» »

Stvarna napaka za placebo napravo?

Stvarna napaka za placebo napravo?

«
1
2 3
...
5

psickolog ::

Zivjo

Pred priblizno 11 meseci je mama kupila neko napravo, ki naj bi ji pozdravila vse sorte tezav, od bolecin v rokah do sladkorne in tako naprej. Naivna kot je, je za 2 kosa plastike z gumbkom in lucko placala okoli 500 EUR.

Jasno naprava po enem letu "uporabe" nima nikakrsnega ucinka na njeno zdravstveno stanje. Sicer je mama zelela napravo vrniti ze v 14 dneh po tistem, ko ji je zadevo prodajalec predstavil na domu, vendar je zamudila rok za 1 dan.

Ali je kaksna moznost, da bi moral prodajalec vrniti kupnino in vzeti napravo nazaj, saj naprava ponuja priblizno toliko koristi, kot zegnana voda ali pa npr homeopatija. Ker naprava ne zdravi, ne povzroca nobenega magnetnega valovanja, in ker ne drzi se marsikatera trditev prodajalca na domu, me zanima, ce bi lahko za to stvar uveljavljal stvarno napako?

Hayabusa ::

Davek na neumnost.

harmony ::

psickolog je izjavil:


Ali je kaksna moznost, da bi moral prodajalec vrniti kupnino in vzeti napravo nazaj, saj naprava ponuja priblizno toliko koristi, kot zegnana voda ali pa npr homeopatija. Ker naprava ne zdravi, ne povzroca nobenega magnetnega valovanja, in ker ne drzi se marsikatera trditev prodajalca na domu, me zanima, ce bi lahko za to stvar uveljavljal stvarno napako?

Ne.

Zakaj je pa to sploh kupovala? Za kakšno bolezen pa?

win64 ::

Seveda je to stvarna napaka. Oglaševana funkcija ne deluje/ni prisotna.

einstein :P ::

Če bi bolj verjela, da ji bo naprava res pomagala, bi se stanje sigurno izboljšalo.

Tako vsaj nebi šlo 500EUR za brezveze...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

win64 ima prav. Sicer se bo najverjetneje zgodilo, da prodajalec ne bo hotel priznati, da gre za stvarno napako in bo treba prijavit tržni inšpekciji. Iz navodil ali oglasa za to napravo najdi eno ali dve lastnosti, ki najbolj očitno ne delujeta (po možnosti takšni fizični - recimo magnetno polje ali kaj v tem smislu), najprej poskusi pri prodajalcu in nato stopi do tržne inšpekcije.

O.

mtosev ::

zanimivo, da nekdo enači homeopatijo s tem sranjem.sn že od dosti ljudi slišal kak pomaga.
okoli te naprave pred leti je bilo na popu o tem in teh prodajalcih. očitno tvoja mama ni gledala in vidla kolk ljudi se je nategnilo
mislim, da bo tvoja mama videl samo denar, če se zmeni z prodajalce. veliko sreče z prijavami in s tem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Homeopatija v resnici ne deluje.

Fave ::

My mind's a hyper tool that fixes everything.

Okapi ::

Homeopatijo v resnici deluje, ampak ne "as advertise".>:D

O.

mtosev ::

poznam dost ljudi kater uporablajo in pravijo, da ji pomaga. v avstriji ti zdravstevo pokrije stroške za homeopatsko zdravljenje. očitno bo nekaj na tem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

ljudem tudi pomagajo prazne tabletke >:D
#brezpodpisa

mtosev ::

meni so nekatere alternativne stvari pomagale.je moji matki en učitelj iz oš predlagal nekaj po pogovoru ko mu je matka rekla o nekateri zdravstvenih problemih
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

einstein :P ::

Človek ne rabi zdravil, če zna uporabljati moč misli. Če si bolan in močno verjameš, da boš ozdravel oz. si rečeš "ozdravel bom", boš res ozdravel. Tako se da tudi raka odpraviti. Ampak, ker ljudje ne verjamejo dovolj, jim zato zdravniki ponudijo placebo tablete (bombončke) in pacient je tako prepričan, da bo ozdravel, da res ozdravi, kljub temu, da na to tabletke neposredno niso imele učinka.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

It's all in the head, people :))
#brezpodpisa

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

Človek ne rabi zdravil, če zna uporabljati moč misli. Če si bolan in močno verjameš, da boš ozdravel oz. si rečeš "ozdravel bom", boš res ozdravel. Tako se da tudi raka odpraviti. Ampak, ker ljudje ne verjamejo dovolj, jim zato zdravniki ponudijo placebo tablete (bombončke) in pacient je tako prepričan, da bo ozdravel, da res ozdravi, kljub temu, da na to tabletke neposredno niso imele učinka.

