» »

Mestno redarstvo

Mestno redarstvo

««
8 / 12
»»

St235 ::

zakaj brez možnosti polovice?

tx-z ::

Ja ni napisu :)
tx-z

zavajon ::

Če še vedno velja Zakon o prekrških, bi morala odločba o prekršku glede na 56.a člen vsebovati pouk o pravici do pravnega sredstva. Če ga ne, je slabo napisana odločba in po mojem je to lahko razlog za pritožbo. A raje vprašaj kakšnega pravnika, še prej pa pozorno preberi droben tisk na odločbi.

bluefish ::

Eto, takole so pa v Litvi prikazali željo po kaznovanju napačno parkiranih vozil.



http://www.bikeradar.com/news/article/l...

krneki0001 ::

ahac je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Zanimivo; Parkiraš na rob ceste, s tem zapreš vozni pas in ogrožaš ostale udeležence, pa dobiš 40 evrov kazni. Če pa zapelješ na travnato površino in tam parkiraš, dobiš pa 150 evrov kazni in 50 dodatnih evrov za snemanje lisic iz avta. To so prejšni teden naredili pri nas v BTC-ju.


Če v BTCju ne moreš parkirat tam, kjer je dovoljeno... potem si pa res primer najhujše lenobe in arogance.


Ni bilo čisto v BTC-ju, ampak zraven, kazni pa so talali tudi po BTC-ju in po savljah. Pri nas imamo ozko ulico, po kateri vozijo tudi kamioni in le ti se morajo izogibat napačno parkiranim avtomobilom. Pri tem mora zapeljat na nasprotni pas in s tem izsili nasproti vozeče avtomobile. Ampak kazen za te narobe parkirane avtomobile je 40 evrov. Če pa parkiraš namesto na cesto samo meter stran na travo, pa je kazen 200 evrov (polovička je 100 evrov) in 50 evrov odklepanje lisic. Zakaj taka razlika? Zakaj ni za ogrožanje z napačnim parkiranjem vsaj toliko ali pa še 2x več?


Sam pa nimam nobenih problemov s parkiranjem, tako da aroganco kar pozabi.
Prvič, v službo pridem pred sedmo in imam vsa parkirna mesta še prazna in
drugič, še nikoli v življenju nisem dobil kazni za napačno parkiranje.

St235 ::

A si lahko malo bolj natanče v skladu z katerim členom/zakonom je bila kazen 200€?

V starem zakonu namreč ni kazni, ki bi ustrezala opisu.

V novem zakonu pa je ta kazen možna v kombinaciji z prometnim znakom, ki prepoveduje parkiranje. Tako, da ni šlo za parkiranje na travi, ampak parkiranje na mestu kjer je parkiranje IZRECNO prepovedano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šernk ::

a ni v LJ parkiranje na travi 200€? ker parkiraš na občinskih tleh?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

Za tiste na travi je bila kazen po nekem občisnkem odloku za parkiranje na travi, za tiste na cesti pa po ZVCP - napačno parkiranje.

In tisti na cesti so dobili samo obvestilo redarstva, tisti na travi pa obvestilo in še lisice. Uglavnem sodelavka je prišla prepozno v službo ion ni našla parkirnega mesta (zraven službe, ker 3 minute hodit je že preveč) in je parkirala na travi, pa je dobila 200 evrov za napačno parkiranje (100 če plačaš takoj - polovička) in plačati je morala še 50 evrov za odklep lisic.

Mr.B ::

Kaj se sekirate. ŠE en Mandat za Jankoviča in to je to.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krentam ::

Naučte se parkirat pa neboste mel problemov..še nikol nisem mel problemov z redarstvom..pač ne parkiraš tam kjer si zamisliš pa pač naredit 5 minutk hoje več če parkiraš kje drugje..so whats the deal?
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

connel ::

Deal je, ker se folk raje pritožuje za 1000 in eno stvar, kot pa da bi šel lepo parkirat nekam kjer je dovoljeno.

