» »

problem na amazon.com

problem na amazon.com

tjaz051 ::

živijo
želim nekaj kupiti na amazon.com in sicer case za ipod touch 4g in mi napiše tole ko dam kupi:
We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination.

ali mislite da ne pošilja v slo?
kako vidiš katere izdelke pošlje v slo?

z00s ::

Ja to je kar zagoneteno. Ne moreš dobiti vseh izdelkov, ki jih prodaja Amazon v Sloveniji. To je zato, ker Amazon uporablja verigo skladišč, ki so razmetana po npr. Evropi, od koder lahko pošiljajo v Slo. Potem pa ti želiš še izdelek, ki je na voljo le v skladišču npr. v Ameriki in od tam je poštnina predraga, da bi ti amazon pošiljal. Omejitve se lahko nanašajo tudi na specifike TOT (terms of trade).

Drugače pa tukaj izgleda, kot, da bi hoteli pošiljati v Slo.

Kateri izdelek točno pa želiš kupiti (link)?

lp,Z00s

tjaz051 ::

ja kak ipod touch 4g silikonski ovitek,pa polnilec za v avto,v obliki stolčka, pa vse ki sm do sedaj probal mi ni uspelo:(

St235 ::

PRedlagam, da pogledaš na ebay.com. Amazon je res malce štorast s temi omejitvami kam pošiljajo.

tjaz051 ::

ja hvala.
sej na ebayu tud ne pošlejo vse v slo.

a na ebay.de pošlejo vse v slo?

St235 ::

Na ebay.com se večino stvari brez težav dobi v slovenijo. Prej boš mel probleme na ebay.de.

cegu ::

St235 je izjavil:

Na ebay.com se večino stvari brez težav dobi v slovenijo. Prej boš mel probleme na ebay.de.


Vendar pazi na carino in DDV, če bo izven EU.

St235 ::

glede na to kaj naroča dvomim, da bo problem.

tjaz051 ::

a na ebay.de je vse iz eu, ali je kaj tud izven?
in ali ti rač sam izračuna kolikšen bo znesek carine in poštnine?
a če piše free shipping je cela poštnina free tud carina-plačaš sam tolko kolk piše na ebayu?

St235 ::

tudi na ebay.de je lahko od kjerkoli. Ti pa pri vsakem izdelku piše kje se nahaja.

Ne, ebay ne izračuna morebitne carine in DDV. DDV se plača kadar vrednost blaga presega 22€, carina pa kadar blago presega 150€ (pri tem, da je možna tudi carinska stopnja 0%, odvisno kaj pač kupuješ)

Free shipping pomeni, da prodajalcu ne boš nič plačal za poštnino. Nima veze z carino.

tjaz051 ::

kje pa piše iz kje je prodajalec-recmo pri tem izdelku
http://www.ebay.com/itm/IMD-Hard-Plasti...

tjaz051 ::

jaz to hočem kupt zdaj je pa napisal:
Price:
US $3.77
Sales Tax:
9.000% (only in CA)
Shipping:
To Slovenia -- US $1.99 -- Economy Int'l Shipping.
See details about international shipping here.
Delivery estimate:
Varies for items shipped from an international location.
Payment:
PayPal

tjaz051 ::

a pa kaj zaračunajo,naprimer na ebay,ko pošiljko dobiš al morš še kaj plačat,al jo sam uzameš na pošti?

Alamar ::

Pod "item location" poglej od kje je prodajalec. V tem primeru iz Hong Konga. V tem primeru je to vse, kar boš plačal. Dostava je pa 2-6 tednov. V povprečju je 3 tedne iz Kitajske.

Pa poglej druge teme na forumu o ebay in amazon. Jih je polno in res ni treba vsak drugi dan odpirat nove.

St235 ::

tjaz051 je izjavil:

kje pa piše iz kje je prodajalec-recmo pri tem izdelku
http://www.ebay.com/itm/IMD-Hard-Plasti...


FREE Economy Shipping from outside US | See details
See details about international shipping here.

Item location:
Hong Kong, Hong Kong

Ships to:
Worldwide See exclusions

tjaz051 ::

aha in potem ko pride jaz grem sam na pošto iskat ali bom mogu še kaj na pošt plačat?

Alamar ::

Nič ne bo za doplacat, pa poštar bo na dom prinesel.

tjaz051 ::

kaj pa to,danes sem hoten akup opraviti,pa sem vpisal master card kartico,in mi je to napisalo:
This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

a kj veš kwa je to?

Alamar ::

A PayPal računa, na katerega bi vezal kartico pa nisi ustvaril? Tole najprej stori.

z00s ::

Če si hotel direktno s kreditno kartico plačat(ne preko Paypala) si pa verjetno vnesel (prepisal) napačne podatke. Vse mora biti točno tako, kot je - točen naslov banke, tvoj nazivipd...pa preveri, da ni datum veljavnosti že pretekel...

Lp,Z00s

tjaz051 ::

ne datum ni še pretekel.
jaz sem plačat hotel tako,da mi je pokazalo paypal in sem mogel upisati gelo in elektronsko pošto,potem mi je pa vrgel da morm št kartice,datum poteka in čeena cds al neki tazga 3 mestno št. potem je pa napisal da je bla ta kreditna iz strani moje banke zavrnjena in nj se posvetujem z banko.
sam to mi je čudn ker na amazon.com pa mi je vse delalo.


l.p

St235 ::

si mogoče presegel mesečni limit na kreditni?

bdoxx ::

vejretno probava z navado kartico :)

tjaz051 ::

neee z mastercard od skb :)

hvala ti res!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tjaz051 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934290 (3642) lolipop2
»

ebay prodaja- plačam za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412796 (8123) Pentium

PayPal in primarna valuta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615205 (14039) Tilen

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101080 (45627) Tilen

prodaja preko ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5322137 (11260) Alamar

Več podobnih tem