» »

Nvidia Geforce GTX 7xx

Nvidia Geforce GTX 7xx

««
2 / 14
»»

FlyingBee ::

nič ne kaže da bo kmalu

RC14 ::

serija 8 bi naj prišla šele konec leta, to niti ni tako kmalu, še posebej če sedaj , ali pa na jesen kupuješ nov računalnik, novih graf pa še ne bo:|
Tudi sam bom jeseni kupil nov računalnik in bom očitno primoran kupit ali to "osveženo" gtx 760ti, mogoče 770, ali pa že leto "staro" 7950. Bi pa vsekakor raje kupil kakšno 8950, sam kaj, ko grafe pridejo šele nekje okoli decembra.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

FlyingBee ::

decembra bodo še po visokih cenah, ker nvidie ne bo še do aprila naslednje leto

mihco ::

konec ugibanja. Cena za gtx770 je znana: 400$. (OZ 400eur). Talk about progress, (680 vs 770) +5% za isto ceno :S

http://www.techpowerup.com/reviews/NVID...

http://www.anandtech.com/show/6994/nvid...
.
.
.

mihco ::

Ce na hitro povzamemo... tisti, ki so kupili 7970/7970GE za 400EUR(pred cca letom dni do danes) so naredili izredno dober nakup. Vse kar so pri nvidii uspeli ustvariti do danes je isti performance ob isti porabi za isto ceno.

D3m ::

mihco je izjavil:

konec ugibanja. Cena za gtx770 je znana: 400$. (OZ 400eur). Talk about progress, (680 vs 770) +5% za isto ceno :S

http://www.techpowerup.com/reviews/NVID...

http://www.anandtech.com/show/6994/nvid...
.
.
.


GTX 770’s TDP is 230W versus GTX 680’s 195W.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

Dobra kartica, kot potrošnik upam na krvavo cenovno bitko v tem preformančnem segmentu.

Ker do zdaj ATI in Nvidia sta se nekako pustila pri miru, vsak je imel svoj segment. Ampak zdaj je Nvidia nesramno nastopila (končno!!!!).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

D3m ::

AMD bo primoran spustiti ceno HD 7970.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mihco ::

ABX je izjavil:

Dobra kartica, kot potrošnik upam na krvavo cenovno bitko v tem preformančnem segmentu.

glede na videno v zadnjem letu te "bitke" ne bo. Nvidia je prepricana v svojo superiornost, Amd pa bo dodal x iger v svoj super bulshit bundle...

D3m ::

Anandtech:

In any case, more than anything else it strikes us as particularly funny that we're once again looking at a tie. That's right: on average GTX 770 and 7970GE are tied.


At the launch of the 7970GE NVIDIA at least tied the 250W 7970GE with a 195W GTX 680, giving NVIDIA an efficiency advantage. But now with the launch of the GTX 770 NVIDIA needs a 230W card to match that very same 250W 7970GE, a testament to AMD’s driver improvements and a reflection of the fact that just like AMD, NVIDIA needed to push a GPU to its limits to get here.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

ABX ::

mihco je izjavil:

ABX je izjavil:

Dobra kartica, kot potrošnik upam na krvavo cenovno bitko v tem preformančnem segmentu.

glede na videno v zadnjem letu te "bitke" ne bo. Nvidia je prepricana v svojo superiornost, Amd pa bo dodal x iger v svoj super bulshit bundle...


AMD bi lahko naredil "Pirate version" in dal utorrent v bundle. :)
Etto, še slikico sem našel za novo škaltico.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mihco ::

se primerjava gtx670 vs gtx770
performance: +10%
cena(trenutno): +20%
max poraba: +30%

ABX ::

performance je prej +20%.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Damn, zakaj pa je tole tak pozresno (383W full load)? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

ABX ::

Po moje ti to gledaš za cel sistem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

RC14 ::

Ce na hitro povzamemo... tisti, ki so kupili 7970/7970GE za 400EUR(pred cca letom dni do danes) so naredili izredno dober nakup. Vse kar so pri nvidii uspeli ustvariti do danes je isti performance ob isti porabi za isto ceno

Se strinjam.

