» »

Avtošola CPP test

Avtošola CPP test

1
2
»

kriko07 ::

Desno pravilo?
Če bi bilo desno pravilo bi šel modri avto.
Če gledaš po desnem pravilu imam jaz Rdečega na desni,Rdeči ima pa modrega,tako da mislim da si se pošteno zmotil.

mambli ::

ti in rdeči sta na prednostni cesti.
Prvo Rdeči, potem jaz (ker sem na prednostni) in potem modro

šernk ::

Najprej velja policaj, potem so semaforji, nato so table in kot zadnje desno pravilo.

če se glede na table ne more določit kdo ima prednost se uporabi desno pravilo. Če je križišče enakovrednih cest in da desno pravilo ne pride v poštev (4 ceste-4 avti) je pa kot končni dogovor voznikov, da nekdo nekomu odstopi prednost.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kriko07 ::

To vem da sma z rdečem na prednostni,vendar zakaj nebi šel jaz najprej,ali je to vseeno kdor gre prej? (Jaz ali Rdeč)

šernk ::

Preberi si še enkrat moj stavek in ga vzami dobesedno.

najprej je policaj...če policaja ni gledaš če je semafor...če semaforja ni gledaš če so table...če tabel ni velja desno pravilo.

policaja ni...semaforja ni...table so: enemu odvzamejo prednost, druga dva jo imata, vendar ker se križata poti, sta si napoti...ker se z vsemi prejšnjimi možnostmi ni mogoče določit kdo izmed vaju ima prednost torej obvelja desno pravilo. tretji avto je nerelevanten za desno pravilo, ker mu že table odvzamejo prednost.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

black ice ::

Ne moreš speljati pred rdečim avtomobilom, ker moraš upoštevati pravilo desnega.

kriko07 ::

Ajaaa... matr sm zabit :D
No zanima me še nekaj:
Najmanjša varnostna raazdalja se izračuna:
100Km/h:10= 10km/h x 3 = 30metrov
Varnostna se pa izračuna
100km/h :10=10km/h x 3 x 2=60metrov?

Zavorna pot:_
(100km/h x 100km/h):100=100:2=50m
Ali je to prav,bo to šteto kot pravilno na testih?
pa hvala lepa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

kriko07 ::


na tem križišču se upošteva desno pravilo? Torej ima moder avto prednost?

kriko07 ::

2.)
Kako izračunam neko pot.
Pri fiziki smo se učil da je s=v x t
npr:
Če vozimo z 50km/h in je reakcijski čas 1 sekunda,koliko prevozimo.
Jazb bi delil 50km/h z 3,6 da dobim m/s
to je:
13,8m/s x 1s in je to prbl 14 metrov.
V rešitvih piše da je 15 metrov pravilni.
Kaj je sedaj prav?

gor13azd ::

gre za računanje približkov, točne vrednosti pozabi....

drži se zgornjih dveh formul, ker sta pravilni (oz greta skozi na ccp testih in ju tudi učijo na tečajih cpp)

100Km/h:10= 10km/h x 3 X 1 = 30metrov (gre za varnostno razdaljo, kjer je upoštevan reakcijski čas 1s)....

100km/h :10=10km/h x 3 x 2= 60metrov (upoštevan reakcijski čas 2s) ---> tega se drži pri polah....ponavadi vsak (sploh starejši) ne odreagira v roku 1s, zato se je priporočeno voziti na varnostni razdalji, kjer upoštevamo reakcijski čas 2s...

Zavorna pot:_
(100km/h x 100km/h):100=100:2=50m

Pri obeh formulah gre za računanje približka....torej, če zračunaš po formuli in dobiš recimo 54m.....na poli piše 50M....označiš pač najbližjo tvojemu rezultatu...
gogi

kriko07 ::

Približno reakcijsko pot v metrih dobimo, če hitrost v kilometrih na uro množimo z 0,3.
A mi lahko še poveš za Y križišče,ki sem ga navedel zgoraj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

gor13azd ::

na cpp polah (tistih10), ki se jih piše predn začneš vozit, ni takšnega primera, da bi mogo na črto zapisat varnostno razdaljo....samo označiš polje s križcem pred pravilnim odg.

iz tistega križišča, ko si prilepo, ni razvidna pot avtov....

če rdeči nadaljuje levo po cesti in gre za enakovredno križišče, potem mu je modri desni in gre modri prej
gogi

kriko07 ::

Aha,se mi je zdelo da bo nekako takole
Najlepša ti hvala.

kriko07 ::


Koliko je tukaj omejitev? 90km/h?

St235 ::

a pa si ti ziher, da delaš CPP? ker sprašuješ tako elementarna vprašanja, da glava boli.

