» »

EPOX 8RGA+ OVERCLOCK

EPOX 8RGA+ OVERCLOCK

WhiteWolf ::

To plosco bi kupil, ker ima moznost spreminjanja voltaze chipseta! Integrirane grafične kartice ne bi uporabljal in me zanima, glede na to, da bi imel svojo graficno, ce bi se zadeva dala dobro, oz. boljse navijat kot 8rda+! Ker imam namreč 8RDA+ na servisu in imam moznost doplacat 10k, za 8rga+! Ja vem, da je 10k dost, sam nocem delat voltmodov, da bom pol garancijo zgubu,...

A je torej 8rga+ bols za navijat kot 8rda+ brez voltmoda?? Se mudi,...

morphling1 ::

Ja, v vsem je boljša plata
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

WhiteWolf ::

Tnx,..

borchi ::

počasi!!!! js mam 8RGA+. sem jo zamenjal za 8rda+ in gf2. na 8rda+ sem prišel do 215MHz z voltmodom, na 8rga+ z vklopljeno integ. graf. ne deluje niti pri 166MHz (133 brez problema) - 3DMark štekne!!! ni važno kako voltažo dam (probal sem tut z 2.0V). čudno, ne? neki drugega more bit narobe si mislim. po drugi strani sem pa že (vsaj) tretji, ki je obstal pri nenormalno nizkem fsb-ju (oba sta prej tudi imela 8rda+).

torej, če ti lih ne gori pod nogami, počakej vsaj do jutr, da probam izolirat problem! bom pa delal na nemodificirani plati, ker mi je mal sumljiva in da mi ne bo pol mlacom težil, zakaj sem šel mazat AS2 pasto med northbridge in hladilnik in podobno...
l'jga

WhiteWolf ::

Brochi: Povej mi, kako se obnese brez integrirane graficne?? Mene to zanima, ker ne potrebujem integrirane, mam GF 4 Ti4200! Bom pocako do jutri!

borchi ::

to ti pa ne morem povedat, ker nimam nobene grafične kartice. bom si jutr sposodu enga kyrotaII (sam ne vem, če je ta kartica delana po agp2.0???). drugač je po testih, ki sem jih gledal na netu in v revijah 8rga+ enako hitra kot 8rda+, v nekaterih testih pa celo občutno hitrejša (enkodiranje v divx in take fore).
l'jga

borchi ::

torej po težkih mukah, je situacija z mojo 8rga+ taka:

- z originalnim biosom ni nardila niti 166MHz brez težav v 3D.
- z najnovejšim biosom je sposobna 200MHz pri 1.8V, naslednje kaj sem probal je blo 210MHz - ni šans, niti z 2.0V. vmesne frekvence nisem testiral, ker pri takih ušivih frekvencah se mi niti ne lubi iskat najvišjega možnega fsb-ja.
- naslednja težava je, da je cold-boot možen samo potem ko izpulim kabl za napajanje in pustim računalnik mirovat par minut. pa še takrat je 50:50 da se bo prižgal.
- nasledna cvetka je, da pri novem biosu ko npr. spremeniš fsb se računalnik reboota, potem pa napiše neki v tem stilu flash bios: don't turn off or reset your system .... (ko sm prvič vidu to sem kr mal pozelenel), potem se ŠE ENKRAT reboota in šele potem lahko naložiš OS
- ni več zraven USB konzol (vsaj js jih nisem dobil)
- vcore udervolta in je bol nestabiln kot pri 8rda+
- glede integrirane grafične; največ kar sem dobil je 5100 3DMark2001 na axp 2100+@2200MHz


če ne rešim problemov s cold bootom, potem mislim, da gre nazaj k mlacomu.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

WhiteWolf ::

Ja sam jest sem slišal, da je to vse zarad integrirane grafične, zato bi zelo rad, da poskušiš z eno grafično, po možnosti na agpju! Ker drgač bom jst tut kr 8rda+ mel nazaj rajs!

borchi ::

bom probal danes popoldne dobit to kyroII kartico (menda je agp 2.0). poročanje enkrat zvečer.
l'jga

WhiteWolf ::

OK, pa slišal sem tud, da je treba jumper iz plate odstrant,.. Probi se to,... Hvala

Zgodovina sprememb…

Tito ::

To plato bom danes kupil in upam da bo dobra:D ...

