» »

Verouk v šole

Verouk v šole

1
2
3 4 5

Smurf ::

Ne bi se strinjal (pa sem ateist). Obstajajo tudi izjeme na drugi strani, primer na tem forumu je recimo Saladin. Zna bistveno bolje argumentirati svoje stalisce v primerjavi z vecina ateistov (pa jih poznam se kar nekaj). V bistvu je na ateisticnem bregu skoraj toliko ljudi, ki trmasto nekaj trdijo brez razmisleka kot na teisticnem.

mtosev ::

v popoldanskem času je lahko zarad mene. kdo hoče pride, kdo noče pa pač ne gre na verouk. to je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::

Ja, ampak zanimivo je, kaj jih žene še v šole. Zakaj jim je cilj, da bi moral biti tudi v šolah? Saj ga imajo popoldne.

napsy ::

Seveda, obstajajo tut teisticni intelektualci, pa tudi nasa politicna sredina ima intelektualce, pametnejse ljudi od mene.

Ravno ta disfunkcija me moti. Bistveno vprasanje, kako lahko nek inteligenten clovek vrjame v nekaj, kar je precej skregano z osnovno logiko ... Se bol zanimiv, vzgoja jim je vbila v glavo to idejo. Vendar ti ljudje znajo razmisljat ...

Glede vereuka v solstvu .. nikakor ne, zivimo v sekularni druzbi, ki je prinesla do sedaj precejsnjo intelektualno blaginjo. Verouk v solstvu pac .. been there, done that .. pa se ni dobr izslo.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

Looooooka ::

Obvezni predmet-> ni sans.
Izbirni predmet...ok...ce lahko moj otrok izbere "nadaljnevalni tecaj iz sedenja"...al pa telovadbo, al pa gospodinjstvo...nekaj cisto lahkega in neumnega v glavnem.
Da bo zadeva fer za vse.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Ja, ampak zanimivo je, kaj jih žene še v šole. Zakaj jim je cilj, da bi moral biti tudi v šolah?


Lažji dostop do ciljne publike == večji uspeh indoktrinacije.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

FlyingBee ::

kogar bi zanimalo, zakaj pa ne, predvsem so koristni nauki in razmišljanja, bi pa morali tudi učiti pravilno med vrsticami brati ... izbirni predmet samo, seveda

Looooooka ::

Aston_11 je izjavil:

Ja, ampak zanimivo je, kaj jih žene še v šole. Zakaj jim je cilj, da bi moral biti tudi v šolah? Saj ga imajo popoldne.

Zgubljajo ovce, ker majo ljudje premalo casa za cerkev, ker skoz delajo, otroci pa posledicno vec casa za internet in dejstva.
Ko tak otrok pogleda par youtube video posnetkov, kjer mu kaksen ateisticni profesor razlozi zakaj je vse to preprosto malce bolj luknjasta pravljica...pac nocejo v cerkev.
Aja...pa xbox je tud kriv.
Kdo bi hotel v nedeljo poslusat enga dedka, ki ti govori, da moras ubogat starse(kot da ti tega sami ne povejo) ce lahko doma naziga Wormse?
I know I wouldn't :D

kogar bi zanimalo, zakaj pa ne, predvsem so koristni nauki in razmišljanja, bi pa morali tudi učiti pravilno med vrsticami brati ... izbirni predmet samo, seveda

Med vrsticami majo tud precej primitivnih naukov in razmisljanj, ki sodijo na smetisce zgodovine.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

kogar bi zanimalo, zakaj pa ne, predvsem so koristni nauki in razmišljanja, bi pa morali tudi učiti pravilno med vrsticami brati ... izbirni predmet samo, seveda


Uradna indoktrinacija od Države ločene Cerkve, nima v javnih prostorih Države kaj iskati. Niti kot izbirni predmet ne. Cerkve takšne in drugačne naj dodatne dejavnosti za svoje člane organizirajo v svojih (zasebnih) prostorih, na svoje stroške. Ali pa naj plačajo polno ceno najema prostora, kot jo more plačat lokalno Društvo ljubiteljev korenja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Hayabusa ::

