» »

epox 8RDA+

epox 8RDA+

ganzi ::

Zanima me ali ima epox 8rda+(nForce 2) integrirano grafično kartico GF4 mx420?
(na forumu sem prebral da nima, na www.mlacom.si pa je pri opisu omenjena ta grafična kartica)

-Koliko MB je ta grafična kartica?

-Ali ima svoj pomnilnik ali pobira sistemskega?

Ker imam sedaj na matični integrirano grafično me malo skrbi kako to vse skupaj deluje ker nihče ni ravno navdušen nad integrirano grafiko.
Ali je ta epox 8rda+ slabša kot druge epox plošče(npr 8k9a2,8k52a+) zaradi integrirane grafike?

Drugače bi tej plošči dodal Radeon8500Le 128MB v agp8x.

Kakšna se vam zdi ta konfiguracija:
epox 8rda+
athlon xp 2000p+
256 ram ddr 2700
readeon 8500le 128MB DDR?
  • spremenil: ganzi ()

McNato ::

ta plošča nima integrirane grafike. Grafiko bo imela vgrajeno 8rga+ ki pa pride na police v začetku januarja. Integrirana grafika ni ravno hitra (nekje med mx420 in 440). ker imaš radeona 8500le, integrirane grafike ne potrebuješ.

Za optimalno delo potrebuješ dve palčki RAMa, ker nForce2 podpira dual-DDR, ki ti tako teoretično poveča prepustnost spomina za faktor 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

mare ::

A potem morata biti nujno zasedena dva dim?

nodes ::

Dva zunanja.
Hitreje naj bi delovalo 2x256 kot 1x512, do sedaj je bilo obratno.

StarY ::

KJE???? pise, da ima plošča vgrajeno grafiko???

pise, da ima vgrajen SPP in ne IGP...

daj, vzem tri sekunde vec casa pa preber bolj pocasi!

Zheegec ::

teoretično poveča prepustnost spomina za faktor 2.

Teoretično ja, samo procesor še 1/2 te propustnosti ne uporabi, tako da je aktualna razlika 10%. Drugače pa nForce2 pozna dva načina:
Dual DDR
normal.
----------------
Če imaš 1x 512 MB 333mhz, boš pač imel 512MB RAM.
Če imaš 2x 256MB 333Mhz, boš imel 512 MB RAM.
Če pa imaš 2x 256 MB 333Mhz na DUAL DDR (torej naj bi se teoretično povečala propustnost za 2x) boš imel pa 256 MB RAM. Za DUAL DDR rabiš dve identični palčki DDR, ki delujeta samo kot 1, pa na večji hitrosti. Tako da je najbolje DUAL DDR, če ne to, potem pa raje samo eno palčko.
Epox 8Rda+ (v Mlacomu za 35K) DEFINITIVNO nima intergirane grafe (sem zelo zihr), ker drugače bi bila že cena drugačna. Ima integrirano zvočno (dobro zvočno) in LAN. Drugače je pa dobra konfiguracija :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ganzi ::

Res moja napaka sem bral okrog dveh zutraj pa sem bil že mal zaspan.Ko sem danes še enkart prebral pa sem dojel da nima igp(itegrated graphic procesor):)

morphling1 ::

ALIEN3001, dej ne širi neresnic, da potem folk paniko zganja. Dual chanell ti poveča samo prepustnost spomina, nima pa vpliva na velikost. 2*256mb dual chanell je 512mb rama ne pa 256mb, tudi ni nujno da imaš identična modula, samo kapaciteta mora biti enaka hitrost je lahko različna samo se bo prilagajala najpočasnejšemu modulu. In še to razlika med enim 512mb modulom in dvema 256mb v dual chanell modu je praktično nič. Od vse te prepustnosti bo pa največ imela verzija IGP north bridga, nforce2 je hitrejši zaradi drugih optimizacij predvsem DASP od VIA čipsetov, pa še to le malenkostno. Sicer pa ta teden testiram vse.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

nodes ::

Zdaj če se boš že muču, a lahko tudi z T-birdom zaradi boljšega OC (mogoče gre preko 200MHz). :))

VASkO ::

daj se eno kt133a v test vkljuci, da bomo vidli, kolko zgubljamo tisti, ki se vedno s SDR RAMom zivimo.

morphling1 ::

Če mi jo zrihtaš bi jo lahko vključil, samo bo problem ker bom test delal na min 166fsb potem mora tbred B podpirat, pa še 4 luknje mora imeti okrog socketa. Ker če bi vključil še 133fsb test je to že toliko testov predvsem daljši sysmark , specview perf, winbench so zoprni,pa ful bi mi podaljšalo cel test, ker imam že zdaj 3 plate in kar nekaj variacij za stestirat, začnem pa jutri pa do četrtka mam čas.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoO ::

morphling1: Jaz posodim mojo KT7A, ver. 1.0.
Pa naredi samo z njo test na 133 ne z vsemi.