Omejitev pri tej tabli je pa točno toliko kot je bila pred njo. Torej tam od 10km/h pa do 90km/h

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gor13azd ::

jp, ta tabla ti samo pove, da si na območju Vipave........omejitve veljajo od prej
gogi

kriko07 ::

Lakotnik29
Raje vprašam 2x kot nobenkrat,saj se pri tistih najlažjih vprašanjih največkrat zmotmo.

St235 ::

fora je v tem, da to niso stvari kjer se lahko motiš. Nekdo, ki bo v dnevu dveh sedel a volanom tono in več težkega kosa pleha, preprosto mora vedet kdo ima prednost v križišču. As simple as that.

BigWhale ::

kriko07 je izjavil:

Lakotnik29
Raje vprašam 2x kot nobenkrat,saj se pri tistih najlažjih vprašanjih največkrat zmotmo.


Pri najlazjih? :>

kriko07 ::

Sigurno vsi v prometu vete,zato je tolk mrtvih.

black ice ::

kriko07 je izjavil:

Sigurno vsi v prometu vete,zato je tolk mrtvih.

Takšne replike me zelo motivirajo pri nudenju pomoči soforumašem.

IMO je problem ravno na drugi strani. Ljudje komajda opravijo izpit, šele ko jim malo ego zrase in mislijo, da obvladajo avtomobil se začnejo problemi...

maticb492 ::

black ice je izjavil:

kriko07 je izjavil:

Sigurno vsi v prometu vete,zato je tolk mrtvih.

Takšne replike me zelo motivirajo pri nudenju pomoči soforumašem.

IMO je problem ravno na drugi strani. Ljudje komajda opravijo izpit, šele ko jim malo ego zrase in mislijo, da obvladajo avtomobil se začnejo problemi...



Omejiti bi morali kw za mlade voznike, kot imajo na Hrvaškem če se ne motim?

Malo drugače je če začneš vozit z 70kw Cliotom, kot pa da ti starši kupijo avto z ne vem, 160kw.

Izpiti imam zdaj približno pol leta (svojega avta nimam) ampak imam seveda veliko prijateljev, ki imajo tudi podobno časa izpit kot jaz in lahko rečem, da skoraj v 100% primerih je stil vožnje odvisen od avta, ki ga imajo. Nekdo, ki so mu starši kupili avto za par tisoč € in ima seveda več konjčkov, vozi temu primerno, nekdo, ki je pa sam dal 1000€ za Cliota pa niti ne more voziti tako, ker pač fizično ne gre.

Sevewda je pa tu še bencin, tudi če nekdo hoče voziti bolj hitro, bo moral plačati več bencin, kar mladi ponavadi nočejo. Tako, da ne vem a res samo jaz tako mislim ampak vsaj 90% mladih vozi bolj normalno kot pa starejši, ker imajo slabše avte in veliko bolj šparajo z bencinom. Tisti, ki pa vozijo hitro ali kakorkoli želite temu reči so pač tistih 10%, katere si potem vsi vzamemo za stereotip.

Iz osebnih izkušenj pa mislim, da so veliko bolj nevarni naši middle-aged podjetnički, ko si na prehitevalnem, voziš 140 in se ti kakšen porsche ali BMW zalepi 2m za rit, dokler se mu ne umakneš, če prehitevam par tovornjakov in me eden spregleda ter se vrine pred mano le kaj se bo potem zgodilo?

Vsi mlajši, ki sem se vozil z njimi (od doma do kraja kjer študiram ipd.) vozijo veliko bolj varno in imajo boljše varnostne kot pa npr. enkrat, ko sem se peljal z očetom od prijatelja, ki je tovornjakar in je vozil z avtom približno 1 meter za tovornjaki in prehiteval je tudi podobno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

black ice ::

74kw DCi Clio je že fajn (in precej poceni) pocket rocket. Takisto kakšna Micra s 63kW (ki za razliko od Clia ustreza tvojemu pogoju < 70kW).

Potrebno je spremeniti kulturo vožnje, ne tipično slovensko omejevati svega i svašta.

kriko07 ::

Koliko je sedaj omejitev hitrosti,če vlečeš lahki priklopnik,ko je omejitev 90km/h
Nekateri rečejo da 90km/h,drugi da 80km/h,kdo ima prav?
https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/47-c...