Ne se zmišlevat. Prosim

Ziga Dolhar ::

hojnikb je izjavil:

It's all in the head, people :))


Glavologija, ane. Babica Weatherwax bi bila ponosna.

mtosev: The world's advertising-standards offices should thus crack down on bogus claims—including the idea that there is such a thing as “alternative medicine” in the first place. If it works, it is a medicine and should be regulated like one. If it doesn't work, it isn't a medicine.

Moj nasvet: najboljše zdravilo proti homeopatiji je vestno uveljavljanje zahtevkov iz naslova stvarnih napak.
https://dolhar.si/

hojnikb ::

Ziga Dolhar je izjavil:

hojnikb je izjavil:

It's all in the head, people :))


Glavologija, ane. Babica Weatherwax bi bila ponosna.

mtosev: The world's advertising-standards offices should thus crack down on bogus claims—including the idea that there is such a thing as “alternative medicine” in the first place. If it works, it is a medicine and should be regulated like one. If it doesn't work, it isn't a medicine.

Moj nasvet: najboljše zdravilo proti homeopatiji je vestno uveljavljanje zahtevkov iz naslova stvarnih napak.

Moj point je sam to, da so določene "bolezni" psihiloške naravi oz. nekaj v tej smeri in se jih zdravi z placebo.
#brezpodpisa

mtosev ::

jaz sn hodil na neke alternativne stvari in mi je pomagalo. homeopatijo sn tud probal samo se več ne spomnim, če mi je pomagalo al ne, nek drug alternative stuff pa mi je vsakič pomagal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

Homeopatija je največji nateg danes, ker so homeopatska zdravila navadna zdravila razredčena do te mere da dejansko uživaš destilirano vodo + mogoče mal alkohola. Ampak jeb... danes je alternativna medicina popularna do te mere da ti prodajejo 2 kosa plastike za 500 eur.
Pa še naj dodam da domača zdravila niso alternativna medicina

En od virov:
Homeopathy @ Wikipedia

black ice ::

mtosev je izjavil:

jaz sn hodil na neke alternativne stvari in mi je pomagalo. homeopatijo sn tud probal samo se več ne spomnim, če mi je pomagalo al ne, nek drug alternative stuff pa mi je vsakič pomagal

Vidim kam pes taco moli. :)

mtosev ::


o temu sn govoril in pri temu tipu sn bil več krat in vsakič mi je blo boljše.drugi ljudje kateri si bili pri njemu ali so ga poznali so ga predlagali mojim staršem

https://www.google.si/search?q=zdenko+d...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

RejZoR ::

einstein :P je izjavil:

Človek ne rabi zdravil, če zna uporabljati moč misli. Če si bolan in močno verjameš, da boš ozdravel oz. si rečeš "ozdravel bom", boš res ozdravel. Tako se da tudi raka odpraviti. Ampak, ker ljudje ne verjamejo dovolj, jim zato zdravniki ponudijo placebo tablete (bombončke) in pacient je tako prepričan, da bo ozdravel, da res ozdravi, kljub temu, da na to tabletke neposredno niso imele učinka.


Don't make me burst from laughing... ti boš z mislimi pozdravil ponorele celice. Vem za ljudi z jekleno voljo in željo po preživetju oz ozdravitv, pa so podlegli tej zahrbtni bolezni. Zato ne flancaj neumnosti in dajat ljudem ideje, da lahko raka pozdravijo z mislimi... mogoče lahko to narediš pri glavobolu, ne pa pri boleznih, kjer se ti temeljno spremeni fiziologija organizma, tam ti še tko lepe misli en drek pomagajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

weasel ::

einstein :P je izjavil:

Človek ne rabi zdravil, če zna uporabljati moč misli. Če si bolan in močno verjameš, da boš ozdravel oz. si rečeš "ozdravel bom", boš res ozdravel. Tako se da tudi raka odpraviti. Ampak, ker ljudje ne verjamejo dovolj, jim zato zdravniki ponudijo placebo tablete (bombončke) in pacient je tako prepričan, da bo ozdravel, da res ozdravi, kljub temu, da na to tabletke neposredno niso imele učinka.


Če boš imel raka (bog ne daj), mi javi, kako se boš samo z mislimi pozdravil. Jaz sem ga imel, pa sem kar vesel, da smo že v taki napredni fazi zdravljenja te reči (tok tok).

particle ::

Ti še sam sebe ne znaš krotiti, boš pa druge učil...

einstein :P ::

In, koga učim, kako naj se ukrotijo? Poleg tega se znam čisto dobro ukrotiti, kadar to hočem.

