» »

PayPal in primarna valuta

PayPal in primarna valuta

«
1
2

kanko ::

Pozdravljeni.

Sem mal preiskal forum, pa ste priporočali naj imam na bančnem in paypal računu za (primarno) valuto Euro.

Ali to tudi velja v primeru, če bom v glavnem trgoval z dolarji prek PayPal in z le redkim nakazovanjem eurov iz/na bančnega računa?

Hvala!
  • zaklenil: Tilen ()

St235 ::

Nope, kakršnekoli pretvorbe valut, ki jih opravlja Paypal so precej neugodne.

kanko ::

Ok, potem pa bom nastavil primarno valuto na dolarje, thx!

Maxl ::

Nastavi, da ti tvoja banka sama pretvori iz druge valute v EUR.

kanko ::

Maxl: To sem že. Ampak predvidevam, da se bolj splača imeti za primarno valuto dolarje, če bom večinoma trgoval z njimi (in bom malo nakazoval iz domačega euro bančnega računa)?

St235 ::

ja, boljše je imet primarno valuto dolarje (če boš z njimi trgoval direktno). Izplačila si potem enako izvršiš v dolarjih in ti jih tvoja banka pretvori v eure.

kanko ::

Eno podvprašanje še: katere stroške lahko pričakujem, ko npr. nekaj kupim s PP, kjer je balance $0?

Alamar ::

Kako misliš katere stroške? Kot kupec nimaš stroškov s paypalom. Če imaš balance 0 ti bo sredstva trgalo iz kartice vezane na paypal račun. Če nimaš kartice vezane ali, če si dosegel limit na tej kartici, ti bo plačilo zavrnjeno.

kanko ::

Aha, torej edini stroški so na strani prejemnika plačila?
Ali je kakšen strošek konverzije, ker imam EUR na kartici in USD (primary) na PP?

Hayabusa ::

Alamar ::

Kaj imas ti pod glavno valuto na pp nima veze. Vazno je v kateri valuti bos placal izdelek. Ce bos v katerikoli drugi kot eur, se bo opravila konverzija s strani pp ali s strani tvoje banke. Odvisno kaj si nastavil v nastavitvah ppja. Seveda je vedno ugodneje, ce nastavis pretvorbo s strani tvoje banke.

#000000 ::

Nastaviš da to tvoja banke vrši konverzijo v druge valute pa znaš kr konkretno prihranit.

edit: ja kot je predhodnik omenil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Okapi ::

A ve kdo na pamet, koliko približno se v % izgubi, če pretvarja Paypal iz evrov v dolarje, namesto banka? Imam 70 evrov dobroimetja, kupujem pa v glavnem samo v dolarjih. Prenos denarja na kartico stane 2 evra, če sem dobro videl.

O.

knap ::

Kje je ta nastavitev v pp?
Hvala

Alamar ::

Okapi je izjavil:

A ve kdo na pamet, koliko približno se v % izgubi, če pretvarja Paypal iz evrov v dolarje, namesto banka? Imam 70 evrov dobroimetja, kupujem pa v glavnem samo v dolarjih. Prenos denarja na kartico stane 2 evra, če sem dobro videl.

O.
Dnevno spreminjajo, je pa neugoden. Sicer pa vpiši v kalkulator na paypal strani in navidezno pretvori.

Log in to your account.
Click Currency Converter next to PayPal balance displayed on your Account Overview.
Select 'Balance conversion' or ‘Payment conversion.’
Enter the required information under Currency Exchange and click Calculate.
Review the displayed exchange rate before you complete your payment.


knap je izjavil:

Kje je ta nastavitev v pp?
Hvala

profile - my money - my preapproved payments - update - set available funding sources - conversion options - izberi opcijo "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" in shrani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Tilen ::

Okapi je izjavil:

A ve kdo na pamet, koliko približno se v % izgubi, če pretvarja Paypal iz evrov v dolarje, namesto banka? Imam 70 evrov dobroimetja, kupujem pa v glavnem samo v dolarjih. Prenos denarja na kartico stane 2 evra, če sem dobro videl.

O.