Sicer pa,po enmu letu bi lahka kej zmogljivejšega skupi spacali, ne pa da nas nategujejo z nekimi minimalnimi hitrostnimi pohitritvami in u bistvu samo preimenovane kartice prodajajo pod drugim imenom. Ma kje se pa pozna tistih ubogih +10% boosta ,tega niti ne opaziš v igri. Naj skupi spacajo nekaj, da bo za isto ceno, kot je recimo 7970 GHZ ponujala recimo vsaj +30% hitrosti. Tko pa samo neki preimenujejo kartice, dajo +5% pohitritev in nekateri naivneži spet vauuu, hitrejša je za +3 FPS od GTX 680.

Jezi me samo to, ker novi radeoni pridejo šele konec leta, do takrat bodo pa še kar lepo molzli z temi "eno leto starimi" karticami in nabitimi cenami.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

fireX88 ::

RC14 je izjavil:

Ce na hitro povzamemo... tisti, ki so kupili 7970/7970GE za 400EUR(pred cca letom dni do danes) so naredili izredno dober nakup. Vse kar so pri nvidii uspeli ustvariti do danes je isti performance ob isti porabi za isto ceno

Se strinjam.

Sicer pa,po enmu letu bi lahka kej zmogljivejšega skupi spacali, ne pa da nas nategujejo z nekimi minimalnimi hitrostnimi pohitritvami in u bistvu samo preimenovane kartice prodajajo pod drugim imenom. Ma kje se pa pozna tistih ubogih +10% boosta ,tega niti ne opaziš v igri. Naj skupi spacajo nekaj, da bo za isto ceno, kot je recimo 7970 GHZ ponujala recimo vsaj +30% hitrosti. Tko pa samo neki preimenujejo kartice, dajo +5% pohitritev in nekateri naivneži spet vauuu, hitrejša je za +3 FPS od GTX 680.

Jezi me samo to, ker novi radeoni pridejo šele konec leta, do takrat bodo pa še kar lepo molzli z temi "eno leto starimi" karticami in nabitimi cenami.

Lp


to sem ravno hotel razložit ABX-u...

EDIT: ampak kaj češ, boj nvidia vs amd je vedno bila in vedno bo, določeni bodo samo eno stran videli!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

ABX ::

Pač ostaneš na AMD, kdo te sili?

Če pa točno danes bi želel kupit novo grafično, in veliko ljudi zaradi novega Intel CPU-ja jo bo z novim sistemom, potem pač vzameš 770 ker je isto kot 7970Ge samo stane manj.

Jaz bi tudi rad imel ne vem kaj za 50Eur, to pač je na razpolago. In kot pravi moj nono, če ti ni všeč, poljubi in pusti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fireX88 ::

kdo je reku da imam amd?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

ABX ::

Govorim na splošno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mihco ::

ABX je izjavil:

performance je prej +20%.

se posipam s pepelom...performance je res blizje 20% kot 10.

RC14 je izjavil:


Se strinjam.

Sicer pa,po enmu letu bi lahka kej zmogljivejšega skupi spacali, ne pa da nas nategujejo z nekimi minimalnimi hitrostnimi pohitritvami in u bistvu samo preimenovane kartice prodajajo pod drugim imenom. Ma kje se pa pozna tistih ubogih +10% boosta ,tega niti ne opaziš v igri. Naj skupi spacajo nekaj, da bo za isto ceno, kot je recimo 7970 GHZ ponujala recimo vsaj +30% hitrosti. Tko pa samo neki preimenujejo kartice, dajo +5% pohitritev in nekateri naivneži spet vauuu, hitrejša je za +3 FPS od GTX 680.

Jezi me samo to, ker novi radeoni pridejo šele konec leta, do takrat bodo pa še kar lepo molzli z temi "eno leto starimi" karticami in nabitimi cenami.

Lp


no no treba je biti posten...
Nvidia je izdala boljse graficne od AMDja, le da eno leto prepozno in za zasoljeno ceno
7970ge vs Titan
performance: +30%
cena: +185%

7970ge vs gtx780
performance: +20%
cena: +70%

ABX ::

Cena najhitrejši grafičnih je zgodba zase. To itak velja za vse high end izdelke.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mihco ::

ABX je izjavil:

Cena najhitrejši grafičnih je zgodba zase. To itak velja za vse high end izdelke.

exactly...s tem se nekako lahko razlozimo smesno ceno Titana. Ampak kaj je potem gtx780? Ali bo naslednjo generacijo to veljalo tudi za gtx970, itd?