Namesto verouka in podobnih neumnosti za pranje možganov naj raje uvedejo šah, tečaj divergentnega razmišljanja, ustvarjanje uporabnih izdelkov iz kvazi pokvarjenih stvari in podobno (tudi tečaj gospodinjstva/kuhanja ni še nikomur škodil).


divergentno razmišljanje #10

(+spremeniti bi bilo treba šolski sistem, ki sedaj otroke čisto uniči glede tega
8:00 se začne, 9:15 so rezultati prej/potem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mailer ::

Ogromno "incesov" ki jih vidimo s streljanji, in nasiljem izhaja ravno iz tega, ker stari ne vzgajajo.
Pri vzgoji nima verouk nobene veze. Otroka lahko dobro vzgoji le starš ali skrbnik, nekdo, ki je ob njem stalno, ne pa 1x na teden za 1 uro.
In ta ista streljanja podpira predsednik in vsi ki so ga volili, saj so njegove zadnje besede pri zaprisegi "so help me God". Zgovarjajo se na boga, ker se ga ne da obtožit.

Hayabusa ::

so help me God

Pusti ZDA, ki so nastale tako, da so tam prvotno odšli (so jih "izgnali") tisti, ki jih je Evropa v tem času imela za verske skrajneže 8-O.

rokp ::

mailer je izjavil:

Zgovarjajo se na boga, ker se ga ne da obtožit.


Vsaj v filmu se ga da. ;)

krneki0001 ::

Osebno sem zato, da država neha podpirat kakršnekoli vere z davkoplačevalskim denarjem in naj se uvede davek na vere, ki ga naj plačujejo verniki. Poleg tega naj začnejo verske enote plačevat davek od pobranega denarja in katasterski davek.

V šolah pa verouk nima kaj delat. To kakšna je in kaj pomeni kakšna vera naj se omeni pri predmetu zgodovina, kaj več pa ni potrebno, ker vere so debilizem prve klase in verniki navadne ovce, ki ne znajo razmišljat s svojo glavo in rabijo zato dušne pastirje, da jih vodijo. Skrajni čas, da začnejo ljudje razmišljat s svojo glavo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

davek na vere? lol? a verniki bodo davek plačevali,ker verjamejo v nekaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JanK ::

mtosev je izjavil:

davek na vere? lol? a verniki bodo davek plačevali,ker verjamejo v nekaj?


Ne, da financirajo svojo organizacijo. Torej: tako kot je ze sedaj moznost, sporocis DURSu, da dolocen del svojih davkov namenis RKC, Islamski skupnosti v Sloveniji, Krisnovcem,... in te organizacije bi dobila iz proracuna nic vec in nic manj, kot bi bili ti eksplicitni prispevki.

Ne pa da moram jaz, kot ateist, preko proracuna financirati penzijo farjev in place vojaskih kuratov!
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

bluefish ::

Da, davek na vero (vsaj kar se tiče večjih organiziranih religij) v taki ali drugačni obliki pozna kar nekaj evropskih držav.

imagodei ::

Smurf je izjavil:

Ne bi se strinjal (pa sem ateist). Obstajajo tudi izjeme na drugi strani, primer na tem forumu je recimo Saladin. Zna bistveno bolje argumentirati svoje stalisce v primerjavi z vecina ateistov (pa jih poznam se kar nekaj). V bistvu je na ateisticnem bregu skoraj toliko ljudi, ki trmasto nekaj trdijo brez razmisleka kot na teisticnem.

Saladin, kolikor jaz vem, ne verjame v Boga iz Svetega pisma in ne zagovarja verouka v osnovnih šolah.

Eno je verjeti v dogmo, ki ti jo prodaja neka ustanova, ki se samooklicuje za ambasadorja Edinega boga, potem pa na podlagi te vere zahtevati indoktrinacijo novih generacij; drugo pa je verjeti v obstoj neke višje sile, nekakšnega primum movens. To je v bistvu bolj stvar filozofije, kot pa teologije ali celo teizma.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

mailer> Zgovarjajo se na boga, ker se ga ne da obtožit.