Where can I find PayPal's currency exchange rates?
Print
Here's how to view our current exchange rate:

Log in to your account.
Click Profile near the top of the page.
Click My money.
Click Currencies next to PayPal balance
Enter the required information under Currency Exchange and click Calculate.
The exchange rate is displayed, and you can review it before you complete your payment.

//

Bi pa rekel, da vsaj 3%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Alamar ::

Lol, to si mu zdaj svetoval par klikov več do iste zadeve, ki sem jo gor navedel. Sam klikneš na prvi strani na "Currency Converter" in si tam.;)

Okapi ::

Hvala obema - razlika pri 70 evrih je ravno tam okoli 2 evra, tako da je v bistvu vseeno, ali jih porabim s paypalom ali dam na kartico.

knap ::

Alamar je izjavil:

Okapi je izjavil:

A ve kdo na pamet, koliko približno se v % izgubi, če pretvarja Paypal iz evrov v dolarje, namesto banka? Imam 70 evrov dobroimetja, kupujem pa v glavnem samo v dolarjih. Prenos denarja na kartico stane 2 evra, če sem dobro videl.

O.
Dnevno spreminjajo, je pa neugoden. Sicer pa vpiši v kalkulator na paypal strani in navidezno pretvori.

Log in to your account.
Click Currency Converter next to PayPal balance displayed on your Account Overview.
Select 'Balance conversion' or ‘Payment conversion.’
Enter the required information under Currency Exchange and click Calculate.
Review the displayed exchange rate before you complete your payment.


knap je izjavil:

Kje je ta nastavitev v pp?
Hvala

profile - my money - my preapproved payments - update - set available funding sources - conversion options - izberi opcijo "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" in shrani


hvala za navodila, sem imel izbrano prvo opcijo,

Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency

in sem sedaj prestavil na:

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

upam, da bom kaj prišparal pri prihodnjih nakupih :)

LP

boula ::

Pozdravljeni,

Jaz večinoma kupujem v GBP ali USD, redko kdaj v €.
Prodal sem le 2 izdelka kar v GBD - takrat mi je bilo še žal, da nisem imel primary Currency v €.

Sedaj imam Primary v Euro. Nekateri ste napisali, da je boljše imeti v valuti v kateri kupuješ - npr dolarjih, nekateri pa da ni to sploh važno. Kot da je važno le v kateri plačaš in če ni Euro bo vedno enako zaračunalo.

Pa je to res, da ni vseeno?
Kaj se sploh zgodi s temi valutami, če imam recimo primary EUR pa kupim v dolarjih ali če imam primari v dolarjih pa kupim v EUR ali v GBD?

Kaj je najbolj racionalno in ekonomično?

Hvala

Okapi ::

Najbolje je, če se valute ne pretvarjajo. Ampak če na paypalu nimaš zaloge evrov, dolarjev in funtov, jih pač moraš pretvarjati in potem je ključno vprašanje, kdo ima boljši menjalni tečaj, tvoja banka ali paypal. Odgovor je - tvoja banka.

O.

opeter ::

Kje nastaviš, da ti banka dela pretvarjanje in ne PP, kaj moraš izbrat?
 Paypal

Paypal



Pod profile nisem našel nič pametnega.

EDIT: se opravičujem, zgoraj je bilo že napisano ...

profile - my money - my preapproved payments - update - set available funding sources - conversion options - izberi opcijo "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" in shrani

EDIT2: ne najdem tale "my money" ... le kam se je skril?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Kenpachi ::

Kliknes na profile. My money ni v tem dropdownu.
Zaraki Kenpachi.

opeter ::

Hvala, našel sem.

Če bi kdorkoli to želel nastaviti, tu so navodila:

1.) profile -> my money -> my preapproved payments -> update

My money -> klikni na update



2.) klikni na set available funding sources

set available funding sources



3.) klikni na conversion options

conversion options



4.) izberi opcijo Bill me in the currency listed on the seller's invoice in shrani

Bill me in the currency ...



Uh ... če bi to vedel. S Paypalom plačujem že ene 7-8 let. No ja, človek se vedno nekaj novega nauči.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Alamar ::

Praktično vsak drug teden pišemo o temu na tem forumu. Čudno, da nisi opazil..

