» »

Povprečen čas čakanja pri rdeči luči

Povprečen čas čakanja pri rdeči luči

Bellzmet ::

Koliko bi rekli, da je povprečen čas čakanja za avto pri rdeči luču na semaforju npr. v Ljubljani?

GupeM ::

Preveč dejavnikov za en odgovor:
1. Odvisno kje (center več)
2. Odvisno kdaj v dnevu (Zjutraj in popoldne več kot sredi dneva ter zvečer in ponoči)
3. Odvisno kdaj v letu (Med dopusti in prazniki manj kot ob ostalih dneh)
4. Odvisno od vremena (V dežju in snegu več, ker gre več ljudi z avtom)

5. Kombinacija vseh zgoraj naštetih in še kakšen zraven.

MIHAc27 ::

Ni toliko dejavnikov, kot jih našteva GupeM.

Po mojem sta samo kje in kdaj v dnevu.

Pač ob 8h in 15-16h ko grejo vsi domov je pač gužva, in lahko se zgodi da kak semafor čakaš tudi 2 ali večkrat, preden se zbašeš naprej.

Zimski/letni čas skoraj ne igrajo vloge. Se vozim z kolesom po določeni trasi vsak dan in semaforje imam naštudrane v nulo.

V grobem bi razdelil semaforje na 2 dela... prometno križišče - tukaj se kar hitro menjajo barve. Nekje na 1-2 minuti.

Manj prometno/priklop stranske ulice na glavno - tukaj se pa malo več čaka 2-4 minute. Večinoma ima glavna pot zeleno, stranska jo dobi pa le na kake 4 minute in še to samo za 1 minutko.

Če vzamem tako neko povprečje... je to verjetno 2-3 minute čakanja za vsak rdeč semafor.

GupeM ::

Tole si pa konkretno zgrešil.

Vsak dan se vozim z avtom po ljubljani in imajo tako letni čas kot vreme ogromno vpliva.

Prometna križišča tudi nimajo 1 do 2 minuti ene barve, ampak prej pol minute do minuto.

Manj prometno/priklop stranske ulice na glavno pa ima glavna običajno 90 sekund zeleno in 30-35 sekund rdečo. Kdo pa misliš da ti bo čakal 2-4 minute pred semaforjem? Če ne verjameš, vzemi štoparico in meri. Ko čakaš na zeleno se ti samo zdi, da čakaš 2-4 minute. V resnici precej manj.

Edit: Lahko preveriš tudi na semaforjih, ki imajo odštevalnike. Noben odštevalnik ni trimesten ampak so vsi do max. 99 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BorutK-73 ::

Zato bi pa jaz ukinil vsa križišča z semaforji in nadomestil z krožišči, pustil bi samo velika križišča kjer brez semaforjev ne gre. V krožiščih promet teče, čakalna doba da se vključiš je krajša kot pri semaforjih in kar je najbolj pomembno, hitrost se zmanjša, ni divjanja skozi rumeno/rdečo s tem so tudi pešči/kolesarji bolj varni.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

BorutK-73 je izjavil:

V krožiščih promet teče, čakalna doba da se vključiš je krajša kot pri semaforjih

Ne v Sloveniji. :)

BorutK-73 ::

black ice je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

V krožiščih promet teče, čakalna doba da se vključiš je krajša kot pri semaforjih

Ne v Sloveniji. :)

Glede na moje izkušnje in promet v spodnji savinjski dolini so krožišča občutno zmanjšala kolone.

matter ::

black ice je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

V krožiščih promet teče, čakalna doba da se vključiš je krajša kot pri semaforjih

Ne v Sloveniji. :)


Spet en mit on Slovencih in slabih voznikih.
To je samo mit in nehite že s temi negativnimi forami.
Jaz imam na cesti dobre izkušnje in krožišča so zame super. Samo, da niso premajhna, ker potem je kar problem ugotoviti kdaj lahko spelješ pri gužvi, ker smernike se premalo uporablja. Ampak enako velja za tujino.
Grem basket pa bom neloke metal

fosil ::

Krožišča so že v redu, ampak potrebujejo več prostora kot klasična križišča, zato z njimi ne moreš enostavno nadomestit večine klasičnih križišč v mestih.
Tako je!

ales85 ::

Pa bog ne daj več pasovna krožišča, ker tam je tudi zanimivo. Zopet bom načel mit o slovencih in slabih voznikih ampak to v mnogih primerih drži. Ravno takšna krožišča so primer in pacienti, ki se na drugi konec peljejo po zunanjem pasu.

MIHAc27 ::

Meni so krožišča čisto OK. Malo bolj moraš pazit kot v navadnem križišču, ampak tako grozno pa spet ni.

Se mi zdijo pa najbolj idealni za poti, kjer se večina prometa odvijo v določeni smeri, iz stranske pa se poskuša vklopiti manj vozil. Lep primer je na Ježici krožišče tik ob progi. Včasih se je bila tam mora vklopit na glavno cesto iz stranske. Sedaj je dosti lažje.

Za čase pa možno, da sem malce pretiraval. Štopal pa res še nikoli nisem. Glede 99sekund čakanja... displej res nima 3 mestnih številk. Če čakaš več kot 99sekund števec prej enostavno ne odšteva večinoma je pa temen.

Gandalfar ::

Offtopic ste s krožišči


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja skozi Kranj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8812245 (7346) Pac-Man
»

Krožišča (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21643940 (37834) GrimReaper
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738520 (33391) St235
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020395 (18515) Roadkill
»

kazen za rumeno luč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720415 (17969) WarpedGone

Več podobnih tem