Placebos have helped alleviate pain, depression, anxiety, Parkinson's disease, inflammatory disorders and even cancer.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Einstein, samo to ti povem. Prvič ko te bo zabolel zob in boš rabil nujno zobozdravnika, bi bil rade volje zraven da ti sporočim, z močjo volje se vse pozdravi. Pa da vidimi kako dolgo boš zdržal.
pa pustimo to, saj je škoda enega vdiha zraka, da kdo sploh prebere kakršenkoli njegov prispevek v tej temi. Predlagam da ga daste na ignore pa je mir.

Kar se tiče teh naprav pa se te stvari tržijo že 150let. Pred 100 leti pa so še vedno dejansko lahko uporabljali te naprave za zdravljenje (ne pozabimo zdravnik je takrat bil v eni osebi: brivec-kot glavna dejavnost, frizer, lekarnar in zdravnik). To ni nič novega. Takrat so z raznimi triki kot sedaj ljudi prepričevali. Pač nenavadnost naprave, tehnologija ki jo ne razumejo (magneti, elektrika, razne leče), besede (radiacija, kozmični žarki, magnetizem), oziroma je dovolj da povzroča statično elektriko in da potem ljudje to čutijo na koži.
Torej ne gre za nekaj novega, pa takrat ni delovalo (beri zdravilo) in ne deluje že zadnji 149 let, tako da tudi letos ne bo delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

einstein :P ::

@vikking

Zanimivo, odkar si dopovedujem, da imam zdrave zobe, že dolgo nisem bil pri zobarju...

Pred tem (sploh, ko sem bil depresiven, pa sem bil pri zobarju praktično na vsake pol leta s tem, da je vedno opravila kakšen poseg)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Massacra ::

Znano je, da depresivni bolniki pogosteje zbolevajo oz. trpijo za kakšnimi kroničnimi boleznimi in boleçinami! Nevro-psiho-imunologija in podobne znanosti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

oemdzi ::

einstein :P je izjavil:

@vikking

Zanimivo, odkar si dopovedujem, da imam zdrave zobe, že dolgo nisem bil pri zobarju...

Pred tem (sploh, ko sem bil depresiven, pa sem bil pri zobarju praktično na vsake pol leta s tem, da je vedno opravila kakšen poseg)


Mogoče bi pa moral obiskati zobarja, da ti to pove ? Al si to sam gledaš v ogledalu kot substitut za zobarja ? Da o sami trditvi raje ne bi. Ker imaš razne norce, ki o sebi marsikaj verjamejo pa so še vedno navadni smrtniki dovzetni za bolezni.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Massacra ::

Ti , einstein pa dokazuješ Kraft der Wille oz. Der Wille zu Kraft? ;)

RejZoR ::

einstein :P je izjavil:

@vikking

Zanimivo, odkar si dopovedujem, da imam zdrave zobe, že dolgo nisem bil pri zobarju...

Pred tem (sploh, ko sem bil depresiven, pa sem bil pri zobarju praktično na vsake pol leta s tem, da je vedno opravila kakšen poseg)


Ignorance is bliss?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

imagodei ::

einstein :P je izjavil:

@vikking

Zanimivo, odkar si dopovedujem, da imam zdrave zobe, že dolgo nisem bil pri zobarju...

Pred tem (sploh, ko sem bil depresiven, pa sem bil pri zobarju praktično na vsake pol leta s tem, da je vedno opravila kakšen poseg)

Mogoče takrat, ko si bil depresiven, nisi imel volje umivat zob, zdaj jo pa imaš?
- Hoc est qui sumus -

Malcolm_Y ::

1. Jaz mislim, da misli vseeno imajo neko moč. Ne dobesedno, da bi neposredno zdravile, ampak če misliš lepe in vesele in optimistične stvari, se vse telo zagotovo drugače obnaša, kot v obratnem primeru. Veselo, dinamično, avanturistično telo pa se gotovo lažje spopade z boleznimi (proizvaja protitelesa), kot neko anemično in črnogledo bitje.

2. Debata je hudo zašla od prvotnega vprašanja. Jaz bi jim brez oklevanj pisal in rekel, da ne pomaga in da želim vrniti izdelek. Morda bojo celo brez oklevanja sprejeli. Če ne, pa odvisno od njihovega odgovora ukrepaj - gotovo nisi prvi in gotovo imajo nek pripravljen protokol za te stvari. Če te takoj zabijejo z nekim členom, po katerem ti niso nič dolžni, bo pa težka.

