» »

Verouk v šole

Verouk v šole

1 2
3
4 5

Grumf ::

FlyingBee je izjavil:

jaz sem za obvezni predmet "Reševanje problemov v realnem življenju (oz. nekaj podobno poimenovanega)" skozi vseh 13 let obveznega primarnega in sekundarnega izobraževanja


Pa da 3/4 slovenskega pomladka ne naredi osnovne šole?? :))
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

FlyingBee ::

natural selection, man .... nekaj kar v imenu vere nikoli ni bilo prav narejeno, kaj pa jih bodo pri verouku naučili, npr.: si pred težko odločitvijo, pred velikim problemom, kaj narediti? oh, ne, kaj, aaa .. bog pomagaj, mogoče bo duhovnik (človek, ki je umetno odmaknjen od relanosti in naravnega doživljanja samca oz. samice, brez prakse) vedel in mi pomagal ... kar koli, samo da pristaneš v nebesih pa bo še lepše ... bljak, poneumljanje na visoki ravni in s pomočjo pripomočkov v pisni ali nepisni obliki

nič ni lažjega kot imeti moč na ovcami, če pa kaže tendenco k nadmudrivanju, potem pa ga sprejmi med svoje ali pa ga vrži kot volka ovcam, tokrat oboroženimi z vilami in kamni

Zgodovina sprememb…

34054 ::

Duhovna komponenta v šolah vsekakor manjka. Ne v obliki krščanskega verouka, ampak v obliki preproste filozofije in razvoja nelogične plati človeka.

Otroku bi že v rani mladosti morali vliti vedenje, da je naš obstoj še kaj druga kot zadovoljevanje materialnih potreb in ega.

To bi moral biti obvezen predmet od prvega razreda dalje, tako kot je obvezna telovadba. Podučiti bi se jih moralo o religijah, o filozofiji, o idejah določenih religij. Zgodovina religije, ključne osebe, vojne, inkvizicija, torej institucionalni aspekt religij spada v splošno zgodovino, in o tem so torej otroci že podučeni.

Danes po zaključku šole dobimo en kup koleščkov ki bodo poganjali naš (bolj ali manj) gnil sistem, brez vsake morale, brez vsake notranje vrednosti, brez navdiha. Naslednjih štirideset let bodo garali, nato umrli, plitki kot so luže po aprilski plohi. Kar opažam pri ljudeh je da jim manjka bistva, navdiha, - želje. Prazni so večinoma.

Ne pravim da bi tak predmet vsem koristil - saj tudi fizika in kemija ne koristi vsem. Nekaterim pa bi. Nekatere bi to potegnilo; ali pa bi se jim to zavedanje, zavedanje lastnega pomena, zapisalo v podzavest in aktiviralo v pravem trenutku.

Looooooka ::

Otroku bi že v rani mladosti morali vliti vedenje, da je naš obstoj še kaj druga kot zadovoljevanje materialnih potreb in ega.

To je baje naloga starsev?

FlyingBee ::

starše je moral sistem vzgojiti in kot vxmxpx ugotavlja je gnil že v samem jedru

mtosev ::

jype je izjavil:

ja toti vse ve ja. not

noben človek ne ve vsega
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IQ42 ::

Isaac je imel briljantne aforizme.

Tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IQ42 ()

Grumf ::

FlyingBee je izjavil:

natural selection, man .... nekaj kar v imenu vere nikoli ni bilo prav narejeno, kaj pa jih bodo pri verouku naučili, npr.: si pred težko odločitvijo, pred velikim problemom, kaj narediti? oh, ne, kaj, aaa .. bog pomagaj, mogoče bo duhovnik (človek, ki je umetno odmaknjen od relanosti in naravnega doživljanja samca oz. samice, brez prakse) vedel in mi pomagal ... kar koli, samo da pristaneš v nebesih pa bo še lepše ... bljak, poneumljanje na visoki ravni in s pomočjo pripomočkov v pisni ali nepisni obliki

nič ni lažjega kot imeti moč na ovcami, če pa kaže tendenco k nadmudrivanju, potem pa ga sprejmi med svoje ali pa ga vrži kot volka ovcam, tokrat oboroženimi z vilami in kamni