St235 ::

+1,

Ravno zadnjič sedim v lokalu in poslušam pri sosednji mizi, kako je v zadnje pol leta že 5x dobil lisice v zupančičevi jami in kako je to ne fer, da lisičijo stanovalce. Ko mu je sogovorec rekel zakaj ne parkira v garaži, pa mu je pribil, da 50€na mesec za najem garaže pa že ne bo dajal.

šernk ::

krentam je izjavil:

Naučte se parkirat pa neboste mel problemov..še nikol nisem mel problemov z redarstvom..



sam sem že imel probleme z pajkom, pa brez kazni in brez nepravilnega parkiranja :))

pridem do avta, so nekaj kopali in avta nikjer, meni nič jasno, že sem si rekel, jaooo niso znali obvestila dat, da se ne sme tam parkirat. pol pa zagledam moj avto prestavljen čez cesto cca 4m od križišča, na mesto kjer ga nikoli ne parkiram, ker je križišče preblizu (pač raje hodim tudi 200m, kot pa da dobim kazen)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zavajon ::

krentam je izjavil:

Naučte se parkirat pa neboste mel problemov..še nikol nisem mel problemov z redarstvom..pač ne parkiraš tam kjer si zamisliš pa pač naredit 5 minutk hoje več če parkiraš kje drugje..so whats the deal?

To ni vedno tako enostavno, vsaj v Ljubljani ne.
Moj primer je bil ta, da sem parkiral na parkirišču, dal dovolilnico na armaturo in šel domov. Ko sem čez 2 tedna prišel po avto, sem našel na šipi tisti simpatično rdečo plastično kuverto, v kateri je pisalo, da se bo moje premoženje zmanjšalo za 200€. Najprej sem pobulil, ko pa sem pogledal okoli, sem videl, da je od znaka, kjer so bili navedeni pogoji parkiranja, ostal le štil, zraven pa se je pojavil nov znak s prepovedjo parkiranja ;((

krneki0001 ::

krentam je izjavil:

Naučte se parkirat pa neboste mel problemov..še nikol nisem mel problemov z redarstvom..pač ne parkiraš tam kjer si zamisliš pa pač naredit 5 minutk hoje več če parkiraš kje drugje..so whats the deal?


Vprašanje je zakaj na travi, kjer nikogar ne ogrožaš štirikrat višja kazen, kot če na sredi ceste parkiraš, kjer oviraš promet.

zavajon ::

Odgovor je sila preprost: ker se dela več teh prekrškov.
Z novim zakonom so kazni dvignili glede na število prekrškov, da je izplen tako največji.

St235 ::

Nima to veze z novim zakonom, to z travo je čist ljubljanska fora.

darkolord ::

Najprej sem pobulil, ko pa sem pogledal okoli, sem videl, da je od znaka, kjer so bili navedeni pogoji parkiranja, ostal le štil, zraven pa se je pojavil nov znak s prepovedjo parkiranja
Hmmm, ideja... Redarji bi imeli lahko prenosne znake za prepovedano parkiranje - ga postavijo nekam, kjer je dovoljeno parkiranje, pofotkajo avte in potalajo kazni, potem pa ga grenjo naprej :P:D

zavajon ::

Ja, sem tudi sam prišel na to idejo. A je nisem upal razglašati naokoli, ker se kaj lahko zgodi, da bodo to zares počeli. Kajti kot vidimo, gre v tej državi za popoln razpad sistema, moralnih, pravnih in drugih norm.

krneki0001 ::

To sem jaz zadnjič doživel pri policajih. Na omejitvi 70 sta imela tabli omejitev 40 in delo na cesti, pa sta stala in vsakega pomerila. Na srečo sem videl tablo in se vozil po omejitvi. Kake pol ure kasneje ni bilo ne tabel in ne policajev, ko sem se peljal v nasprotno smer.

_sem_ ::

No sem dobil odločbo od Mestnega redarstva MOL v kateri odpravlja prvotni plačilni nalog in mi ponovno nalagajo globo 40EUR po isti 13. tč 4. odst. 52. čl ZVCP-1 "13. na vseh prometnih in drugih javnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil;"
Jaz sem še vedno prepričan da nikakor ni jasno razvidno da dotična površina ni primerna za parkiranje. Od MOL nisem pričakoval drugačnega odgovorja, bi pljunili v lasno skledo.
Kar pa me bega pa je pravni poduk, v katerem piše, da morebitno pritožbo vložim spet pri prekrškovnem organu ki je izdal odločbo. A o tem spet odloča MOL ali gre na sodišče? Ima kdo kakšno izkušnjo?

