» »

dvd pekač in kako na dvd zapečti napis,sliko namesto etikete

dvd pekač in kako na dvd zapečti napis,sliko namesto etikete

jahtba ::

Nec-ov DVD pekač naj bi omogočal to zapisovanje na dvd (poseben) naslikavo napisa, slik, pa me zanima kako in s čim bi to najenostavneje naredil. Uporabljam sicer Nero-ta 7.2.... verzijo
hvala

JOKER ::

To zadevo, ki jo iščeš vsebuje Nero in se imenuje LightScribe.
Malo prečekiraj program Nero, boš videl, da ima to funkcijo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

;-) ::

Seveda ti pa nebo risalo na navadne DVD-je ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

JOKER ::

Ne, so posebni CDji in DVDji, ki imajo zgoraj drugačno plast kot navadni.
Tukaj, ki jih jaz kupujem vem, da posamično ni moč kupit CD, temveč samo 10pack. Stanejo pa 2800 sit !
________________________________________________________
Ka te češ ....

jeanmike ::

zadeva je tudi taksna. Na mimo vrste se da kupit DVD posamezni z labelflashom, a se ti zaradi postnine ne splaca ker bos dal vec za postnino kot za en DVD, ce pa zelis preizkusat kako slika nastane in ti ni skoda enega dvdja, lahko zapises tudi na dvd, ki pa je potem neuporaben. meni nec zapece poln Dvd slikic v 22 min. Aja cena DVD labelflash je pa ce se ne motim 370 SIT. Sm pa vidu da dobis paket 5 dvd-ju iste firme (fujifilm) za 2k v Merkurju BTC. pol pa se lahko izzivljas kolkr hoces. Splaca se. Aja pa se nekaj da ne bos mislu da bos dobil pisane barve na zapecenem DVdju. sej bos vidu ko zapeces.

Lp

jahtba ::

Z Labelflash™ tehnologijo postane tiskanje in lepljenje nalepk ter pisanje na medije z markerji preteklost! Sedaj lahko na ploščo enostavno in hitro zapišete še vse potrebno - od vsebine, grafike, fotografij... meja je le vaša domišljija! Iskanje v arhivu plošč bo zaradi oznak in večje preglednosti tako mnogo lažje in hitrejše.

Za razliko od LightScribe medijev Labelflash™ deluje hitreje in bolje, saj lahko na primeren medij zapiše sliko v 256 odtenkih na obe strani medija. To pomeni, da zapisuje tako na zgornjo stran Labelflash medija kakor tudi na spodnjo stran.

LabelFlash mediji, so prevlečeni s posebnim 0,6 mm debelim premazom, ki preprečuje bledenje zapisa na zgornji strani medija.

Za zapisovanje LabelFlash medijev potrebujete NeroExpress verzijo 6.6.1.3d ali novejšo.

Za to gre, vendar kako gre v praksi še nisem preizkusil !

ZLOky ::

Članek iz TH LabelFlash&LightScribe

Jazst sem že sprobal. Kako gre v praksi. Najprej rabiš vtičnik LabelFlash za Nerota. Ko imaš pa tole, ga preprosto zaženeš in tam urejaš podobno kot v urejevalniku Ovitkov.

Ikonca v nerotu: (Čisto desno, zadnja ikona na desni)


Urejvalnik BurnLabel:


Rabiš točno tak DVD, samo od te firme:


Evo par primerkov:

1. (Vartnostna kopija):


2. Moj službeni arhiv enega leta:
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

jahtba ::

Zdaj pa sem nad vsem že obupal, po nabavi original Nerota ,ki je priložen pekaču, opcije za Labelflash še vedno, oziroma ni. Kaj naj storim ? Kaj pomeni vtičnik Labelflash -a ?
hvala za pomoč !

ZLOky ::

Odinštaliraj Nero, in ponovno naloži. Enak problem pri kolegu v službi, ni bilo ikonce in s deinstalacijo in ponovno inštalacijo je bilo vse v redu. Pa še na tisti orginal verziji sem uporabil ključ od Ultra Edition.

vtičnik - plugin (eng.) - dodatek

Labelflash vtičnik - Vsebujejo že vse verzije od 6.6.1.4 naprej. Omogoča pa zapisovanje na zgornjo plast DVDja. To je tisto kar ti misliš da je LightScribe. NECovi DVD cigani podpriajo SAMO LabelFlash tehnologijo zapisovanja na DVD, ketere zaenkrat izeluje SAMO FUJIFILM.

edit: Moraš ga imeti tukaj:


Ali pa tukaj:
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

jahtba ::

Pa še vprašanje, kaj pa prazen dvd, ki je predviden zato, ali ga od zgoraj zapiše ali ga je treba obrniti tako, da je tista površina kjer se nanaša zapis od spodaj ?
hvala

JOKER ::

Obrnit ga moraš ! Stran na katero boš delal zapis, sliko mora biti obrnjena navzdol.
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nec DVD rekorderji in LabelFlash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6828299 (18616) Mitko_R
»

Label flash

Oddelek: Pomoč in nasveti
358250 (5520) shany
»

NEC LabelFlash

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
496219 (3641) r0b3rt
»

DVD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
51168 (1057) frajer1
»

DVD + tiskalnik Philips DVDR16LSK LightScribe

Oddelek: Kaj kupiti
302305 (1896) Mirč

Več podobnih tem