» »

Mestno redarstvo

Mestno redarstvo

««
5 / 12
»»

Pyr0Beast ::

Normalen državljan bo tako ali drugače 'sprejel' kazen.

Problem je v ostalih, kateri ne bodo. Kaj pa bo en redar naredil proti tolpi romov ali pa skupini bully-ev kateri zganjajo kraval ?
In trenutno se to ni prav nič spremenilo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Ja, so pomisleki glede usposobljenosti in glede tega, koliko jih bodo ljudje spoštovali. Samo, če spoštuješ zakon, boš pač privzel, da te zdaj lahko kaznujejo za precej zadev.

Meni se bolj sporen zdi namen za uvajanje nekakšne mercenary sile. Z JRM zadevami naj se ukvarjajo policaji, za božjo voljo. Zakaj jih pa potem imamo? Bodo zdaj vsi policaji kriminalisti ali pa finančna policija? In kakšen je naslednji korak pri mestnih redarjih? Posredovanje pri "domestic violence"?

Če kje rabijo pomoč, je to na cestah. Tu se pobije in poškoduje več ljudi, kot zaradi nasilništva, izsiljevanja, umorov ipd.
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

Že marsikateri redar je bil tepen. Sami privilegiji še ne dajejo zaščite na noben možen način.

Vsa stvar spet diši po predalčkanju ti delaš to, un pa uno. Redarstvo bi moralo postati del policije, kateri združuje več oddelkov skupaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

root987 ::

Posredovanje pri "domestic violence"?

No, glede na to kako razširjen je menda ta problem, mogoče to celo ne bi bila preveč napačna odločitev...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

AmokRun ::

So redarji enako usposobljeni ?

Pred leti, si za to da si postal redar, opravil cca 1 mesec dolgo izobraževanje, kjer si se piflal prometne zakone na pamet.
Se pravi bomo zdaj imeli neke študente v uniformah redarjev, ki bodo imeli pooblastila policista.:))

imagodei ::

root> "No, glede na to kako razširjen je menda ta problem, mogoče to celo ne bi bila preveč napačna odločitev... "

Seveda bi bila. Ne more nekdo s 3-mesečnim tečajem posredovat pri tovrstnih zadevah. Dejmo potem ta pooblastila še vsem, ki že več kot 2 leti trenirajo borilne veščine.
- Hoc est qui sumus -

Atos ::

Pred leti, si za to da si postal redar, opravil cca 1 mesec dolgo izobraževanje, kjer si se piflal prometne zakone na pamet.

Ja, sej. Pred leti. Sedaj je po mojih info malo drugače. Se pravi je tvoje sporočilo samo sebi namen.

imagodei ::

Ja, zdaj imajo 3-mesečno izobraževanje. Vsaj tako so včeraj poročali pri poročilih.
- Hoc est qui sumus -

Meizu ::

In to je čisto zadosti. Verjamem, da bojo svoje delo opravljali po predpisih in tko kot je treba.

AmokRun ::

Ja, sej. Pred leti.

Tako je bilo 2-3 leta nazaj.

Ja, zdaj imajo 3-mesečno izobraževanje.

Aha 3 mesece, pa si policaj.:D

Keyser Soze ::

Ja, zdaj imajo 3-mesečno izobraževanje. Vsaj tako so včeraj poročali pri poročilih.

Fenomenalno. Branjevka ali pa redar. Izbiraj.

Razmišljam, da bi smetarjem ravno tako dali "pooblastila", pa naj odvažajo takšne in drugačne smeti.

Nisem ravno proti "redarski policiji", sem pa konkretno proti "instant policajem". Že usposabljanje policistov se mi zdi sramotno. Nikar pa tole, 3 mesece pa že lahko posegaš v osnovne človekove pravice.

Bedaki na kubik.

P.S.: Me je prijelo par dni nazaj, da bi klical policaje. Pride redarska služba, začne pisat kazni in lisičit avtomobile, sami pa parkirajo preko dve parkirnih mest na privatnem zemljišču. Nesposobneži.
OM, F, G!

root987 ::

root> "No, glede na to kako razširjen je menda ta problem, mogoče to celo ne bi bila preveč napačna odločitev... "

Seveda bi bila. Ne more nekdo s 3-mesečnim tečajem posredovat pri tovrstnih zadevah. Dejmo potem ta pooblastila še vsem, ki že več kot 2 leti trenirajo borilne veščine.

