» »

Za sladkosnede - sladkarije, ki nasitijo?

Za sladkosnede - sladkarije, ki nasitijo?

«
1
2

EpicTime ::

Iščem kakšno alternativo čokoladi/pecivu/gumastim bombonom, saj imajo te zadeve precej kalorij glede na volumen in jih lahko kar nekaj brez težav pojem. Razmišljaj sem o kakšnem čokolinu/sladkimi kosmiči z mlekom/polnornatem kruhu z nutelo?

Mesar ::

Nič od tega nebo ok. Lahko pa poješ celo lubenico, če sploh lahko celo na enkrat pa si rešil problem.
Your turn to burn!

tiran2000 ::

Dolgorocno se bos zakisal in bos mel hude zdravstvene tezave, vsega in svasta se ti lohka razvije, zmanjsaj z sladkarijami in oh. Jej jih za posladek in ne kot hrano...alternativa je sadje kot je ze omenjeno...

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Zakisal? Skisal?
Your turn to burn!

tiran2000 ::

Zakisanost telesa je znak porušenega kislinsko bazičnega ravnovesja in je eden glavnih vzrokov številnih zelo hudih obolenj. Kislinsko bazično ravnovesje je pogosto porušeno zaradi oslabljene telesne zmožnosti odstranjevanja kislih odpadkov. Googlaj zakisanost telesa za vec

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

A tole http://med.over.net/forum5/read.php?238... ? Tam piše neki, da je to 50% psihični problem... ni use u hrani
Your turn to burn!

tiran2000 ::

Ni vse v hrani res je, je pa veliko, kot zanimivost obstajajo celo dokazi da energetsko bogata hrana vodi v visjo stopnjo agresivnosti in visjo stopnjo kriminala ... Enostavni Oh pa dolgorocno v preveliki kolicini delajo vec skode kot koristi... Posredni povzocitelj bolezni so, neposredno pa povzrocajo predvsem debelost...

LitralSM ::

Tam pise, da je 50% psihicni problem. Ni vse problem psihe.

Mesar ::

tiran2000 je izjavil:

Ni vse v hrani res je, je pa veliko, kot zanimivost obstajajo celo dokazi da energetsko bogata hrana vodi v visjo stopnjo agresivnosti in visjo stopnjo kriminala ... Enostavni Oh pa dolgorocno v preveliki kolicini delajo vec skode kot koristi... Posredni povzocitelj bolezni so, neposredno pa povzrocajo predvsem debelost...


Junkfood, sladkarije, ipd. vodijo v višjo stopnjo agresivnosti? Lahko kak link? Lahko tudi via PM. Ty.
Your turn to burn!

ZaphodBB ::

Zakisanost in zaradi tega slabše mentalno stanje? Ali pa morda zaradi slabega mentalnega stanja apetit po sladki hrani in posledično zakisanje.

Obstajajo še druge možnosti. Ampak bistveno je da zakisanost je bad.

tiran2000 ::

Poslusal sem v zivo eno predavanje na fakulteti ko je bil en profesor v slo (galen ives: . http://www.fvv.uni-mb.si/predavanje-kli... Drugace mas pa nekaj o tem tule http://odewire.com/58867/you-do-what-yo... (verjetn je kasn novejsi clanek in raziskava na to temo ze)

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Enostavni Oh pa dolgorocno v preveliki kolicini delajo vec skode kot koristi... Posredni povzocitelj bolezni so, neposredno pa povzrocajo predvsem debelost...


A zato ljudje, ki pojejo 30+ banan na dan (več kot pol kile cukra) zgledajo takole?

tiran2000 ::

Ne seri, ni govora o bananah, ampak o sladkarijah in junk foodu. Pa napisal sem v prevelikih kolicinah, ce pojes candy bar oz se bols banano med sportno aktivnostjo ali po njej je clo dobro...sam ne govorimo o tem ps. In z banano dejansko lahko dobis na tezi http://stronglifts.com/hardgainers-gain...

