» »

Mestno redarstvo

Mestno redarstvo

««
7 / 12
»»

PaX_MaN ::

ki niso parkirani na parkingu za blokom, ki pa pokrije recimo 10% vseh potreb, glede na število stanovanj oz. avtomobilov na gospodinjstvo.

Žali se investitorju.

nuclear ::

Lahko nekoga zaprosim, da mi gre pogledat mobitel telefonsko številko mestenga redarstva Ljubljana? Tista številka, ki piše na avtomatu za parking plačati. Namreč imam ene težave, in se na tisti glavni telefonski vodja ne javi...

PS: parkiral sem na Metelkovi, oziroma Maistrovi ulici. Samo mislim, da je tako za vse enako podjetje.

Hvala!
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

McHusch ::

T: +386(1) 306 16 2

nuclear ::

MkHuš, ta številka je nepravilna. Ta je prava: +386(1) 306 16 20 .. vendar ta tip nima nič s temi manijaki, ki imajo parkomate.

Če bo kdo rabil ima telefonske tukaj:
http://www.lpt.si/parkirisca

Telefonska na parkomatu pa je: 051 358 837
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

nuclear ::

Izgleda da me država ali pa nesposobni redarji radi žgečkajo po živcih. Danes sem parkiral avto, kjer parkiram že eno leto, nakar se vrnem nazaj iz službe, in zagledam, da je celotna ulica popisana.

Nikjer znaka za prepovedano parkiranje, nikjer parkomata.

Situacija je takšna:

Primer ulice in območja za parkiranje:







Razlog za listek je bil 13.točka 52.člena:
13. na vseh prometnih in drugih javnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil;


Sedaj pa mi povejte, glede na te sličice ki sem jih nalepil, in glede na to da smo se že 5 let nonstop tam parkirali, ti napiše nekdo tak listek.

Še en citat, ki se na naša na zgornjo točko(http://www.ds-rs.si/kb/seje/?View=entry...:
4. odstavek 52. člena ZVCP-1 določa, kdaj je ustavitev in parkiranje prepovedano in v 13. točki tega odstavka določa tako področje: na vseh prometnih in drugih javnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil,

Prvo vprašanje Komisije Državnega sveta za lokalno samoupravo in regionalni razvoj se je nanašalo prav na jasnost označbe namembnosti določene utrjene površine. Če ni nedvoumno jasno označeno, da je na določeni utrjeni površini, ki se stika s cestiščem ali drugo površino namenjeno prometu, parkiranje prepovedano, potem je po splošnem pravilu "kar ni prepovedano, je dovoljeno" parkiranje tu dovoljeno. Posledično to pomeni, da občinski oziroma mestni redarji ne bi smeli izrekati glob za parkiranja na neoznačenih utrjenih površinah, če parkirana vozila drugače ne ovirajo prehoda ali prometa ali njihova ustavitev ni kakor koli v nasprotju z ZVCP-1. V praksi se dogaja, da občinski in mestni redarji izrekajo globe tistim voznikom, ki parkirajo na utrjenih površinah, ki v ZCPV-1 niso zajete kot površine, kjer ustavljanje in parkiranje ni dovoljeno.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

kmetek ::

potem dejmo vsi po travi parkirat?

T0RN4D0 ::

Štancajo listke ko majmuni na lokacijah, kjer jih prej nikoli niso. Zgleda primanjkuje ojrov.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

iro ::

Kolikšna je pa kazen? Je še 200EUR? Kako je če dobiš lisice?

Keyser Soze ::

kmetek je izjavil:

potem dejmo vsi po travi parkirat?

Jah, sam oni ne prakirajo po travi? Ali pač?

Parkirali so na bankini, izven vozišča, ne ovirajo prometa,...

P.S.: Sicer pa, če jaz parkiram sredi travnika, ali pa na privatnem parkirišču, kaj mi lahko naredijo?
OM, F, G!

