» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 15
»»

einstein :P ::

Iskal sem temo, vendar nisem našel take, ki bi se nanašala na to. Vedno me je to zanimalo, pa povsod piše drugače in me zanima, kaj vi mislite, da se zgodi? Včasih sem se bolj bal smrti, zdaj se pa nekako ne, čeprav ne vem, kaj se po tem zgodi. Si potem samo energija ali kaj? Eni pravijo tako, eni drugače, fotra sem enkrat to spraševal, kako je po smrti in je rekel, da tako kot je bilo preden sem se rodil, tega se pa ne spomnim :P Kakšna so vaša mnenja?

Hvala, lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mtosev ::

bom vprašal jezusa al boga ko umrem pa ti pol povem:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Boš že izvedel, ko boš umrl. Do takrat je to popolnoma nerelevantno.

Aston_11 ::

Želja ljudi je, da bi bilo še kaj po smrti. Verjetno so stvari preproste in po smrti ni nič več.

Win8NonGrata ::

Heh take debate so mi zanimive a hkrati znajo biti tudi duhomorne ... Nihče od živih ti ne more nič konkretnega povedati, vse so bolj ali manj verjetne teorije...

Srčno pa upam da ni kakšne reinkarnacije, ker to bi bila nočna mora. Če misliš da ti je sedaj slabo, samo pomisli, da se po smrti rodiš neki afriški materi okuženi z aidsom ...

Verjamem pa da mora biti nekaj po smrti in dvomim da kar izginemo v nič...

Mesar ::

Aston_11 je izjavil:

Želja ljudi je, da bi bilo še kaj po smrti. Verjetno so stvari preproste in po smrti ni nič več.


ojaa seveda je po smrti še pride veselica, zakopajo te 2m pod zemljo ali ps še to ne č e so bolj levi in potem te še neki čassa črvi žrejo, po tem pa res več ni nič...
Your turn to burn!

Aston_11 ::

Mesar je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Želja ljudi je, da bi bilo še kaj po smrti. Verjetno so stvari preproste in po smrti ni nič več.


ojaa seveda je po smrti še pride veselica, zakopajo te 2m pod zemljo ali ps še to ne č e so bolj levi in potem te še neki čassa črvi žrejo, po tem pa res več ni nič...


Ma ja, ma to je že stvar drugih.

tx-z ::

Če predvidevaš da reinkarniraš je itak brezveze razmišljat o tem, ker se zdej ne spomnš nič iz prejšnega življenja. Tko da je čist vseeno v kero bitje boš reinkarniru naslednjič.

Predstavlji si samo, da bo po koncu tega življenje velik slabše in moraš zato zdej čimbolj izkoristt to življenje, dokler še lahko ;)
tx-z

francek1 ::

HDD se ti izbriše...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

Mesar ::

francek1 je izjavil:

HDD se ti izbriše...

še dobrom da mam backup!!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mtosev ()

Win8NonGrata ::

Če predvidevaš da reinkarniraš je itak brezveze razmišljat o tem, ker se zdej ne spomnš nič iz prejšnega življenj


Ja to je res, oziroma je vsaj neka tolažba, ker v nasprotnem se ti bi zmešalo (kot film "neskončni dan", kjer se tip vedno in znova zbuja v istem dnevu).

Pa četudi se tega ne bi zavedali, še vedno si niti slučajno ne želim tega ... Razen če bi se rodil kakemu milijonarju, samo potem bi bil drek od čoveka pa smo na istem kot tisti 20kilski odrasli afričani:)

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

to reinkarnirane itak bazira na cem? kaki dogmi? fino razmislajnje ni kaj...
Your turn to burn!

Win8NonGrata ::

Saj vse bazira na bolj ali manj brezveznih stvareh in ničesar ne moreš dokazat, lahko zgolj poizkušaš dokazati zakaj je ta teorija bolj verjetna kot druga, ampak še zmeraj je na koncu verjetno nekaj čisto tretjega ... Eni pač v čisto vsemu iščejo golo logiko in ne dopuščajo možnost, da je ogromno stvari, ki so za naše možgane nepredstavljive in si jih niti ne moremo zamisliti(jaja, vem, ironično je to, da se takih stavkov poslužujejo predvsem ofce, ki te recimo želijo prepričat, da vedeževalke res obstajajo in podobno).

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Kaj pa eni, ki trdijo, da so bili že mrtvi za hip, recimo, ko jih operirajo in, da so videli, kako je bilo? Težko verjamem temu...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mipe ::

Niso bili mrtvi. Če bi bili mrtvi, ne bi oživeli. "Klinično mrtev" je še vedno živ, le bistvene funkcije so začasno ustavljene.

Aston_11 ::

Po mojem so doživeli samo crkovanje elektronike v pameti. Videli pa niso nič, ker nič ni bilo. To so samo pobožne želje, tesno povezane z religijo in željo po obstoju oziroma strahu pred smrtjo.