Ziga Dolhar ::

Pritožba se praviloma vedno vloži pri organu, ki je izdal odločbo, zoper katero se pritožuješ - ne glede na to, kdo jo nato rešuje.

V tvojem primeru verjetno pouk pravi, da lahko vložiš zahtevo za sodno varstvo, ne? Ali govori o pritožbi? (Bi bilo fino navesti, na podlagi katere zakonske določbe so izdali odločbo - piše v uvodnem delu odločbe.)
https://dolhar.si/

zavajon ::

O pritožbi bo odločal MOL. Ugani, kakšen bo odgovor :D
Ta sistem "kadija tuži, kadija sudi" je pri nas v veljavi že kar nekaj let. Uvedla ga je že prejšnja Janševa vlada. Boš pa na to odločbo o pritožbi imel še vedno možnost vložiti tožbo na upravno sodišče, vendar je za to obvezen odvetnik (ne vprašaj, zakaj).

ducky ::

Naj najprej zagotovijo zadostno število parkirnih mest in šele nato naj začnejo pisat listke tko na velko, kot jih to počnejo odkar je Janković na prestolu... Edino kar so naredili so naredili parkirna mesta, kjer plačaš 2€na uro.. halo!?

_sem_ ::

> V tvojem primeru verjetno pouk pravi, da lahko vložiš zahtevo za sodno varstvo, ne? Ali govori o pritožbi?
Ja, piše da lahko jaz ali moj zagovornik vloži zahtevo za sodno varstvo, pisno pri dotičnem prekrškovnem organu.

> (Bi bilo fino navesti, na podlagi katere zakonske določbe so izdali odločbo - piše v uvodnem delu odločbe.)
Sem že napisal, 13. tč 4. odst. 52. čl ZVCP-1 in 5. odst. istega čl.
pol pa še nekaj v zvezi z 2.odst 2.čl ZP-1 in 3.odst. 52.čl. ZP-1 (ampak to mislim da je mašilo)

> O pritožbi bo odločal MOL. Ugani, kakšen bo odgovor
Ta sistem "kadija tuži, kadija sudi" je pri nas v veljavi že kar nekaj let. Uvedla ga je že prejšnja Janševa vlada. Boš pa na to odločbo o pritožbi imel še vedno možnost vložiti tožbo na upravno sodišče, vendar je za to obvezen odvetnik (ne vprašaj, zakaj).
To odločbo sem dobil že po pritožbi na prvotno pošto Mestnega redarstva. Se mi je zdelo čudno da se je ponovno treba pritožit na MOL. A potem pri tem "sodnem varstvu" pomeni da vložim pritožbo pri MOL ampak jo obravnava sodišče?

Ziga Dolhar ::

Še enkrat - razne pritožbe praviloma vedno vložiš pri organu prve stopnje. Ta organ nato pritožbo (oziroma drugo zahtevo) posreduje organu, ki je pristojen za njeno reševanje.

V tvojem primeru boš zahtevo za sodno varstvo vložil na MOL (oziroma ustrezen organ), o njej pa bo odločalo sodišče - in ne MOL.
https://dolhar.si/

joze67 ::

ducky je izjavil:

Naj najprej zagotovijo zadostno število parkirnih mest in šele nato naj začnejo pisat listke tko na velko, kot jih to počnejo odkar je Janković na prestolu... Edino kar so naredili so naredili parkirna mesta, kjer plačaš 2€na uro.. halo!?

Strinjam se s tistim delom: Halo!?

Naj voznik najprej razmisli, kje bo parkiral in šele nato sede v avto.

St235 ::

Sem že napisal, 13. tč 4. odst. 52. čl ZVCP-1 in 5. odst. istega čl.


Kdaj si pa dobil tole odločbo? Ker omenjeni zakon že več kot dva meseca ne velja.