T0RN4D0 ::

Hehe kazen je še 200EUR ja. Mislim da te lisice dejansko pridejo malo ceneje, maš pa več zajebancije.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

KoMar- ::

Hja, pešcem tudi ni zabavno vijugat med avtomobili in cesto.

darkolord ::

Tukaj majo pa res za vijugat, ja:

slalom

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

McHusch ::

To je 100 % en od stanovalcev poklical redarstvo. Imamo mi tudi take paciente v bloku, ki vsake toliko pokličejo redarje, ker so VSI avtomobili parkirani s sprednjima kolesoma 50 cm na travi.

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

Možno, samo, če ni nikjer table "parkiranje samo za stanovalce" ali "prepovedano parkiranje" in glede na to da je zemljišče ob cesti javno tako kot je cesta(IMO), potem ne vem zzakva ne bi smel tam nekdo parkirat.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Hardstyle ::

In kdo ti dovoljuje parkiranje na občinski zemlji?

sss ::

fucked up

Samuel ::

Pri nas je isto. Vsake toliko časa nekdo iz soseščine pokliče redarstvo. Potem se pa morajo odzvat. Ene 2x na leto.

nuclear ::

Hardstyle je izjavil:

In kdo ti dovoljuje parkiranje na občinski zemlji?


Men je bolj zanimivo vprašanje, kdo ti ga prepoveduje, glede na to, da ni nobenega znaka za prepoved? :'(
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Šimpanz ::

Lej v Ljubljani po defoltu ni dovoljeno parkiranje na javni zemlji. Že pred 10 leti sem enkrat parkiral na neki peščeni bankini vsaj pol metra od asfalta. Ko sem prišel nazaj do avteka, me je čakal listek. Ko sem poklical na mestno redarstvo z vprašanjem zakaj sem dobil listek, so mi povedali neki v smislu da ne smem parkirati na zelenici. Ko sem modelu povedal da je tam samo pesek ne pa travica, mi je rekel da je pesek zaradi brezobzirnih voznikov, ki so travo uničili pa še da je prepovedano parkirati na javnih zemljiščih. Pač plačal sem kazen, od tedaj pa pazm kje parkiram.

Keyser Soze ::

Mene tudi zanima če ima kdo kakšne bolje eksaktne informacije, al bomo samo "rekla kazala" bral.

Takšne neuporabne informacije lahko tudi direkt od mestnega redarstva dobimo. >:D
OM, F, G!

Brane2 ::

Kakšna je pa kej kazen, če imaš ponarejene tablice ?

Ne mislim v prometu, ampak na parkingu. Parkiraš, svoje tablice rukneš v prtljažnik, na njihovo mesto pa kar ene... :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

gibadbrasil ::

Pred fakulteto za Upravo so v cetrtek polepili in vklenili vsaj ene 10 avtov.Ze tko al tko ni nikjer za parkirat za Bezigradom pol grejo pa se studentom limat te kurceve liste.
Kdo ve kaksna je kazen ce ti nalimajo listek?
Lp

redstrasse ::

Avto ne smes imeti na zelenicah, pločniku, jaz ga pustim kar na cesti v smeri vožnje, ker na sredini ceste ni črte ga lahko (predpisana razdalja (od avta do robnika) je v zakonu sem pozabil).

baker ::

Parkiral sem na robu ceste (nasproti ufota v rožni zraven neke bajte ki gradija), kjer je že ogromno ljudi dobilo kazen. Razlog kazni je bil, da je manj kot 3m od avta do druge strani ceste. Sem zmeril in je 4m in zgleda kot da mi niso upravičeno dali kazni. Samo ni mi jasno da bi dal ogromno kazni tam, če je razlog napačen? kdo ve kaj več da se nam bv prtožvau?

darkolord ::

Verjetno si parkiral tam, kjer je polna črta - v tem primeru bi moralo biti 3 metre placa od vozila do polne črte.

Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

8. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;

Music Man ::

Glih tam je bila 2 tedna nazaj dost smešna situacija. Nekdo je zavlekel enga sivega Puntota kar na pločnik, v brzni ga ni pustil, ročne pa tud ni zategnil, tako da se je avto kar nazaj na cesto odpeljal. Tist avto je takrat res precej oviral promet, ker so morali vsi vijugat mimo njega in ostalih pravilno parkiranih avtomobilov. Dobil je obvestilo redarstva, a avto je še kar ostal tam. Potem so se našli eni, ki so šli porinit tist avto nazaj na pločnik in ga podložili s kamni, da se ni spet nazaj odpeljal. Za tem je dobil gor še obvestilo policije. Ob koncu tedna pa so s pajkom odvažali avtomobile s pločnika in pazite foro: spraznili so čisto cel pločnik, razen tistega Puntota so pa pustili :D

PINki ::

Malo stara tema, a moje vprašanje se navezuje nanjo...

Junija sem dobil kazen za parkiranje, katero sem plačal še isti dan. Danes, po skoraj dveh mesecih dobim po pošti vročen plačilni nalog.
Ker sem kazen seveda že plačal, jo ne mislim še enkrat. Zanima me ali moram jaz dokazati, da sem plačal in imajo oni v evidenci plačano mojo kazen in se lahko požvižgam na ta nalog, ki sem ga dobil? Ali moram napisati ugovor/izjavo in predložiti dokaze?

Hvala

RockyS ::

Kako si ga lahko plačal še isti dan, če pa dobiš samo obvestilo o prekršku, plačilni nalog pa dobiš po pošti?

PINki ::

Ne vem. V bistvu je mama pobrala dol obvestilo in mogoce je ze bil prilozen nalog? Ker jaz imam odrezek pri sebi, datum je pa isti. Referenca je enaka temu nalogu, ki sem ga dobil vrocenega po posti.

Torej je placano. Polovicka.

St235 ::

Na obvestilu so vsi podatki, ki jih rabiš za plčat tako, da to ni problem. Jaz bi na tvojem mestu poslal dopis, da si kazen že poravnal in priložil kopijo potrdila. Tako za vsak slučaj, da ne boš po nepotrebnem zamudil kak rok in te bodo terjali.

PINki ::

Ravno to mi gre na zivce. Da opravljam njihovo delo, ker bedaki nimajo zrihtanega sistema in tako evidence. Jaz si moram vzeti cas za napisati izjavo, oditi na posto in cakati ter placevati postnino itd... ker oni po 2h mesecih ne vidijo, da je zdavnaj bilo placano in ne bi niti pogledali ali je placano preden so poslali nalog.

Klicem na njihov telefon, mi noben ne dvigne. Hud job, sploh ne delas in si placan yeeey.

_sem_ ::

T0RN4D0 je izjavil:

Štancajo listke ko majmuni na lokacijah, kjer jih prej nikoli niso. Zgleda primanjkuje ojrov.


Se še vedno dogaja. Temu se reče "turški vpadi". Pridejo enkrat na dva tedna in na debelo olistkajo in olisičijo. Najboljše so kakšne nedefinirane gramozne površine, ki izgledajo legano (tj ni suma na zelenico). Zakaj? Imajo najmanj dela za izpolnit normo, po centru bi morali hodit kot bedaki da bi podelili enako število listkov relativno maloštevilnim napačno parkiranim. Btw imajo stresno službo, ne samo da jih "stranke" redno psujejo, tudi šef jih goni, so bile že pritožbe v javnosti. Janković rapidno povišuje plansko postavko glob v mestnem proračunu (in se javno spreneveda da je namen naredit red in ne polnit proračun), realizacija počasi sledi, zato pričakujte slabšanje razmer.

Žal se lahko le pritožiš (in s tem tvegaš večje plačilo). Ne vem al obstaja tu možnost kakšne skupinske tožbe, ker gre za očitno zlorabo s strani redarstva. Zakon določa, da morajo biti parkirne površine označene, tu je tudi dolžnost občine da namesti oznake in uredi pločnik ali zelenice, bodisi parkiranje dovoli bodisi označi da je prepovedano. Ponavljajoče lisičenje na navidez legalnih površinah je jasen znak zlorabe.

Seveda so tudi obratne situacije, kjer brezobzirneži uničujejo sveže urejene zelenice, redarjev pa nikjer...