Ob 13:00 jo najbrž dobim v ktempelce, vendar ker grem v šolo jo ne bom nič sprobaval... Zato pa bo Tarzan prišel dam in se bo on ukvarjal z njo:D...

no ja tuki je nekaj zanimivih reči:
No stran je v švabščini zato sem uporabil prevajalnik od googla :D

Vidim pa da so mu delal probleme procesorji, ki so na 166 FSB in niso šli nad 200 MHz. No sej stem majo itak vse nForce2 plate težave... Je reku da mu je 2600 delala težave 2000 pa je odlično šla na 202 vodilo in potem se nekaj sprašuje... neki tazga je blo, nisem prebral celga članka in sem ga samo preletel, ker nimam cajta. Šola kliče:\ .

borchi ::

kje je dobu tip take rezultate z integrirano grafiko??? rezultati so ene 2000 pik previsoki v 3DMark2001!!!
l'jga

Tito ::

Govorimo o gForce 440 mx integrerani kartici, ki je približno enaka navadni enačici...

In glede na to da je ta kartica bolša od Radeona 64 vivo se rezultat kar ujema... Z mojim sem največ dosegel 4734 točk. Ko je bil navit do onemoglosti.

Drugače pa imam z 2400Mhz athlonom okoli 4500 točk.

Testeral je z dobrim procesorjem 2200MHz mislm... Nekateri so sto kartico dosegli 10 000 točk. Sicer nevem kako ampak med rezultati so. No drugače bi moglo bi nekje okrog 8000 s tem procesorjem, če bi kartico dovol navil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

borchi ::

integrirana graf. kartica v nf2 ni blizu gf4 440 mx! mogoče 420 mx!

sj ti pravim, js sem z 2200MHz (MHz!!!) athlonom pri 200 fbs (sinhrono, dual channel) pri int. agp freq. na 130MHz (kar je maximum v biosu) in s frekvenco 250MHz v driverjih (default je 200MHz) prišu do 5107 3DMark2001. z gf2 ti (navito na 290/500) sem dobil 6500.

poleg tega je zdej že prav uspeh, če mi uspe prižgat računalnik.
l'jga

Tarzan ::

Bom danes sprobal in poročal. Pomojem bom presegel 6000točk, ampak me ne držat za besedo. Borchi, kakko je kaj z BIOSom? a ima plata kake probleme, kot naprimer ASUS plata, ki crkujejo ena za drugo (F10 bug al kwa). Tud to plato mam, in jo moram potestirat, ampak nimam vsega hardwera na žalost, da bi vkup spravu:| .

Se slišmo ko sprobam prvo, drugo ali obe. Mam pa že izkušnje z 8RDA+, tako da bom kakršnokoli svinjarijo na daleč zavohal.

WhiteWolf ::

Tarzan, pa probaj se brez integrirane grafike!

WhiteWolf ::

Si sprobal kaj?

Tarzan ::

Zdele snemam 3DMark. S kero grafično naj pa sprobam? Mam sam enga prastarega Matroksa G400, čigar rezultati ne bojo nikomur dali koristnih informacij.

Drugače pa plata deluje BP ampak sem opazil, da se northbridge in tudi southbridge grejeta bolj kot procesor, tako da bo treba nekaj glede tega ukrenit. Morphling bo treba še fedre začet doma delat >:D ;)

Povem, ko bom kaj konkretnega ugotovil.
Aja, Asuska nima problemov z originalnim BIOSom dela perfektno.

WhiteWolf ::

Mene sploh ne zanima 3dmark! Zanima me, do kaksnega fsbja lahko prides stabilno, ce graficno diseblas in das not pac eno drugo!
Pa mudi se mi! Lahko pohitis?