_sem_ ::

St235 je izjavil:

Kdaj si pa dobil tole odločbo? Ker omenjeni zakon že več kot dva meseca ne velja.

Prevzel danes na pošti, listek od pošte ima datum 8.9. ampak je bil nekje založen in se je v mojem kaslcu znašel nedavno, odločba ima datum 30.8., dogodek pa je iz lanskega oktobra.
A je mogoče v novem zakonu to ukinjeno ;) ?
A je mogoče uporaba starega zakona v novi odločbi procesna napaka? (To sicer najbrž lahko popravijo)

Kazen 40EUR je sicer drobiž v primerjavi s sodnimi stroški v primeru zavrnitve zahteve za varstvo... Ampak bi bilo pa veliko moralno zadoščenje če bi uspela, me jezi ko vidim kako še vedno z malo truda serijsko lisičijo v tej pasti in podobnih.

zavajon ::

Prekršek se obravnava po zakonu, ki je veljal v času storitve prekrška.

Praviš, da si prejel odločbo na zahtevo za sodno varstvo, kjer je v poduku navedeno, da lahko vložiš pritožbo zopet na MOL? Čudno. No, morda pa so zopet kaj zamutili v zakonih, se ne bi čudil. Kajti ta država gre vedno bolj proti sistemu Rdečih Khmerov, pa ne glede na to, kdo je na oblasti. Najbolje bo, da pogledaš v Zakon o upravnem postopku in Zakon o prekrških. Morda pa je ravno to kaj opisano v 2.odst 2.čl ZP-1 in 3.odst. 52.čl. ZP-1, katere navajaš.

_sem_ ::

zavajon je izjavil:

Praviš, da si prejel odločbo na zahtevo za sodno varstvo, kjer je v poduku navedeno, da lahko vložiš pritožbo zopet na MOL?

Ne ne, pritožil sem se na MOL proti originalnemu plačilnemu nalogu in sedaj dobil odločbo od MOL. Kot mi je bilo zgoraj razloženo zdaj zahtevo za sodno varstvo proti odločbi vložim na MOL ampak bo šla na sodišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _sem_ ()

zavajon ::

Da ne slučajno ti smatraš kot "originalni plačilni nalog" tisto Obvestilo redarstva?
Tisto je samo obvestilo, ne pa odločba.

zavajon ::

Aha, morda je MOL plačilni nalog zaradi tvojega ugovora nadomestil z odločbo o prekršku, na katero lahko daš zahtevek za sodno varstvo. Torej ti bo ta zahtevek zopet MOL zavrnil, potem pa ti ostane še upravno sodišče.


Ugovor zoper plačilni nalog

57.b člen

Zoper plačilni nalog iz 57. člena tega zakona, ki se izda za kršitve predpisov o ustavljanju in parkiranju vozil v cestnem prometu, ni dovoljena zahteva za sodno varstvo, kršitelj pa ima pravico do ugovora v osmih dneh od vročitve plačilnega naloga. Na podlagi ugovora prekrškovni organ plačilni nalog odpravi in o ugovoru odloči z odločbo o prekršku ali postopek o prekršku ustavi, pri čemer ugovor šteje kot izjava v hitrem postopku o prekršku. Pouk o pravici do ugovora in načinu njegove vložitve, ter o tem, da mora kršitelj v ugovoru navesti vsa dejstva in dokaze v svojo korist, ker jih sicer v postopku ne bo več mogel uveljavljati, je del pouka o pravici do pravnega sredstva na plačilnem nalogu.

St235 ::

Kot odločbo sem mislil dejanski plačilni nalog, ne samo obvestilo. Kakšna je kazen za enak prekršek po novem zakonu? Namreč kaznovan moraš bit po tistem zakonu, ki je zate bolj ugoden. Sicer dvomim, da to kaj spremeni, glede na to, da so šle vse kazni gor, sam dobro je vedet.

zavajon ::

Brez skrbi, kazen bo ostala enaka kot v prvotni odločbi. Le da boš plačal polno in ne le polovičko, če pa boš šel v tožbo, pa še pripadajoče stroške. Glede na stanje v našem pravosodju, bi si skoraj upal trditi, da boš morebitno tožbo izgubil, četudi imaš prav.

