» »

Ford galaxy napiše "imobilizer active" in noče zagnati

Ford galaxy napiše "imobilizer active" in noče zagnati

ajfon ::

Lep pozdrav,


kot piše v naslovu, mi od danes na armaturki ford galaxy napiše sporočilo imobilizer reset, in se nič ne zgodi.
Zjutraj je še zasukal parkrat mašino, ki se ni prižglala, in to je bilo to.. Sedaj skos piše ta imobilizer..

Sem probal z drugim avtom povezati akumulatorje, kupil sem tudi nov akumulator pa nič ne pomaga. Bral sem na internetu da je ljudem pomagalo, ko je akumulator odklopil za recimo 2-3 ure, in sem tudi probal, sedaj čakam.

Avto je Ford galaxy TDI 1.6 2007

Me zanima kaj je vaše mnenje?
Lp

koyotee ::

http://www.justanswer.com/uk-ford/54cb3...

A maš reset stikalo kje pri varovalkah na akumulatorju?

A maš reset stikalo kje pri varovalkah na akumulatorju?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

ajfon ::

Morem pogledati...

Drugače je vćeraj zvečer še vse delovalo ...

Arctander ::

Imel enak problem pri S-Maxu, ko je bil fuč akumulator. Ni se ga dalo vžgati "na kable", ker je isto javljal immobilizer lock. Je moral priti serviser s testerjem, da je odklenil immobilizer.

Thuban ::

odklopi akumulator, ko je akumulator odklopljen pritisni na hupi in pritisni stopalko za zavore da res izprazniš celoten sistem, po 1 minuti prikopi akumulator nazaj. Napako boš s tem odstranil.

Pojavilo se ti je zagotovo zaradi izrabljenega akumulatorja. Danes so trgovine odprte, pojdi kupit nov akumulator in bo avto spet delal normalno.

lp

ps.: nimam forda, samo sklepam iz prvega linka ki sem ga dobil na googlu ko sem to napako vtipkal v google.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

kuglvinkl ::

enak problem z Mondeom. Zamenhava akumulatorja je zadevo resila.
Your focus determines your reallity

koyotee ::

No js sm imel podoben problem pri alfi, le da mi je javilo drugo napako, ampak nisem smel odklopiti akumulatorja, ker bi zmedlo elektroniko, sem najprej vzporedno priklopil novega, in potem odstranil starega. Poleg tega sem moral resetirati črpalko za gorivo, stikalo pod sedežem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

xda develope ::

kuglvinkl je izjavil:

enak problem z Mondeom. Zamenhava akumulatorja je zadevo resila.

Letnik?

kuglvinkl ::

2009
Your focus determines your reallity

xda develope ::

Aha...vprašam ker mk3 nima nikakršnih ekrančkov za obvestila

ajfon ::

Evo mi je zdej štartal avto ;) Hvala vsem.. Morem edino še radio odklenit oz. najdit serijsko številko radia, da lahko zgeneriram tisto kodo 4 mesta dolgo.. :)

Lp!

xda develope ::

Med dokumeti od avta jo boš 100% našel.

kuglvinkl ::

in kaj bilo?
Your focus determines your reallity

TOP ::

kuglvinkl je izjavil:

in kaj bilo?

Baterija,kot so mu drugi že povedali.

ajfon ::

Baterija je bila stara 7 let in jo je pobralo...

shadeX ::

A da pa bi preprosto pisalo "Battery health low" ali kaj podobnega pa ne? Mora to uporabnik oz servis dešifrirat, da se pol še kaj zasluži? :)

Ker roko na srce to da je akumulator slab oz pri koncu, lahko modern avto sam ugotovi.

Cervantes ::

shadeX je izjavil:

A da pa bi preprosto pisalo "Battery health low" ali kaj podobnega pa ne? Mora to uporabnik oz servis dešifrirat, da se pol še kaj zasluži? :)
.

Ja saj od tega menda živijo.

Pri meni (Subaru Forester) se prižge lučka "Check Engine", pa marš na servis in plačaj.

Čeprav je mogoče le trba resetirat kakšno falš signalizacijo. 60EUR.