St235 ::

Sem, sploh nisi prebral vprašanja kaj?

Pritožil se bo na kaj če je že plačal? To nebulozo o polnjenju proračuna smo pa tudi že večkrat prediskutiral. Kazni/globe (vse, ne samo prometne) predstavljajo zgolj 1,5% proračuna mestne občine Ljubljana.

tx-z ::

Nuclear, lahko ti rečm samo tole:

:DD
tx-z

Mr.B ::

GO Ciper GO jankovič. Še za en mandat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_sem_ ::

> Sem, sploh nisi prebral vprašanja kaj?
Valjda nisem, na sedmi strani :) :) :) Pač tudi moj žulj.
> Pritožil se bo na kaj če je že plačal?
Če je že plačal polovično valjda ne, ti tudi površno bereš :) :) :) :)
Jaz sem zaenkrat plačal samo odlisičenje, ker drugače pač ni šlo, in napisal pritožbo. Ne verjamem, da bi se na MOL, kamor se pritožba pošlje, strinjali z mano, niti če dvomijo v zakonitost tega početja, sicer bi redarji že imeli drugačna navodila. Zato me zanima možnost skupinske tožbe, če (ko) mi jo zavrnejo.
> To nebulozo o polnjenju proračuna smo pa tudi že večkrat prediskutiral.
> Kazni/globe (vse, ne samo prometne) predstavljajo zgolj 1,5% proračuna
> mestne občine Ljubljana.
Procent mogoče ni bajen, ampak trend naraščanja pa je zavidljiv.
Poračunski podatki MOL pod postavko 712 Globe in druge denarne kazni.
- za leto 2008 je bilo predvidenih 2.150.115 EUR,
- realizacija 2008 je bila 2.192.819 EUR,
- za leto 2009 je bilo originalno predvidenih 2.625.115 EUR,
- v drugem rebalansu 2.945.000 EUR,
- končna realizacija je bila 3.289.330 EUR.
- za leto 2010 je bila postavka zvišana na 5.205.000 EUR
- v rebalansu še na 5.270.000 EUR.
- realizacija v prvih šestih mesecih le 1.440.885 EUR
- ocena realizacije 2010 2.773.813 EUR
- v proračunu 2011 načrtovanih 5.287.200 EUR
- letos se je zgodilo masovno pošiljanje starih radarskih računov.

zavajon ::

Mr.B je izjavil:

GO Ciper GO jankovič. Še za en mandat.

Pozabil si še GO Pahor. On je uvedel splošno kazen 200€ po 98 čl. ZPrCP :D

PaX_MaN ::

Ne uvedel, zgolj zvišal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

zavajon ::

Uf, prav imaš.
Le iz 116. čl. so prestavili v 98. čl. in iz 40€ dali na 200€.

amigo_no1 ::

200€ po 98 čl. ZPrCP 2 odstavek (pišem na pamet) je bila brez osnove, je še Pirnat na TV razlagal.

zavajon ::

Že, že, a važno je, kaj piše v zakonu, ne kaj Pirnat pravi. Sem sam fasal 200€ za parkiranje po 1. odst. tega člena, ki pravi, da je taka kazen, če ne upoštevaš katerekoli prometne signalizacije razen nekaterih izjem. Parkiranja ni med temi izjemami. Mislim pa, da je Pirnat govoril o primerih časovne prekoračitve parkiranja na plačljivih parkiriščih.

amigo_no1 ::

Ja, to sem imel v mislih.

krneki0001 ::

Zanimivo; Parkiraš na rob ceste, s tem zapreš vozni pas in ogrožaš ostale udeležence, pa dobiš 40 evrov kazni. Če pa zapelješ na travnato površino in tam parkiraš, dobiš pa 150 evrov kazni in 50 dodatnih evrov za snemanje lisic iz avta. To so prejšni teden naredili pri nas v BTC-ju.

