» »

Nakup prenosnika v ZDA

Nakup prenosnika v ZDA

r0x ::

Kmalu se odpravljam v ZDA. Razmisljam, da bi si tam kupil prenosni racunalnik za okrog 1000EUR.
Zdaj pa me zanima kako je s carino. Če prav razumem moram potem na meji plačati še 20% nakupne cene? So prenosniki v ZDA toliko ceneje, da se to sploh se splaca? Kaj se zgodi ce ga na meji nebi prijavil a ga najdejo?

Druga stvar kar me zanima je kako je z garancijo: Jo lahko uveljavljam pri nas?

Na koncu bi pa se prosil, ce mi lahko svetujete kaj kupiti.

Hvala
  • spremenilo: r0x ()

bluefish ::

Cene primerjaj na Newegg za US trg in recimo Idealo za DE/AT. Nato pa presodi, če se splača.

Z garancijo je tako, da imajo nekatere firme in tudi posamezne serije le regijsko jamstvo in je tudi glede tega dobro, da se najprej pozanimaš pri pooblaščenih servisih pri nas.

Glede same carine pa kdo drug.

St235 ::

r0x je izjavil:

Kmalu se odpravljam v ZDA. Razmisljam, da bi si tam kupil prenosni racunalnik za okrog 1000EUR.
Zdaj pa me zanima kako je s carino. Če prav razumem moram potem na meji plačati še 20% nakupne cene? So prenosniki v ZDA toliko ceneje, da se to sploh se splaca? Kaj se zgodi ce ga na meji nebi prijavil a ga najdejo?

Druga stvar kar me zanima je kako je z garancijo: Jo lahko uveljavljam pri nas?

Na koncu bi pa se prosil, ce mi lahko svetujete kaj kupiti.

Hvala


Če te dobijo na meji in ne prijaviš potem plačaš kazen (plus davek). Najlažje se temu izogneš tako, da na prenosnik naložiš slo windowse in zamenjaš napajalni kabel (samo tist kot od napajalnika do zida). Pol ti tudi pri kontroli ne bo noben težil, večinoma je že kabel več kot dovolj. Je pa res da zna bit mal problem ustrezen kabel kupit v zda. Sam glede na to da ima velika večina ta del kabla standardiziran si ga pač v naprej naroči na ebayu pa je.

OptimuZ ::

Za Apple vem, da imaš garancijo tudi v SLO, če je kupljen v ZDA. Za druge znamke pa je najboljše, da se pozanimaš direkt pri pooblaščenih servisih.

jan_g ::

>Pol ti tudi pri kontroli ne bo noben težil, večinoma je že kabel več kot dovolj. Je pa res da zna bit mal problem ustrezen kabel kupit v zda.

Baje gledajo tudi tipovnico (šumniki) in te znajo zahaklati zaradi tega. Vsaj en kolega mi je rekel, ko so mu postavili barikade na Brniku. Od takrat vedno gleda, da ima povratek v Benetke :), ker so menda Italijani dosti bolj sproščeni, ne gledajo nič.

Invictus ::

Če že hočeš švercat, se vedno splača iti na letališče, ki ni v tvoji državi.

So večinoma manj tečni. Poleg tega je laptop osebna prtljaga in tega sploh ne gledajo. Razen seveda če ga nosiš čez v originalni škatli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Dandanes zraven prenosnika ponavadi itak ne dobiš nič, še cd-jev ne več.
Če pa že, pa si lahko te stvari po pošti pošlješ domov, tako v kufru ne bo nobenih sledi :)
Kabel pa lahko že tja s sabo vzameš.
Tako je!

r0x ::

Hvala za odgovore. Pristanem na Brniku.
Se mi zdi da kar nekaj problemov prinese zraven, tako da se se nisem cisto odlocil.

Bi mi lahko priporocali kaj kupiti?

bluefish ::

Namen uporabe?

...:TOMI:... ::

Kupi si še nalepke s črkami Š, Č, Ž, "dž" in si jih nalepi na tipke.
Tomi

r0x ::

Računalnik bi uporabljal za vse. Brskanje po internetu, igre, delo(photoshop, matlab,...)

...:TOMI:... ::

Največ bi privarčeval z nakupom appla.
Tomi

bluefish ::

Hja, po drugi strani se je nekaj časa nazaj pisalo, da so cariniki v US precej natančni glede Apple robe.