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Napisal si "enostavni Oh". Banana je večinoma iz enostavnih OHjev, ostalo sladko sadje prav tako. 30, 40 banan na dan je pa tudi dovolj velika količina, da bi se lahko kje poznal špeh, če bi bila tvoja trditev resnična.

tiran2000 ::

Ma mi pises o tem?
http://forum.bodybuilding.com/showthrea...

Komentar ki lepo povzame vse: What sort of utter moron comes up with a 30 bananas a day diet?
/disbelief

Mesar ::

Če se vrnemo k temi, sladkarije niso mišljene, da nasitijo. Naprej...

Sladkarije običajno ješ, ko MISLIŠ, da ti nekaj manjka.

Večina ne more nehati sladkarij jest dokler jim ne zmanjka le teh ali pa fizično več niso sposobni spraviti več sladkarij v sebe.

Če ješ sladkarije, recimo poješ eno osmino male Milke, kakšen je občutek po tem? Se počutiš zadovoljeno, sito, potešeno, ... ali imaš samo željo po več?

Dosti se jih zateka k sladkarijam in junkfoodu, ko/ker so sestradani... ampak če pomisliš je tu drug problem.


Zdaj pa lahko vsak sam za sebe razmisli in se naprej odloča. Jaz za sebe vem in nisem že lep čas zaužil nič niti podobnega junkfoodu in sladkarijam, pecivo/tortice/... na obletnicah, rojstnih dnevih, itd pa pojem v minimalnih količinah če sploh, pa še to bolj iz vljudnosti kot užitka. Poznam pa folk, ki se tolaži, da uživa ko je, da se počutijo dobro ko se do/preko sitega najejo pretežno nezdrave hrane... ampak takim je težko pomagati dokler nebodo sami začeli razmišljati o teh stvareh.
Your turn to burn!

Vikking ::

EpicTime je izjavil:

Iščem kakšno alternativo čokoladi/pecivu/gumastim bombonom, saj imajo te zadeve precej kalorij glede na volumen in jih lahko kar nekaj brez težav pojem. Razmišljaj sem o kakšnem čokolinu/sladkimi kosmiči z mlekom/polnornatem kruhu z nutelo?


Mogoče baklava.
Itak pa sladko ne more biti glavni vir prehranjevanja. Tudi če si mažeš sladkarije na polnozrnati kruh = hamburer z kokakolo brez sladkorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

driver_x ::

Sladkarije so s prehranskega vidika nepotrebne. Po moje gre bolj kot ne za razvado. Tudi sam sem imel en čas velike potrebe po sladkarijah, tudi po obrokih. Po vsakem kosilu mi je zelo "vleklo na sladko". Ko sem se zavestno odločil nehati, je trajalo mogoče kakšen teden (ali največ dva), da je ta potreba čisto izginila. Še dodaten problem pri sladkarijah je tudi velika vsebnost maščob. Tudi pri sadju je vsebnost sladkorja velika, tako da tudi z njim ni za pretiravati.

GGGGG ::

Sladkarije v taki ali drugačni obliki dejansko morajo biti glavni vir energije. Telo rabi sladkor, že samo možgani pokurijo cca. 20% dnevne potrebe po kalorijah, mišice pokurijo ostalo.

Močna želja po sladkem pride z razlogom. Telo ti sporoča, da ima premalo "goriva" in rabi boost.

In odgovor na prvotno vprašanje. Katere sladkarije nasitijo? Tiste, v čim bolj naravni obliki, ki imajo poleg sladkorja zapakirane še vlaknine in nekaj vode (beri: sadje). Zrele banane, dateljni, marelice, suhe fige... Opcij je neskončno, sigurno najdeš nekaj, kar ti zadovoljivo nadomesti sladkarije iz vrečke. Poleg tega je pa dobro že čez dan poskrbeti za zadosten vnos OHjev in kalorij.