Če bi obveljal trenutni nivo usposabljanja se seveda strinjam - vsaj usposabljanje bi jim morali nadgraditi še za kakšen nivo ali tri, da bi bili uporabni še za kaj več ko le papirnate listke, potem bi pa počasi morda že začel razmišljat v tej smeri.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Ejsi_Disi ::

He he en anekdota iz Velenja eno leto nazaj:

Parkira Mestno redarstvo na intervencijski poti za blokovsko naselje. In možakarja začneta pisati kazni za napačno parkirane avtomobile. Jaz opazujem in se čez cesto zaderem: Mojstra, a pred svojo bajto pa ne bosta pometla. Enemu redarju se je čisto zmešal, češ kaj se grem ter zahteval osebno od mene. Sem mu samo odvrnil, da mu nimam nobene pravice dajati mojih osebnih podatkov.Potem se mu je še bolj 'sfuzlal'. Je rekel, da bo klical policijo, pa sem mu rekel, da jo bom kar sam, če se ne bo umiril. No, potem se je na pobudo svojega kolega. Zgleda sem mu res stopil na živec.

Samo, če bojo pa dobili vsa pooblastila, bi mi pa z lahkoto napisal JRM. PA čeprav nsem ničesar napak storil.
Rock n' roll ain't noise pollution!

TekO ::

No saj, ravno tega in takšnih primerov bo več.

Atos, vem da je tisto že drugi problem in se strinjam s tabo, da je pač treba kaznovati vse. Ampak ravno tiste, ki bi si to veliko bolj zaslužili in ki delajo tudi hujše prekrške, bodo pač pustili nekaznovane, ker so pač pussiji. Hotel sem pa samo rečt, da s temi pooblastili za redarstvo, bo teh razlik pač še vedno več - eni kaznovani, drugi ne - zaradi že prej omenjenih razlogov.

Bottom line, tole redarstvo se mi zdi brezveze. Poleg tega pa je že nekdo omenil, da imajo samo 3 mesece usposabljanja in ti že lahko pišejo kazni ter se izživlajo nad tabo. Naj raje zaposlijo in bolj usposobijo policiste, da bodo (splošno gledano) boljši in bolj korektni pri opravljanju svojega dela, ne pa da jih vidim pri nami, kako se skrivajo za stebri in čakajo, da bodo koga "pohopsali" ko bo stekel čez cesto.
Ideas are bulletproof.

Utk ::

Jaz ne vem, bi treba zračunat kaj je cenejše. Zdravljenje kompleksov v primernih ustanovah, plačevanje socialne pomoči tem polkvalificiranim osebkom, ali da jim daš papir, svinčnik, lisice in jih spustiš na ulice.

imagodei ::

No, no... Dejmo se vzdržat pavšalnih sodb. Sem prepričan, da so nekateri redarji čist OK fantje oz. dekleta, samo ne kar vsi po vrsti. Zato bi bilo za takšna pooblastila treba uvesti malo višja merila oz. strožje pogoje.

Psihotestiranje za začetek, pa vsaj kakih 6-9 mesecev usposabljanja na različnih področjih, tudi psihologija in socialne veščine. Npr. 6 mesecev teorije, 3 mesece pa pod mentorstvom "izkušenih mačkov", mogoče celo policistov. Ne vem, tole tako iz klobuka izvijam. Vsekakor je 3 mesece premalo, zato da ti nekdo lahko natakne lisice ali te po uradni dolžnosti škropi s solzilcem.
- Hoc est qui sumus -

joze28 ::

Kaj pa če bi 3 mesece izobraževali lastnike avtomobilov kje se lahko parkira in kje ne?
Potem ne bi potrebovali radarjev z lisicami in listkih o nepravilnem parkiranju.

Meizu ::

Naj lepo država pljune v roke in naredi parkirišča/parkirne hiše. Prideš v LJ je takšna gužva ponavadi, da lahko sam sanjaš da boš kje pustu avto. Itak da folk pol dela vse živo...

imagodei ::

Kaj pa, če bi Ljubljana zgradila dovolj parkirnih površin, da ljudje ne bi parkirali lih kjerkoli, ker se jim že mudi na sestanek, na predavanje, vaje?

Tako ne pridemo nikamor.

Če pa nekomu podeliš pravico, da te vklene, da te po službeni dolžnosti lahko poliva s solzilcem in piše kazni za JRM, potem ne moremo govorit o 3-mesečnem tečaju. Moja punca hodi na računovodski tečaj, pa traja dlje kot 3 mesece, madona!
- Hoc est qui sumus -

joze28 ::

Za vsak prepir sta potrebna dva.

root987 ::

Naj lepo država pljune v roke in naredi parkirišča/parkirne hiše. Prideš v LJ je takšna gužva ponavadi, da lahko sam sanjaš da boš kje pustu avto. Itak da folk pol dela vse živo...