Hayabusa ::

jan_g je izjavil:

>Pol ti tudi pri kontroli ne bo noben težil, večinoma je že kabel več kot dovolj. Je pa res da zna bit mal problem ustrezen kabel kupit v zda.

Baje gledajo tudi tipovnico (šumniki) in te znajo zahaklati zaradi tega. Vsaj en kolega mi je rekel, ko so mu postavili barikade na Brniku. Od takrat vedno gleda, da ima povratek v Benetke :), ker so menda Italijani dosti bolj sproščeni, ne gledajo nič.

Ne verjamem da se je carinik spravil na iskanje šumnikov, poznam slo ljudi, ki jih na svojih prenosnikih nimajo in jim nihče na meji ne teži.
Prej se vidi da imaš prenosnik preveč nov, po možnosti s kakšno folijo gor.

Kupi v ZDA, začni takoj uporabljati, štatlo pusti v ZDA oz ločeno pošlji in ne bo težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

St235 ::

bluefish je izjavil:

Hja, po drugi strani se je nekaj časa nazaj pisalo, da so cariniki v US precej natančni glede Apple robe.


Kaj točno ima carina ZDA z izogibanjem davkom pri uvozu v Slovenijo?

dogo ::

Kakor je meni znano so cariniki precej vešči glede tega kaj je novo in kaj ne, če te bo hotel ocariniti te tudi bo, na tebi je, da dokazuješ npr. da je bil nakup opravljen v SLO in ne v ZDA.

Hayabusa ::

Koliko potnikov s prenosnikom ima zraven račun ??

r0x ::

Apple mi ne disi kej prevec, bi rajsi na windowsih ostal. Kaksen drug predlog?

A za garancijo pa noben ne ve kako je?

deltacqb ::

Hayabusa je izjavil:

Koliko potnikov s prenosnikom ima zraven račun ??


Če te bodo izbrali na carini ni na njih, da dokazujejo ampak na tebi. Ne gre to kar tako po domače, razen, če je carinik lolek. Postopek je jasen; če potuješ izven EU, moraš laptop prijavit, če ga ne, se še da urediti z origninalnim računom, na katerem je razvidno, da je računalnik bil kupljen v EU. V vseh ostalih primerih boš izgubil. Dokazno breme je na tvoji strani.

Zvezdica27 ::

lp,

ma lej, naloži gor sistem, fotke, naj ti en posodi račun za to firmo in gas...

kaj vse se je že prineslo--- res pa da jaz ponavsdi pridem v eu in potem notranji let na brnik.

slobananija je itak katastrofa.

zz

deltacqb ::

Vse smo prinesli to je res. Res pa je tudi, da nas nihče ni ustavil in si vzel čas za pregled. :)

...:TOMI:... ::

Glej, z garancijo so lahko problemi. Ne vem kako je z ostalimi firmami, vendar pri jabuku je tako, da če je kupljen v EU lahko servisiraš kjerkoli v EU, če je na HR, potem samo v HR.

Na srečo mi roba iz USA ni crknila, tako da ne vem kako je z granacijo. Najbrž je mednarodna in bi lahko tudi pri nas dal na servis. Pokliči servis pri nas in povprašaj kako je s tem. Najbolje, da pokličeš na več servisov, tudi v tujino, če so pri nas slučajno kaki loleki zaposleni.

Če boš kupil IBM/Lenovo potem imaš servis pri nas, brez problema lahko uveljavljaš granacijo In to zelo dober servis.

Kupi si kakega hudega ThinkPada, če ne maraš appla. Pa kak docking si kupi, vendar pojdi čez Italijo in nato v Slovenijo.
Tomi

deltacqb ::

Moja taktika je vedno bila taka, da sem lepo šel mimo, če pa bi me ustavil bi mu rekel da želim prijaviti opremo in upal, da ne bi bilo prepozno. Če letiš na katerokoli drugo letališče je dobro, da nimaš recimo dveh kufrov. Ker tiste z goro prtljage večkrat ustavljajo, da preverijo od kod prihajajo.

še_eden ::

Zanimivo branje, doslej teh trikov še nismo poznali. LOL :D.

