» »

youtube video, ki nagovarja k WW3

youtube video, ki nagovarja k WW3

CaqKa ::



Težava ki jo vidim je v tem, da če preberem komentarje vidim, da kar nekaj ljudi jemlje video zares, ne pa kot sarkastičen pogled na situacijo in kritičen pogled družbe v smislu "smeh je zdrav"

menite da spada tak video v širjenje sovraštva?

BigWhale ::

Nekateri mediji povzemajo The Onion. Na zalost je precej taksnih, ki ne razumejo satire in ironije.

imagodei ::

Da ne bo to Twelve monkeys varianta ratal... :|
- Hoc est qui sumus -

opeter ::

Do you support World War III? Yes, I do support WWIII. And you? Support it!

Kaj naj rečem. Satira gor ali dol, za razmislit. Oziroma ne smeš razmišljat, moraš ubogat politike. Kar oni rečejo, je pravilno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CaqKa ::

opeter je izjavil:

Do you support World War III? Yes, I do support WWIII. And you? Support it!

Kaj naj rečem. Satira gor ali dol, za razmislit. Oziroma ne smeš razmišljat, moraš ubogat politike. Kar oni rečejo, je pravilno.

kaj če bi glede na to da je že video na precej mejnem področju vsaj v komentarjih zadržali sarkazem/satiro/ironijo in pisali odkrito?

jaz sem video na jutubu prijavil kot neprimeren in kot hate speech.
to več ni humor, ker gre čez tiste zapisane meje...

111111111111 ::

CaqKa je izjavil:

opeter je izjavil:

Do you support World War III? Yes, I do support WWIII. And you? Support it!

Kaj naj rečem. Satira gor ali dol, za razmislit. Oziroma ne smeš razmišljat, moraš ubogat politike. Kar oni rečejo, je pravilno.

kaj če bi glede na to da je že video na precej mejnem področju vsaj v komentarjih zadržali sarkazem/satiro/ironijo in pisali odkrito?

jaz sem video na jutubu prijavil kot neprimeren in kot hate speech.
to več ni humor, ker gre čez tiste zapisane meje...


Eh ja, tudi v Sloveniji se eden najde, dejmo jih najdet pa pred zid postavit, ker nam niso všeč. Lahko prosim pripneš zapisane meje? :) Dobro da se vsaj eden dela norca in se razprede debata, ne pa da se tlači vse pod preprogo.

Drugače pa dober filmček, malo za razmislit in malo za nasmejat.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

CaqKa je izjavil:

jaz sem video na jutubu prijavil kot neprimeren in kot hate speech.
to več ni humor, ker gre čez tiste zapisane meje...

Po eni strani me ima, da bi ti kaj sarkastičnega zabrusil, ker da je jasno, da gre za ironijo.

Po drugi strani se moramo zavedat, da bodo to gledali Američani...
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

krneki0001 ::

Pomoje pa se pripravlja ww3 in to pospešeno. Ker je amerika cela v p**** bo sproducirala svetovno vojno, da se ne bodo sesuli sami vase.

In takele "satire" to samo še podpihujejo. Še posebej američane, ki to gledajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

djordjevic ::

"There will be a lot of shock, but tons of awwww." LOL.
No grave is deep enough to keep us in chains.

MIHAc27 ::

Itak da so sarkastični.... tole je ravno toliko sovražni govor, kot če jaz enmu zabrusim naj se gre solit.

opeter ::

Poglej Čakuka ...

Če dobro pomisliš, bi ravno WW3 prispeval, da bi spet postalo aktualno npr. gradbeništvo, nova delovna mesta (pred, med in po vojni) bogastvo bi se malo prerazporedilo (ali pač ne) itn.

Ravno med vojno je ogromen skok v npr. razvoju (pomisli samo na penicilin). Ali pa v hladni vojni ... poglej kakšen preskok smo doživeli na različnih področjih, kako so npr. Rusija in ZDA poskušale preseči drug drugega v vesoljskem programu, izstreljenih satelitih, izdelavi letal, bomb, orožja ...

Porušene/zgorele/zbombardirane stavbe je potrebno ščistit oz. odstranit, tukaj je potencialno velika možnost za nešteto delovnih mest. Potem je treba mesta na novo zgradit -> puf, delo za gradbeništvo.