Alamar ::

boula je izjavil:

Pozdravljeni,

Jaz večinoma kupujem v GBP ali USD, redko kdaj v €.
Prodal sem le 2 izdelka kar v GBD - takrat mi je bilo še žal, da nisem imel primary Currency v €.

Sedaj imam Primary v Euro. Nekateri ste napisali, da je boljše imeti v valuti v kateri kupuješ - npr dolarjih, nekateri pa da ni to sploh važno. Kot da je važno le v kateri plačaš in če ni Euro bo vedno enako zaračunalo.

Pa je to res, da ni vseeno?
Kaj se sploh zgodi s temi valutami, če imam recimo primary EUR pa kupim v dolarjih ali če imam primari v dolarjih pa kupim v EUR ali v GBD?

Kaj je najbolj racionalno in ekonomično?

Hvala
Kaj je pod primary valuto je vseeno. Tudi, če imaš EUR, boš od prodaje na ebay.co.uk dobil funte. Važno je, da pretvorbo denarja s kartice pretvori tvoja banka in ne paypal. Če pa imaš dobroimetje na paypal računu od prodaj, ti bo pretvorbo vedno opravil paypal po neugodnem tečaju. Tako, da najbolj racionalno je, da opraviš s paypal dobroimetjem nakup v isti valuti. V tvojem primeru v funtih.

RejZoR ::

Ja in kako dopoveš PayPal-u nda bo to delala banka in ne PP ? Ker mene tud to zanima glede na to da precej naročam iz angleškega Amazona, eBay-a in drugih UK trgovin, ki imajo PayPal. UK predvsem zato ker imajo običajno dobvre cene, nimaš pa zajebavanja s carino in davki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hayabusa ::

https://slo-tech.com/forum/t573354/p414...
Moraš nastaviti za vsako kartico posebej.

Alamar ::

RejZoR je izjavil:

Ja in kako dopoveš PayPal-u nda bo to delala banka in ne PP ? Ker mene tud to zanima glede na to da precej naročam iz angleškega Amazona, eBay-a in drugih UK trgovin, ki imajo PayPal. UK predvsem zato ker imajo običajno dobvre cene, nimaš pa zajebavanja s carino in davki.
Lol, dva posta višje imaš postopek. Pa amazon ne podpira paypala.

RejZoR ::

Dobr Amazona sem pač vrgu zraven ko sem našteval...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

boula ::

Hvala za odgovor, da je vseeno kaj imam pod primary.


Mimogrede a je kakšna prednost, če PRODAJAM na ebay.ie (Irland) ali ebay.it (italy) - ker je v EU in ker se EVRI? ali bo prav enako kot na co.uk? Ne vem v čem je razlika...

Kaj pa če nakupujem in recimo nimam dobroimetja več v funtih, se splača pol raje v evrih kupovat (če je cena enaka oz. skor enaka)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

Okapi ::

Če je enaka, potem da, če je skoraj enaka, si moraš pa preračunati, kar razlike so vseeno majhne.

O.

Alamar ::

boula je izjavil:

Hvala za odgovor, da je vseeno kaj imam pod primary.


Mimogrede a je kakšna prednost, če PRODAJAM na ebay.ie (Irland) ali ebay.it (italy) - ker je v EU in ker se EVRI? ali bo prav enako kot na co.uk? Ne vem v čem je razlika...

Kaj pa če nakupujem in recimo nimam dobroimetja več v funtih, se splača pol raje v evrih kupovat (če je cena enaka oz. skor enaka)?

Prednost je, če boš EURe nakazal na svoj račun in ne bo potrebna pretvorba. Prednost je tudi, če boš s tem denarjem na računu kupoval izdelke v EUR in spet ne bo potrebna pretvorba. Seveda potem odpade kupovanje brez pretvorb na ebay.com in ebay.co.uk, ker seveda tam cene niso v EUR.