_sem_ ::

> Da ne slučajno ti smatraš kot "originalni plačilni nalog" tisto Obvestilo redarstva? Tisto je samo obvestilo, ne pa odločba.

Ne ne, s pritožbo sem počakal do pravega plačilnega naloga, sej na obvestilu mensezdi piše da se nanj nimaš kej pritoževat.

> Kakšna je kazen za enak prekršek po novem zakonu? Namreč kaznovan moraš bit po tistem zakonu, ki je zate bolj ugoden.
Ma sej niti ne vem kateri je novi zakon ;)
Neke razlike navzdol sicer ne bi pričakoval, edino če bi slučajno tak slabo definiran prekršek v novem izginil.

frenk666 ::

Pozdravljeni,

danes sem zaradi neplačila parkirnine od JP LPT d.o.o. na avto dobil obvestilo, da bodo kot oškodovanec o mojem prekršku obvestili Mestno redarstvo.
Torej obvestila mi ni dal redar, ampak kontrolor podjetja LPT, oglobiti pa me verjetno nameravajo preko Mestnega redarstva.
Meni je takšen postopek neznan. Kako mi lahko tretja oseba, ki je "oškodovana" za max 2€, grozi s kaznijo (40€) s strani redarstva? Lahko sploh oni sami zbirajo dokaze o prekrških namesto redarjev?

Je še kdo imel podoben primer zaradi neplačila parkirnine?

St235 ::

JP LPT je pooblaščeno za izvajanje kontrole, ker ni prekrškovni organ bodo svoje ugotovitve rpedali mestenemu redarstvu, ki bo izdalo kazen v skaldu z kršitvijo, ki je bila ugotovljena.

strup121 ::

plačaj kazen in imaš mir.

_sem_ ::

> Ma sej niti ne vem kateri je novi zakon ;)
A bi kdo vedel kateri je novi zakon ki odnedavnega ureja parkiranje in al je res da ne velja več tista da ob robu vozišča lohk parkiraš če to ni extra prepovedano in če ostane do črte oz drugega roba vozišča več kot 3 m prostora?

J-e-r-r-y ::

Kaj pa ko sem pripravljen plačat in nimam kje parkirat? Mam pa samo 20 min časa preden se mi ustanova kjer se moram nujno oglasiti zapre. Kaj naj naredim? Še če grem parkirat stran in vzamem taxi bom prepozen.

Gandalfar ::

Boljse si cas organiziras.

St235 ::

Ali pač pogoltnš tisto kazen če gre za life and death situacijo.

Sam: Zakon o pravilih v cestnem prometu v veljavi od 1.7.2011
65. člen

(ustavitev in parkiranje)

(1) Ustavitev ali parkiranje na vozišču je dovoljeno le na desni strani vozišča v smeri vožnje. Če so na desni strani vozišča tirnice, je dovoljena ustavitev ali parkiranje na levi strani vozišča. Na enosmerni cesti je dovoljena ustavitev ali parkiranje na obeh straneh smernega vozišča.
...
(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
...
10. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;


Torej na desni strani vozišča lahko parkiraš, če ostane še tri metre prostora, so pa v tem členu tudi dodatne omejitve. Na primer da tega ne smeš naredit izven naselja, na površinah ki niso namenjene prometu (to majo redarji v Lj precej radi), na smernem vozišču z več pasovi, če ni sredinske črte, itd.

Problem je da je zelo malo cest, ki so tako široke, da bi to omogočale. Ponavadi je vozi pas tam 3-4m širok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

_sem_ ::

Tnx!

BlueRunner ::

St235 je izjavil:

JP LPT je pooblaščeno za izvajanje kontrole, ker ni prekrškovni organ bodo svoje ugotovitve rpedali mestenemu redarstvu, ki bo izdalo kazen v skaldu z kršitvijo, ki je bila ugotovljena.

Halt!

