» »

Kateri DVD CD pekač

Kateri DVD CD pekač

Poldy ::

V kratkem mislim kupiti DVD CD pekač, pa ne vem katero znamko in model - z NEC nisem ravno zadovoljen, LG ne hvalijo...

Ali se splača kupiti sata enoto, nikjer nisem prebral, da bi bila v čem boljša. ATA kabel me ne moti.
Bolj sem pristaš ata, ker jo lahko kasneje doma vgradim v drug starejši računalnik...
  • spremenil: Poldy ()

jan01 ::

samsung

Dr_M ::

Samsungi so kot pekaci med boljsimi, ampak kot bralnik pa...porazni. Tok slabega bralnika se nism mel, pa sm ze kr neki robe dal cez.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ivanuscha ::

Meni je pa na 2 leti staremu Sony DVD/CD pekaču crknil CD del, tako da mi ne piše niti bere več CD-jev. ;(( Pred tem sem imel pa Philipsa, ki je bil že nov z napako... same slabe izkušnje mam s temi DVD pekači. Imam pa zraven 8 let starega DVD Pioneerja na režo(samo bralnik), ki deluje še vedno brezhibno. Danes samo še škrt robo delajo zgleda... Katera naj bi bila najboljša enota trenutno, tudi mene zanima?

atomc ::

Pozdravljeni, zanima me kakšna je razlika med Samsung S203N in S203P.

dukenukem ::

čudno je z temi enotami ja,neca sta mi že 2 crknila,zdj mam lg ,pa se dogaja da tko zapeče ,da ni berljivo,mam zadni firmware gor ,ko menjam bi šel na teac al pa lite on,seveda sata ,plextor je nekam drag je pa sigurno tabol;)

Dr_M ::

Plexotr ni nc tabol, tak je kot vsi ostali.
Tko overall je najboljsi Liteon, sicer pri pecenju dvdjov mogoce za odtenek slabsi od samsunga, je pa mnogo boljsi pri branju cd/dvd,
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ivanuscha ::

Kaj pa tale NEC za 25€? Nekam sumljivo pocen je tole...

GrimReaper ::

Plexotr ni nc tabol, tak je kot vsi ostali.

No, pretiravat ni treba, dosti boljša kvaliteta zapisa kot pri 18x LG-ju in NEC-u 4550.
Drgač pa pri telih pekačih za 25€ pomoje ne morš iskat neke kvalitete, to je zdej že potrošna roba. Plextor vključen, ker mi pri branju neke čudne glasove spušča.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Pioneer, LiteOn, Samsung ... v tem vrstnem redu za moj okus.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dr_M ::

GrimReaper: pri plextorju placas ime, ki so ga imeli 10 let nazaj. Oni ze mislm, da 2 ali 3 leta ne delajo vec lastnih pogonov, ampak so to razni philipsi in podobni, tko da govorit, da je boljsi zato, ker stane 60€ namesto 25, je neumno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GrimReaper ::

Sej vidim zdej da imam v bistvu Pioneer DVR-212, to je bil zgleda eden bolj zgrešenih nakupov. Sicer pa med SATA enotami ni tolk izbire, Samsung in Optiarc, to je pa vse.
Jest bom najbrž kupu še Samsung SH-S203D za tistih 23€, al pa probam še garancijo uveljavit, ker s to enoto se ne da delat, take zvoke spušča ob branju.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

OZZY ::

Liteon 20a1p ali H ...Lahko tudi 20A3P..... Obstajajo tudi sata verzije le teh...
Go with the flow.

ST-777 ::

Samsung SH-S203B, ki ga imam, bere in peče odlično, poleg tega je dokaj tih. Pred nakupom sem si ogledal Forum pekačev in ker je imel SH-S203B dokaj dobre ocene, sem ga lansko leto kupil, pa še Nero 7 je bil zraven. Vse skupaj je stalo 28 €.