Lawsuits against God @ Wikipedia

IQ42 ::

alenvprekrs je izjavil:

Kurc gleda boga, vero in verouk. Vse po vrsti.
Bog(a)(ov) ni, zato bodite brez skrbi!

Napaka. Bog obstaja.
To je nedvoumno ugotovil že Srečko Katanec.
(ima boga press)

mtosev ::

jype je izjavil:

mailer> Zgovarjajo se na boga, ker se ga ne da obtožit.

Lawsuits against God @ Wikipedia
debilizem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

jype, zakaj toliko referenc na sodišča in obsodbe ... to je le orodje za uveljavitev nemogočega ali pa drugače rečeno ni končnega pri neskončnem ... sodišča vlivajo krivo vero

Zgodovina sprememb…

jype ::

Stojansto> jype, zakaj toliko referenc

Ker sm js tko reku!

IQ42> Napaka. Bog obstaja.

Tovarišica učiteljica> Ampak Tinček! Boga ni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FlyingBee ::

jype> Ker sm js tko reku!

Komur je dovoljeno!

Tovarišice pa so s svojo glavo mislile?

Kamran ::

Zdravo,

Kot izbirni predmet sem za, če bi bil obvezni, potem ne. Drugo, kar se že mnogi strinjamo je, da vsebina bi morala zajemati več verstev in ne poudarjati ali zagovarjati samo eno. To ali pa da je več izbirnih predmetov in eden poučuje krščanstvu, drug islam, tretji budizem, raeljance,... Vendar kljub vsemu mislim, da bi moral, če bi se šlo za prvo varianto, pa tudi, če bi se šlo za drugo, učitelj biti nekdo, ki zna nepristransko gledati na poučevano, torej da se zna oddaljiti od svojih osebnih verskih prepričanj ali pa da je ateist, ker v nasprotnem primeru bi lahko preveč enoznačno zagovarjal dano vero. Torej kakšen duhovnik iz RKC odpade, ker ne samo, da predstavlja institucijo, ki ni nikoli zagovarjala Kristusovih naukov (v osnovi krši že eno od Mojzesovih zapovedi (obdrži sabat sveti, ne delaj nič v soboto)), temveč tudi zaradi drugih razlogov. :|

Sam mislim, da je najbolje, da ljudje sami neposredno, brez "vmesnikov" oz. duhovnikov, pridigarjev, pastorjev (in institucij nad njimi), itn. preučujejo svoje verske zapise oz. knjige. Najslabše je razne verske vodje poslušati, ker ti zmeraj dano vero izkrivljajo in prilagajajo za svoje "sinister" cilje in interese. Alamut od Bojana Bartola je dober primer (za islam). Sem moral brati za maturo pred leti. :))
Drugače imaš pa redke primere duhovnikov ala Ken Howind oz. biblijskih preiskovalcev kot Chuck Missler, ki so široki v razmišljanju oz. v kritiki.

Daedalus je izjavil:

Vera je zasebna stvar vsakega posameznika. Naj se tudi prakticira tako. Poučevanje o religijah je pa seveda nekaj čisto drugega, kot verska indoktrinacija (= verouk).

Gremo z nasprotne in enako osebne sfere - spolna (usmerjena) indoktrinacija. Kaj pa to ? Bi tudi to dovolili v šolah ?
Sam mislim, da bi morali starši SAMI poučevati (svoje) otroke, ne pa prepustiti državi, da to opravlja preko svojih institucij, čeprav šole, ki so poklicno usmerjene, so druga zgodba. Pišem za osnovno raven bolj.

alenvprekrs je izjavil:

Kurc gleda boga, vero in verouk. Vse po vrsti.
Bog(a)(ov) ni, zato bodite brez skrbi!

Zakaj pa potem vse kar vidimo pelje v to kar je bilo že napovedano, da se bo zgodilo. Zakaj to, če je Biblija izmišljena, Bog pa ne obstaja ?

mtosev je izjavil:

davek na vere? lol? a verniki bodo davek plačevali,ker verjamejo v nekaj?