Drugač pa:

Prenosni računalnik:
Taric številka: 84 71 30 0000
Imenovanje blaga: Prenosni stroji za avtomatsko obdelavo podatkov z maso do 10kg, ki imajo v istem ohišju najmanj eno centralno procesno enoto, tipkovnico in prikazovalnik
Stopnja car. dajatev: 0%
Stopnja DDV: 20%
Skupne uvozne dajatve za prenosni računalnik (blago, ki ga potnik prinese s seboj!): 20% od vrednosti blaga!

Teh 20% gre v proračun RS in se uporabijo za:
vrtce, šolstvo, zdravstveno varstvo, infrastrukturo, izvozne stimulacije za podjetja, socialo, ........

Torej, ko boš naslednjič bentil, zakaj ni denarja sofinanciranje vrtca, za boljše ceste, za malico v OŠ ali gimnaziji, za brezplačen študij (ko boš plačeval drage šolnine), za nabavo novih medicinskih aparatur, ki bodo mogoče reševale tudi tvoje življenje, za....... se spomni,da nekdo ni želel prispevati svojega deleža za družbeno korist. In del te družbe si tudi TI!

Vsekakor kupi prenosnik tam, kjer se ti bo zdel nejbolj ugoden. Pri tej kalkulaciji pa pomisli na vse in ne le nase.

Se vidimo!

PS: Tudi kazni za carinske prekrške gredo v proračun RS.

...:TOMI:... ::

Ja res, s plačilom davka za vse prešvercane računalnike iz ZDA bomo rešili Slovenijo.

Še eden za FINANC ministra, saj trenutno ni kandidatov!!!
Tomi

St235 ::

Če lahko igram hudičevega advokata, ne pozabi da taisti proračun financira še vse kaj drugega kot rožice, ki jih ti prodajaš.

deltacqb ::

še_eden je izjavil:

Zanimivo branje, doslej teh trikov še nismo poznali. LOL :D.

Drugač pa:

Prenosni računalnik:
Taric številka: 84 71 30 0000
Imenovanje blaga: Prenosni stroji za avtomatsko obdelavo podatkov z maso do 10kg, ki imajo v istem ohišju najmanj eno centralno procesno enoto, tipkovnico in prikazovalnik
Stopnja car. dajatev: 0%
Stopnja DDV: 20%
Skupne uvozne dajatve za prenosni računalnik (blago, ki ga potnik prinese s seboj!): 20% od vrednosti blaga!

Teh 20% gre v proračun RS in se uporabijo za:
vrtce, šolstvo, zdravstveno varstvo, infrastrukturo, izvozne stimulacije za podjetja, socialo, ........

Torej, ko boš naslednjič bentil, zakaj ni denarja sofinanciranje vrtca, za boljše ceste, za malico v OŠ ali gimnaziji, za brezplačen študij (ko boš plačeval drage šolnine), za nabavo novih medicinskih aparatur, ki bodo mogoče reševale tudi tvoje življenje, za....... se spomni,da nekdo ni želel prispevati svojega deleža za družbeno korist. In del te družbe si tudi TI!

Vsekakor kupi prenosnik tam, kjer se ti bo zdel nejbolj ugoden. Pri tej kalkulaciji pa pomisli na vse in ne le nase.

Se vidimo!

PS: Tudi kazni za carinske prekrške gredo v proračun RS.


Kolega,

(Skoraj) vsaki dan lahko bereš o dokapitalizaciji bank, adrie .... in na istem mestu lahko prebereš, da je treba plačevati vrtec za drugega otroka, da ni več zastonj malic za otroke, da povečujejo število otrok v razredu, oddelku, da je zdravstvena blagajna prazna ...

Če je to zaradi tega, ker sem kupil prenosnik za 700$ v ZDA, in ne za 900 € v Sloveniji, grem zdaj takoj na davčno in jim dam 3 X davek. Med tem, ko bom plačeval davek si bo direktor NLB kupil še en službeni avto. Ali pa vikend na morju. Ker mu pripada glede na funkcijo. Poslanci pa bodo veselo prejemali plačo +3000 €, si talali službe kot kiki bonbone in podobno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške komponente na letalu

Oddelek: Strojna oprema
252587 (1865) djfixme
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510009 (7097) MTB
»

Kupovanje v ZDA, carina in vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
146233 (3632) Invictus
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5012987 (11358) St235
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Pomoč in nasveti
295282 (4719) Gandalfar

Več podobnih tem