Seveda pa se mora tudi (finančni) sistem spremenit. Priporočam ogled filma Pacific Rim, kjer ljudje ne delajo več za denar, ampak za hrano (vsaj v določenih državah oz. področjih). Pač, vojno obdobje.

Ko ni vojne, pa je stagnacija.

Primer: https://slo-tech.com/novice/t580265

Apple predstavi dejansko isti telefon, zavit v le malo drugačen celofan in seveda senzorjem, ki prepozna uporabnika in je ta pomemben za NSA in fašistično politiko ZDA, ki hoče vse in vsakogar kontrolirat.

Aja, vedno pa je seveda v zraku, da bodo največ haska imeli vojni dobičkarji.
Žal pa vojne brez žrtev in uničenja ni. To je ena njenih največjih minusov.

p.s.: ne zagovarjam bilokakšne vojne, je pa ena od potencialnih možnosti, da se (določene) države izvlečejo iz krize
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

vostok_1 ::

Krivi smo mi, da ne bo pomote. Mi vzgajamo otroke, mi volimo, mi podpiramo napačne ljudi z kupovanjem njihovih izdelkov. Postanite zavedni pa bomo naredili korak na bolje.

BTW, geeki niso nič manj slabši od kakih kokošk v trgovini. Obsedenost z kupovanjem najnovejših gadgetov, kljub temu da nič novega ne prinesejo in orgazmirat na raznih predstavitvenih konferencah je itak totalno butasto obnašanje. Obsedenost z MHzji novega iPhona je nekako tako butasto kot obsedenost z novo linjo D&G parfumov or whatever.

/rant

CaqKa ::

111111111111 je izjavil:

CaqKa je izjavil:

opeter je izjavil:

...

...


Eh ja, tudi v Sloveniji se eden najde, dejmo jih najdet pa pred zid postavit, ker nam niso všeč. Lahko prosim pripneš zapisane meje? :) Dobro da se vsaj eden dela norca in se razprede debata, ne pa da se tlači vse pod preprogo.

Drugače pa dober filmček, malo za razmislit in malo za nasmejat.

Izvoli zapisane meje na slovenskem: 63. člen ustave RS
(prepoved spodbujanja k neenakopravnosti in nestrpnosti ter prepoved spodbujanja k nasilju in vojni)

Protiustavno je vsakršno spodbujanje k narodni, rasni, verski ali drugi neenakopravnosti ter razpihovanje narodnega, rasnega, verskega ali drugega sovraštva in nestrpnosti.

Protiustavno je vsakršno spodbujanje k nasilju in vojni.


imagodei je izjavil:

CaqKa je izjavil:

jaz sem video na jutubu prijavil kot neprimeren in kot hate speech.
to več ni humor, ker gre čez tiste zapisane meje...

Po eni strani me ima, da bi ti kaj sarkastičnega zabrusil, ker da je jasno, da gre za ironijo.

Po drugi strani se moramo zavedat, da bodo to gledali Američani...
v znanstveni oddaji, ti povedo nekaj v smilsu "otroci ne tega počet doma". tukaj na yt niti črhnili niso.
za nekoga, ki ni bil dosti v stiku z ironijo in sarkazmom je to povsem realen scenarij.

MIHAc27 je izjavil:

Itak da so sarkastični.... tole je ravno toliko sovražni govor, kot če jaz enmu zabrusim naj se gre solit.

a lahko zapišeš meje kdaj gre za sarkazem, tako kot imamo zapisano za kdaj gre za napihovanje k sovraštvu/vojni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

opeter je izjavil:

Poglej Čakuka ...

Če dobro pomisliš, bi ravno WW3 prispeval, da bi spet postalo aktualno npr. gradbeništvo, nova delovna mesta (pred, med in po vojni) bogastvo bi se malo prerazporedilo (ali pač ne) itn.

Ravno med vojno je ogromen skok v npr. razvoju (pomisli samo na penicilin). Ali pa v hladni vojni ... poglej kakšen preskok smo doživeli na različnih področjih, kako so npr. Rusija in ZDA poskušale preseči drug drugega v vesoljskem programu, izstreljenih satelitih, izdelavi letal, bomb, orožja ...