Ne hvala, je že sedaj preveč pleha po ljubljan, ti bi ga imel pa še več? Kvečjemu naj raje uredijo resen javni promet (like, dedicated ceste za buse oz. še bolje tramvaji).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Meizu ::

Sej sej, sam da je nekaj, da folk neha delat neumnosti s temi avtomobili.

imagodei ::

joze28> "Za vsak prepir sta potrebna dva. "

Dej ga no srat.

Jemat prostosti ne more kar vsakdo, vklenit te ne more kar vsakdo. Ne gre to tako, da se lahko vate spušča kar vsak s 3 meseci izobraževanja in mogoče slabimi živci.
- Hoc est qui sumus -

Meizu ::

Dvomim da se bojo v teh treh mesecih usposabljanja naučili pravilno uporabljat solzivec, prav tako močno dvomim, da bojo vedeli kdaj je bilo dovolj tega sranja...

Tody ::

In v čem je problem pošpricat človeka? Al mislte da je res tako teško naučit tistih par potez kako se obranit prvega udarca? Poštimat človeka v glavi pa je lahko življensko delo!

V-i-p ::

Naj lepo država pljune v roke in naredi parkirišča/parkirne hiše. Prideš v LJ je takšna gužva ponavadi, da lahko sam sanjaš da boš kje pustu avto. Itak da folk pol dela vse živo...


To ni noben izgovor za napačno parkiranje. Naj potem grem jutri oropat banko, pa potem rečem, jebiga bi mi pa država dala višjo plačo, pa ne bi rabil dodatka it iskat? Lepo te prosim no.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Meizu ::

Dej mi potem en predlog, kam naj zjutraj ob prometni konici parkiram avtomobil, ko gre vsa folk v službo?

Meizu ::

In v čem je problem pošpricat človeka? Al mislte da je res tako teško naučit tistih par potez kako se obranit prvega udarca? Poštimat človeka v glavi pa je lahko življensko delo!



Boš vidu ko te bo en redar manijak pošprical, pa boš vidu kaj to pomeni bit pošprican s solzivcem.

Tody ::

Meizu, mene bo manijak pošprical samo v primeru da ma on resne psihične težave, ker jest ga sigurno ne bom šel izzvat, do take mere da bo moral uporabit to.

In takih težav res ne rešiš v 3 mesecih ampak jih pomoje ne nikoli tko da...

Meizu ::

Policist lahko tebe v primeru samoobrambe pošprica s solzivcem. Za to ne rabi bit manijak, sm se malce bolj čudno izrazil.

PaX_MaN ::

Dvomim da se bojo v teh treh mesecih usposabljanja naučili pravilno uporabljat solzivec, prav tako močno dvomim, da bojo vedeli kdaj je bilo dovolj tega sranja...

Mah, preden bodo iz 3k€ vredne oprave ven zvlekli solzivec, bodo že na tleh. Res, tisto držalo za njega je na posnetku zgledalo zelo zelo okorno ali pa je bil redar šele na začetku svojega tečaja in še ni zamojstroval učenih lekcij. ;((

d0rK ::

Meizu, mene kot kolesarja boli kurac kam das avto sam ce ga bos pustu na plocniku in mi oviral pot se ne cuditi ce bodo praske na plehu.

imagodei ::

Pol te bo pa redar kaznoval zarad JRM.
- Hoc est qui sumus -

d0rK ::

Ce me bo vidu. >:|


Nisem pristas vigilante justice ampak nekateri si pa pac privoscijo prevec. Ce oni mislijo da lahko BP parkirajo na plocnikih in kolesarkih
poteh ker je verjetnost da jih oglobi redar ali policaj majhna (kar tudi je, ocitno), potem ocitno ne bo skodilo ce tudi drzavljani kateri
smo oskodovani s takim pocetjem, podelimo malo pravice. Jz tut ne puscam kolesa parkiranga na sredi ceste. Common courtesy.

imagodei ::

d0rK> "Nisem pristas vigilante justice ampak nekateri si pa pac privoscijo prevec."

Se zavedaš, kaj si rekel? Ja, nekateri si pač privoščite preveč. Npr. tisti, ki "nevzgojene voznike" kaznujete sami tako, da s ključi vlečete po laku.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Sej ne vlečemo s ključi, ampak se je s stiskanjem mimo avtomobila težko izognit stiku kovinskih delov kolesa in pločevine.