Ja, samo tukaj je ena zahebana zadeva, ateist je odgovoren pred samim sabo, s svojo etiko in moralo. Katoliban pa se
gre spovedat in vse mu je odpuščeno, nekaj zdravamarij in očenašev in to je to. Če pa sodeluje še v sveti vojni za
katolibanstvo potem pa tako ali tako dobi 40 devic...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

IQ42 ::

Samo 40? Musliman jih menda dobi 72.
Da vode Zemzem ne omenjam, itak.
VIR
Kaj so massive teli bogoljubci...
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IQ42 ()

jype ::

mtosev> noben človek ne ve vsega

Ne moreš po sebi sodit.

mtosev ::

ne trolli
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Verouk v šolah je kot imeti volka za ovčjega pastirja.

jype ::

mtosev> ne trolli

To počneš izključno ti.

Mipe> Verouk v šolah je kot imeti volka za ovčjega pastirja.

Odvisno. Če bi jaz poučeval verouk, ne bi bil nihče več veren.

ZaphodBB ::

Glede na vso infrastrukturo, ki je na voljo slovenskim župnijam poučevanje verouka v šolah ni potrebno. Manjše verske skupine pa zaradi mene lahko veruk poučujejo privat po domovih ali pa tam kjer se drugače zbirajo. Basta.

mtosev ::

jype vsak dobro ve da ni vseh vedih ljudi na tem svetu.
kdo pa misli, da ve vse nima niti kanček mojega spoštuvanja
all knowing ppl don't exist
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

34054 je izjavil:

Duhovna komponenta v šolah vsekakor manjka. Ne v obliki krščanskega verouka, ampak v obliki preproste filozofije in razvoja nelogične plati človeka.

Otroku bi že v rani mladosti morali vliti vedenje, da je naš obstoj še kaj druga kot zadovoljevanje materialnih potreb in ega.

To bi moral biti obvezen predmet od prvega razreda dalje, tako kot je obvezna telovadba. Podučiti bi se jih moralo o religijah, o filozofiji, o idejah določenih religij. Zgodovina religije, ključne osebe, vojne, inkvizicija, torej institucionalni aspekt religij spada v splošno zgodovino, in o tem so torej otroci že podučeni.

Danes po zaključku šole dobimo en kup koleščkov ki bodo poganjali naš (bolj ali manj) gnil sistem, brez vsake morale, brez vsake notranje vrednosti, brez navdiha. Naslednjih štirideset let bodo garali, nato umrli, plitki kot so luže po aprilski plohi. Kar opažam pri ljudeh je da jim manjka bistva, navdiha, - želje. Prazni so večinoma.

Ne pravim da bi tak predmet vsem koristil - saj tudi fizika in kemija ne koristi vsem. Nekaterim pa bi. Nekatere bi to potegnilo; ali pa bi se jim to zavedanje, zavedanje lastnega pomena, zapisalo v podzavest in aktiviralo v pravem trenutku.



Osebno mislim, da bi v vseh šolah moral biti obvezen predmet bonton in vzgoja v prometu ter prometna varnost. Pri bontonu naj bo pa več poudarka.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Aston_11 ::

Razen zgoraj omenjene penetracije do množic v šoli, ki verjetno ne bi bilo nič večja kot sedaj, je še kakšen razlog, zakaj bi radi verouk v šolah?

driver_x ::

Aston_11 je izjavil:

Razen zgoraj omenjene penetracije do množic v šoli, ki verjetno ne bi bilo nič večja kot sedaj, je še kakšen razlog, zakaj bi radi verouk v šolah?


To je v glavnem to, politična agitacija in indoktrinacija na državne stroške.

judoka ::

Tisto kar dejansko manjka v procesu vzgoje je psihologija. Noben nas ne uči
kako analizirat lastno psiho. Miselni procesi, emocije, instinkti, nad nobeno od teh zadev nimamo kontrole.
Posledično smo vsi (večina) ujeti v svoja, ena in ista, prepričanja praktično od malih nog do smrti.

In ker je psiha pri ljudeh več ali manj statična in se skozi življenje ponavadi ne spreminja, je religija zgolj
še en kanal za udejanjanje egota in ne sredstvo za iskanje resnice. Zato se lahko dogaja da nekdo "ubije v imenu Boga".