RejZoR ::

Sploh ker vedno vsi vidijo tunel s svetlobo. Kar bi rekel, da ni pot v neko onostranstvo ampak kot praviš samo crkovanje sistema. Tud CRT monitor ko krepne skoraj vedno potegne sliko skupaj v črnino. A je šel mogoče tud v onostranstvo?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

btree ::

CRT se ne more reinkarnirat, ker ni živo bitje.

BigWhale ::

Ce si dost dobr spilal, dobis 1UP, pa tri dni nucas za respawn.

Drugace pa, ko nehas dihati, se kmalu zatem ustavi srce in nekaj minut po tem zacnejo mozganske celice odmirati in bioloski procesi v telesu, ki nas grejejo se ustavijo. Telo se ohladi, potem otrdi in cez kak dan ali dva zacnejo bakterije, ki so vedno v nasem telesu telo razgrajati. Potem se pa naredi en kup enih stvari, ki ne disijo prav prijetno in tako naprej. Na koncu ostanejo samo se kosti. ;)

piromanček ::

ko umreš postaneš hrana za črve, če te pokopajo
tko da raje se daj zažgat

Zgodovina sprememb…

Win8NonGrata ::

Zažgat se bom dal že zaradi tega, ker nočem tvegati, da me zakopljejo 2 metra pod zemljo medtem ko sem samo v sklopu powersejvinga na stara leta zašel v hibernacijo.
Itak pa nihče ne sprašuje po fizičnem telesu kaj se zgodi z njemu, ker to je ja bolj kot ne vsem jasno, ampak po naši zavesti/duši/whatever bi to poimenovali...

Zgodovina sprememb…

btree ::

ja, samo govorite o telesu. Obstaja pa še ena komponenta, duša. To je razlika med živim in mrtvim telesom, ni materialna in se je ne da izmerit. Ko pride smrt duša zapusti telo in takrat se telesa ne da več pognati nazaj v življenje, tudi če imamo vse pogoje, da bi lahko delovalo naprej.

piromanček ::

ne ne obstaja nobena komponenta razen telesa in naše razvite inteligence, ki nam je dala misliti o obstoju duše ipd.

Mipe ::

Ne ga srat o duši. Ko nastane novo življenje, ali nastane nova duša? Če da, od kod reinkarnacija, če stara duša nima kam? Če ne, kako nastane duša? Nekje vmes tudi ni smiselno.

carota ::

btree je izjavil:

ja, samo govorite o telesu. Obstaja pa še ena komponenta, duša. To je razlika med živim in mrtvim telesom, ni materialna in se je ne da izmerit. Ko pride smrt duša zapusti telo in takrat se telesa ne da več pognati nazaj v življenje, tudi če imamo vse pogoje, da bi lahko delovalo naprej.

Mrtvo telo naj bi tehtalo 21 g manj od živega. Nisem preverjal trditve.

Win8NonGrata ::

Saj nič ni smiselno, zato tudi take debate ponavadi niso, ker je 1000 mnenj (seveda nepreverjenih teorij)...

Duša mi preveč religiozno zveni, zato to nekaj raje imenujem zavest, itak nima veze ...

Mrtvo telo naj bi tehtalo 21 g manj od živega. Nisem preverjal trditve.


Hehe, lahko da se ob smrti zašvicamo full pa zgubimo nekaj vode:D
Sicer pa to itak naj ne bi šlo za fizično stvar in je govoriti o neki masi nesmisel

Zgodovina sprememb…

btree ::

Duše se ne da stehtat. zavest != duša. če je telo brez zavesti ima še vedno dušo, če je živo. Duše ne nastajajo, se samo selijo v različna telesa(reinkarnacija). Ne samo v ljudi, vsako živo bitje ima dušo.

Win8NonGrata ::

vsako živo bitje ima dušo.


Zakaj tako gotovo pišeš ? Si že umru in si našel način za komunikacijo z nami ? Sicer se mi tvoja TEORIJA ne zdi popolnoma nemogoča in nič manj smiselna od nekaterih ostalih, ampak ti to pišeš, kot da govoriš iz prve roke.

btree ::

prakticiram duhovni proces in veliko berem o tem.

vorantz ::

a ni pri reinkarnaciji tako, da naj bi lahko tudi ratal kamn v naslednjem življenju? :))

btree ::

zakaj kamen?

carota ::

Win8NonGrata je izjavil:


Mrtvo telo naj bi tehtalo 21 g manj od živega. Nisem preverjal trditve.


Hehe, lahko da se ob smrti zašvicamo full pa zgubimo nekaj vode:D
Sicer pa to itak naj ne bi šlo za fizično stvar in je govoriti o neki masi nesmisel

Se mi je pa zdelo dovolj zanimivo, da sem šel googlat kako je s tem. Najbrž površne meritve, link.