No, če avto pustiš tako parkiran pač sprejemaš tako tveganje, mar ne?

Icematxyz ::

Ne trapajte. Če imajo zadeve podlago v zakonih in predpisih, ste jih pač dolžni spoštovat in se pokorit temu, da je redar zdaj car. Pika.


Lahko je reči. V praksi pa bomo videli če to res drži.

imagodei ::

Jah, no... Jaz mislim, da bo tisti, ki bo prvi probal ruknit kakšnega redarja na nos oz. ga porint v sneg na glavo, hitro lahko poročal s prve roke o rezultatih. Če nekomu daš pooblastila, da te lahko pridrži, običajno zraven pride tudi kaznivo dejanje napada na uradno osebo oz. preprečitve izvedbe (bojo pravniki točno terminologijo dali).

Skratka, ko bo redarja en mahnil na gobec in bo redar vključil policijo v "manhunt", bodo stvari precej drugačne, kot zdejle. Romantika v smislu "Kr nej me proba uklent, bo že vidu hudiča," bo kmalu minila.
- Hoc est qui sumus -

Icematxyz ::

Kaj pa če ga NE mahneš kot praviš in se mu pač ne pustiš vkleniti? Kaj pa potem? A pol pa misliš da on lahko tebe mahne in te vklene? Ali kako?

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Naj lepo država pljune v roke in naredi parkirišča/parkirne hiše. Prideš v LJ je takšna gužva ponavadi, da lahko sam sanjaš da boš kje pustu avto. Itak da folk pol dela vse živo...


Kaj pa, če bi Ljubljana zgradila dovolj parkirnih površin, da ljudje ne bi parkirali lih kjerkoli, ker se jim že mudi na sestanek, na predavanje, vaje?

Tako ne pridemo nikamor.


Dovolj bi bilo, če bi npr. v večjih slovenskih mestih premislili, kako bi lahko razširili/nadgradili mestne prevoze, ter seveda normalno povezali podeželja z mesti, ker potem večina ljudi avte sploh ne bi potrebovala. Potemtakem bi bili odvečni tudi redarji.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Dovolj bi bilo če bi se promoviral javni promet in posodobil vozni park in bi se približalo to ljudem da bi postalo samoumevno da se to uporablja.

Ampak to se ne splača. To je problem. Bolj se splača imeti miljonček ali celo dva registriranih vozil na cestah. Več kot je bolj se splača.

In to je problem.

imagodei ::

Icematxyz> "Kaj pa če ga NE mahneš kot praviš in se mu pač ne pustiš vkleniti? Kaj pa potem? A pol pa misliš da on lahko tebe mahne in te vklene? Ali kako?"

Kar tako te nima pravice nihče pretepat. Niti policaj. Kapiraš?

Če se to vseeno naredi, se lahko pritožiš oz. policista tožiš. Aretiral in na policijsko postajo te bo pa vseeno privedel.

Rekel bi, da podobno velja za mestno redarstvo. Če se bo redarju utrgalo in te bo ruknil na gobec, bo še vedno najbolje, da padeš po tleh, prešteješ do 10 ter upaš, da je čimveč ljudi videlo dogodek. Nato pa zadevo rešuješ po pravni poti.

Če mu boš vrnil milo za žajfo, boš gotovo potegnil "ta kratko", ker sodnika ne bo nič zanimalo, kdo je prvi udaril, ampak bo pretehtalo dejstvo, da si se fizično lotil uradne osebe pri izvrševanju svoje dolžnosti.

Zdaj pa zaradi mene pametuj kakor češ.
- Hoc est qui sumus -

Icematxyz ::

Icematxyz> "Kaj pa če ga NE mahneš kot praviš in se mu pač ne pustiš vkleniti? Kaj pa potem? A pol pa misliš da on lahko tebe mahne in te vklene? Ali kako?"

Kar tako te nima pravice nihče pretepat. Niti policaj. Kapiraš?

Če se to vseeno naredi, se lahko pritožiš oz. policista tožiš. Aretiral in na policijsko postajo te bo pa vseeno privedel.

Rekel bi, da podobno velja za mestno redarstvo. Če se bo redarju utrgalo in te bo ruknil na gobec, bo še vedno najbolje, da padeš po tleh, prešteješ do 10 ter upaš, da je čimveč ljudi videlo dogodek. Nato pa zadevo rešuješ po pravni poti.