Slabost pa je, da imaš na italijanskem in irskem ebayu veliko bolj omejen krog potencialnih kupcev. Sicer lahko določiš, da ti oglas prikaže tudi na drugih ebayih, ampak je ta opcijska storitev plačljiva. Velika slabost za ebay.it je tudi slab odnos italijanskih kupcev in njihove pošte, ki je med najslabšimi v Evropi. To vidiš tudi po številnih oglasih na ebay.com in ebay.co.uk, kjer imajo blokirano pošiljanje v Italijo.

Kar se tiče drugega vprašanja, pa si moraš sam preračunat, kar te pride ceneje. Pri pretvorbi moraš pogledat na tečajno listo svoje banke in seveda v paypalu imeti nastavljeno da valuto pretvori tvoja banka in ne paypal (za postopek glej višje v tej temi). Razlike so (če sploh so) običajno minimalne.

boula ::

Zdaj sem se 3 ure pogovarjal z ebay "chat with agent".
In glede na to, da nimam namena si nakazati na trr je najboljše imeti oglas na ebay.com, ker je to globalni ebay, kjer so registrirani vse države, ki nimajo svoje native ebay strani. In če ti daš oglas na bilokateri drugi ebay strani te bo vedno pokazalo kot nekje international seller, ne boš pa avtomatsko med prvimi rezultati, ampak tam spodaj - razen če doplačaš tistega pol funta. no vsekakor bom jaz bil raje na ebay.com kot prodajalec - so mi pa uspeli naštimat, da mi vseeno na računu trže v eurih, namesto v dolarjih - kar je tudi super.

Kot kupec pa zaenkrat bom najraje uporabljal ebay.ie in potem v filtru - advanced search/location/ available to Slovenia..


Kako se vam zdi? končno mislim, da vem vse trike...

Alamar ::

boula je izjavil:



Kot kupec pa zaenkrat bom najraje uporabljal ebay.ie in potem v filtru - advanced search/location/ available to Slovenia..


Kako se vam zdi? končno mislim, da vem vse trike...
Daleč od tega da bi vedel vse trike. Ne vidim smisla, da bi to počel. Ponudba v EUR je na ebay.ie sila siromašna. Sicer boš pod črto na koncu imel tudi zadetke iz preostalih ebayov, ampak cene ne bodo v EUR, čeprav tako piše na listi zadetkov. Ko boš kliknil na posamezen oglas bo prikazana cena v USD ali funtih.

boula je izjavil:

so mi pa uspeli naštimat, da mi vseeno na računu trže v eurih, namesto v dolarjih - kar je tudi super.

Kaj misliš s tem? Če boš prodajal na ebay.com, boš dobil denar v USD.

boula je izjavil:

Zdaj sem se 3 ure pogovarjal z ebay "chat with agent".
In glede na to, da nimam namena si nakazati na trr je najboljše imeti oglas na ebay.com, ker je to globalni ebay, kjer so registrirani vse države, ki nimajo svoje native ebay strani. In če ti daš oglas na bilokateri drugi ebay strani te bo vedno pokazalo kot nekje international seller, ne boš pa avtomatsko med prvimi rezultati, ampak tam spodaj - razen če doplačaš tistega pol funta.

Na ebay.com je najbolje biti kot prodajalec izključno zato, ker imaš najmanj 50 oglasov na mesec brez začetne provizije. Če si reden prodajalec, se z raznimi akcijami to število brezplačnih oglasov še precej poveča. Seveda provizija ob prodaji še vedno ostane.
To, da se pod črto izpišejo oglasi od vseh ebayov, velja tudi za preostale ebaye.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

boula ::

- Ja tudi na pomoči od ebaya so mi rekli, da so iskalni rezultati različni na ebay straneh in da najprej preverira lokalne šele potem vse ostale international. Ja res potem prikaže v drugih valutah, ampak vsaj imam tudi napisano še v EURvrih, kar sem moral po navadi ročno računati...

ampak vseeno se meni zdi, da če kliknem worldwide ali advancedsearch/location/item available in Slovenia - da mi vse lepo da skupaj, saj so med prvimi rezultati tudi izdelki iz Kitajske, Amerike itd.

> Alamae - Zakaj si torej, da je ponudba siromašna?