Zgodovina sprememb…

borchi ::

WhiteWolf: zakaj ne moreš it na AOA Forums - Epox in dat search 8rga+, da boš vsaj od parih ljudi prebral izkušnje? menda se ne boš sam na Tarzana zanašal. kot verjetno veš se max. overclock od plate do plate ZELO razlikuje. in tk je tut pri tej plati. še nobeden na AOA ni s to plato prijavu zelo visokega fsbja. nekdo je reku, da ga dobi pri 1.6V vdd na 210MHz, kar je zelo dobro in pomeni, da je možno pri 2.0V prit preko 220MHz, verjetno celo v bližino 230MHz. ampak to je eden, drugi večinoma puzamo dost nižje z dost višjimi voltažami.

js žal nimam kje dobit grafične, ker vsi ki jih poznam rabijo računalnik, da bi ti stestiral brez integrirane grafične.

aja, pa glede 3DMark2001. to bi te moglo še kako zanimat, ker se tam najprej vidi meja nforce2 pri visokih fsb-jih. js sem lahko na 8rda+ laufau prime brez problema, 3DMark je pa trzal in so ble anomalije.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

WhiteWolf ::

Ze, ze sm bil na tisem forumu ni vse prebral! Tudi tvoje poste!:)
Sam finta je v tem, da tisti, ki so prisli do nizkih FSBjev so vsi imeli integrirano! Tist k je prsu na 210 z default 1.6 je mel radeona 9700pro! Drgac sm tud enga najdu z 230 in tut brez integrirane grafike! V tem je finta! Zato bi rad, da bi nekdo sprobo brez integrirane!

Mah, zgleda da nobedn od vas nima kje kaksne graficne za dobit? Skoda! Proc 2100+ dobim od Maleckyja in bi rad plato mel tako, da se bo res dobr navijala, voltmodov mi pa ni za delat (adijo garancija)! Ko bi vsaj vedo, da bi pri 8rda+ na dual na 200 prsu, bi reku naj mi kr nazaj dajo 8rda+! Torej mi sam od enga rabu, da bi een test nardil brez uporabe integrirane, pol pa prima 95 gnal in 3dmark! Sam anomalije se pojavijo zaradi integrirane, vsaj mislim!
ZELO sumim, da se visoke FSBji ne dajo dosegat zarad integrirane grafike, lahko pa da se motim! Ne bi pa rad kupu macka v zaklju!

Tale tip je pa dobu 216 z neintegrirano, pri 1.8Vdd, kar je zame cisto dosti, AMPAK PAZI, brez uporabe integrirane! Evo link:http://home.arcor.de/ivo.draschkow/EPoX...

Ka pol je bols, da kr 8rda+ nazaj vzamem?

Zgodovina sprememb…

borchi ::

anomalije niso zaradi integrirane grafične. sem mel 8rda+ in geforce 2 ti in so ble iste anomalije kot sedaj z integrirano gr., če preveč dvignem fsb.

ka pa vem ka je bolš. skor ziher je, da boš prišu na 8rga+ do 200MHz (boš pač v biosu dvignal vdd). pri 8rda+ je to mogoče mal manj verjetno brez vdd moda.

pomagalo bi, če bi več ljudi pogledalo a majo na 8rda+ platah kupljenih iz te zadnje pošiljke pri mlacomu v večini gor A3 al A2 revizijo northbridge-a. sam se mi zdi, da je treba pogledat tako, da odstraniš nb heatsink, ker cpu-z se mi zdi, da za vse reče revision A2. a lahko kdo potrdi, da cpu-z dejansko detektira revision nforce2 chipseta??? se pravi, da mu napiše revision A3???
l'jga

WhiteWolf ::

Za CPU-Z lahka jst povem, da vsem pokaze A2, ne iz svojih izkusenj, ampak folk na netu tko pravi!

