» »

Tučija - najcenejša varijanta za klice/sms-e v Slovenijo

Tučija - najcenejša varijanta za klice/sms-e v Slovenijo

xsum1 ::

A ve kdo kaj bi bilo tam pametno uporabiti za uporabnika mobitela (predplačniški paket)? Kakšna aplikacija mogoče za klice, če ujameš wifi...kakšen nimbuzz, karkoli?

Gledam storitve pri mobitelu in je večina za naročnike... mam pa takšne cene kar je absurd, če sem tam kakšen teden ni šans da več kot 3x pokličem domov...


Komercialni roaming-i s tujimi operaterji
TURČIJA

INFORMATIVNI CENIK POGOVOROV ZA MOBITELOVE NAROČNIKE

Vrsta cene Dnevi Ure Cena EUR Opomba
Odhodni klic v Slovenijo PON-NED 00.00-24.00 3,76000 Cena na minuto
Odhodni klic v EU PON-NED 00.00-24.00 3,76000 Cena na minuto
Odhodni klic v ostale države PON-NED 00.00-24.00 3,76000 Cena na minuto
Dohodni klic PON-NED 00.00-24.00 2,02999 Cena na minuto
GPRS PON-NED 00.00-24.00 1,20000 Cena za 100kB
SMS PON-NED 00.00-24.00 0,50000 Cena za sporočilo
  • spremenilo: xsum1 ()

Tilen ::

Najceneje bo, če si namestiš Skype ali katero drugo alternativo. V skrajnem primeru naloži še nekaj kredita, da lahko pokličeš na GSM ali stacionarni telefon, če že oni na drugi strani nima Skype klienta, da bi se lahko brezplačno pogovarjal.

http://www.skype.com/en/rates/
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xsum1 ::

Tilen, ampak skype prenese veliko kb, če slučajno ne dobim wi-fija mi je potem isto kot da ga imam ali pa ne

Ker mislim skype na mobitelu, ne bo zraven laptopa ali kaj drugega

Na telefonskem skypu vidim da imam opcijo za klicanje, ampak kje lahko vidim cenik? 0.o

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Tilen ::

Cenik imaš na povezavi zgoraj. 5,5 centov (6,3 z DDV) na minuto v Slovenijo (stacionarni telefon), če se boš dokopal do Wi-Fi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xsum1 ::

Tukaj imajo nekaj http://www.skype.com/en/rates/#si empak ne vem ali lahko to uporabim za mobilni skype da potem kličem iz tam 5.5centov na minuto?

aha, ravno ta moj link. Pomeni z wifijem lahko kličem takole, samo je to 100% delujoče na mobilnem skajpu? pa potem tam zakupim to "buy credit"?

hmm, samo ni to če npr. kupim skype credit tam npr. za 5€, da imam potem to že aktivirano, ali še zmeraj potrebujem wifi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Tilen ::

Mobilni in namizni Skype sta sinhronizirana. Na PC kupi kredit in to je to. V vsakem primeru pa potrebuješ data, da se pogovarjaš. Se pravi mobilni internet ali pa wifi. Tiste naročnine so za večje porabnike, ki lahko na ta način pridejo do še cenejših klicev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xsum1 ::

aha vidim, da so tukaj isto odogovrili http://community.skype.com/t5/iOS-iPhon...

samo potem, če ne najdem wifi in uporabim svoj GPRS, kateri naj bi bil 50centov iz turčije, koliko bi mi potem porabilo, da bi se lahko sploh povezal na klic s tem kreditom, gre tukaj tudi potem za prenos podatkov (kb) medetem ko se pogovarjaš s tem kreditom?

BlackMaX ::

Viber na mobiju je kr dobra alternativa ali pa whatsapp (ne vem če sem pravilno napisal) seveda rabiš pa WiFi

Tilen ::

Viber in vse ostale alternative zahtevajo, da ima tisti na drugi strani prav tako nameščen izbran klient. Torej ne omogočajo nič več kot Skype. Skype --> Skype pogovori preko wifi so brezplačni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xsum1 ::

tam na skajpu pod slovenijo piše tole

Pay As You Go - Slovenia

Calling - per minute 1

excl. VAT

incl. VAT

Slovenia

5,5 cents

6,3 cents

Slovenia - Mobile

24,2 cents

27,8 cents

Slovenia - Mobile Kosvo

40 cents

46 cents

1 A connection fee of 8,9 cents applies, unless otherwise indicated.


potem je 5,5 centov cena klica na stacionarni telefon, če to prav razumem?
Ampak ne razumem kaj piše tam spodaj o connection fee, če ti samo toliko požre ali se dejansko računajo kilobajti, če uporabiš GPRS?

BlackMAX whatsapp odpade, ker pr naši hiši so vsi bolj staromoderni še kar se tiče mobilnikov :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

BlackMaX ::

Tilen je izjavil:

Viber in vse ostale alternative zahtevajo, da ima tisti na drugi strani prav tako nameščen izbran klient. Torej ne omogočajo nič več kot Skype. Skype --> Skype pogovori preko wifi so brezplačni.


Then we are in a pickle :D

xsum1 je izjavil:

tam na skajpu pod slovenijo piše tole

Pay As You Go - Slovenia

Calling - per minute 1

excl. VAT

incl. VAT

Slovenia

5,5 cents

6,3 cents

Slovenia - Mobile

24,2 cents

27,8 cents

Slovenia - Mobile Kosvo

40 cents

46 cents

1 A connection fee of 8,9 cents applies, unless otherwise indicated.


potem je 5,5 centov cena klica na stacionarni telefon, če to prav razumem?
Ampak ne razumem kaj piše tam spodaj o connection fee, če ti samo toliko požre ali se dejansko računajo kilobajti, če uporabiš GPRS?