Looooooka ::

Kazen bos dobil ce si manj kot en meter od kolesarske steze.V Ljubljani pa te niso povsod narisane :).Ce ne vidis kaksnega znaka za parkiranje sklepaj, da se tam ne sme parkirat.Mestno redarstvo bo brez problema naslo zakon po katerem te bodo kaznovali.

nuclear v tvojem primeru je verjetno problem v tem, da ima blok svoja parkirna mesta zraven pa se garaze.Glede na stevilo prebivalcev je dovolj parkirnih mest in se ob cesti pac ne sme parkirati.
Pa tud velka moznost je, da jih ni klical nihce.Od lanskega leta so postali aktivni spalnih delih Ljubljane.Filajo proracun.

Zgodovina sprememb…

_sem_ ::

Looooooka je izjavil:

Pa tud velka moznost je, da jih ni klical nihce.Od lanskega leta so postali aktivni spalnih delih Ljubljane.Filajo proracun.


Poleg filanja proračuna je tu še en aspekt. Prepričujejo ljudi da rabijo precenjene garažne hiše svojega gradbenega lobija. Imajo eno zelo grdo taktiko, da se v četrtih, kjer mest očitno primanjkuje, lotijo problema tako, da začnejo lisičit in delit listke.
V našem predmestju pet let nazaj z nočnim parkiranjem ni bilo problemov, saj je bilo ob gradnji zagotovljenega kar dovolj prostora, vključno s sodobno motorizirano študentarijo. Dokler niso drastično zreducirali parkiranja v centru, ne da bi tamkajšnjim stanovalcem zagotovili garaže. Posledica je bila, da se je močno poslabšalo nočno stanje pri nas. Pohod se nadaljuje po istem vzorcu, par mesecev nazaj so napovedali bližnje zaprtje še ene ulice in nov športni center, s čimer bo izginilo ca 100 brezplačnih nočnih parkirnih mest. Ob tem so prijazno priporočili rezervacijo parkirnega mesta v planirani garažni hiši po ceni 20kEUR, ki ga povrhu vsaj še dve leti ne bo.

tx-z ::

Čak kako so zdej kazni, a niso 120€ ? Jst sm zadnič dobil 120€ (60€ če v 8 dnevih). A ni to edina kazen? pač iz 40€ so na 120€ zvečal.?
tx-z

ahac ::

krneki0001 je izjavil:

Zanimivo; Parkiraš na rob ceste, s tem zapreš vozni pas in ogrožaš ostale udeležence, pa dobiš 40 evrov kazni. Če pa zapelješ na travnato površino in tam parkiraš, dobiš pa 150 evrov kazni in 50 dodatnih evrov za snemanje lisic iz avta. To so prejšni teden naredili pri nas v BTC-ju.


Če v BTCju ne moreš parkirat tam, kjer je dovoljeno... potem si pa res primer najhujše lenobe in arogance.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zavajon ::

tx-z je izjavil:

Čak kako so zdej kazni, a niso 120€ ? Jst sm zadnič dobil 120€ (60€ če v 8 dnevih). A ni to edina kazen? pač iz 40€ so na 120€ zvečal.?

Odvisno, kdaj si dobil kazen in za kakšen prekršek. Načeloma je zdaj za parkranje kazen 200€ po 98.čl. ZPrCP, ki govori o neupoštevanju prometne signalizacije. In če parkiraš tam, kjer je znak za prepovedano parkiranje, je to to.

St235 ::

65. člen, ki govori o parkiranju, ne definira parkiranja na mestu kjer je parkiranje prepovedano z tablo. Torej, če parkiraš na mestu kjer stoji tabla, prepovedano parkiranje in ni drugega s 65. členom določenega razloga za prepoved parkiranja potem te morajo kaznovat po 98. členu.

Je pa tudi res, da gre za večjo kršitev, ker je izrecno z znakom prepovedano parkiranje, ne pa za "površno" oceno ali se tam sme parkirat.

tx-z ::

2 tedna nazaj sm dobil kazn. Čak 200 brez možnosti polovice?
tx-z
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815680 (13233) Utk
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726481 (22311) solatko
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50944834 (33099) Mehmed
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412647 (11481) Vice
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609643 (8159) Matev

Več podobnih tem