Morphling1 je napisal: Video tearinga na nforce2 platah ne bi smelo biti saj je agp zaklenjen oz ga imate previsokom če to dela. To je značilno predvsem za VIA plate nad 200 FSB, samo se da na par načinov skenslat zadevo (chipset cooling, agp drive value, agp transfer rate)

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

Stvar je taka, Grafična mislim da požre ZELO veliko napetosti Vdd, zato je treba dvignit za 200MHz FSB na 2V, če ne ne gre do tja.
Pri 2V pa deluje grafična in 200MHz FSB brez problema. Tudi Prime95 ostane stabilen.

Voltmod bo potreben tudi na tej plati, ker 2V ne bo dovolj za kaj več kot zmeren overclock z integrirano grafično.

Borchi, kako si ti uspel dat na 130MHz grafično? meni se že pri 120MHz sesuva kot za stavo. Jutri grem po northbridge cooler v Mlakom, da ne bom več v skrbeh za plato.

Jure

WhiteWolf ::

Ja pa ravno zarad tega bi pa js rad, da jo nekdo stestira (navije) brez uporabe integrirane!

borchi ::

video tearing: na nforce2 platah pride do video tearinga! neglede na agp frequency itd. zanimivo je, da pride do njega velik hitrej, če imaš fsb in mem sinhrono. js sem na 8rda+ lahko mel fsb na, zdi sem mi, 240 in mem nižje, recimo 200 in mem na 230 in fsb nižje, medtem ko sem sinhrono prilezu samo do 215.

zanimivo, da pravijo, da se ati-jeve kartice temu tearingu mal dlje upirajo kot pa od nvidie.
l'jga

morphling1 ::

Tarzan, grafična nič ne žre napetosti :\ MX dela pri 1.5V default in napetostni regulatorji mu preko povratne zanke na napetostni kontroler toliko in samo toliko dobavljajo, kak slabši napajalnik mogoče malo pade zato je treba včasih malo dvigniti nastavitev, ampak da bi zaradi tega chipset rabil več pa nima nobene veze z integrirano grafiko, napetost ki jo boš videl v biosu je napetost tako grafične kot ostalega dela nortbridga in ma da dela, kako pa dela je pa drugo vprašanje :D prej bi rekel da prihaja do motenj signala pri višjih FSB-jih. Čez 2V pa jaz ne bi šel ker je že za grafiko preveč in preveč navoltano jedro lahko začne packat sliko (vsaj pri GF4) bi bilo pa dobro pomeriti kakšne so sploh dejanske voltaže na plati.
Ne vem kaj ma folk zadnje čase take hude probleme kaj pametnega doseči na Epox platah, rad bi eno 8rga+ dobil za pol dneva v roke da se na lastne oči prepričam če so problemi res prisotni.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Borchi od kje ti podatek da gredo Ati kartice višje z agp-jem. R200 so šle tam nekje kot GF4, R300 pa ne gredo nikamor 80 MHz za agp je lep dosežek za njih, medteme ko GF4ke brez težav delajo tudi na 100 MHz
Video tearing bi pa rad videl na teh platah, damn ne vem kako da mate take probleme men še nobena kartica ni delala problemov tud Ati 9500 celotna familija, ker sem jih ravno zadnjič imel na testu vse so brez težav delale na 220 sinhrono na agp8x ter agp freq. na auto.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

WhiteWolf ::

Jebemtiš! Dans je moj kolega v LJ, pa more mlacomu povedat, a bom mel rajs novo 8rda+ al pa z doplacilom 8rga+? Kaj naj zdaj nardim?? Matr, ko bi mel vsaj 200 na 8rda+ zagarantiranih! Kaj pa ce v biosu izklopim vse stvari, ki jih ne rabim (midi, usb2, lpt, com1,2,....) bi to kaj pomagalo? Ker ce bi mel 200 na 8rda+, pol mi je 10 jurjev skoda za 8rga+, ce eni pravte, da ne dobite vec kot 200 na 8rga+?

borchi ::

morph: sj nisem reku, da majo ati-jeve gr. kartice manjše probleme pri višjem agp-ju.