Po moje bi bilo zanimivo videti razliko.


An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

VASkO ::

se strinjam, na 133 bi zadostovalo, ker itak ni nobene plate s KT133A, ki bi ziher delala na 166mhz

ce je razlika ogromna, si bom kupo eno lepo darilo za novo leto... (8rda+)

borchi ::

morphling1: če je le možno nared test še z eno KT133A plato. je po mojem mnenju veliko ljudi, ki bi rado vidlo razliko med temi starimi in novimi platami. menda se itak vsi strinjamo, da če človek nima problemov s svojo kt333 oz. kt400 ploščo, da je zamenjava za nforce2 ploščo s stroškovne strani malce vprašljiva. za ljudi s kt133a in sdr pa je prehod na nforce2 in ddr že bolj zanimiv.
l'jga

morphling1 ::

Časovno mi ne bo zneslo pa problem bi bil v preveliki razliki v frekvenci procesorja. Lahko pa naredim sledeče. Po primerjalnem testu (nforce2 kt400, kt333) ki ga moram narediti do četrtka, lahko potem čez vikend stestiram eno kt133a plato v primerjavi s testno kt333, ki je moja, oboje na 133, na axp-ju, naredim samo kratek članek z rezultati testov ter zaključek. Potem si pa ustvarite mnenje glede na razliko med kt333 in nforce2.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

super

BoO ::

Prosim, naredi to kar si predlagal.
Za nas reveže na kt133.


An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

Putimir ::

Kako se sploh vključi dual-channel na 8rda+?

Mam dva rama (Samsunng :'( ) ddr400 na 1 in 3 slotu, prebrsku sem že cel bios in nikjer sledi o kakem dual-shitu...;(

Sandra pa mi pokaže ušivih 2200/2100 MB/s (int/float) ;( ;( ;(

Aja proc mam XP 2100.

Any ideas

morphling1 ::

Dual chanell se vklopi avtomatsko ko imaš modula v prve in drugem (lahko tudi tretjem) slotu , se pravi en modul mora bit v oddaljenem dimmu, druge je pa lahko v katerem koli od unih dveh ki sta skupaj.
Pri kakšnem fsb-ju maš ta rezultat, a ti dela sinhrono?

Kako je potem fanta s kt133a plato, če mi jo kdo dostavi bo potestiral
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Putimir ::

Upam da te prav razumem...: FSB mam 133, memory pa ni sinhroniziran (oz. v ratiu) z FSB-jem, ampak fiksno, 200MHz

Putimir

morphling1 ::

Kaj misliš da boš imel dober rezultat pri 133 MHz fsb ? FSB je tvoje ozko grlo, kaj ti pomaga 6.5GB/s (ddr400 dual chanell) če ti pa procesor deluje na 133 MHz in lahko sprejme le 2100MB/s, pa še to nforce2 v asinhronem načinu je v veliko primerih slabša kot kt333. Nastavi na sinhrono in čim višje dvigni FSB dokler to pač dela seveda, pa ne se ozirat na to da ti bo spomin deloval nižje kot 200MHz, skupno bo vseeno dosti hitreje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Putimir ::

Damn, am i jackass! Kva sm mislu...shit, nov proc bo treba>:D

BTW, a 8rda uporablja za merjentje temp. termalno diodo s procesorja, al kako drugače? Nisem namreč vidu tistga lulčka v sredi socketa...

Putimir

ferdo ::

ne bit hecn:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930343 (16938) Jaffa
»

Katero maticno plosco za Athlona 2200+

Oddelek: Kaj kupiti
221575 (1139) Zheegec
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535084 (4448) krucymucy
»

kupujem EPOX 8RDA+

Oddelek: Kaj kupiti
231615 (1317) McNato

Več podobnih tem