Porušene/zgorele/zbombardirane stavbe je potrebno ščistit oz. odstranit, tukaj je potencialno velika možnost za nešteto delovnih mest. Potem je treba mesta na novo zgradit -> puf, delo za gradbeništvo.

Seveda pa se mora tudi (finančni) sistem spremenit. Priporočam ogled filma Pacific Rim, kjer ljudje ne delajo več za denar, ampak za hrano (vsaj v določenih državah oz. področjih). Pač, vojno obdobje.

Ko ni vojne, pa je stagnacija.

Primer: https://slo-tech.com/novice/t580265

Apple predstavi dejansko isti telefon, zavit v le malo drugačen celofan in seveda senzorjem, ki prepozna uporabnika in je ta pomemben za NSA in fašistično politiko ZDA, ki hoče vse in vsakogar kontrolirat.

Aja, vedno pa je seveda v zraku, da bodo največ haska imeli vojni dobičkarji.
Žal pa vojne brez žrtev in uničenja ni. To je ena njenih največjih minusov.

p.s.: ne zagovarjam bilokakšne vojne, je pa ena od potencialnih možnosti, da se (določene) države izvlečejo iz krize

Nobene stagnacije ni, ko ni vojne. to se tebi samo zdi. poglej si kak video od kurzweila o eksopnentni rasti tehnologije.

sicer pa ... tvoj PS o nezagovarjanju vojne, po nekaj odstavkih zagovarjanja vojne govori malo drugače o tvojem zagovarjanju vojne.

namesto ogleda filma pacific rim ti raje priporočam ogled dokumentarca o venus project, v drugi polovici filma zeitgeist3. tolko da bo jasno da se da prosperiranje človeške družbe narediti tudi brez vojne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Tr0n ::

Od kdaj so pa YouTube komentarji 3-16 letnih otrok merilo za karkoli? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

einstein :P ::

CaqKa je izjavil:



Težava ki jo vidim je v tem, da če preberem komentarje vidim, da kar nekaj ljudi jemlje video zares, ne pa kot sarkastičen pogled na situacijo in kritičen pogled družbe v smislu "smeh je zdrav"

menite da spada tak video v širjenje sovraštva?


Saj ne jemljejo resno, samo delajo se, da jemljejo resno. Če bi tako razmišljal, bi lahko rekel, da se ti tudi video zdi resen.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

111111111111 ::

CaqKa je izjavil:

111111111111 je izjavil:

CaqKa je izjavil:

opeter je izjavil:

...

...


Eh ja, tudi v Sloveniji se eden najde, dejmo jih najdet pa pred zid postavit, ker nam niso všeč. Lahko prosim pripneš zapisane meje? :) Dobro da se vsaj eden dela norca in se razprede debata, ne pa da se tlači vse pod preprogo.

Drugače pa dober filmček, malo za razmislit in malo za nasmejat.

Izvoli zapisane meje na slovenskem: 63. člen ustave RS
(prepoved spodbujanja k neenakopravnosti in nestrpnosti ter prepoved spodbujanja k nasilju in vojni)

Protiustavno je vsakršno spodbujanje k narodni, rasni, verski ali drugi neenakopravnosti ter razpihovanje narodnega, rasnega, verskega ali drugega sovraštva in nestrpnosti.

Protiustavno je vsakršno spodbujanje k nasilju in vojni.


imagodei je izjavil:

CaqKa je izjavil:

jaz sem video na jutubu prijavil kot neprimeren in kot hate speech.
to več ni humor, ker gre čez tiste zapisane meje...

Po eni strani me ima, da bi ti kaj sarkastičnega zabrusil, ker da je jasno, da gre za ironijo.

Po drugi strani se moramo zavedat, da bodo to gledali Američani...
v znanstveni oddaji, ti povedo nekaj v smilsu "otroci ne tega počet doma". tukaj na yt niti črhnili niso.
za nekoga, ki ni bil dosti v stiku z ironijo in sarkazmom je to povsem realen scenarij.

MIHAc27 je izjavil:

Itak da so sarkastični.... tole je ravno toliko sovražni govor, kot če jaz enmu zabrusim naj se gre solit.

a lahko zapišeš meje kdaj gre za sarkazem, tako kot imamo zapisano za kdaj gre za napihovanje k sovraštvu/vojni?