Po moje pa se imajo na drugi strani ful dobro, zato se nihče ne vrne. :)

btree ::

marsikdo bi se vrnil, pa se ne more. Karma te porine naprej.

Smurf ::

Easy,

stanje je tako kot pred rojstvom.

btree ::

tukaj je lepo opisano o duši in reinkarnaciji.

Aston_11 ::

Kaj se zgodi z windowsi, ko izklopiš računalnik? To je to in nič drugega. Bolj je zanimiv razvoj tega softwara kot to, kaj se zgodi po izklopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jest10 ::

btree je izjavil:

tukaj je lepo opisano o duši in reinkarnaciji.

In zakaj naj bi verjeli pravljici?

piromanček ::

ker, če ne boš šu k hidiču!! ah pomota....

btree ::

to je za tiste, ki jih zanima, ker tega znanja v šoli ne dobiš. Drugače je pa v življenju milijone stvari, ki jih lahko počneš.

piromanček ::

in ti si se odločil brat in živet o svetu pravljic >:D

Win8NonGrata ::

btree je izjavil:

tukaj je lepo opisano o duši in reinkarnaciji.

Ampak saj se zavedaš, da to so le ugibanja... Knjigo je napisal nekdo, ki ima iste posmrtne izkušnje kot ti (nikakršne). Vse je teorija brez neke prave podlage, jaz na to bolj gledam kot še ena tematika za služenje tistih z veliko domišljije in nizko moralo(no dobro pa še nekaterih ki si že sami verjamejo).

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

btree je izjavil:

tukaj je lepo opisano o duši in reinkarnaciji.

Polno protislovij. "We do not change our identity as the body changes, because we are not the body." - Identiteta se spreminja med življenjem, med življenji pa sploh ne?

Tu sem nehal brati. Krišnovci nimajo pojma.

karafeka ::

jaz samo upam da bo boljš, ker zdaj je nikakvo

btree ::

Mipe je izjavil:

btree je izjavil:

tukaj je lepo opisano o duši in reinkarnaciji.

Polno protislovij. "We do not change our identity as the body changes, because we are not the body." - Identiteta se spreminja med življenjem, med življenji pa sploh ne?

Tu sem nehal brati. Krišnovci nimajo pojma.

ne, identiteta se nikoli ne spreminja.

Mordecai ::

Glej, to je čisto preprosto. Če se spomniš prvikrat, ko si se zavedel bo enako, s to razliko, da ne boš vedel da si ti ti. Case closed.

btree ::

Win8NonGrata je izjavil:

btree je izjavil:

tukaj je lepo opisano o duši in reinkarnaciji.

Ampak saj se zavedaš, da to so le ugibanja... Knjigo je napisal nekdo, ki ima iste posmrtne izkušnje kot ti (nikakršne). Vse je teorija brez neke prave podlage, jaz na to bolj gledam kot še ena tematika za služenje tistih z veliko domišljije in nizko moralo(no dobro pa še nekaterih ki si že sami verjamejo).

imaš ogromno raziskav ljudi s posmrtnimi izkušnjami, pa ne me prosit za linke, ker si mi ne da iskat.

piromanček ::

ej slabo jabolko si ugriznu za tehnični forum...sm te opozoril 8-)

Lion29 ::

btree je izjavil:

to je za tiste, ki jih zanima, ker tega znanja v šoli ne dobiš. Drugače je pa v življenju milijone stvari, ki jih lahko počneš.


z razlogom jih ne dobis!


pismo, sem vedno mislil, da je ST tehnicni forum... in da je gor polno folka, ki znajo razmilsjat in so analiticni.... in ne cel kup nesolanega, neukega folka, ki verjame v kvazi revije tipa karma in misteriji...


velikiKit je lepo povedal, kaj se zgodi...

dusa ne obstaja... zavest je kemicni proces v mozganih... ko umres se kemicni procesi mozganih ustavijo in sinapse v mozganih odmirajo...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

btree ::

Mordecai je izjavil:

Glej, to je čisto preprosto. Če se spomniš prvikrat, ko si se zavedel bo enako, s to razliko, da ne boš vedel da si ti ti. Case closed.

ko umreš se spomin zresetira in začneš jovo na novo. Vstanejo neki vzorci/lastnosti v podzavesti, ki jih preneseš v naslednje telo.

Fritz ::

Glede reinkarnacije obstaja kar nekaj zanimivih pojavov kot je ksenoglosija, ki so znanstveno dokumentirani. Kako lahko nekdo po travmi ali pod hipnozo začne tekoče govoriti nek tuj jezik...odkod to znanje?

"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()
««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
677988 (5765) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212744 (10107) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021236 (19872) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027269 (24539) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016699 (12970) DarwiN

Več podobnih tem