» »

Lightscribe - težava

Lightscribe - težava

Clueless ::

Pozdravljeni,

Ker se na te zadeve čisto nič ne spoznam, prosim za pomoč.

Imam HP Probook 4730s, kjer naj bi bilo ustvarjanje z Lightscribe mogoče. Nabavila sem DVDje, ki to podpirajo. Namestila sem tudi program za ustvarjanje in driver (vse direktno s strani lightscribe.com).

Program deluje, sliko naredim, težava pa se pojavi, ko želim vse skupaj dokončati, ker dobim sporočilo: there are no lightscribe devices found on this system.

Kaj lahko naredim?

Hvala.

printer ::

Clueless ::

Točno to sem že naredila, sledila vsem korakom. Pri prvem je že bilo nastavljeno na "started", ostalo je bilo vse, kot piše v tej pomoči. Pa se težava še kar pojavlja.

fosil ::

Morda bo slišat neumno, ampak saj to veš da moraš za lightscribe cd okol obrnit?
Tako je!

Clueless ::

:)Hehe, ja, to tudi vem. Ampak dela pa vseeno ne. Sem poskušala tudi z navadnim CDjem/DVDjem, da bi videla, če je problem v tem, pa mi javlja isto napako. Se pravi, medij očitno ni?

refosk ::

Še ena neumna ideja imaš lightscribe ali labelflash?

Clueless ::

Lightscribe. Sem šla delat na možev računalnik, tam pa dela vse normalno, samo vse skupaj izpade grozno svetlo, moraš prav naprezat oči, da vidiš sliko na DVDju.

fosil ::

Običajno je slika čisto normalno vidljiva, brez kakršnegakoli naprezanja.
Da nisi izbrala kakšne hitre variante risanja?
Že dolgo nisem tega uporabljal, ampak mislim da imaš več možnosti za scribat, hitro in počasno in pri počasnem je slika bolj vidna, ampak tudi traja dalj.
Drugače so pa cd-ji slabi.
Tako je!

Clueless ::

Sem dala na najboljšo možno varianto, en DVD je delalo nekje 25 min. Očitno so DVDji slabi. Bom počasi obupala nad vsem :(

fosil ::

Veliko boljša varianta so po mojem printable cd-ji in ustrezen printer.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34526993 (11944) e-marko
»

Kateri DVD CD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
192376 (1935) GrimReaper
»

Nec DVD rekorderji in LabelFlash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6828296 (18613) Mitko_R
»

Label flash

Oddelek: Pomoč in nasveti
358250 (5520) shany
»

dvd pekač in kako na dvd zapečti napis,sliko namesto etikete

Oddelek: Programska oprema
101728 (1580) JOKER

Več podobnih tem