Komentar ki lepo povzame vse: What sort of utter moron comes up with a 30 bananas a day diet?
/disbelief


Ta komentar dobro povzame kvečjemu avtorjevo nevednost. Sicer je pa point drugje. "Sladkor redi" je pač neumnost. Ravno zaradi izogibanja vsemu sladkemu čez dan se potem dogajajo taka poželenja po sladkarijah v večernih urah.

MIHAc27 ::

Da dejansko odgovorim na vprašanje, ki je bilo zastavljeno....

Temna jedilna čokolada.
V majhnih kolečinah jo še celo priporočajo, sam je več kot par koščkov ne morem pojesti, pa imam že dovolj, medtem ko 1 dobro milko 100g ni noben problem pa bi kar še :)

Drugače pa sadje. Kake jagode, borovnice, banane,....

Če nisi lačen, se mi zdi da ti tudi potreba po sladkem pade.

energetik ::

EpicTime je izjavil:

Iščem kakšno alternativo čokoladi/pecivu/gumastim bombonom, saj imajo te zadeve precej kalorij glede na volumen in jih lahko kar nekaj brez težav pojem. Razmišljaj sem o kakšnem čokolinu/sladkimi kosmiči z mlekom/polnornatem kruhu z nutelo?
Nabavi aspartam/sukralozo/ciklamat, pa si zmagu.

Arto ::

Tiste Corny tablice so precej nasitne.

gruntfürmich ::

Ne vem ali je ta tema namenjena nabijanju ali konkretnim odgovorom. Upam da slednje zato recimo pri meni zelo pomaga pri napadu sladkarij črna čokolada, ki jo pojem 2 koščka in imam dovolj. Seveda ne jem jedilne, ampak si privoščim gorenkino z arancini, brusnicami ali malinami. Same ne maram.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

krneki0001 ::

Če imam napad na sladkarije, je ena vrečka haribo gumijastih medvedkov premalo (300gramska se razume). Na srečo so taki napadi samo enkrat na mesec.

Nekdo je napisal celo lubenico? Pa ti veš, da je to lahko že nevarno? Tam 2 do 3 kile še, kar je več je pa lahko orenk nevarno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Glugy ::

Mene rdeči ribez najbolj nasiti. Naravn je pa še bolši od katerekol sladkarije(pač to po svojem okusu govorim).

krneki0001 ::

Črni ribez - odlična hrana, dober posladek, pa še ožilje in srce varuje. (ga bom šel dans mal na vrt iskat)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Massacra ::

krneki0001 je izjavil:

Črni ribez - odlična hrana, dober posladek, pa še ožilje in srce varuje. (ga bom šel dans mal na vrt iskat)


Mi smo ga pobrali in predelali pred mescem dni 8-O Na kakšni nadmorski višini pa živiš? :)

krneki0001 ::

Živim v LJ, vrt imamo pa na nekih 700 ali pa 750 nadmorske (na vikendu) in je še nekaj ostalo tačrnega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Yacked2 ::

Jaz vsak dan med šolo zjutraj jem čokolino že celo življenje, pa imam idealno telesno maso.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Velki ::

Očitno je da se OP ne bo rešu sladkarije, ker kot zgleda nima te volje in vas to tudi ni spraševal. Ja polnozrnat kruh z nutelo je sigurno boljša alternativa kot čokolada (ne pretiravaj z nutelo). Puding je tudi boljše od čokolade, saj ima manj kalorij v istem volumnu, pa kupi si ovsene kosmiče (z okusom ker navadni zate nebojo), in jih jej z mlekom (mleko 1,6 ali majn ne 3,2 ker itak usaj za mene ni nevem kake razlike). Pa če ješ pašto zamenjaj z polnozrnato (men ni blo skor nč razlike ko sm prešaltov v okusu), pa riž tudi jej polnozrnat. Ne boš postal glih suh, vendar shujšaw boš gvišno in bol zdrav boš sigurno. Pa provi jest tudi kaj sadja ali zelenjave, vendar ne pretiravaj z sadjem.

GGGGG ::

Nekdo je napisal celo lubenico? Pa ti veš, da je to lahko že nevarno? Tam 2 do 3 kile še, kar je več je pa lahko orenk nevarno.


