj 01.02. ali komaj 02.02.?
Mam namreč primer, dobila plačilni nalog 30.01.2008, plačala pa polovični znesek 15.02.2008. Zdaj pa sem od DURS-a dobila odločbo za plačilo druge polovičke (brez skrbi, DURS je zelooooo picajzlasti, nikoli te ne pozabijo, samo malo moreš včasih počakat). Se pravi, če bi rok pričel teči naslednji dan (v mojem primeru 31.01.08), pol sem polovičko plačala pravočasno...???!!!

perci ::

Ko ti dobiš plačilni nalog, začne rok za polovičko teči takoj, ne cez 8 dni.

#000000 ::

Rok teče -logično- od trenutka ko dobiš v roke plačilni nalog oz. zapisnik o prekršku.

"sarcasm" edino ta rok ne velja, ako te ustavijo in kaznujejo prvo sredo v letu ali če ima -moški- v tistem trenutku oblečene topla hlačke in bele čipkaste dokolenke, vkolikor pa si ženska pa ne velja 3 dan po menstruaciji ali če si bila v kazinoju in si držala karte cel večer v desni roki. :)

Ziga Dolhar ::

(Rok prične teči naslednji dan. Meaning, če dobiš odločbo/nalog 1. v mesecu, se šele 2. v mesecu šteje kot prvi dan roka.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

januska82 ::

Noja, kot vidim, so mnenja tudi glede tega deljena...bom že vidla, kaj bo s tega, bom poslala pritožbo na DURS, čež, da sem polovičko plačala v roku in bom vidla, kaj mi bodo odgovorili. Po vsej verjetnosti bom itak dobla še kakšno porcijo zravn...pa bodo policisti mela vsaj za nove zimske uniforme...;)

perci ::

Ne vem kako vidiš, da so mnenja deljena? Rok začne teči takoj - takoj pa pomeni s prvim dnem po vročitvi plačilnega naloga izteče pa se z iztekom osmega dne.

Torej, če dobiš 22.10.2008 ob 13. uri, se rok izteče 30.10.2008 ob 23.59 oz. limitiraj čas neskončno proti 0.00 uri, če hočeš matematično pravilen odgovor.

SebaR ::

Zanimivo meni je tudi bilo rečeno da imam 16 dni časa. Medtem ko na listih piše 8 dni. Neka zmeda je to zdaj =)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

xabre ::

8 dni imaš časa za pritožbo, po tem času pa še 8 dni za plačilo. Skupaj torej 16 dni.

sese12 ::

Nič ni po novem, vedno je bilo tako.

Policaj ti pač reče 16 dni da ti ni treba razlagat kako in zakaj. Gre pa takole, policist ti da plačilni nalog danes, ta nalog bo pravnomočen šele čez 8 dni če se nanj ne boš pritožil, rok pa je 8 dni po pravnomočnosti plačilnega naloga oz. kazni. To skupaj znese genau 16 dni.


Tole je edini pravilen odgovor zakaj 16 dni.
Če pa pri plačevanju polovičke pozabiš kak cent pa pomeni, da si zamudil rok za plačilo polovičke in gre v izterjavo celotna druga polovica + pozabljeni centi. Druga polovička pa sigurni ni nekaj centov ali 10 € in jo bo DURS sigurni poslal v izterjavo.

perci ::

Če ma kdo kak plačilni nalog, naj ga prosim poskenira, da vidmo, če se je kaj spremenilo. Par let nazaj sigurno ni bilo tako kot tule nekateri pišete, edino, ce se je kaj spremenilo.

xabre ::

preverjeno je tako, kot piše in konec debate.

perci ::

kot piše kje?

perci ::

Sem šel gledat v ZP-1 in očitno ima xabre celo prav.

(3) Kršitelj lahko v osmih dneh od prejema plačilnega naloga vloži zahtevo za sodno varstvo.
(4) Kršitelj, ki ne vloži zahteve za sodno varstvo v roku iz prejšnjega odstavka, lahko v osmih dneh po pravnomočnosti plačilnega naloga plača polovico izrečene globe, sicer se izrečena globa prisilno izterja v celoti. Pouk o tej pravici je del pouka o pravici do pravnega sredstva na plačilnem nalogu.

xeon ::

Čis malo off topic... včeraj sem prejel nalog od sodišča da bodo prišli rubit zaradi neplačane položnice telekoma iz leta 1997:\ plačal nisem odklopnine ki je znaša okoli 100€ ker sem se takrat preselil, sploh pa me niso več nikoli obvestili, da to moram plačat... ali take stvari ne zastarijo???

solatko ::

Po mojem je že kar precej zastaral, za sigurno, pa pejt v neko advokatsko pisarno in vprašaj, v koliko časa zastara taka terjatev. Minilo je več kot 10 let, zdi pa se mi, da je splošni zastaralni rok, za tako terjatev 5 let.

Ziga Dolhar ::

Odvisno od narave obveznosti. A zastaranje je treba ugovarjati, in se ne uposteva po uradni dolznosti.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redarska zalega (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14522443 (17159) Mehmed

Brez vinjete - DARSovec se mi je zlagal (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5810254 (8874) D3m0r4l1z3d
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725536 (12851) Aston_11
»

plačilo kazni

Oddelek: Loža
293446 (2801) MarkookraM
»

Polovična kazen ob napačnem parkiranju in dnevi/delovni dnevi

Oddelek: Loža
156604 (6214) V-i-p

Več podobnih tem