ABX ::

Če bo hitrejša imajo prosto roko pri ceni. Če ni, bojo omejeni.

V končni fazi glasujemo z denarnico, in glasovi pravijo da je imela Titan primerno ceno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mihco ::

Titan je imel za nvidio en sam namen....dvigniti ceno top tier graficnih iz do sedanjih 500$(gtx280, 480, 580) na 650$(gtx780) in ob tem ne izgledati slabo.

ABX ::

Sej niso dobrodelna firma. Če ti ni všeč cena jih ignoriraš.
Nvidia se itak prodaja in če so izbrali to ceno, potem očitno vejo/upajo da bojo po tej ceni največ zaslužili.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fireX88 ::

sm cena titana je bullshit!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

ABX ::

Je ja, ampak jebiga, če meni je nekdo pripravljen dat 1000Eur, pa ja ga ne bom zavrnil?

Kaj ne bi raje klepetali o temu katera grafična je boljša za določeno ceno, kot se kregat o cenovni politiki teh kartic?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mihco ::

hmm...seveda. Danes bom ignoriral visoke cene graficnih, jutri visoke cene bencina, pojutrisnem visoke cene cokolade,... ko bo kruh naenkrat nedostopen bom pa pac vegetiral. NE...izkoriscevalskim kapitalisticnim oderuhom je treba dat vedet, da meja nekje je. Nvidia je v mojih oceh prestopla to mejo z 650eur za drugo :) najboljso graficno v gaming segmentu.

ABX ::

Amen!

P.S: Kot gledam te cene, če ne drugo malo zahihitam ko vidim da konzole naslednje generacije bojo imele APU ki nima za burek proti 5 let stari grafični. :) Ki na bolhi ti jo vržejo v hrbet. Jebiga, hočemo naj-jačo tehnologijo in to stane.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

medenko ::

RC14 ::

Danes bom ignoriral visoke cene graficnih, jutri visoke cene bencina, pojutrisnem visoke cene cokolade,... ko bo kruh naenkrat nedostopen bom pa pac vegetiral. NE...izkoriscevalskim kapitalisticnim oderuhom je treba dat vedet, da meja nekje je. Nvidia je v mojih oceh prestopla to mejo z 650eur

Točno to.
Pretiravajo.

ABX:
A se ti ne zdijo oderuške cene?? A se ti to tudi zdi uredu, da kupiš grafo za 600 eur in ti že čez dobro leto ni sposobna poganjati najnovejših iger na spodobnih nastavitvah ?? Če bi takšna grafa za ~ 500 eur zdržala vsaj 3 leta za vse igre, pol ni panike, tko pa ???

mihco:
ja nvidia je izdala dobre grafe, ampak tako kot si rekel, mnogo prepozno in če je že toliko poznej, naj dajo opazno večji boost za isto ceno, ali pa enak performanse za dosti nižjo ceno. Tk pa so spet tam tam,p/p. torej nič takšnega , da bi lahko rekel, to pa se res trenutno best buy. Vse grafe se vrstijo v nekih lestvicah glede po zmogljivostih in cenah, nobena prav ne iztopa, edino mogoče 7870 XT pa še ta niti ne toliko več.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

ABX ::

To je pač cena razvoja. Če ti ni všeč igraj igre z 1 letno zamudo in boš dal 30% manj za grafično.

Večina jih igra z 5-10 letno zamudo (konzole).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Pro_moted ::

Hahahahhahahahhaha, pa ne morem verjet ... Nvidia fanatiki dejansko zagovarjajo par procentov višjo ceno za ENAK performance kot leto in pol stara kartica. Ma svašta. Zato pa ta svet gre po gobe, druge ni.
Res kapo dol kar se eni greste. Ni važno kakšen performance, glavno je znakma :D Živel kapitalizen in čredni nagon :-D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Xserces ::

To je pač cena razvoja hahah na rit si me vrgu! :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Pro_moted ::

Xserces je izjavil:

To je pač cena razvoja hahah na rit si me vrgu! :)


Mah mi je vseeno kar ljudje zapravlajo ampak , za gtx 780 sigurno ne dam, 770 pa bi lahko kupil za manj denarja že pred par meseci. No vsak se sam odlOći, če je pa cilj čimveč denarja dat potem pa itak ni problema. Mi je pa smešno kako eni zagovarjajo to poltiko. Res kam smo prišli to je že smešno.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