V utopičnem svetu bi znanost sodelovala z religijo. V našem svetu, verske institucije nimajo kaj iskat v šolah, ker
je lastnost vsake človeške organizacije, slej kot prej, pohlep po moči in vplivu. Iz zgodovine in sedanjosti pa vemo
v katero smer to vodi, če je ta organizacija verska.

Mipe ::

Sociologija je že v šolah. Vsaj naj bi bila - smo jo enkrat jemali.

Matija82 ::

first_line je izjavil:

Najprej je bil nič, ki je nato eksplodiral.

Verouk v šoli ne bi nič škodoval. V tem času vsaj ne bi kadili čikov na skretu, oziroma dandanes že kakšno travco.


Uvedba verouka, da se prepreči kajenje na šolskih WC-jih ? Kaj ? Mislim. Jao.

Mr.B ::

Kot kaže, zaradi lastnih predsodkov, RKC itd, ste mnogi spregledali tisto na koncu. Pač rezultat našega šolskega sistema.
Pa nič skrbeti RKC uporablja bolj sofisticirane metode, in to zelo uspešno. Motiv ustrahovanja, pač ni več strah in neznanje, ampak...
Primer so Banke. Ali veste katerega večinski lastnih od treh "čefurskih" štirikolesnikov je lastnik Cerkev ? Toliko o RKC predsodkih, pa prostovoljno skeširate...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

krneki0001 ::

Mr.B je izjavil:

Primer so Banke. Ali veste katerega večinski lastnih od treh "čefurskih" štirikolesnikov je lastnik Cerkev ? Toliko o RKC predsodkih, pa prostovoljno skeširate...


Kaj si hotu povedat?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

IQ42 ::

BTW, tole tud men ni jasn.:(

Mr.B ::

Če fanta mislita, da ima Rimokatoliška cerkev kaj veze biti kristjan, potem vama itak ni jasno kaj sem napisal...
Verjetno pa ne razumeta kaj pomeni
"čefurskih" štirikolesnikov
. Lahko vama namignem, da se marsi kateri lev od bol levih, in mnogi ki uporabljajo izraz RKC, pa ostali ki v rvi priložnosti pljuvajo kako ne bodo prispevali niti ficka, vozijo s "čefurskih" štirikolesnikov, katerega lastnik oziroma znamke je ravno rimo-katoliška cerkev :D.
Je pa res, da so Slovenčke učili, da je lastnik lahko samo tisti direktni Ime & priimek, pa če v podpisu ni RKC, potem pa res ni lastnik, to je samo zavajanje unih drugih.


nebivedu & IQ42, a slučajno ločita v čem je razlika med biti pripadnik Rimo-katoliške Cerkve in biti Kristjan ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

IQ42 ::

A, tako. Cool.

krneki0001 ::

Mr.B je izjavil:

Lahko vama namignem, da se marsi kateri lev od bol levih, in mnogi ki uporabljajo izraz RKC, pa ostali ki v rvi priložnosti pljuvajo kako ne bodo prispevali niti ficka, vozijo s "čefurskih" štirikolesnikov, katerega lastnik oziroma znamke je ravno rimo-katoliška cerkev :D.


Meni je izraz čefurski štirikolesnik zelo jasen. Z razumevanjem takih izrazov in posameznih izrazov v tvojem postu tudi nimam nobenih problemov, imam pa probleme razumeti tekst kot celoto v tvoji spakedravščini in kaj si hotel sploh povedat v tem tekstu.

Kaj ko bi za spremembo pisal v našem lepem slovenskem jeziku, po možnosti slovnično pravilno? Razen, če ti bo to vzelo preveč časa, ker boš moral zato uporabljat možgane?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Grumf ::

Mr.B je izjavil:

"čefurskih" štirikolesnikov


Si lahko prosim konkreten? Sem googlal pa nisem nič našel..
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Aston_11 ::

BMW ali Marcedes, po moje.

Aston_11 ::

Aston_11 je izjavil:

BMW ali Marcedes, po moje.




Korist od vere:

http://www.dailymail.co.uk/news/article...

Daedalus ::

"čefurskih" štirikolesnikov


BMX X serija, Audi Q serija... Nek se vidi raskoš stil pretiravanja:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

judoka ::

Aston_11 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

BMW ali Marcedes, po moje.




Korist od vere:

http://www.dailymail.co.uk/news/article...