Zgodovina sprememb…

ajfon ::

Morjo služit vsi.. Itak ima tak avto okoli 100 senzorjev na sebi pa za zrak, nafto tokove, voltaže itd itd..
Lepo bi na ekran vrgel naprimer Check code 13, in bi potem v knjigi pisalo code 13: change battery al neki nevem :D

Ne pa nek imobilizator klet francoz fordov :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

Spajky ::

Cervantes je izjavil:

... se prižge lučka "Check Engine", pa marš na servis in plačaj...
Zato se pa splača od kitajcev za par € vmesnik OSB-II na Bluetooth in naložit program na Smart Phone, pa pogledat kaj za ena napaka je. Priceless! Pol pogledaš na Net-u, kaj je narobe točno (lahko samo kontakt kakega senzorja; ga mal predrmaš in pošpricaš z WD-40, pa je). Če je več senzorjev lahko, pač greš enega po enega čekirat :).. tale opozorilna lučka je večinoma nateg stoletja >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kuglvinkl ::

kakšen link spajky?
Your focus determines your reallity

S53SG ::

@kuglvinkl išči pod ELM327 na eBayu.

ajfon ::

In tole lahko jaz tudi v forda vštekam??

hojnikb ::

ti fake elm adaptercki dostikrat vrzejo sam kake generik kode,s katerimi si nimas kej pomagat...

ajfon je izjavil:

In tole lahko jaz tudi v forda vštekam??

seveda lahko, vsi avti v eu morejo bit skladni z odb-ii
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

S53SG ::

hojnikb je izjavil:

ti fake elm adaptercki dostikrat vrzejo sam kake generik kode,s katerimi si nimas kej pomagat...


Kako da ne? Model avta in koda napake v google...?

Janac ::

če nimaš oroginal testerja ti ne bo kaj dost pomagal...

andromedar ::

hojnikb je izjavil:

ti fake elm adaptercki dostikrat vrzejo sam kake generik kode,s katerimi si nimas kej pomagat...

ajfon je izjavil:

In tole lahko jaz tudi v forda vštekam??

seveda lahko, vsi avti v eu morejo bit skladni z odb-ii


Adapter seveda vrže nekok kodo napake, ampak aplikacija na telefonu pa ti točno napiše kaj napaka dejansko je ;)

Eden od teh programov je na primer Torque
Eh?

Utk ::

hojnikb je izjavil:

ti fake elm adaptercki dostikrat vrzejo sam kake generik kode,s katerimi si nimas kej pomagat...


Če ne znaš, si nimaš kaj, če znaš, si pa imaš. Jaz sem zaradi najcenejšega kitajskega fake adapterčka prišparal že par sto evrov, pa še posojam ga okoli, da še drugi prišparajo. Prvič prišparaš, ker ne rabiš na servis samo da ti odčitajo napako, že to je par deset evrov, drugič, ker lahko sam nabaviš nov del kjerkoli na netu, če si še sam zamenjaš, si pa sploh zmagal.
Ne boš pa z njim rešil vseh problemov, sigurno da ne. Vseeno pa toliko, da gre kakšnemu profi mehaniku tudi to v nos, ker ravno pri takih malih neumnostih najlažje največ pokasirajo.

ajfon ::

Nekaj še..

Lani približno enak čas, se avto ni hotel vžgati v prvo.. Vedno je samo mlel in mlel, in če ti je vspelo vžgati v 3-4 si bil dober..

No vglavnem in smo na koncu ugotovili, da je kriv diesel od petrola.. Nekako ga mraz zje*e, in ni hotel.. No vglavnem potem smo napolnili pri OMW, in je deloval normalno.. Letos je ista zgodba, samo ne tako hudo.. Pač vžge vedno v 2-3. Samo se noben ne spomne kje smo tankali sedaj :)..

Pač zanima me ali je sploh možno da imajo tako do kur*a diesel na petrolu?

ajfon ::

Pa ni mi potrebno pisati za slovnico, saj sem sam ugotovil, da je na ničli :) Sem bil še zaspan.................

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

Scorpia ::

Prvo hodi se na crpalkah, ki imajo veliko prometa, npr. na avtocesti ali pa tiste, ki delajo 24 ur.
Manjsim crpalkam ostaja dalj casa nafta v cisternah in lahko vsebuje vec vode vode. Sploh ker pri nam zamuja zima, ni 2x za rect, da tudi prepozno dodajo mesanico, da nafta ne zmrzne. Nato se cakajo, da se cisterna sprazni in sele takrat primerno zimsko nafto pripeljejo. Pri prometnih crpalkah tega ni, celo pri petrolu ne.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabli za vžig (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9022855 (2463) gruntfürmich
»

12V avtopolnilci - skoz vklopljen?

Oddelek: Na cesti
305371 (4178) d4vid
»

Avto mrzel ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5018586 (11528) jalovec09
»

Kateri akumulator? Ford focus 1.8 tdci (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5713428 (10403) denabiker
»

Avto crknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712727 (11286) andromedar

Več podobnih tem