Mogoče ve kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

napsy ::

80 km/h
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

St235 ::

Aja imaš za tole kakšen vir? Ker omejitev kot smo v sosednji temi ugotovil je 100 km/h (osebno vozilo in priklopnik) oziroma splošna omejitev na specifični cesti, če je ta nižja. Ne vem pa zakaj kriko smeti po vseh temah, če je odgovor dobil in tudi sam prilepil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

terezijslo ::

Mene pa zanima naslednje. V cpp polah piše, da moramo v meglenih razmerah voziti z dolgimi lučmi, vsaj takrat je to veljalo, ko sem jaz delal te izpite (2007) in sem zaradi napačnega odgovora tudi enkrat padel na izpitu.
Jaz seveda vozim s kratkimi. Kaj pa vi? :D

Mavrik ::

Ugh, v megli boš sebe totalno zaslepel če boš dolge luči vklopil. V kerih polah to piše? :)
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

To si nekaj pomešal. Zakon določa:

(4) Ob zmanjšani vidljivosti se praviloma uporablja zasenčene žaromete ali meglenke ali kombinacijo teh žarometov. Uporaba meglenk je dovoljena le, kadar je vidljivost manjša od 50 m ali kadar meglenke delujejo v funkciji prilagodljivih žarometov. Uporaba zadnjih meglenk ni dovoljena na vozilu, za katerim vozi na majhni razdalji drugo vozilo (npr. v koloni vozil).


Nikakor pa ne dolgih luči. In ne to ni veljalo ne leta 1945, ne 2007 in ne velja danes.

GrimReaper ::

kriko07 je izjavil:


na tem križišču se upošteva desno pravilo? Torej ima moder avto prednost?

Tako je.
V primeru, ki ga imam sam v mislih, je sicer bolj neprometno križišče, sploh da tako modrega srečaš je zelo redko.
Ampak v praksi se mi vedno modri prej ustavi, in grem pač naprej. Tako da pač tisti ki prvi ustavi, tudi potem čaka.
Enkrat sem se ustavil ko je modri že čakal, ampak zadnjič, ker modri rabi kar nekaj časa da pokapira da lahko gre. Na tak način učit ostale je itak brezveze, tudi če bi enega ali dva, še vedno nisi nič naredil.

Imaš pa tudi modele, ki gredo v smeri modrega, ti pa si rdeči, ampak greš kontra kot na sliki, v enaki smeri kot modri, pa se ti modri ne ustavi, čeprav zavija levo.
Ampak pravilo srečanja bi pa moral res vsak poznat (seveda tudi kolesarji), za desno pravilo še zastopim, ker so taka križišča (to Y križišče na sliki, klasično križišče brez znakov) res redka.
Pač dosti smotano križišče glede zaupanja ostalim, moraš vedno predvidevat, da drugi ne bo ustavil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Imaš pa tudi modele, ki gredo v smeri modrega, ti pa si rdeči, ampak greš kontra kot na sliki, v enaki smeri kot modri, pa se ti modri ne ustavi, čeprav zavija levo.


Čaki malo. Rdeči pride od kje? Če po zgornjem levem kraku (glede na sliko) potem to nima veze z zavijanjem levo ampak z desnim pravilom.

GrimReaper ::

Imaš prav ja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

terezijslo ::

St235 je izjavil:

To si nekaj pomešal. Zakon določa:

(4) Ob zmanjšani vidljivosti se praviloma uporablja zasenčene žaromete ali meglenke ali kombinacijo teh žarometov. Uporaba meglenk je dovoljena le, kadar je vidljivost manjša od 50 m ali kadar meglenke delujejo v funkciji prilagodljivih žarometov. Uporaba zadnjih meglenk ni dovoljena na vozilu, za katerim vozi na majhni razdalji drugo vozilo (npr. v koloni vozil).


Nikakor pa ne dolgih luči. In ne to ni veljalo ne leta 1945, ne 2007 in ne velja danes.


Sem kar 100% prepričan, da sem zaradi tega vprašanja padel na izpitu. Kaj veš... Mogoče je bil inštruktor pijan :D(oziroma tisti, ki popravlja pole).

Zgodovina sprememb…

St235 ::

dosti bolj verjeten scenarij je sicer, da ti pomešal stvari in bi moral obkrožit več pravilnih odgovorov ali si zamenjal dolge in zasenčene luči itd... Dejstvo je da na polah ni pravilnega odgovora, ki bi predvideval uporabo dolgih luči v primeru zmanjšane vidljivosti.

šernk ::

Tudi ne more bit, v megli z dolgimi vidiš natančno nič. Če je res močna megla vidiš edino z meglenkami rob ceste, ostalo pa totalno nič in dolge samo še pokvarijo zadevo zaradi bleščanja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

terezijslo ::

šernk je izjavil:

Tudi ne more bit, v megli z dolgimi vidiš natančno nič. Če je res močna megla vidiš edino z meglenkami rob ceste, ostalo pa totalno nič in dolge samo še pokvarijo zadevo zaradi bleščanja.


Točno tako. Zato mi je bilo to sila čudno:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrhunska signalizacija slovenskih cest (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6713505 (8075) jype
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152737 (41943) Oki
»

Omejitev na hitri cesti

Oddelek: Na cesti
3210371 (6705) Opkow
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119485617 (58370) BlueRunner

Več podobnih tem