Lepa je tale z ustavo. Nimam pripomb, nisem ravno pravnik, da bi lahko argumentiral ali video krši člen ali ne.

Za dokaz, da gre za šalo poglej: 2 sekundo videa, kjer lepo piše da gre za skeč. Poglej tudi pod katero kategorijo je oddan.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Protiustavno je vsakršno spodbujanje k nasilju in vojni.


A res... in kakšna je kazen za to? Rupel je spodbujal k vojni z Irakom, jaz pa z Iranom ter Sirijo. Pa nobeden ni brisal mojih postov, Rupla pa tudi ni zaslišala policija.
Dve šivanki...

arnecan1 ::

CaqKa je izjavil:

Protiustavno je vsakršno spodbujanje k nasilju in vojni.

Kaj pa spodbujanje k samoobrambi? Ali pa spodbujanje k obrambi manj močnejšega? Npr. preprečitev klanja v Ruandi? Tudi to je bil spopad. Dobro, torej nič. Če dobiš po levem licu, nastaviš desnega. Super, na ta način 10.000 ljudi osvoji svet, ker se jim nihče ne zoperstavi. Vsaj ne z nasiljem. Metali bomo rožice. Pa kruh. Mehki seveda.

Pravzaprav ne morem verjeti, da je video sploh kdo vzel za škodljivega. Razen seveda Obamine administracije ter njegovih vernikov. Nekdo je označil video iz slovenije za hate speech???? Pa se tako radi brijemo norce iz jenkijov, kako so nerazgledani, celo neumni. Izgleda, da moramo biti toliko samokritični, da imamo takšne ljudi tudi med nami, he, he.;)

Jaz nisem kupil te obamonije že od začetka. En obraz na čelu administracije ne bo spremenil ničesar. Pravzaprav bi upal staviti, da bo novi papež dosegel krepko več pozitivnih sprememb, če bo le živel vsaj 10 ali celo 20 let. Dokončno pa sem ugotovil, da je z Obamo stvar popolnoma neresna in pesek v oči, ko je prejel Nobelovo nagrdo.

Aja, video pa čista 10/10. Kdor bo dovolj samokritičen, bo sedaj videl, kako so ga farbali z obamonijo, video pa to izredno dobro prikaže. Šola za drugič, ni vse zlato kar se sveti. Pravzaprav je video tako dober, da ga nekateri označijo za hate speech.:))

CaqKa ::

Ah ja.. pa smo spet tam, pa sem spet označen za vernika X.
pa če bi zadeva bila v ozadju z stephenom hawkingom namesto z obamo, ko mi je vseeno. do tvojega posta sploh nihče razen tebe obame in neke obamomanije ni omenjal.

pa če je za pol sekunde prikazano da je to skeč, kakšno vrednost ima to?
če nas z reklamami dovolj časa šopajo da kupimo nekaj zakaj pri takem videu ne bi bilo enako, ne glede na to ali piše da je skeč ali ne?
da ne omenjam da slovenska ustava govori o VSAKRŠNEM spodbujanju k nasilju in vojni.

DoubleJ nimam odgovora, predvidevam da se ni nihče pritožil in prijavil na policijo?

murmur ::

Ko je ze ravno govor o KickStarter, kaj je "hand made in europe" alternativa. Kdo ve vsaj eno?

arnecan1 ::

CaqKa je izjavil:

Ah ja.. pa smo spet tam, pa sem spet označen za vernika X.

Nič hudega. Samo malo si zmeden. Kot marsikdo danes. To je neoliberalizem finta, ki ji nekateri pač nasedejo in zvesto volijo svoja božanstva, zagovarjajo in zvesto sledijo njenim zahtevam. Streznitev pride.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU za čistejši svetovni splet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11825085 (19244) konspirator
»

Dolžnost spletnih portalov, da komentatorje identificirajo s pravim imenom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10434965 (30691) poweroff
»

Sovrazni govor na slovenskem spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
709741 (8461) jype
»

Prepoved "spodbujanja nestrpnosti" in paradoks svobode govora (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20012555 (9895) BlueKnight
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036033 (34528) Gr0unD Zer0

Več podobnih tem