BlackMAX whatsapp odpade, ker pr naši hiši so vsi bolj staromoderni še kar se tiče mobilnikov :D


Skoda, amak še vedno so dimni signali :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

xsum1 ::

Tilen skype --> SKYPE JE BILO MIŠLJENO, KOT DA SEM JAZ V TUJINI NA RAČUNALNIKU PA KLIČEM DOMOV (VIDEOKLIC)to je zastonj, ampak kaj pa navaden klic (samo zvok)?

ampak to pri meni ne pride v poštev, ker npr. ko kličem mamo, ne bo uporabljala skajpa, moram klicati na normalno mobilno št. zato pa sprašujem, če so potem tiste cene za stacionarni tel. in koliko bi to potem požrlo za en takšen klic KB od tega GPRSA, če ne bi bilo wifija v bližini.

Tilen ::

xsum1, v vsakem primeru ti odsvetujem GPRS pogovore preko Skype, ker se ti bo nek hudič začel posodabljati in boš plačal preveč. Kam pa to greš, da niti wi-fi ne bo na voljo? Najbolje, da kar telefonske govorilnice uporabiš. Bo še najceneje. :P
Skype - Skype je vedno free. Glasovni klic in videoklic. Pogoj je seveda še vedno ta, da imaš (dovolj) pasovne širine.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xsum1 ::

Tilen, saj ne rečem, da ne bo wifija, samo ne povsod in potem ker se bo bivalo še pri nekomu doma, pa ima že ta tako ali tako omejen internet (plača po porabi) pa nočem, da se še tam račun viša pa vsi norimo za to :D

Čakaj Tilen, če to potem prav razumem, če je npr. brat na skajpu doma za računalnikom in jaz tam na mobilnem (z wifijem) imava potem klic zastonj, če ga jaz pokličem? Ker vem, da mi zmeraj nekaj piše o tem skype credit, če probam to na skajpu na telefonu.

Samo ne vem kako s skajpom narediti glasovni klic potem (na njegov nickname ko je online) ker ko hočem opcijo call phones mi samo da opcijo za številke pisat s tem skype kreditom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

xsum1 ::

smo preverili zdaj, ko kliknem na mobilnem skajpu opcijo call mi da 'skype' ali pa 'mobile' pomeni če jaz kličem s tem 'skype' je zastonj za oba?

dottor ::

Za glasovni stik moreta bit ti in brat v pogovoru, kar pomeni oba online in imaš možnost Call (kliči).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen ::

Po porabi - dial up? ;) V kolikor gre za širokopasovni dostop boš preko Skype porabil minimalni delež njegovih zakupljenih enot. Rečmo, da Skype kuri 100 kbit/s - v 10 minutah (600s) pogovra boš potem porabil 60000 kbit, en megabyte (MB) pa ima 8192 kbit. Tko da za 8 megabytov se lahk pogovarjaš 10 minut Skype - Skype. Če ti ne more odstopiti tega potem pač žal. :P

Se pa da klicati tudi s 30 kbps. Priporočajo pa 100 kbps.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xsum1 ::

aha dj dottor, se mi zdi da je to to potem.

samo je potem še vseeno dobro da zakupim tale skype kredit vsaj 5EUR, pa potem z wifijem še lahko zmeraj kličem za 5,5 centov, ampak to je na stacionarno omrežje, ne? ker mobitel tam piše 24 centov.

Tilen, vem samo, da ima neko omejeno količino nekaj GB, če pa to prekorači pa potem plačuje dodatne enote, nimam pojma kako ima naštiman ta internet paket :D
In ok potem 1mb za 10minut, to je potem ok. Ni potem tako gromozansko veliko samo zatežit moram za wi-fi password, kaj če mi tega ne da lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Tilen ::

Malo sem še popravil. 8 MB za 10 minut s priporočljivo hitrostjo ter cca 3-4 MB z minimalno. V glavnem, če ima širokopasovno povezavo, je to drobiž.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xsum1 ::

No, hvala ti Tilen, potem smo tole rešili. Samo tiste cene zgoraj mi še niso jasne, 5,5 centov in 24 centov na mobilca, pomeni če kličem s tem skype kreditom na stacionarni telefon v slovenijo bo cena klica na minuti 5,5 centov?

Tilen ::

6,3 skupaj z DDV.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dottor ::

Če ima brat prenosnik, lahko do mame gre pa ji vse nastavi pa se pol pogovarjata preko skypa normalno, ne da bi klical na telefon.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

xsum1 ::

Hvala vama obema. Ja, bomo probali obe dve varijanti uprabit :)

xsum1 ::

ko je že ravno govora o državi, a ve kdo če imajo tam enake vtičnice in napetosti kot tu? Da mi še potem polnilec za mobitel ne bi deloval :D Rabim kak adapter? Gre za evropsko stran Istanbula

Invictus ::

Razen UK je ostala Evropa normalna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonj klici iz interneta na normalno omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
164849 (4175) shinko
»

Poceni mednarodni klici

Oddelek: Loža
356595 (5502) hmm23
»

Gmail odslej s podporo za telefonske klice (v ZDA) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6116442 (14122) Bor H
»

Voipstunt in brezplačni klici v nekatere države

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
257015 (5362) Jst
»

telefoniranje prek interneta

Oddelek: Omrežja in internet
103822 (3650) mte

Več podobnih tem