Forum pekačev si je priporočljivo ogledat, ker imajo nekateri posamezni pekači tudi več kot 300 komentarjev in si je tako lažje ustvariti realno sliko o prav določenem modelu.

Goli ::

Pioneer in Samsung po mojem mnenju.LiteOn sem imel-crknil, LG sem imel-crknil.
Trenutno imam Samsung SH-s203d BEBE-SATA super stvarca

Dr_M ::

Ja pa kaj ce ti je Liteon crknil. Men je pa Pioneer, pa to se ne pomeni, da je slab.
Mam Liteona iz leta 2002, pa se vedno dela. Sicer ga uporabljam samo za branje in preverjanje dvdjov.
Overall so Liteon pogoni najboljsi po mojem mnenju. Potem je pa samsung (ce te ne moti izredno dolgo prepoznavanje medijev in stalno upocasnjevanje in pospesevanje).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ivanuscha ::

Ima kdo kakšne izkušnje kaj je boljše in kaj se bolj splača vzet - Labelflash ali Lightscribe? NEC ponuja obe varjante za 25€...

Zgodovina sprememb…

jurre ::

Ima kdo kakšne izkušnje kaj je boljše in kaj se bolj splača vzet - Labelflash ali Lightscribe? NEC ponuja obe varjante za 25€...


labelflash naj bi bil novejsi in malo boljsi, nisem pa se videl razlike (imam samo lightscribe, pa se to sem samo sprobal na enem DVDju)

GrimReaper ::

Zdej sem omejil izbiro na SAMSUNG S203P oz. ker ne bom in nisem nikoli rabil LightScribe, SAMSUNG S203D ter NEC 7203S, sicer ima Labelflash, ampak 7200S/7201S je malce težje dobit.

Ker pečem večinoma na Verbatim DVD+R MCC 004, sem primerjal tole:
Samsung SH-S203D @ 18x
Optiarc AD-7200S @ 18x

Enako je s Verbatim DVD-R MCC 03RG20, NEC je celo boljši pri večji hitrosti:
Samsung SH-S203D @ 18x
Optiarc AD-7200S @ 20x

Zdej kar me preseneča je to da ima NEC zelo dobro kvaliteto zapisa. Ker 7170 serija je bila zelo slaba, moj 7170S mi leži v omari, pa tudi tukaj na ST se je govorilo da slabo peče in da celo DVD-ji zapečeni z njim niso berljivi.

Še zaključek testa za oba pekača:
To sum up, the SH-S203D left us with an average impression. Its pros are its high DVD±R DL writing speed as well as its good DVD error correction mechanisms. Should the writing quality be improved, the drive will definitely be one of the best currently available. This Samsung drive can be found at the stores for about $40-$60.

To sum up, the AD-7200S proved to be an overall good DVD multi writer, supporting high speeds as well us qualitative burning. We enjoyed the decent writing quality of the drive with various DVDs, making it reliable enough for worry-free back ups.



Pozdravljeni, zanima me kakšna je razlika med Samsung S203N in S203P.

To pa tut mene zanima, imaš štiri modele:
SH-S203D
SH-S203B
SH-S203P, isti kot D + LightScribe
SH-S203N, isti kot B + LightScribe

Vprašanje pa v čem se razlikujeta D/B in P/N modela.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Zgleda da bo padel Optiarc:
The big advantage of the current 72xx series is. they burn with better quality than any other drive at the moment and they are fast, in fact the fastest at 16x and 18x.

As for reading problems with the 72xx series. Absolutely none reported yet and i would not expect this to change.

The 72xx series drives are not just an update of an old drive. They are completely new, including a new upper deck assembly.


http://club.cdfreaks.com/f86/looking-bu...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527268 (13027) GrimReaper
»

Nakup namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
161501 (1123) blackbfm
»

Katero DVD-+RW enoto naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
152102 (1666) novinec09
»

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

Oddelek: Kaj kupiti
312853 (1767) GrimReaper
»

Kvaliteten S-ATA pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
924173 (3648) k4vz0024

Več podobnih tem