Malcolm_Y ::

6. člen ZVPot
(1) Izdelek ima napako, kadar njegova varnost ni takšna, kot jo potrošnik lahko upravičeno pričakuje. Pri oceni, kakšno varnost je potrošnik upravičen pričakovati, je treba upoštevati zlasti:
1. predstavitev izdelka glede na njegovo namembnost,
2. predvidljivo uporabo izdelka na razumen način,
3. čas, ko je bil izdelek dan v promet.

Malcolm_Y ::

37. člen ZVPot
(2) Napaka je stvarna:
1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo ali za promet;
2. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero jo kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana oziroma bi mu morala biti znana;
3. če stvar nima lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;
4. če je prodajalec izročil stvar, ki se ne ujema z vzorcem ali modelom, razen če je bil vzorec ali model pokazan le zaradi obvestila.
(3) Primernost blaga za normalno rabo se presoja glede na običajno blago enake vrste in ob upoštevanju kakršnihkoli prodajalčevih izjav o značilnostih blaga, ki jih je dal prodajalec ali proizvajalec zlasti z oglaševanjem, predstavitvijo izdelka ali navedbami na blagu samem.

civic_ ::

Priporočam:





Alternativna medicina v precej primerih pozdravi lažje psihične težave in telesne težave, katerim vzrok je psiha...

Zakaj nihče ne gre zdravit zlomljenih rok k mazačem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

imagodei ::

Mimogrede, meni gredo močno na jetra televizijski oglasi za vedeževanje, običajno v manj gledanih terminih. Kako to zakonodaja sploh dopušča in ali ni res, da gre za zavajanje potrošnika? Še huje, storitev ima "stvarno napako".
- Hoc est qui sumus -

Mipe ::

Hm. Tudi politične stranke in njih člani ne naredijo tega, za kar smo jih izvolili. Stvarna napaka? Kam jih pošljemo za reklamacijo?

mtosev ::

haha. saj so tudi oglasi za razne srečke in loto in podobno in so naslovi igrajte loto in zadenite xxx.xxxEUR. to je pol tud nateg ane

večina ljudi nikoli nič ne zadane. stvarna napaka očitno:D

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

einstein :P ::

oemdzi je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@vikking

Zanimivo, odkar si dopovedujem, da imam zdrave zobe, že dolgo nisem bil pri zobarju...

Pred tem (sploh, ko sem bil depresiven, pa sem bil pri zobarju praktično na vsake pol leta s tem, da je vedno opravila kakšen poseg)


Mogoče bi pa moral obiskati zobarja, da ti to pove ? Al si to sam gledaš v ogledalu kot substitut za zobarja ? Da o sami trditvi raje ne bi. Ker imaš razne norce, ki o sebi marsikaj verjamejo pa so še vedno navadni smrtniki dovzetni za bolezni.


Ja, saj je pregled pri zobarju na vsake pol leta.. a ti ne hodiš, pa se raje v ogledalo gledaš?

imagodei je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@vikking

Zanimivo, odkar si dopovedujem, da imam zdrave zobe, že dolgo nisem bil pri zobarju...

Pred tem (sploh, ko sem bil depresiven, pa sem bil pri zobarju praktično na vsake pol leta s tem, da je vedno opravila kakšen poseg)

Mogoče takrat, ko si bil depresiven, nisi imel volje umivat zob, zdaj jo pa imaš?


Zdaj si jih precej manj umivam, kot prej. Računaj, da sem si včasih vsak dan po pol ure umival zobe, ne vem od kod mi navada, ampak zdaj si jih na hitro umijem, pa je bolje, kot prej.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

No, primerjanje političnih strank z linijami za vedeževanje ima nek svoj čar, ja. Ampak, če smo resni, politične stranke ne pobirajo denarja neposredno od naivnih in obupanih ljudi, z obljubo odprave konkretnega osebnega problema. Vedeževalci pa. In še: večina ljudi vendarle ni tako politično naivnih, da bi ne bi poznali "the name of the game" kar se politike tiče. Vedeževalce pa po defaultu kličejo obupani ljudje v osebnih stiskah, vedeževalci pa jim v oglasih ponujajo olajšanje njihove nesreče. Dejansko olajšajo samo njihovo denarnico.