js sem reku, da majo ati-jeve kartice manjše probleme pri visokem fsb-ju na nforce2 platah. to sem pa slišal v enem threadu, ki ga zdej tut pod razno ne grem iskat, ker bi mi vzelo verjetno en dan.

tarzan: a majo v mlacomu zalmanove nb heatsinke? pred dvema dnevoma jih še niso meli. čeprav, bi blo mogoče kake druge nb hladilnike kje zbrskat, ker so zalmanovi mal premajhni (ne pokrijejo čist celga čipa). so pa kul, ker se da prilagodit tem idijotskim epox-ovim luknam, recimo, crystal orb ne paše gor, grrr... bi ga mogu prlepit, kar pa ne bi rad, ker bom "sad tad" si zrihtal vodno in bom hladil tut northbridge (ane morphling1:) )

a kdo ve za kake obične "srebrne" alu hladilnike, ki majo dokaj visoke reže. rad bi si namreč nardil hladilnike za mosfete in voltage regulatorje na plati. imam samo neke črne alu hladilnike (kupu v hte na roški) sam ko jih razrežeš se pa vidi srebrna barva aluminija na zažaganih delih. ok, preseravanje, sam če modamo, pol dejmo z okusom:P
l'jga

borchi ::

WhiteWolf: vzam 8rda+ in upaj na najboljše. še vedno lahko voltmod nardiš, ni tak baubau! al pa ga boš naredu s smd grabberji (več si pa poglej na AOA), ni treba nč lotat in se na plati tut mal ne pozna, da je bil voltmod narjen. sam ne vem, če jih dobiš kje v slo.
l'jga

morphling1 ::

Borchi nobena kartica nima problemov pri visokih FSB-jih !! Ni mi treba kazat nekih drugih threadov, jaz to vem iz lastnih izkušenj. Prinesi mi kartico ki naj bi imela agp tearing in jo vržem v moj sistem na 230 če je treba in ne bo nobenih težav.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

morph: grrr.... porkamadona! a boma prišla skup, al ne? pri visokem fsb-ju (na limitu oz. preko) in sinhronem delovanju nforce2 "joka" na ta način, da vidiš screen tearing! problem je v nforce2 in ne v grafičnih karticah. pravijo pa, da ati-jeve kartice malo dlje uspejo "maskirat" te probleme oz. da so nvidijine malo bolj občutljive na šume, ki nastajajo pri prevelikih bremenitvah nf2 northbridge-a.

pa sploh ne vem, kdaj sem napisal, da gre za AGP tearing??? video oz. SCREEN tearing - ker agp ni kriv za to. preizkušeno z vsemi možnimi agp nastavitvami - rezultat je vedno isti.

lahko pa ti men prineseš tvojo kartico in ti jaz pokažem, da pri 210MHz sinhrono pride do screen tearinga. lahko ti pa prinesem mojo integrirano gr. kartico, ergo 8rga+ in mi boš pokazal 230MHz. not! :D
l'jga

WhiteWolf ::

Mah kurc gleda vse skup! Bom res kr 8rda+ vzel, MOLIL da prilezem na 200, to je pa zame tud dost! Drgac bom pa enmu voltmod dal delat!

borchi ::

WhiteWolf: itak! sploh če maš dobro grafično kartico!
l'jga

morphling1 ::

Screen tearing, agp tearing same s***. Jaz pravim da tega ni na nforce2 platah, ne glede na grafiko, ne glede na način delovnja (tako in tako drugo kot sinhrono smrdi na n2). Problemi so 100% samo zaradi slabega hlajenja. In jaz teh problemov nimam :) In tudi folk ki daje kakšne bolj konkretne zračne hladilnike gor nima nobenih problemov, default rešitev na Epoxu ni vredna besed ker je res zanič sploh pasivno hlajena.
Lahko pa prineseš meni 8RGA+ pa ti jaz demonstriram vsaj 220 MHz, yes :D moje metode hlajenja.
ps če si ti BS v mojem emailu, potem že tvoje metode hlajenja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

ja, js sm BS ;) no, bomo vidli, sam si nočem zbujat lažnega optimizma, tk da ostajam za svojimi okopi ;-)
l'jga

