» »

Izkušnje s prehranskimi dodatki

Izkušnje s prehranskimi dodatki

1
2
»

innerspace ::

[D]emon je izjavil:

Ker rafiniran sladkor sploh ni umetno pobeljen, kajne ? >:D


"Umetno pobeljen" ne pomeni pobarvan, ce si na to ciljal. Bel cuker razumi kot ekstrakt rjavega. Sploh pa tu ne govorimo o cukru ampak o prehranskih dodatkih tipa vitamini, minerali in ostalo, tako da res ne vem v cem je tvoj point.

In ce ponovno pomislim na izjavo, da se sinteticni in naravni vitamini razlikujejo po farmakodinamskih lastnostih, naj mi prosim kdo pojasni kako to deluje. Ne razumem namrec zakaj bi identicne molekule imele drugacne lastnosti...bad karma, maybe??
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pithlit ::


Evo ti pobarvan cukr.

Point [D]emon-a je pa v tem da imaš ti očitno pokvarjen sarkazem detektor.
Life is as complicated as we make it...

Mesar ::

Pithlit je izjavil:

Sem našla eno študijo kjer se pokaže da Alkannin sam ni toksičen (so pa nekateri derivati). Je pa študija na miših.

Pa en kup študij o tem kolk je fajn pri celjenju ran pa boju proti raku.

Rejzor: za referenco uporabljam tole. Zaenkrat je kul. Sploh ker imaš označbe razdeljene na 3 kriterije (za vegije, za otoke, za alergike). Tko da če je fail za vegije je zame čist kul. Etc, etc.


Kaj če ti jaz eno app napišem, ki bo za vsak E vrg ven da je super zdrav ali pa super škodljiv boš temu kr verjela na lepe oči?
Your turn to burn!

Pithlit ::

Hja, dokler ima ta tvoj app dovolj točne podatke... ni problema.
Life is as complicated as we make it...

innerspace ::

Pithlit je izjavil:

Point [D]emon-a je pa v tem da imaš ti očitno pokvarjen sarkazem detektor.


Who cares. It's pointless.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

[D]emon ::

innerspace je izjavil:

Who cares. It's pointless.


Butthurt much ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

innerspace ::

[D]emon je izjavil:

Butthurt much ?


I ain't even mad bro.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Looooooka ::

Btw zakaj ce ze berete wikipedijo ne pogledate vseh povezav na clanku?
A zdej je ze "google reading" v modi pri samih clankih?
Zadeve niso prepovedane, ker bi bile v osnovi skodljive. Zadeva je kot samostojna lahko cisto neskodljiva oz celo pozitivno vpliva(Pithlit napisala en primer).
Prepove se jih tudi ce obstaja moznost, da razpadejo in se vezejo s kaksno drugo zadevo(ki je po moznosti SPET cisto neskodljiva).
Kar se clo da poiskat na internetu ce v clankih celo kliknes na povezan clanek in iz tam na tretjega...

ERGY ::

Na primer Vit D3 (holekalciferol) je fajn jemat. V zimskem času, predvsem proti pomladi ima že vsak nizke vrednosti. Bistveno pomaga pri boljši absorbciji kalcija, torej preprečuje osteporozo pri starejših, pri moških dvigne skupni + prosti testosteron (za več kot 20%), poveča moč ter preprečujejo atrofijo mišičnih vlaken. Uporabljajo ga tudi kot preventivno proti gripam, ter drugim boleznim. Odmerek je odvisen od posameznika. V povprečju velja, da 1000 IU D3 dvigne vrednosti za 6-10 nmol/L. Vnos je torej odvisen od serumske vrednosti 25(OH)D, ki jo je potrebno izmeriti pred začetkom doziranja. Optimalna vrednost je 75-80nmol/L. Večina, ki ni veliko na soncu med 10-14h in se pogosto maže s sončnimi kremami ima serumske vrednosti 25(OH)D od 5-25nmol/L. Če vzamemo tedenski vnos na enkrat se hitreje naloži, kot če bi vsak dan jemali sedmino tedenskega odmerka. Starejši in bolj debeli ljudje potrebujejo večji odmerek. Še ena zanimivost je ta, da je vitamin D3 ubistvu steroid.

Alen716 ::

Kje pa kupujete vitamine in kere znamke?

Mesar ::

A niso najboljši noname vitamini iz "trznice"? Ce nimajo nalepke z eji pol jih ziher ni noter...
Your turn to burn!

Bananovec ::

Tudi v onih noname s tržnice so Eji noter, pa tudi v tistih z domačega vrta.
GLede onega o zajtrku . Znanstveno dokazano je, da v kolikor zjutraj ne zaužijemo zajtrka kasneje v dnevu gledamo za bolj kalorično hrano.

Also, istotako je znastveno dokazano, da ni vseeno ob katerem času imaš kosilo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Niso! Ker če ne piše gor niso not.
Your turn to burn!

Jst ::

>Znanstveno dokazano je, da v kolikor zjutraj ne zaužijemo zajtrka kasneje v dnevu gledamo
>za bolj kalorično hrano.

To ZAME ne drži. Verjamem pa, da statistično drži. Saj je tudi logično.

Glede mene: Jaz zajtrka nikoli nisem jedel. Začel sem ga jesti pred kakšnimi tremi leti. Prej sem pa imel prvi obrok nekje 15-16-17 zvečer in včasih tudi edini. Bil sem suh kot prekla. Ko sem šel k novi zdravnici me je prvo poslala k psihologu, ker je sumila, da imam anoreksijo (ker sem imel čisto dobre zobe - ljudje z bulimijo jih namreč zaradi želodčne kisline nimajo). 183cm/slabih 60kg.

Potem sem pa začel jemati ena zdravila in sem se zredil kot prasec. Tri leta nazaj sem potem shujšal na neko normalno težo in od takrat jem zajtrk.


---

Sem pa ravno zadnjič bral povzetek raziskave, ki pravi, da večji zajtrk imaš, več boš pojedel za kosilo in za večerjo.

Sedaj pa vprašanje komu verjeti?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava prehrana in dodatki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19331182 (7912) mn
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717579 (11558) blackbfm
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13316945 (14649) Unknown_001

Nelogično navajanje vsebnosti sladkorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10430199 (27858) dzinks63
»

Mc'Donalds (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
770143086 (117146) Spock83

Več podobnih tem