>glede tega da mi trže v Evrih na ebay.com - sem hotel povedat to, da sem se tudi jaz registriral na ebay.com - in primarna valuta tu je dollar - tudi na računih (sale fees, ali final value fee - ko prodam) - bom pa od sedaj imel dobival vsaj vse to v EURvrih. Ko bom pa prodajal izdelke na ebay.com bom šele videl ali je to vedno v USD ali mogoče lahko tudi v EUR..to še ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

Alamar ::

boula je izjavil:

- Ja tudi na pomoči od ebaya so mi rekli, da so iskalni rezultati različni na ebay straneh in da najprej preverira lokalne šele potem vse ostale international. Ja res potem prikaže v drugih valutah, ampak vsaj imam tudi napisano še v EURvrih, kar sem moral po navadi ročno računati...
Ja, ampak to imaš preračunano po njihovem neugodnem tečaju. Namreč, če slučajno nisi vedel je Ebay=paypal. Ebay si lasti paypal.

boula je izjavil:


> Alamae - Zakaj si torej, da je ponudba siromašna?
Siromašna je v dejanskih EURih. Ker v EUR bodo smo tisti oglasi, ki so jih podali na ebay.ie. Vsi drugi pod črto bodo preračunani iz ostalih valut na drugih ebayih.

boula je izjavil:


>glede tega da mi trže v Evrih na ebay.com - sem hotel povedat to, da sem se tudi jaz registriral na ebay.com - in primarna valuta tu je dollar - tudi na računih (sale fees, ali final value fee - ko prodam) - bom pa od sedaj imel dobival vsaj vse to v EURvrih. Ko bom pa prodajal izdelke na ebay.com bom šele videl ali je to vedno v USD ali mogoče lahko tudi v EUR..to še ne vem.
Zakaj pa bi ebay pristojbine hotel plačati v EUR? Neumnost. Razmisli malo. Prodajal boš na ebay.com, kjer lahko dobiš denar le v USD. Tu ne moreš spremeniti v ostale valute. Ebay ti bo pobral provizije in ti ji preračunal po neugodnem paypal tečaju v EUR. Ne delaj tega. Pusti, da ti poberejo provizijo v USD brez pretvorb, če imaš denar v USD na paypal računu. Če ga nimaš, je pa še vedno bolje, da ti tr pristojbine pretvori tvoja banka iz EUR v USD.

Tebi še marsikaj ni jasnega zgleda.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Free Bird ::

Sem čisto nov na Paypalu in sem popolnoma izgubljen. Kot prvo me zanima kje si nastavim, da mi denar v GBP ali USD pretvarja banka? Na banki ali kje? Imam predplačniščo Viso in me zanima kje bom dobil tisto kodo, da si bom potrdil račun?

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Free Bird
Sem čisto nov na Paypalu in sem popolnoma izgubljen. Kot prvo me zanima kje si nastavim, da mi denar v GBP ali USD pretvarja banka? Na banki ali kje?

https://slo-tech.com/forum/t573354/p414...


Imam predplačniščo Viso in me zanima kje bom dobil tisto kodo, da si bom potrdil račun?

Na tramvajkomandi verjetno NE, na banki itak, kjer so ti izdali predplačniško Viso.


beri temo o PP
PayPal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

boula ::

Alamar:

sedaj sem spet zapravil nekaj ur z ebay pomočjo (chat with agent) tako so počasni in nejasni, da vedno gre vsaj 2 uri...

No na koncu smo le zaključili tako, na ebay.com - dam oglas v USD in dobim plačano v USD
na vse fee in te reči pa bom dobilval račun v EUR in najmanj 8x sem ga vprašal - če so kakšni stroški ali converting currency al kaj...pa zagotavlja vsakič da ni nič..če bo karkoli imam spisek naše komunikacije in vsi so zagotavljali da ni stroškov..


Alamar -katera stran pa potem prikazuje največ rezultatov, kjer imajo prodajalci EU ceno in plačam v EU?
Tisti agent me je želel prepričat, da za vse države, ki nimajo svoje ebay strani, je najboljše uporabljati ebay.com za prodajo ampak tudi za nakupe....

S tem se težko strinjam, saj mi najprej kaže vse tiste iz Amerike od koder je dražja poštnina itd.. med drugim tudi nimaš fukcij filter (prikaži samo znotraj EU ali le tiste available to Slovenia)..