S.A. LaVey (točka 2.) je imel zanimivo gledišče glede tega. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

jype ::

Stojansto> Tovarišice pa so s svojo glavo mislile?

Lih tok k župnik.

Kamran> Gremo z nasprotne in enako osebne sfere - spolna (usmerjena) indoktrinacija. Kaj pa to ? Bi tudi to dovolili v šolah ?

Ja, bi. Tako kot otroke indoktriniramo proti rasizmu tako, da jim predstavimo druga ljudstva s tega planeta, njihove navade in značilnosti, na enak način obravnavamo tudi vprašanje spolne identitete.

Kamran> Zakaj pa potem vse kar vidimo pelje v to kar je bilo že napovedano, da se bo zgodilo. Zakaj to, če je Biblija izmišljena, Bog pa ne obstaja ?

To si neki zmeden, povezava, ki jo impliciraš, nima nikakršnega logičnega smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FlyingBee ::

šibkost človeka daje veliko rezultatov, ena izmed njih je laž in tukaj se sprašujemo: laž in vera / laž ali vera

jype ::

Vera je osebno prepričanje in nima nobenega vpliva na realnost. Glede na mehanizme percepcije pri človeku je pravzaprav fascinantno, da smo sploh prišli do sodobne znanosti.

FlyingBee ::

žal ima vpliv na realnost in to je problem, do sodobne znanosti pa smo prišli zaradi vernikov, vendar ne v nedokazljivo

še bolj je fascinantno, da še vedno obstaja, kljub sodobni znanosti in tudi to je problem

relativno gledano seveda

jype ::

Vera ima vpliv na realnost le skozi dejanja vernikov. To sicer lahko je problem, a v veliki večini primerov ni. Tudi človek brez vere je lahko zelo problematičen, vera ni noben pogoj za to (kvečjemu malce pomaga kot instrument nadzora množic).

aerie ::

Jst sem proti, ker Cerkve imajo že ustrezne kadre in prostore kjer so odvija tovrstna dejavnost. Sem pa zelo za uvedbo joge v osnovnošolski učni sistem.

mtosev ::

davek na vere? lol? a verniki bodo davek plačevali,ker verjamejo v nekaj?
S.A. LaVey (točka 2.) je imel zanimivo gledišče glede tega. :|
haha bi obdavčitev ver rešilo luknje v državnem proračunu. dobra. V ZDA imajo takšno veliko luknjo,da jih ne bo nič rešilo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Kot sem že zapisal:

bluefish je izjavil:

Da, davek na vero (vsaj kar se tiče večjih organiziranih religij) v taki ali drugačni obliki pozna kar nekaj evropskih držav.

JanK ::

Na primer:


  • Taxpayers, whether Roman Catholic, Protestant or members of other tax-collecting communities, pay between 8% (in Bavaria and Baden-Württemberg) and 9% (in the rest of the country) of their income tax to the church or other community to which they belong.[1]


  • Church tax is compulsory for Catholics in Austria, with a rate of 1.1%. This tax was introduced by Hitler. After World War II, the tax was retained in order to keep the Church independent of political powers.[2]


  • Taxpayers in Iceland are obligated to pay a congregation tax[3] (Icelandic sóknargjöld) to the recognized religious organization of their choice. Those who do not belong to any recognized religious organization pay the same amount to the State. The Church of Iceland receives governmental support beyond the congregation taxes paid by its members.


  • Taxpayers in Italy are obligated to pay the so-called eight per thousand tax. This tax amounts to 0.8% of the total income tax (IRPEF) and every taxpayer can choose on their tax form the recipient of the contribution.

"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

marvin42 ::

jype - največji trol na tem formu - uniči vsako debato. Ali pa jo vsaj poskuša uničiti. Ampak s svojim trolanjem je že tako očiten, da se z leti človek navadi filtrirati vsebino. Je malo težje vse skupaj berljivo, ampak da pa se.