Kaj točno je nevarnega pri tem?

darkolord ::

Ja lohk se razpočiš! Hec.

Mesar ::

GGGGG je izjavil:

Nekdo je napisal celo lubenico? Pa ti veš, da je to lahko že nevarno? Tam 2 do 3 kile še, kar je več je pa lahko orenk nevarno.


Kaj točno je nevarnega pri tem?


Verjetno se mu zdi boljše pojest kilo ali pa še celo več peciva.
Your turn to burn!

krneki0001 ::

http://www.livestrong.com/article/41005...

Hyperkalemia

Consuming larger quantities of foods containing potassium, such as watermelon, may adversely affect people diagnosed with hyperkalemia, or too much potassium in their blood. Hyperkalemia can potentially result in dangerous cardiovascular effects such as irregular heartbeats, a weak or absent pulse and cardiac arrest as well as adversely affect nerve and muscle control. The kidneys remove excess potassium from the body, and hyperkalemia often results from kidney malfunction, according to MedlinePlus. A typical wedge of watermelon, or 3 cups, contains around 560 mg of potassium. This is too much for people with serious kidney disorders, according to leading kidney care provider DaVita. A smaller portion of 1 cup has potassium levels of only 176 mg.

Gastrointestinal

Although primarily considered safe and beneficial, 30 mg or more of the lycopene in watermelon can potentially cause adverse side effects. Consuming large amounts of lycopene-rich foods, such as tomatoes and watermelon, may result in gastrointestinal disturbances. The American Cancer Society reports that one investigation observed the effects of a lycopene-rich supplement on a patient. The patient took a tomato supplement containing 15 mg of lycopene twice daily and experienced intestinal problems such as nausea, vomiting, diarrhea, indigestion and bloating.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Super. A si poračunal koliko lubenice morš pojest, da dobiš vsaj približno toksične vrednosti kalija v kri?

Verjetno ne. Za banane, ki vsebujejo "veliko" kalija je številka okoli 250 do 300 banan v nekaj minutah (če raztegneš čez daljše obdobje se telo samo znebi viška). Za lubenico nisem računal, je pa številka podobno absurdna.

Tako da ne, ni močno predozirati lubenice. Dejansko se prej razpočiš.

Še malo številk oz. igranja z izračuni:
http://blogs.howstuffworks.com/2009/11/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

tehnicar12 ::

NArdiš si sadno kupo (brez sladoleda) čimveč različnega sadja, banane, kiwi, jagode, breskve, nektarine, jabolka, grozdje malo smetane in bam sit kot mina

T-h-o-r ::

pizda, so se mi sline pocedile ob tej temi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krneki0001 ::

iKst
Banana ima do 400mg kalija, potreben dnevni vnos za odraslo osebo je pa 2000mg (2 grama), torej je 5 banan na dan dovolj. Pri 18 gramih kalija bi imel pa že orenk probleme, torej jih rabiš samo 45 banan za probleme.

Predoziranje kalija
Pri odmerkih, višjih od 18 g, lahko pride do naraščanja kalija v plazmi, kar povzroči višji pH in s tem šibkost mišic, moteno je delovanje srca, kar lahko privede do zastoja srca in smrti. Povišan vnos kalija, ki je še v mejah normale, znižuje krvni pritisk


Lubenice imajo kalija tam okoli 150mg na 100g lubenice, torej si z kilo in pol lubenice pokril dnevno dozo kalija, pri 12kg lubenici je pa to že kr dobra doza kalija.

Se strinjaš?


Sem že pojedel 8kg lubenice, pa sem šel samo še spat po tem, pa vmes sem se nevemkolikokrat zbudil, da sem šel scat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Vzdevek ::

Kot je že omenjeno sadje, mogoče kakšni bolj sladki jogurti, morda narediš kakšen sadni frape ali pa naravni sadni sokovi npr. iz jagode so dosti sladki. Dober je tudi doma narejen sladoled. Vseeno to ni ravno zdravo ampak boljše je že od ostalega sra.... ;)
Te sladkarije in to ti samo škoduje.