Kaj ma vera veze z bolanimi ljudmi? Zakaj krivit neko znanje/prepričanje za pokvarjeno psiho individualca ali organizacije?
Tale link me spominja na otroke v nike-evih tovarnah. Kapitalizem kriv za bolane ljudi?

jype ::

judoka> Kaj ma vera veze z bolanimi ljudmi?

Nič, Aston_11 samo pravi, da veronauk v šolah ni dobra ideja, ker znatno povečuje možnosti za zlorabo nadvse plastičnih mladih umov.

judoka ::

Mogoče to misli, ampak povedal je nekaj drugega.

Aston_11 ::

Kaj pa? Pod krinko vere so izkoriščali otroke, ki imajo sedaj posledice. Bog verjetno vsaka tretja beseda, nasilje nad ljudmi pa pravilo. Pritisk so mi dvignili lokalni pravoverni RKC člani, ki so so na trditev, da bi morali potem tudi druge vere imeti enake pravice, torej tudi verouk rekli, da njih pa ni bilo na tem ozemlju (omenil sem jim, da so bili tukaj staroselci druge vere, pa spet ni bilo prav) in da naj gredo dol, od kjer so prišli (muslimani). Ma fak, s kakšnim folkom nasilnim, prepričanim v svojo dobroto, imam opravka.

Do sedaj sem bil prepričan, da so krščanska načela jasna - zapisana namreč so jasno - vsaj za moje pojme. Vendar pa spoznavam stotine izgovorov, zakaj se jih ne bi držali, se jih ne držijo.

Pazi! Tip mi je rekel, da sv. pismo piše, nekaj takega, da je sovražniku treba odpuščati (nisem prepričan). Od kdaj sem pizda njemu sovražnik? Kaj sem mu naredil, da je bilo to potrebno reči?

Folk nasilen, ki se vtika v vse, kar se ga ne tiče. Zase naj se briga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

TESKAn ::

To je izvor vsega zla - da si nekateri ljudje domišljajo, da je njihov način življenja in mišljenja edini pravi in da kdor ga ne sprejme, je zrel za..."odstranitev".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

FlyingBee ::

TESKAn, žal si to ne upa dovolj ljudi priznat, kaj šele javno povedat, ker je premočno zakorinjeno

judoka ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj pa? Pod krinko vere so izkoriščali otroke, ki imajo sedaj posledice. Bog verjetno vsaka tretja beseda, nasilje nad ljudmi pa pravilo. Pritisk so mi dvignili lokalni pravoverni RKC člani, ki so so na trditev, da bi morali potem tudi druge vere imeti enake pravice, torej tudi verouk rekli, da njih pa ni bilo na tem ozemlju (omenil sem jim, da so bili tukaj staroselci druge vere, pa spet ni bilo prav) in da naj gredo dol, od kjer so prišli (muslimani). Ma fak, s kakšnim folkom nasilnim, prepričanim v svojo dobroto, imam opravka.

Do sedaj sem bil prepričan, da so krščanska načela jasna - zapisana namreč so jasno - vsaj za moje pojme. Vendar pa spoznavam stotine izgovorov, zakaj se jih ne bi držali, se jih ne držijo.

Pazi! Tip mi je rekel, da sv. pismo piše, nekaj takega, da je sovražniku treba odpuščati (nisem prepričan). Od kdaj sem pizda njemu sovražnik? Kaj sem mu naredil, da je bilo to potrebno reči?

Folk nasilen, ki se vtika v vse, kar se ga ne tiče. Zase naj se briga.


"Krinka" ni problem. Problem smo ljudje. Nasplošno iščemo razloge za probleme v religijah, komunizmu, kapitalizmu...v razno raznih izmi-ih.

To ni vir problema. Vir problema je človek. Če ima človek defektno psiho, je gladko vseeno v kaj verjame, ker je velika šansa da bo pač
delal probleme vsem, ki se z njim ne strinjajo.
Vsi zločini v imenu vere, kraljev, držav so podledica defektne psihe in ne ideologije. Tudi ideologija/sistem je po večini posledica.

Zakaj se nam problemi ponavljajo skozi zgodovino? Kaj je konstanta?

krneki0001 ::

konstanta je Ablast. Vedno ima nekdo več privilegijev kot drugi in tisti drugi imajo željo po oblasti prvih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

judoka ::

Oblast se menja. Kaj je konstanta pri vsaki oblasti?