Katero potem ti priporočaš, če že ne .IE .. co.uk?




Pa še to si zapisal ALamar:
"Ja, ampak to imaš preračunano po njihovem neugodnem tečaju. Namreč, če slučajno nisi vedel je Ebay=paypal. Ebay si lasti paypal."
>saj mi ne bo po njihovem tečaju, ker sem si naštimal, da plačam direkt z banke in mi moja banka koper to zamenja, kar je dokaj boljše...
(Freebird - ta navodila imaš zgoraj glej slikice, če kaj ni jasno pa kar vprašaj.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

Okapi ::

če bo karkoli imam spisek naše komunikacije in vsi so zagotavljali da ni stroškov.
Saj ni stroškov, samo slab menjalni tečaj.

PayPal ti da za 100 evrov 130 dolarjev, tvoja banka pa 131 (ali kolikor so pač že tečaji). Stroškov menjave pa ni.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

boula ::

Jaz sem jih razumel, da pač dobim ceno v EUR in niti oni nič ne pretvarjajo (tudi meni je čudno ampak mislim, da sem po 2 urah teženja res bil jasen.

Sedaj pa sem naredil še en test. Odprl sm ebay.com in ebay.co.uk - vpisal "canon powershot s100" in primerjal rezultate. Zanimivo, da je ponavadi res več zadetkov na ebay.com - ker je kao gločbalen ampak tokrat ima več zadetkov ebay.co.uk. Gledal sem enega po enega in ugotovil, da ebay.com res ne ulovi čisto vse zadetke - tudi pod črto med international sellers se določeni niso našli - recimo tale:http://www.ebay.co.uk/itm/Fotocamera-di...

Tudi, če potem kopiram ime izdelka kot ga je prodajalec zapisal - mi v ebay.com prav nič nikjer ne najde (je iz Nemčije) - "Fotocamera digitale compatta Canon PowerShot S100 argento + accessori Set 4"

Zanimivo, da tudi pod ebay.de ga ne najde, čeprav je iz Nemčije. Pod ebay.it in ebay.ie pa ja.... vse manj mi je jasno, kako to išče...

Očitno bom res moral gledati vsakič na obe strani.. Škoda, da ni prav nobene možnosti pod nobenim pogojem, da bi združilo vse, saj konec koncu je nam strankam čisto vseeno na katero stran je objavil, važno da je available in slovenija in to je to.in če dam funkcijo available to Slovenija pa je še manj zadetkov kot worldwide, saj išče pa res samo znotraj te strani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

Okapi ::

Plačano pa dobiš v valuti, kot jo sam določiš v oglasu. Ceno lahko postaviš v evrih, ameriških, kanadskih, avstralskih dolarjih ali karkoli bi pač rad imel. Oziroma, na .com jo lahko postaviš v katerikoli valuti, ali jo lahko tudi na .de ali co.uk, pa ne vem.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

boula ::

Poizkusil sem na ebay.com dati oglas in izbrati valuto €vro. Nikakor ne najde, kje lahko izbiraš valute. Lahko pomagaš?

Alamar ::

boula je izjavil:



Pa še to si zapisal ALamar:
"Ja, ampak to imaš preračunano po njihovem neugodnem tečaju. Namreč, če slučajno nisi vedel je Ebay=paypal. Ebay si lasti paypal."
>saj mi ne bo po njihovem tečaju, ker sem si naštimal, da plačam direkt z banke in mi moja banka koper to zamenja, kar je dokaj boljše...

Tebi niso jasne osnove. Če ti nekaj prodaš na ebay.com. Recimo fotoaparat za 100 USD. Dobil boš 100 USD od katerih ti bo paypal takoj potrgal recimo 5 USD, provizija od ebaya pa bo recimo 10 USD. To provizijo ti ebay ne bo takoj vzel, ampak dobiš enkrat mesečno obračun vseh ebay provizij za prejšnji mesec. Okrog 15. v mesecu ti bo ebay avtomatsko odtrgal teh 10 USD iz tvojega paypal dobroimetja. Banka nima veze s tem in zato se ti ne splača čarat in določat EUR za ebay provizije. Šele, če ne boš imel nič denarja na paypalu, šele takrat ti bodo trgali iz kartice za ebay provizijo.