RC14 ::

To je pač cena razvoja

Si me nasmejal. Cena razvoja? Si se vprašal kdaj, koliko je dejansko vredna takšna grafična kartica? Oz drugače rečeno, koliko jih stane grafa in koliko imajo čistega dobička.
Zaradi takšnih kot si ti, se lahko oni mastijo z velikimi dobički,mi pa imamo posledično drage grafe..
Tako je tudi pri vseh drugih stvareh, sj gledaš tv ane, politika pa to?? Ti je kej znano?

Ok off topic, se opravičujem

Uglavnem, čakam na 760ti, da vidim kakšna bo cena. 770 je vsaj kakšnik 50 eur predraga.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Isotropic ::

Pro_moted je izjavil:

Hahahahhahahahhaha, pa ne morem verjet ... Nvidia fanatiki dejansko zagovarjajo par procentov višjo ceno za ENAK performance kot leto in pol stara kartica. Ma svašta. Zato pa ta svet gre po gobe, druge ni.
Res kapo dol kar se eni greste. Ni važno kakšen performance, glavno je znakma :D Živel kapitalizen in čredni nagon :-D

ni enak performance (kot 680). je pa res, da je enak cip, samo bolj navit in hitrejsi ram zraven.
skoda edino, ker nima kaksnih 3gb rama, pocasi bo ze prislo prav, ko pridejo nove konzole.

bdoxx ::

A se ti ne zdijo oderuške cene?? A se ti to tudi zdi uredu, da kupiš grafo za 600 eur in ti že čez dobro leto ni sposobna poganjati najnovejših iger na spodobnih nastavitvah ?? Če bi takšna grafa za ~ 500 eur zdržala vsaj 3 leta za vse igre, pol ni panike, tko pa ???

ne nabijaj jaz sem za mojo 460gtx dau 180€ 2,5 leti nazaj, pa še zdaj poganja špile na spodobnih nastavitvah

D3m ::

Xserces je izjavil:

To je pač cena razvoja hahah na rit si me vrgu! :)


Ko bi se dejansko poznal razvoj napram HD 7970. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Rokim ::

Gledam mal na dinokompu 770ke.Ista grafa k 680 z isto ceno kokr je bla 15 mescov nazaj.Ma ko jih J.

Dr_M ::

Cena za GTX770 je enaka, kot je bila za GTX670 ob izzidu, pa tudi enaka kot trenutna cena za GTX680.

No, nasi prodajalci so itak zlatarji, sploh ko je graficna se cisto "sveza".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

batista ::

glede stock coolerja na 780 in 770, ali izpihuje zrak ven iz ohišja samo zadaj ali tudi spredaj (VRM) ko je isto odprtina?
http://www.overclockersclub.com/reviews...

Rokim ::

Ja sam 670 ob izzidu je bla sveža stvar,zakaj bi zdej za rebrand starino dajal iste pare kokr 1 let nazaj.Samo zadaj uspredi ga notr vleče

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokim ()

LuiIII ::

FF64 = 1/24 FF32. Pač neuporabno.

Dr_M ::

To je pa stvar posameznika zakaj bi oz zakaj nebi to naredil.
Koneckoncev razen Titana in GTX780 letos ne bo nic popolnoma novega.

Rokim ::

Za novo 770 z novo arhitekturo recmo maxwel bi mogoče res odlomu 440€ pa še to je preveč,sam za neki relic grafo z spremenjenim imenom je pa to full preveč keša

bdoxx ::

še stotič... noben vas ne sili, imate konkurenco

Rokim ::

Sej jz sm svoje povedal.Ko jih J.

mihco ::

http://www.hoh.de/detail/index/sArticle... za 366eur je to povsem dostojna konkurenca 7970. Nekaj kar jim ni uspelo leto in pol z celotno 6xx serijo.
««
2 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779285461 (145145) next3steps
»

nVidia Maxwell (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Strojna oprema
1266190371 (125960) m0LN4r
»

Grafična kartica do 250€

Oddelek: Pomoč in nasveti
283216 (2667) Janac
»

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9424376 (18842) vaščan
»

Gaming namizni računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
518222 (7131) theBill

Več podobnih tem