Tarzan ::

Morphling, a so fedri že pršli?:'( :'( :O
Sem pa ugotovil, da morš dat, če hočeš 200MHz FSB 2,0V. To sem hotel povedat. Ne vem kdo to dela, je kriva integrirana grafika ali čipset (8RDA+ mi gre tudi do 220MHz) niti ni važno. Stvar je taka, če ne rabiš plate z grafično, ki je integrirana, potem nima veze nabavljat 8RGA+, ne prinese nič tako dobrega. Mogoče bom poskusil, kako se obnaša kartica z radeonom, ampak pred tem moram nekako shladiti northbridge in to se najlepše naredi z vodo.0:)

Screen tearing se pojavi zaradi prevročega northbridga ja, prav tako se zgodi, da ti mašina na lepem preneha delat (freezne), in to v dveh korakih, najprej dela vse s 100FPS, potem z 2FPS, potem pa z 0,00FPS in potreben je trdi reset. I need to pour some water on that board.

Tarzan ::

Aja, še primerjava, 8RDA+ ne segreje northbridga niti pol tolko kot ga greje 8RGA+, fora pa je v tem, da mi kaže temperaturo pri obeh platah približno enako (37°C), oziroma je 8RGA+ celo nekoliko hladnejša. Treba bo popravit MBM, da bo pravilno kazal se mi zdi >:D

borchi ::

zakaj misliš, da bi blo treba popravit MBM? kje pa meri plata temperaturo v ohišju? sj tista temperatura, ki jo zmeri plata ni temperatura northbridge-a!!!

je pa res, da je IGP NB VELIK bolj vroč kot pa SPP NB!
l'jga

Tarzan ::

Borchi, sem opazu, da ni ja. Ampak pomoje bo 200MHz lepo delalo z dovolj hlajenim čipovjem. Sem ruknil enega zalmana da piha čez in je rezultat dosti boljši. 1800MHz Athlon, 166MHz FSB (nočem pretiravat) 3DMark2001 mi da okoli 4900pik.

Pr MBM je treba prvi senzor popravit, ker kaže 5°C. Sigurno, da to nekaj meri (interno CPU diodo morda) in bi rad, da bi MBM kazal še tisto temperaturo.

Še nekaj za morphlinga.
Se spomniš, ko smo debatirali, kako fine so bile Abitke, ki so imele možnost, da si pripel termometer kamorkoli in priklopil na dva pina na matični?... IT's back!!! Asuska (nedelux) ima en tak par pinov in sem sprobal, ter ugotovil da zadeva deluje. v ohišju imam 22°C>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

borchi ::

ja, 4900 pik je normalen rezultat. tito je dal link do enga testa, kjer so pri takem fsb-ju dobili 6900 pik!!! ni mogoče! tut cpu (če je kolker tolk spodobn) ne vpliva na rezultat, ker je grafična ozko grlo.

v c't magazinu sem bral, da se splača furat IGP NB v asinhronem načinu in da se v tem razlikujeta spp in igp (spp namreč ne mara asinhronega načina oz. je počasnejši). da se razumemo, profitiral naj bi v 3D benchmarkih z integrirano grafično (drugače ne verjamem, da bi bil IGP tolk bolj optimiziran). po testih c't-ja so z 266fsb-procesorjem in 333ddr pridobili 15-20 procentov v primerjavi z 266fsb-procesorjem in 266 ddr!

js bi se tega lotu takole, poiskal najvišji mem clock pri npr. nekem nizkem fsb. če je to recimo 230MHz pa potem nastaviš memory na npr. 83% oz. na najvišjo vrednost pod 100%, ki dela (pravim, ki dela zato, ker nforce2 ne deluje z vsemi asinhronimi nastavitvami (mislim, da glih 83% ne dela!)). tako ostane več bandwidth-a za grafično.