GGGGG ::

Lubenice imajo kalija tam okoli 150mg na 100g lubenice, torej si z kilo in pol lubenice pokril dnevno dozo kalija, pri 12kg lubenici je pa to že kr dobra doza kalija.

Se strinjaš?


Ne strinjam se. RDA je od 4000 do 4700mg na dan. Pri kakšni vrednosti se lahko začnejo problemi sem pa že gor napisal. Poleg tega je tukaj še časovna komponenta. Če ne poješ vse te količine v cca pol ure, jetra precej hitro počistijo višek.

12 kg lubenice pa tudi ni nekaj, kar bi človek redno jedel za snack zvečer ob televiziji.

Tako, da kar brez skrbi jejte lubenice, banane in ostalo sadje. Ne preveč skrbet glede cukra, ki je potreben za normalno delovanje mišic in možganov. Pa za vsak okus se najde nekaj, od posameznega svežega sadja do suhega sadja, sadnih solat itd.

krneki0001 ::

GGGGG je izjavil:

Lubenice imajo kalija tam okoli 150mg na 100g lubenice, torej si z kilo in pol lubenice pokril dnevno dozo kalija, pri 12kg lubenici je pa to že kr dobra doza kalija.

Se strinjaš?


Ne strinjam se. RDA je od 4000 do 4700mg na dan. Pri kakšni vrednosti se lahko začnejo problemi sem pa že gor napisal. Poleg tega je tukaj še časovna komponenta. Če ne poješ vse te količine v cca pol ure, jetra precej hitro počistijo višek.

12 kg lubenice pa tudi ni nekaj, kar bi človek redno jedel za snack zvečer ob televiziji.

Tako, da kar brez skrbi jejte lubenice, banane in ostalo sadje. Ne preveč skrbet glede cukra, ki je potreben za normalno delovanje mišic in možganov. Pa za vsak okus se najde nekaj, od posameznega svežega sadja do suhega sadja, sadnih solat itd.


Očitno imamo zelo različne podatke, zato ker če pogledaš po netu, sem sam našel podatek, ki govori, da je 2g dnevni vnos in 18g mejna vrednost, kjer se začnejo problemi. Ti trdiš pa da je dnevni vnos med 4 in 4.7g. koliko je pa nevarna vrednost nisi pa nikjer navedel, vendar iz izračuna 300 banan X 0,4G kalija bi rekel, da 120g.

Povej kaj so sedaj točni podatki?

Pa ne gre za snack ob večerji, ampak nekateri hujšajo z lubenico in jo jedo cel dan. V celem dnevu pa ni problem pojest ene 12kg lubenice.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Sladkor povzroča lakoto, več ko ga boš jedel bolj boš lačen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

krneki0001 ::

iKst - tukaj imajo take podatke
http://www.nutris.org/prehrana/abc-preh...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Massacra ::

ABX je izjavil:

Sladkor povzroča lakoto, več ko ga boš jedel bolj boš lačen.


Sladkor - kakor kateri!

Pri uživanju večje količine sadja je potrebno biti pozoren na naslednji pojav: neabsorbirana fruktoza, ki ostane v črevesju, ima hujše dolgotrajne posledice, kot si (večina) lahko misli!

Znano namreč je, da je absorbcija fruktoze skozi črevo v kri, pri človeku omejena:
- omejena samo na tanko črevo.
- omejena količinsko.

Neka meja absorbcijske sposobnosti je postavljena pri 25g zaužite fruktoze. Višek nadaljuje pot v debelo črevo. Tam pa se zgodi zelo neprijetna stvar: bakterije to fruktozo "prebavljajo" in delajo "štalo" človeškemu organizmu.
(če samo pomislim na pijačo Fanta, ki ima 44g sladkorjev v 3,3 dcl pločevinki in je ta sladkor v glavnem v obliki fruktoze - okrog 65%, mi rata kar "slabo").