Okapi ::

Poizkusil sem na ebay.com dati oglas in izbrati valuto €vro. Nikakor ne najde, kje lahko izbiraš valute. Lahko pomagaš?
http://pages.ebay.com/help/sell/billing...

Alamar ::

Okapi je izjavil:

Plačano pa dobiš v valuti, kot jo sam določiš v oglasu. Ceno lahko postaviš v evrih, ameriških, kanadskih, avstralskih dolarjih ali karkoli bi pač rad imel. Oziroma, na .com jo lahko postaviš v katerikoli valuti, ali jo lahko tudi na .de ali co.uk, pa ne vem.

O.
Na ameriškem ebayu lahko posluješ le z USD. Lahko pa določiš pod search opcijo, da ti vse oglase iz drugih ebayov in valut konvertira v USD (po ebay-paypal tečaju).

Okapi je izjavil:

Poizkusil sem na ebay.com dati oglas in izbrati valuto €vro. Nikakor ne najde, kje lahko izbiraš valute. Lahko pomagaš?
http://pages.ebay.com/help/sell/billing...
To je samo za provizije kolega. Lahko ti konvertirajo iz USD v druge valute po njihovem tečaju. Na ebay.com se posluje le z USD.

boula je izjavil:



Sedaj pa sem naredil še en test. Odprl sm ebay.com in ebay.co.uk - vpisal "canon powershot s100" in primerjal rezultate. Zanimivo, da je ponavadi res več zadetkov na ebay.com - ker je kao gločbalen ampak tokrat ima več zadetkov ebay.co.uk.
s to ključno besedo najde na ebay.com 1307 zadetkov, na ebay.co.uk pa samo 709. Tako, da ne vem kako si ti to iskal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Okapi ::

To je samo za provizije kolega. Lahko ti konvertirajo iz USD v druge valute po njihovem tečaju. Na ebay.com se posluje le z USD.
A da ja? Mi boš potem pojasnil nakup v kanadskih dolarjih?
Paid on Aug-21-13 C $1.47

Pa tega v avstralskih? Paid on Aug-15-13 AU $11.11

Oboje na ebay.com.

O.

Alamar ::

Link do oglasa prosim? To je samo preusmeritev oglasov iz ostalih ebayov, ker ebay.com je tudi international in ne samo ameriški. Pred časom so namreč ukinili ebay international.
Če hočeš postaviti oglas na ebay.com ni nikjer opcije, da bi izbiral valuto. Lahko mi pa pokažeš kje in kako, če misliš nasprotno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

boula ::

s to ključno besedo najde na ebay.com 1307 zadetkov, na ebay.co.uk pa samo 709. Tako, da ne vem kako si ti to iskal.

Tako, da sem določil naj išče samo znotraj Digital cameras.

Še vedno se ukvarjam s tem in si pišem z ebay agenti, ki mi tudi več ne znajo odgovoriti.

stvar postaja zelo zanimiva:
šifra te item je: 181184318084

http://www.ebay.co.uk/itm/Fotocamera-di...


IN ni šans, da ga najdeš preko ebay.com, če ga iščeš z iskanjem. Lahko probaš z Canon PowerShot S100, tega ne boš dobil. Lahko daš bolj specifično: "Fotocamera digitale compatta Canon PowerShot S100 argento"

Pa ga tudi ne boš dobil.

Našel ga boš le na teh ebay straneh ebay.co.uk, .it, .ie

Obstaja samo en trik, da ga lahko najdeš na ebay.com, ki pa je tako čudaški, da ga še ne bom zapisal, dokler ne ugotovim dokončno...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay.de prodaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
457920 (1710) pafewu
»

ebay prodaja- plačam za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412791 (8118) Pentium
»

Ebay sales limit

Oddelek: Pomoč in nasveti
132459 (2073) Furbo

prodaja preko ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5322134 (11257) Alamar
»

e-Bay

Oddelek: Kaj kupiti
213048 (1995) darkolord

Več podobnih tem