Tukaj pa nekaj ne štima. Prekrškovni organ je Mestno redarstvo, ne pa kontrolor z nevemkakšnimi privatnimi pooblastili. Prekršek mora ugotoviti prekrškovni organ in to je osnoven razlog zakaj npr. prometna policija ne reagira neposredno na posnetke nepravilnih parkiranj ali kakšnih vratolomij po cestah.

Če nek prekrškovni organ sedaj po novem izda odločbo o prekršku, ne da bi sam ugotovil prekršek, oziroma ga ugotovi izključno na podlagi izjave neke tretje osebe, je to vsaj zame nekaj čisto novega.

detroit ::

tudi meni ni jasno ^^ glede na "Prekršek mora ugotoviti prekrškovni organ in to je osnoven razlog zakaj npr. prometna policija ne reagira neposredno na posnetke nepravilnih parkiranj ali kakšnih vratolomij po cestah."

Ker potemtakem bi jaz lahko poslikal ene 10 moronov na dan in zahteval globo, ne glede na pristranskost.
Skero

St235 ::

Blue, tudi sam poskušam najt vir za svojo trditev, to razlago sem zadnjič dobil na parkirišču od zaposlenega na JP LPT. DA imajo kontrolorji pooblastilo, da kontrolirajo in o tem obveščajo mestno redarstvo. Če najdem pravno podlago jo postam.


@frenk666: Ima to obvestilo kakšen pravni pooduk ali kakršno koli informacijo na podlagi česa so obvestili redarstvo?
Obratno vem da teče komunikacija - torej ko redarji ugotovijo kazen JP LPT poskrbi za odvoz z pajkom, tudi lisice se plača pri JP LPT na primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Najdu enako razlago:
http://www.rtvslo.si/slovenija/neplacil...

Sam še vedno mi manjka pravna podlaga, ki omogoča mestnemu redarstvu da ukrepa na podlagi obvestila JP LPT.

Evo našel - zakon o prekrški, UPB4:
Začetek postopka o prekršku

50. člen

(1) Postopek o prekršku se začne po uradni dolžnosti, ko opravi prekrškovni organ v okviru svoje pristojnosti v ta namen kakršnokoli dejanje, ali z vložitvijo pisnega predloga oškodovanca, državnega tožilca ali državnega organa, nosilca javnih pooblastil ali samoupravne lokalne skupnosti (predlagatelji).

(2) Predlog mora vsebovati podatke o kršitelju prekrška (osebno ime, enotno matično številko občana (v nadaljnjem besedilu: EMŠO), če je fizična oseba tujec, pa njene rojstne podatke, državljanstvo, stalno oziroma začasno prebivališče, za odgovorno osebo tudi zaposlitev, za pravno osebo pa ime in sedež ter matično številko, če teh ni, pa podatke, ki jih je lahko pridobil), opis prekrška in navedbo dejstev oziroma dokazov, ki kažejo na sum storitve prekrška.

(3) Predlog se vloži pri pristojnem prekrškovnem organu. Če je predlog vložen pri drugem organu, ga ta takoj odstopi pristojnemu prekrškovnemu organu in o tem obvesti predlagatelja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

_sem_ ::

>>A bi kdo vedel kateri je novi zakon ki odnedavnega ureja parkiranje in al je res da ne velja več tista da ob robu vozišča lohk parkiraš če to ni extra prepovedano in če ostane do črte oz drugega roba vozišča več kot 3 m prostora?

>10. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;
>Torej na desni strani vozišča lahko parkiraš, če ostane še tri metre prostora, so pa v tem členu tudi dodatne omejitve. Na primer da tega ne smeš naredit izven naselja, na površinah ki niso namenjene prometu (to majo redarji v Lj precej radi), na smernem vozišču z več pasovi, če ni sredinske črte, itd.

Kaj pa s tem v zvezi pomeni tole:
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
12. na vozišču v naselju, kjer poteka dvosmerni promet in ločilne črte niso vrisane;
A to pomeni da parkiranje na robu vozišča v dvosmerni stranski ulici brez črte ni več legalno?

St235 ::

tako je.
««
8 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815702 (13255) Utk
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726524 (22354) solatko
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50944974 (33239) Mehmed
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412665 (11499) Vice
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609666 (8182) Matev

Več podobnih tem