Če mu boš vrnil milo za žajfo, boš gotovo potegnil "ta kratko", ker sodnika ne bo nič zanimalo, kdo je prvi udaril, ampak bo pretehtalo dejstvo, da si se fizično lotil uradne osebe pri izvrševanju svoje dolžnosti.

Zdaj pa zaradi mene pametuj kakor češ.


Torej se strinjaš v bistvu glede na napisano, da so ta prisilna sredstva ki jih ima na voljo bolj "lari-fari" in ne bodo kaj dosti spremenila dejasnkega stanja na terenu?

Ali kjub temu misliš da bo sedaj majn ekscesov in da bo stanje boljše?

imagodei ::

Icematxyz, včasih je fino, če temo začneš brati na začetku (ali vsaj nekaj postov višje, kot ravno pri zadnjem).
- Hoc est qui sumus -

Icematxyz ::

Za policaje pa predlagam, sedaj ko že redarji imajo takšne pristojnosti, da po novem nosijo mitraljeze. Pa bo takoj majn kriminala.

Icematxyz ::

Icematxyz, včasih je fino, če temo začneš brati na začetku (ali vsaj nekaj postov višje, kot ravno pri zadnjem).


Jaz sem zastavil konkretno vprašanje in dobil nanj odgovor. Tako da v tem primeru pomoje ni potrebno brati teme od začetka.

para! ::

Ne hvala, je že sedaj preveč pleha po ljubljan, ti bi ga imel pa še več? Kvečjemu naj raje uredijo resen javni promet (like, dedicated ceste za buse oz. še bolje tramvaji).


Ljubljana je glavno mesto, zato je pričakovano, da je tu ogromno prometa. Parkirišč pa je premalo, zato potrebujemo več parkirnih mest (četudi plačljivih). Zgradit parkirno hišo je v primerjavi z reformacijo javnega prometa mačji kašelj, čeprav bi sodoben javni promet težavo rešil učinkoviteje.

Pred leti so namreč dobili idejo, da je fajn na končne avtobusne postaje postavit ogromna brezplačna parkirišča. Ljudje naj bi se tako pripeljali do končne postaje, parkirali in od tam uporabljali javni promet, do centra recimo. Pozabili so na dejstvo, da je LPP neuporaben (primer Vič-Šiška z busom (1,6) cca 40 minut, s kolesom 15 minut, z avtom 5). Go figure.

EDIT: primer "odličnega" načrtovanja so tudi fakultete v Lj, kjer so očitno predpostavili, da študentje nimajo avtov.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

imagodei ::

Icematxyz> "Jaz sem zastavil konkretno vprašanje in dobil nanj odgovor. Tako da v tem primeru pomoje ni potrebno brati teme od začetka."

Ni treba, je pa prikladno, če prebereš vsaj zadnjo stran ali kakih 20 postov, da dobiš feeling, kam teče debata.

Tudi ni vljudno, da drugim v usta polagaš drugačne izjave, kot smo jih dajali. Ker če bi se samo malo potrudil, pa prebral 10-20 zadnjih sporočil, bi videl, da se glede redarjev pritožujem tudi jaz.

para!,

WORD!
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Icematxyz ::

Nisem ti nič v usta polagal. Ti pa si preberi kaj si napisal. Da dejansko redar če se mu ne postiš vkleniti se lahko samo po jajcih počoha.

Torej kaj ti polagam v usta? Si napisla to ali nisi? Ali kaj si napisal? Mogoče pa sem narobe razumel pa mi razloži?

Nekdo ki pa kar plani pa udari nekoga p če je to redar, policaj ali druga oseba pa tako je v prekršku. In v vsakem primeru ocenjujem da ni delo to za redarja in drugo osebo ampak policijo.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Icematxyz,

nič ne bom bral, kaj sem napisla, ker točno vem, kaj sem napisla in stojim za tem. In tega, da se lahko redar samo po jajcih čoha, nisem napisla.

V glavnih orisih sem napisal, da se ne strinjam, da se ljudem s 3 meseci usposabljanja daje takšna pooblastila, da pa redarju zakonodaja in predpisi dajejo določena pooblastila. Le-ta si dolžan spoštovati, sicer te bo spametovala policija.

O kakem čohanju po jajcih pa nisem pisal.
- Hoc est qui sumus -
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815719 (13272) Utk
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726542 (22372) solatko
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50944999 (33264) Mehmed
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412668 (11502) Vice
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609669 (8185) Matev

Več podobnih tem