» »

Sesuvanje računalnika (NVIDIA)

Sesuvanje računalnika (NVIDIA)

LordBebo ::

Pozdravljeni, lepo bi vas prosil za pomoč.

Računalnik se večkrat sesuva, predvsem ob predvajanju večpredstavnostnih vsebin ali kakega programa, ki zavzame veliko pomnilnika.


Podatki o BSOD:
__________________________________

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1060

Additional information about the problem:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA800449D010
BCP2: FFFFF88005BF58D4
BCP3: FFFFFFFFC000000D
BCP4: 0000000000000003
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\120912-21171-01.dmp
C:\Users\Homer\AppData\Local\Temp\WER-53593-0.sysdata.xml
___________________________________


Program WhoCrashed javi tole napako:
___________________________________
On Sun 9.12.2012 9:48:53 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\120912-21171-01.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x9928D4)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA800449D010, 0xFFFFF88005BF58D4, 0xFFFFFFFFC000000D, 0x3)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 310.64
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 310.64
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 310.64 , NVIDIA Corporation).

Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_ERROR
___________________________________


OS Windows 7 64 bit, grafična kartica je NVIDIA GeForce GT 220. Gonilnike sem že večkrat posodobil in reinštaliral s "clean" namestitvijo ter posodobil DirectX, a problem ostaja. Računalnik je sicer precej prižgan, GPU-Z javlja temperaturo okoli 50°C in hitrost ventilatorja 25%.


Kaj lahko še storim? Zadeva je res neprijetna, ker PC uporabljam tudi za službene namene.

Najlepša hvala za kakršenkoli nasvet.
  • spremenil: LordBebo ()

LordBebo ::

Pa še to, istočasno je začel zafrkavat zvok, po restartu sistema je včasih potreben unplug-plug zvočnikov, da prične spet delovat. Morda povezano?

#000000 ::

Kaj pa če čist odstraniš nvidia gonilnike ? Lahko probaš z omega driverji, če ne bo bolje menjaj grafiko, če je kaka boljša se jo splača dat porihtat, drugače če ne rabiš neke hude jih na bolhi dobiš za 10-20 evrov že kar solidne za web, office in kek film pogledat bo zadostovalo.

LordBebo ::

Tudi popolnoma sem že odstranil driverje s programom, reinštaliral številne verzije, a nič bolje. Hvala za nasvet :)

KTr1sk ::

Kako si rešil problem, zamenjal grafično?

Imam izgleda nekak enak problem :(

Kupil sem rabljen prenosnik
http://www.medion.com/de/service/start/...
MEDION AKOYA MD 96640 (wim2180 model plošče)
Intel Core 2 Duo CPU T5550 (2 x 1,83 GHz)
2 GB Ram Arbeitsspeicher DDR2
320 GB SATA intern 2,5" -NEU-
Grafik Nvidia GeForce 9300M G
Wlan, Lan, Sound, Modem, Webcam, HDMI, Fingerprint...




In ima naložene Visto Home Premium (licenčne) in ti windowsi delujejo brezhibno (pišem iz tega pcja v OS Visti)..nikoli ne zašteka pa uporabljam lahko cel dan...

...če pa naložim windows 8 (original)
pa se stvar spremeni...nekaj časa v nekaj minutah dobim to sporočilo


potem pa tud kmalu zatem sistem zamrzne in pomaga samo hard reset oz izklop iz elektrike...včasih pa brez tega opozorila se samo resetira ali zmrzne sistem :(

veliko sem bral o tem sesuvanju in ima veliko ljudi ta problem
https://forums.geforce.com/default/topi...

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

sem pa prebral o tem
https://forums.geforce.com/default/topi...
da izklopiš v windowsu TDR in potem mogoče ni več tega problema, samo v registru nisem našel tega postopka kot je v windows 7, lahko kdo pomaga...kaj mislite da se da naredit?

Vsi gonilniki se avtomatsko najdejo v WIN8 razen za grafično se posebej inštalira in tudi uradno ta grafična ima gonilnike za win8, pa sem probal od najstarejših do najnovejših gonilnikov pa je vedno enako.

Mogoče da prenosnik je res podprt samo za VISTO, ker na njihovi uradni strani ima prenosnik za samo Visto gonilnike in tudi te se uporabil ko sem ponovno Visto naložil, saj mi le tam dela PC brez kakršnihkoli težav zato menim da sam PC ni kriv oz nima neke podopore za novejši OS?

Hvala za kakršnokoli pomoč, če ne bo drugega bom pač uporabljal Visto, deluje čisto vse kar sem naložil in tudi normalno hitro razen zagon windowsov je počasen, potem dela vse enako hitro kot drugje...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Hayabusa ::

KTr1sk ::

Sem ze napisal da sem probal razlicne graficne gonilnike in je enako
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Hayabusa ::

In ima naložene Visto Home Premium (licenčne) in ti windowsi delujejo brezhibno (pišem iz tega pcja v OS Visti)..nikoli ne zašteka pa uporabljam lahko cel dan...

...če pa naložim windows 8 (original)
pa se stvar spremeni...nekaj časa v nekaj minutah dobim to sporočilo

Ni HW, temveč w8 driverji.
Blame Nvidia.

KTr1sk ::

sam kako, znancu sem naložil windows 8 ki ima Geforce 7800go, ki sploh uradno ne obstajajo gonilniki za win8 in sem naložil "vsilil" od win7 gonilnike in mu dela brez težav prenosnik...se lahko kdo javi, ko ima 9300M geforce in kakšen sistem "fura"?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cegu ::

Jaz imam 9800GX2, in je delala probleme dokler nisem menjal napajalnika (ker je crnkil). Požrešna žvalca..ni kej.

Če rabi več kablov za napajanje, poglej če so pravilno povezani..da niso vsi skupaj povezani v enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

KTr1sk ::

jaz imam prenosnika in tam ni drugih kablov,čakam da dobim originalen adapter in bom potem videl če bo vredu, če ne bom prisiljen uporabljat Windows Visto sp2, saj tam dela vse brezhibno (win7 in win8 enako ven meče)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255621 (4104) The Player
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162822 (2570) zupanman
»

Bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
9627 (460) Machete
»

BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
141276 (1040) Constantine
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132240 (1979) Duhec

Več podobnih tem