Mipe ::

Grabljenje vsega vrednega pred naslednjo oblastjo.

FlyingBee ::

prevlada

jype ::

judoka> To ni vir problema.

Ja, je.



Deal with it.

judoka> Problem smo ljudje.

V tej izjavi je zajeta osnova kulta smrti.

judoka ::

jype
Tvoj ego ne dopušča, da bi bil ti/tvoja psiha lahko problem.

Deal with it.

FlyingBee je izjavil:

prevlada



Kaj je prevlada?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

jype ::

judoka> Tvoj ego ne dopušča, da bi bil ti/tvoja psiha lahko problem.

Ne moti me, da se s tem tolažiš, bi pa moralo tebe, ker ni res.

Moja intelektualna integriteta ne dopušča, da bi poljubni deli moje psihe lahko namesto mene odločali o mojih dejanjih (in ko se mi bo biološki stroj, na katerem temeljim, dovolj izneveril, da tega ne bom več sposoben zagotavljati, bo čas za slovo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

judoka ::

Ja ok, če tvoj ego nabildan z intelektom reče, da nekaj ni res, potem to mora držat :D

Jaz se ne tolažim, nisem pristaš bilo katere organizacije, sam povedat hočem, kaj se mi zdi bistvo problema. Ti pa pač udrihaš čez, v temu primeru, vero, ker ta pač ni del tvojega programa. Torej, si isti kot zgoraj omenjen primer rkc vernika, le prihajaš iz druge smeri.

Tebi se mogoče zdi da imaš kontrolo nad deli tvoje psihe, ampak je 100% nimaš, za dober procent tvoje psihe, pa sploh
ne veš da obstaja.

Tvoj ego se seveda s tem ne bo strinjal.

jype ::

judoka> Torej, si isti kot zgoraj omenjen primer rkc vernika, le prihajaš iz druge smeri.

Tako je. RKC je evil, jaz sem pa good.

judoka> Tebi se mogoče zdi da imaš kontrolo nad deli tvoje psihe, ampak je 100% nimaš, za dober procent tvoje psihe, pa sploh

Nadzor imam nad razumom, ki je del psihe. Nad ostalimi deli seveda ne.

judoka> Tvoj ego se seveda s tem ne bo strinjal.

Moj ego nima nobenih možnosti podajati vrednostnih sodb.

judoka ::

Moj ego nima nobenih možnosti podajati vrednostnih sodb.

Tako je. RKC je evil, jaz sem pa good.


:))

FlyingBee ::

judoka, tako je, ena velika šala je on, drugače pa že sama delitev na dobro in zlo je zgrešena ... ne obstaja, je le želja po moči, zdaj pa odvisno na kakšen način pridemo do nje, en zelo pogost je z ustrahovanjem

eden ima vse prav, vsi drugi se motijo ... ni verjetnosti

jype ::

judoka (na nenavaden način citira mene)> Tako je. RKC je evil, jaz sem pa good.

To je posledica logične obravnave verske literature in sodbe morale, ki tistim naukom pritiče. Če bi pogledal video, bi razumel.

Stojansto> drugače pa že sama delitev na dobro in zlo je zgrešena

Ne, ni. Bedasto je trditi, da je vse isto, da je problem v ljudeh, v človeški naravi in tako dalje. Ni. Problem je v specifičnih rečeh, ki so slabe, od katerih je RKC le eklatanten, nikakor pa edini primer.

Stojansto> eden ima vse prav, vsi drugi se motijo ... ni verjetnosti

Zgolj zato, ker o rečeh, o katerih ne vem dovolj, raje molčim in poslušam, kot da bi solil pamet drugim. Če pa preberem zmotno razmišljanje koga drugega, pa nimam razloga, da bi bil tiho in ga ne bi popravil.

Še posebej odkar v naši kulturi molk velja za implicitno potrditev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cerkev proti DZ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24535277 (30907) nuclear
»

Verouk kot oblika pranja možganov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30817753 (13136) Barakuda1
»

ali sodi verouk v šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
735307 (4490) Gandalfar
»

Zakaj se cerkev ni združjiva z državo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816520 (5261) Asgard

Več podobnih tem