Torej: fruktozna malabsorbcija (pa naj bo 100% bolezenskega izvora ali pa se pojavi pri zdravih odraslih osebah zaradi prevelikega vnosa fruktoze v telo, ki se ne more absorbirati v tankem črevesju) povzroča naslednje:

http://informahealthcare.com/doi/abs/10...

http://informahealthcare.com/doi/abs/10...

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1...

In to vodi, na dolgi rok, v "propad" možganov, saj je aminokislina triptofan nujna za zdrave možgane. Če je te aminokisline triptofan manj v krvi, je je posledično manj v možganih. In posledice na dolgi rok so lahko pogubne!

triptofan -> 5-hidroksi triptofan -> serotonin -> melatonin (kaskada reakcij v možganih)

Zatorej: sadje, bogato s fruktozo, je treba iz prehrane "eliminirati" oz. zmanjšati na minimum! In lubenice so sadež z VELIKO VELIKO fruktoze. Ko poješ pol kile si zaužil že skoraj 20g fruktoze (in 2 kg lubenice poješ brez problema)!

Kakšen je točno mehanizem procesa razgradnje fruktoze v debelem črevesju, kaj to pomeni za črevesno floro in kakšne vse so bolezenske težave na kratki in dolgi rok, mislim, da ni še čisto jasno. No, akutni pojavi so recimo takšni: Irritable bowel syndrome @ Wikipedia. Vsekakor pa je dokazano, da pri zdravih osebkih, ki uživajo preveč fruktoze, pride prav tako do malabsorbcije fruktoze. In posledice niso nič kaj za zdravje pozitivne!

Rias Gremory ::

@OP
Če bi rad hrano, ki te nasiti glej, da ima majhen glikemični index. To je pri sladkarijah bolj težko.

Glycemic index @ Wikipedia
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

opeter ::

Kraš napolitanka ... vsaj moji sorodniki družinski člani znajo pojesti celo vrečko.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

GGGGG ::

No, akutni pojavi so recimo takšni: Irritable bowel syndrome @ Wikipedia. Vsekakor pa je dokazano, da pri zdravih osebkih, ki uživajo preveč fruktoze, pride prav tako do malabsorbcije fruktoze. In posledice niso nič kaj za zdravje pozitivne!


To je res, ko delajo poskuse na živalih s HFCS ali celo čisto fruktozo. Pri sadju je zadeva obratna.

Banane, naprimer, so odlična hrana za lajšanje simptomov IBS, čeprav vsebujejo ogromno fruktoze.

Če bi rad hrano, ki te nasiti glej, da ima majhen glikemični index. To je pri sladkarijah bolj težko.


Bolj smiselno je gledati "glycemic load", ki je pri sadju ponavadi precej majhen.

Massacra ::

In glicemic load s fruktozno intoleranco nima popolnoma nobene veze! Nekdo lahko kar fajn prdi tudi po bananah (ne mislim na 1-2 banani)! Kar vsekakor ni dober znak.

Ps: ti si pa še vedno pri onem tipu, ki poje, nevem koliko, ampak ogromno banan na dan!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Jerry000 ::

pizda...js sm nor na sladkobo, brez čokolade ne morm žvet, pojem pa tut dost...not good :(

GGGGG ::

In glicemic load s fruktozno intoleranco nima popolnoma nobene veze! Nekdo lahko kar fajn prdi tudi po bananah (ne mislim na 1-2 banani)! Kar vsekakor ni dober znak.


Z lakoto ima. Inzulin ti ne skače tako drastično, kot če ješ cukr z žlico, ni takšnega crasha kot pri sladkarijah itd.

Tisti tip, ki poje nevem kolk banan na dan (30+) je pa samo dober primer dejstva, da tudi ekstremne količine sadja niso nič slabega. To, da nekateri priporočajo sladkarije namesto sadja je sploh absurd.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22538943 (34226) energetik
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752326 (45943) Massacra
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973900 (66476) thramos
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773036 (63271) thramos

Več podobnih tem