Prijavi se z GoogleID

» »

Prehranski dodatki

Prehranski dodatki

strani: 1 2 3 »

Ferdo66 ::

LOL, daš stran, ki je očitno povezana s proizvajalci. Si sploh prebral kakšno tki študijo, ki jo stran omenja? Podn, ne pa znanstvene študije.

Definitivno znanstveno dokazano velja tole:
"Beljakovina po zaužitju v našem želodcu s pomočjo klorovodikove kisline najprej spremeni svojo obliko in se skepi oziroma sesiri. Nato pa se s pomočjo encima pepsinogena razgradi na polipeptide, to so krajše verige aminokislin. Prebava polipeptidov se s pomočjo encimov trebušne slinavke in encimov celic črevesne stene nadaljuje v tankem črevesu. Končni produkt prebave beljakovin so aminokisline, ki se vsrkajo oziroma absorbirajo v krvni obtok. Aminokisline nato predstavljajo gradnike, iz katerih telo sestavi svoje lastne beljakovine, ki niso enake zaužitim. V praksi to pomeni, da sicer lahko zaužijemo kolagen, a iz aminokislin, ki nastanejo po njegovi prebavi, telo sestavi tiste beljakovine, ki jih najbolj potrebuje in to ni nujno kolagen."

Pa čeprav je na tako po tvoje tako bedni .si strani.

c3p0 ::

Jesti kolagen je znan nateg, oz. so učinki nekje enaki placebu, lepo služijo proizvajalci dodatkov.

billy ::

"in to ni nujno kolagen". Valda da koristi kolagen samo tistim, ki ga rabijo.
Normalen človek ga ne.

billy je izjavil:

"in to ni nujno kolagen". Valda da koristi kolagen samo tistim, ki ga rabijo.
Normalen človek ga ne.

No, če citiraš kar sem jaz citiral, si še funkcionalno nepismen povrh vsega...

To nima veze s tvojo zmoto.

lej billy, v tvoje dobro upam da si prodajalec kolagena in od tega pač služiš. Ker če si kupec, se mi samo smiliš za kakšno bedarijo porabljaš denar...Pa sem mi ne da več, če je folk tako butast da kupuje in je kolagen, pa naj ga.

Ne eno ne drugo.
strani: 1 2 3 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11910338 (6742) kakob
»

Cedevita vs Isostar

Oddelek: Šport
193289 (2209) first_line
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

7914542 (12242) RejZoR
»

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov (strani: 1 2 3 )

1119677 (7128) Jst
»

Krči v mišicah na nogah.

435967 (5070) Bleeh

Več podobnih tem