In da ne bom offtopic: sem veren, hkrati pa proti verouku v šolah. Kar je v religijah (katerihkoli) dobrega, se da otroke naučiti tudi na druge načine, ne z veroukom. Najbolj pa sem proti verouku v šolah zato, ker bi uvedba verouka pomenila VEČNO temo brezkončnih debat (užitek za trole kot je jype). Tako kot se po več kot 65 letih še vedno ogromno ljudi razporeja po neki barvni lestvici, bi se tudi glede verouka rodilo več takih debat kot pa bi bilo pozitivnih učinkov.

In še nekaj za našega trola:
- zakaj si otroke cepil?
- zakaj si otroke vpisal v šolo?
- zakaj si dal otrokom jesti meso?
- zakaj si otroke vozil z biciklom?

vse našteto (in še ogromno drugih stvari - praktično neskončno, kot trolovi argumenti) bi lahko spustil do otrokovega 18. leta, ko bi se le ta sam odločil za tak korak.
Mostly Harmless

s51as ::

Verouk z duhovnikom naj ostane kar tam kjer je, v župniščih. V šoli je lahko tako kot ste že rekli verouk kot del spoznavanja narave in družbe (če to še obstaja), kjer se spozna neke okvire verstev/religij sevede brez podeljevanja (katerihkoli) zakramentov itd, podano s strani učitelja ustrezne stroke (verjetno kaka psihologija, sociologija, filozofija, teh kadrov je menda itak viška)...
It's just me myself and I

jype ::

marvin42> In še nekaj za našega trola:
marvin42> - zakaj si otroke cepil?
marvin42> - zakaj si otroke vpisal v šolo?
marvin42> - zakaj si dal otrokom jesti meso?
marvin42> - zakaj si otroke vozil z biciklom?
marvin42> vse našteto (in še ogromno drugih stvari - praktično neskončno, kot trolovi argumenti) bi lahko spustil do otrokovega 18. leta, ko bi se le ta sam odločil za tak korak.

Sicer maš mogoče malo navdiha za provokacije, to ti priznam, ampak ti zelo manjka kilometrine, tako da boš moral kar sprejeti, da se mi na tvoja bedasta vprašanja ne ljubi niti odgovarjat.

Kot pr Mr.B. tudi pri tebi ni kriva vera, da si nepismen, je pa kriva za predsodke, ki ti onemogočajo razumevanje prebranega.

JesusChrist ::

energetik je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Nikoli in nikdar. Če se uvede verouk v šolo se preselim iz te že dovolj gnile države. Naj kar svoje posiljujejo z lažmi, mojih ne bodo.
Spet vas 3/4 seka mimo zastavljene teme. :|
Si sploh prebral o čem teče debata? Verouk bi bil kvečjemu izbirni predmet, obvezni ne more biti po ustavi. Noben ne bo silil tvojih otrok k verouku, vsak bi izbral le če bi želel.
Ti si proti točno tako, kot bi prepovedal recimo izbirni predmet modelarstvo. Vprašanje je le glede financiranja, ali bi bilo tako kot pri ostalih izbirnih predmetih v OŠ?


Ne, niti kot izbirni predmet nima kaj iskati v šoli.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Grumf ::

Blinder je izjavil:

Malo krščanske vzgoje bi koristilo otrokom, da malo več upoštevajo krščanske vrednote. Islam pa nima kaj praskat v naših šolah. Tisti retardiranci režejo roke in noge, pobijajo v imenu boga itd.


Tako je, čisti retardiranci! Sramota!
www.bibliotecapleyades.net/vatican/esp_...





Do česa bolj modernega, storilci pa sami vestni katoliki:
tule jim je še RKC posodila svoje prostore:


http://muceniskapot.nuovaalabarda.org/f...
http://muceniskapot.nuovaalabarda.org/f...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

mtosev ::

to je blo 500+ let nazaj.časi so zdaj drugačni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Grumf ::

mtosev je izjavil:

to je blo 500+ let nazaj.časi so zdaj drugačni


Iz enega samega razloga, ker smo spravili religijo stran od države. Sicer bi bilo v evropi
enako kot je v arabskih deželah. In tiste slike iz Urha in Turjaka so posnete 70 let nazaj,
ter zelo lepo nakazujejo kaj stori RKC z hujskanjem, da zavaruje svoje premoženje.
Če hočeš da ti pa res slabo rata, si pa poglej kaj je naredila na hrvaškem (ww2).