Kar se iger na srečo tiče - gre za igre na SREČO. Tukaj ni nobenega zavajanja, vsak se zaveda, da mora 1.) kupiti srečko in 2.) imeti srečo, da bo izžrebana njegova kombinacija. Kje je tukaj zavajanje?
- Hoc est qui sumus -

Vikking ::

Prej ko pokužiš da se te "zdravilne" naprave ki ozdravijo 1001 bolezen, tržijo vedno po istem kopitu ti postane jasno.

Pozitivne in dobre misli pomagajo pri hitrem okrevanju, sigurno pa ne zdravijo. Sploh kadar govorimo o resnih boleznih kot je naprimer rak.


Sicer pa tole zelo lepo povzame delovanje teh naprav:

freesty ::

Koliko garancije pa imas na to napravo?

In tudi, ce bi zahteval stvarno napako ti lahko recejo, da zadeva deluje razlicno na razlicne ljudi in lahko pricakuje rezultate sele po 2h letih. Oz kako bo dokazala, da je napravo uporabljala v skladu z navodili?

Se mi zdi, da je ta naprava romala na postresje po 1 mesecu, sedaj pa ste jo nasli in bi radi na lahek nacin do denarja. Goljufa ne bote mogli ogoljufat;)

Pac, ce je mama naivna oz. cela druzina ste pac placal davek na neumnost.

Dvomim, da bote kaj dosegl, ce pa, pa javi;)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BigWhale ::

psickolog je izjavil:

Ali je kaksna moznost, da bi moral prodajalec vrniti kupnino in vzeti napravo nazaj, saj naprava ponuja priblizno toliko koristi, kot zegnana voda ali pa npr homeopatija. Ker naprava ne zdravi, ne povzroca nobenega magnetnega valovanja, in ker ne drzi se marsikatera trditev prodajalca na domu, me zanima, ce bi lahko za to stvar uveljavljal stvarno napako?


Prijaviti vsem moznim inspekcijam, ki lahko kaj pomagajo. Zahtevati vse teste, ki potrjujejo, da naprava deluje. Potem pa se zagroziti s civilno tozbo in prijavo na policijo. Podjetje vseeno prijavis, da ne bodo se drugi imeli podobnih tezav.

Ce ti nekdo nekaj proda in ti obljublja da te bo ozdravilo gobavosti, kolere, omogocilo vecno zivljenje in tako naprej, je to goljufija.

Hayabusa je izjavil:

Davek na neumnost.


Ne, to ni davek na neumnost. To je goljufija.

Eno je, ce ti kupis 'butt shaper', ki dejansko opravlja svojo nalogo, pa ceprav je se nevem kako bebava naprava. Drugo pa je, ce kupis cudezni medicinski pripomocek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

mtosev ::

po tej logiki lahko tožiš tud podajalce raznih čudežnih shujševalnih izdelkov, ker večina ljudi ne dobi takšne rezultate kot obljubajo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

mtosev je izjavil:

po tej logiki lahko tožiš tud podajalce raznih čudežnih shujševalnih izdelkov, ker večina ljudi ne dobi takšne rezultate kot obljubajo

Kdo je pa rekel, da jih ne moreš?
Jasno odvisno od tega, kako zadevo reklamirajo in kaj je v drobnem tisku. Če ti oblublajo uspeh v vsakem primeru, jih toži.

oemdzi ::

imagodei je izjavil:

Mimogrede, meni gredo močno na jetra televizijski oglasi za vedeževanje, običajno v manj gledanih terminih. Kako to zakonodaja sploh dopušča in ali ni res, da gre za zavajanje potrošnika? Še huje, storitev ima "stvarno napako".


A si to tisto vidu na planet TV se mi zdi, ko so "zadovoljni uporabniki", ki pripovedujejo kako jim je pomagalo, vbistvu pa njihove težave, ki so jih imeli kao pred tem vedeževanjem so zvenele bolj primerne za dobrega psihiatra, kakor tudi opis njihovih storitev. Mogoče namerno, da se izgovarjajo če se kdo vmes iz idiota spreobrne in jih spregleda ? :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zheegec ::

Kolikor vem pri oglaševanju zakon eksplicitno navaja, da če se pri oglaševanju očitno pretirava (da bi moralo biti normalni osebi to logično), to ni zavajanje kupca. Torej, če kupiš homeopatsko zadevo ali placebo (torej nekaj, kar razumnemu človeku takoj pove, da to ni možno) načeloma ne moreš uveljavljati stvarne napake.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Biomagnetna terapija - vaše mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8639737 (9933) K0l1br1
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18438625 (19018) next3steps
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40288628 (76395) mlamat
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738237 (35422) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815043 (12773) ParanoiD

Več podobnih tem