» »

Vgradnja električnega motorja v starejši avtomobil

Vgradnja električnega motorja v starejši avtomobil

Unknown_001 ::

Hmmmm, malo gruntam, da bi v bodoče to bil eden od mojih projektov. Za avto sem si izbral VW hrošč 70 letnik, možen bi bil tudi kak drug model avtomobila. Sedaj me zanima, koliko bi dejansko to stalo in ali je že kdo kaj podobnega počel.

krneki0001 ::

Koliko hočeš imeti dometa z enim polnjenjem. Sam sem si naredil predračun za predelavo 4x4 karavana na elektriko in to tako, da bi imelo vsako kolo svoj pogon (zato, da imaš 4 a zelo manjše motorje in lažje, namesto enega težkega, da je teža lepše razporejena), pa me je hitro minilo, ko sem videl koliko bi to stalo. Ena izmed zahtev je tudi vsaj 200km dometa z enim polnjenjem. Moraš računat, da če bi hotel imet doseg vsaj 200 kilometrov z enim polnjenjem, da je baterija težka okoli 400 do 500kg. Že samo baterije bi bile okoli 6000 evrov, potem pa vsak motor še okoli 2000 do 2500 evrov, kar znese okoli 16k samo za baterije in motorje. Kje je potem šele napeljava in predelava vsega v avtu.


Hrošč pa nima take nosilnosti, da bi tako težke baterije postavil vanj, tako da razmišljaj o kakem drugem avtu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

iso2000 ::

Morda najdeš kaj zanimivega tule

#000000 ::

Hrošč bi bil OK. ampak če malo razmisliš vse skup nima smisla, edino če imaš para za bacanje, namreč predelava takega vozila hitro doseže 12-15 tisoč evrov, lahko tudi več, nekaj dobiš nazaj od eko sklada, ampak še vedno je precej drago, glede na to da bo dometa samo 150 km (ob optimalni obremenitvi) poglej si malo motor http://www.hribitec.com/si/predelave-v-... in ceno zanj, tukaj jih imaš še nekaj http://www.stoja.si/si/ZPM+112L4.php za baterije pa ne najdem bookmarka.

RejZoR ::

Če greš v tako investicijo glej da bo avto držal toliko časa. Ne da boš gor dal za 15k robe pol se bo pa razpadu zarad rje oz drugih težav.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin, dizel ali hibrid (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8810058 (7820) neo5468
»

Baterije v Teslah se starajo počasneje od pričakovanj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8519302 (12798) algoritem
»

Nizozemska se spogleduje s prepovedjo prodaje bencinskih in dizelskih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25573135 (61830) PredatorX
»

Električni avtomobil (Elektromotor) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7115427 (14120) bluefish
»

Chebela - mobilnost prihodnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8215525 (13943) Matako

Več podobnih tem