to je teorija. v praksi mi nikakor ni uspelo pripravit 8rga+ do stabilnega delovanja v asinhronem načinu. glih obratno kot 8rda+. morem se še mal poigrat z asinhronim načinom z novim biosom. če so pravli, da so 8rda+ mal muhaste, pol sploh nimam besed za 8rga+ ;-)
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Tarzan ::

Glede muhavosti.... 100% true! >:D
Šele v zadnjem času sem do konca zakapiral 8RDA+, 8RGA+ me pa še močno preseneča iz ure v uro takorekoč :))
Da ne bo kdo narobe razumel, plata je več kot odlična, samo nekateri detajli so moteči, ampak dvomim, da se z BIOSom ne bi dalo še česa popravit.

Borchi, btw, a si poskusil ugasnit in "izštekat" plato iz napajanja za kakih 10 minut in potem ponovno zagnat sistem? A se meni samo zdi, al so popravli bug iz 8RDA+:D Plata se je zbudila, človek nebi verjel8-)

borchi ::

glede cold boota sem ugotovil, da se je problem v kombinaciji z mojim napajalnikom (Macase 300W) in 8rga+. čeprav je Macase neka neznana firma, mam na +5V railu 5.10V in na +12V railu od 11.91-11.97V, tut ko overclockam. torej napajalnik ni slab.

je pa zgleda 8rga+ mal čudna pri vklopu. tako zgleda moj napajalnik včasih prepreči zagon, ker se mu zdi, da se kaj čudnega dogaja. zgleda da ma kako varovalo, al overvoltage protection, al plata takoj potegne preveč štroma in se napajalnik ustraši kratkega stika al kaj, ne vem!! ko pritisnem na start gumb (al pa alt-f1 za zagon prek tipkovnice) v napajalniku rahlo klikne in vzame ves štrom plati. pol je treba napajalnik odklopit z napetosti za nekej časa in spet probat.

sm pol probal na enem starem 250W napajalniku in je kakih 15-20x uspešno zapovrstjo zagnal plato. na njem je bil npr. +12V rail 11.55V pri default voltažah in hitrostih.

to sem vse probaval izven ohišja in na antistatični podlagi in brez kakršnekoli periferije.

zdej čakam na novi napajalnik. mi pe piz.., ker je ta dosedanji napajalnik odličen za svojo nazivno moč in dejansko neslišen (že tako se ga je komaj slišalo, potem sem pa še malo znižal obrate na ventilatorju).
l'jga

Dr_M ::

borchi ce je Macase zate neka neznana firma, potem si ti se zelo zelen v racunalnistvu>:D >:D >:D :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borchi ::

Dr_M: pejt na en tuj forum, pa prjav, da maš Macase power supply, ki je tanartabolš .... cccc... pa posluš kolk dolg se ti bojo smejali.

Macase je ime, ki ga je je pred parimi leti ustvaru Mlacom in hrvaški računalniški tisk! Napajalniki so pa zelo dobri, vendar svetovno gledano v teh časih popolnoma neznani.

mogoče sem še zelen v računalništvu, hej, kaj pa js, uboga srota, vem o stvareh, ko mi je pa bil prvi procesor, ki sem ga navil amd 386dx 40MHz (in sicer so se takrat še menjali kristali in ti je pol procesor sicer hitrej tiktakal ampak je za isti faktor prehitevala tut ura in je bil benchmark popolnoma enak v realni uri je bil pa hitrejši).

verjetno se ti samo smejiš mojim rosnim letom, ampak dej bod mal prizaneslijiv do popolnih začetnikov!
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930344 (16939) Jaffa
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231759 (18586) OwcA
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335697 (3561) Tradewind
»

epox 8RDA+

Oddelek: Kaj kupiti
221684 (1267) ferdo
»

nForceII vrača udarec

Oddelek: Novice / Pomnilnik
182716 (2716) Tic

Več podobnih tem