Pa da ne bo pomote, s krščanstvom ni nič narobe, kot tudi ne s katerokoli VERO, problem je, da
ljudje zamenjajo VERO za RELIGIJO in potem služijo kot sužnji brez možganom pokvarjencem, ki jim
je samo do lastnega bogastva in jim horda zombijev prav pride.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Grumf ::

Sicer si pa za dober primer kaj dela sekularizacija pogledaš kakšna je bila Turčija pred prihodom
Ataturka in po njem. Sploh jih je fino primerjati z okoliškimi državami, ki niso imele te sreče, da
bi našle nekoga kot je on.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

FlyingBee ::

zgrešeno do samega bistva> bitka med dobrim in zlim, ki je dejansko ni, so le osebki z močjo in tisti brez in ja, s crowd kontrolingom so ravno moč pridobili in tako negirali samega sebe kot dobrega, potem pa še vse na lastnih izkušnjah pridobivali še več znanja in moči nad nevedneži

pri nadmudrivanjem na forumih pa je tudi logika na psu, saj nekako vsak bolj zagret vztraja pri svojem (ja, tudi jaz) in je nemogoče, da imamo 100% prav (ja, ti jype, ti)

jype ::

FlyingBee ::

no, to pa je nemogoče ... neizmerljivo, samovšečnost na visoki ravni ... ah ti vera v samega sebe, neizpodbitna in seveda nujno jo je treba "vsiljevati" drugim, da ja ne bodo pozabili kaj so

Zgodovina sprememb…

jype ::

Vero v samega sebe projiciraš.

V resnici gre zgolj za cinično opazko o intelektualni integriteti.

Grumf ::

Kamran je izjavil:

Kot izbirni predmet sem za, če bi bil obvezni, potem ne. Drugo, kar se že mnogi strinjamo je, da vsebina bi morala zajemati več verstev in ne poudarjati ali zagovarjati samo eno.


Ne. Država je ločena od vere in verskih organizacij, Zgodovina pokrije dovolj, če
bi kdo rad svojim otrokom pacal možgane, naj to naredi v njegovem prostem času. Vera
ni nič tako nujnega, da bi se jo morali učiti, naj dajo raje več fizike v šole.

Sicer je pa neizvedljivo, takoj ko bi prišel verouk v šolo bi ga RKC uzurpirala za
indoktrinacijo.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

FlyingBee ::

ja, Asimov je le dreznil v osje gnezdo s tako trditvijo, ki je le plod njegove znižane tolerance do drugačno mislečih, ki so še na poti k njegovi veličini, ki pa je le plod njegove vere v samega sebe, ki je brez pomena za druge razen za njega

vprašanje je ali je namerno cinično ali zaslepljeno

Zgodovina sprememb…

Grumf ::

FlyingBee je izjavil:

njegove vere v samega sebe, ki je brez pomena za druge razen za njega


Jaz verjamem vanj bolj kot v vsa nadnaravna bitja, edini je, ki je dejansko dokazano obstajal!
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

FlyingBee ::

ja, saj predmeti na podlagi ugotovitev in raziskovanj teh resničnih "polbogov", v šolah že obstajajo

jaz sem za obvezni predmet "Reševanje problemov v realnem življenju (oz. nekaj podobno poimenovanega)" skozi vseh 13 let obveznega primarnega in sekundarnega izobraževanja

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cerkev proti DZ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24534968 (30598) nuclear
»

Verouk kot oblika pranja možganov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30817635 (13018) Barakuda1
»

ali sodi verouk v šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
735274 (4457) Gandalfar
»

Zakaj se cerkev ni združjiva z državo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816468 (5209) Asgard

Več podobnih tem