» »

Packet Loss

Packet Loss

rollbacker ::

naredil sem ping test, ker mi zelo štekajo online igre pri igranju.

rezultat ping testa je:

packet loss unable to test
ping 165 ms
jitter 2 ms

internet imam DSL download: 4Mbps upload: 0,4Mbps

zanima me kaj je packet loss in kaj je narobe, da mi ga ne zazna. kajti ne razumem dobro angleško.

hvala v naprej.

Arto ::

A maš mogoče brezžično povezavo, pa ti slabo lovi?

rollbacker ::

ne priklopljen mam kabel na ruter. enako je pri drugem pc-ju, ki je čisto polek ruterja.
ali packet loss vpliva na lag v igrah?

Zgodovina sprememb…

rollbacker ::

zdaj vem, da je packet loss št izgubljenih podatkov med prenosom strežnika. ampak zakaj ne prikaže kolikšen odstotek imam. ve kdo kako to popravim?

Frenckie ::

A slučajno imaš na kakem računalniku vključen Torent program, da ti zafila povezavo.

gregor_m ::

Podatki v internet in proti modemu se prenašajo v paketih. Packet loss torej pomeni, da se je del podatkov med prenosom izgubilo (smer modem-internet ali obratno).
Če imaš ADSL ali VDSL se paketi najpogosteje izgubijo zaradi slabe fizične linije od modema do centrale, redkeje zaradi preobremenjenih omrežnih elementov ali elektromagnetnih motenj.

Packet loss se v igrah opazi tako, da ti igralci "preskakujejo" (se ne premikajo tekoče). To ni ravno isto kot visok ping, kjer se igralci premikajo tekoče toda niso na tistem mestu kjer jih ti vidiš.

rollbacker ::

tako nor nisem da bi imel vključen med testom download ali med igranjem =P

ja saj to mi dela gregor igralci preskakujejo niso tekoče v igri

Zgodovina sprememb…

rollbacker ::

ali bi mi na amisu to lahko rešili če bi poklical?

gregor_m ::

Packet loss lahko za silo stestiraš v ukazni vrstici (CMD) tako da vtipkaš:

ping www.slo-tech.com -n 100

Namesto slo-tech.com daš lahko kater drug server. -n (številka) pomeni kolikokrat ti pinga stran. Na koncu ti izpiše % izgubljenih paketov.

Lahko poizkusiš poklicat AMIS, sam verjetno te že na tehnični podpori ne bodo jemali resno, ko boš od njih zateval odpravo packet loss :)

rollbacker ::

test je naslednji :
packets send: 40 received: 40 , lost 0%
ms pa mam min: 18ms, max:22ms, average 19ms

ampak zaradi tega mi nebi smelo štekat ali?

Zgodovina sprememb…

Letalec ::

Ne, zarad tega defenitivno nebi smel štekat ne :)

gregor_m ::

To si pingal 2 min tako, da ni ravno verodostojen rezultat. Glede na pinge predvidevam, da si pingal nek server v SLO. V prvem postu imaš precej višje pinge (verjentno kak serve v tujini).
Da bi imel realne rezultate bi moral imeti kakšen namenski program, ki bi pošiljal konstanten tok podatkov (ping se pošilja na samo 2sek) in še to dalj časa (uro ali več).

Najbolj realno bi bilo, da bi pingal sever na katerem igraš igre. Po možnosti med samim igranjem. Torej predno zaženeš igro v cmd vtipkaj: ping (ime_serverja) -t (to ne bi smelo vplivati na igranje). Ko se naveličaš igranja v cmd pritisneš CTRL+C. Če ti je "štekalo" bi moral imeti nekaj % paket loss. Sicer za packet loss je lahko tudi kriv server na katerem igraš, samo potem bi to občutili vsi igalci.

rollbacker ::

sem poskusil 2% packet loss mam. samo mi je še 5 dni nazaj delalo vse normalno. speed test se ne spremeni pinga pa prej nisem imel potrebe testirat.

gruntfürmich ::

v nekaterih igrat ti sproti piše kolikšen imaš ping in PL (packet loss). probaj če pri tvoji to prikaže on-line.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

rollbacker ::

zdaj mi dela ping test

ping test v Ameriko washington dc
0%packet loss
ping: 140ms
jitter: 2 ms

v Budapest
0% packet loss
ping: 55ms
jitter: 2ms

Hanzo ::

Pred kratkim sem se odločil da povečam internetno hitrost iz 12/2 mbit na 15/2,5mbit. Po nadrgadnji je vse delovalo razen v igrah sem imel packet loss in sicer v igri ( Quake Live ). Težave nism mogle odpravit tudi po obisku tehnika, zato sem se odločil da spremenim hitrost na 12mbitov. Spet vse deluje v igrah pa packet lossi ? Nemški server sem pingal na katerem igram :

Ping statistics for 91.198.152.211:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 33ms, Maximum = 53ms, Average = 37ms

Stanje je tako da karkoli pingam kaže da je vse v redu. V igri pa skoraj neigralno. Lepo prosim če pomagate oz svetujete. Nwm ali naj probam zamenjat modem oz karkoli da odpravim težavo. Imam kabelski dostop signal je super.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slab ping na Švedsko

Oddelek: Omrežja in internet
161954 (1690) Bakunin
»

Ping in speedtest

Oddelek: Omrežja in internet
113020 (2740) fRiK0
»

Linux in internet

Oddelek: Operacijski sistemi
121652 (1488) zee
»

Triera in arnes zelo zelo počasi

Oddelek: Omrežja in internet
262526 (1810) PrimozR
»

Zakaj ping pri "dobri" povezavi??

Oddelek: Omrežja in internet
132083 (1705) Tr0n

Več podobnih tem