» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 15
»»

btree ::

sorry glede tehničnega foruma, sem mislil, da sem v loži.

Win8NonGrata ::

@btree: Ne bom te prosil, ker ne dam popolnoma nič ne te izkušnje :D Kot so nekateri napisali, gre za proces umiranja, odpovedovanje telesa oz možganov. Potem bi se tudi lahko spraševali ali so shizofreniki res nori, ali pa samo vidijo drugo dimenzijo (in podobne umotvore).

Pa take debate se tako hitro zapletejo in razdelijo na več taborov... Dokazat pa nihče nič ne more (pa četudi po nekem norem loto naključju ima dejansko prav)


Kar hočem povedat, da nikoli ne veš kaj res vidiš oziroma če se možgani igrajo s teboj, sploh ko pa nekdo umira in vse življenjske funkcije z njim ...

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Lah da je vse MatricaTM8-)

Lion29 ::

dajte tist, ki verjamete v BS kot je dusa oz. zavest kot neka entitea povedat... kaj sem spada? ali sem spada osebnost? obcutki? spomiini? kaj je po vasem zavest?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Fritz ::

Win8NonGrata je izjavil:


Kar hočem povedat, da nikoli ne veš kaj res vidiš oziroma če se možgani igrajo s teboj, sploh ko pa nekdo umira in vse življenjske funkcije z njim ...

Kar velja za vse. Lahko gremo tudi secirati Kantovo "Kritiko čistega uma".

Trditev, da smo izključno zelo napredni biološki računalniki je ravno tako znanstveno dokazana kot tista, da gre po smrti duša v nebesa. Naše poznavanje sveta okrog nas je zelo omejeno in še zdaleč nimamo jasnih odgovorov na nekatera najbolj bistvena vprašanja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

btree ::

zavest je simptom duše. V bistvu imaš kot duša grobo telo (to o čemer vsi govorimo in ga znanost precej pozna), fino telo (um, inteligenca in lažni ego). Z reinkarnacijo se v naslednje grobo telo prenese tudi fino telo. Pri čemer se ne spominjamo prejšnjih življenj, razen zelo zelo redke izjeme. Se pa da priti globoko v podzavest, kjer se vse to znanje nahaja.

Win8NonGrata ::

Lion29 je izjavil:

dajte tist, ki verjamete v BS kot je dusa oz. zavest kot neka entitea povedat... kaj sem spada? ali sem spada osebnost? obcutki? spomiini? kaj je po vasem zavest?

Verjetno vse(odvisno od teorije), samo ni vse tako črno-belo ... Eni so popolnoma v teh stvareh, medtem ko pa drugi vse zavračajo. Jaz sem pa eden izmed tistih, ki dopušča možnost, ampak se s tem ne bom preveč obremenjeval, ker mi prav nič ne koristi, ker do odgovora bomo prišli v morebitnem posmrtnem življenju in ne ta tem svetu.

@amigo: haha, ti plagiator ti :)

Lion29 ::

totalno neuporabna tema
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

globalna80 ::

Ko zaspimo doživimo takoimenovano malo smrt. V globokem spancu vedno sanjamo in ko se zbudimo večinoma takoj ali dokaj hitro pozabimo kaj smo sanjali.

Podobno je pri smrti. Stanje zavesti se preseli drugam, izven fizičnega telesa. Po nekem času se zbudimo v novem telesu, ki je primerno naši stopnji razvoja oziroma stopnji zavesti in zelo hitro pozabimo na prejšnje življenje, razen redkih izjem kot so takoimenovani indigo otroci.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

brodul ::

Ko umres, moras malo pocakat. Potem se pa respawnas.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Win8NonGrata ::

totalno neuporabna tema

Jah kaj si pa pričakoval od teoretikov ? Slikovna gradiva iz ekskurzije v onstranstvo ? :D

@globalna: kaj je to zate kar si napisal, teorija ali golo dejstvo ? Res me zanima, ker nekateri pišete kot da gre za preverjena dejstva, ki so vam jih posredovali mrtvi iz prve roke.

einstein :P ::

Lion29 je izjavil:

totalno neuporabna tema



kaj pa potem sploh iščeš notri?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

globalna80 ::

@win8
za večino je to teorija. Praksa je pa to, da podoživiš prejšna življenja ali pa sedanje življenje in že pozabljene trenutke.

@brodul
V bistvu ne umreš, ker zavest je neuničljiva. Umre samo fizično telo, ki ga zavest uporablja kot orodje za izkušnje v em svetu in napredovanje zavesti.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

v praksi je situacije še veliko huje, ker se rekarniraš kot žival, ki te je jedla, torej če si polž oziroma te žrejo črvi boš v življenju dalje črv...

globalna, kaj pa sploh te je zavest no da čujemo?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

einstein :P ::

@mesar

če te pa zažgejo boš pa ogenj? :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mesar ::

potem ostane pepel, ki se prenaša okoli... pa mene nebojo kuril jaz bom se dal mumificirat pa piramido mi bojo postavli!!!!
Your turn to burn!

piromanček ::

nič falu logiko...grem spat

Zgodovina sprememb…

Win8NonGrata ::

Praksa je pa to, da podoživiš prejšna življenja ali pa sedanje življenje in že pozabljene trenutke.


Vse lepo in prav, nočem te užalit, ampak kako vemo, da se dotični ljudje, ki to res verjamejo (da so pridobili informacije iz prejšnih življenj) kaj drugačnih od tistih, ki so v raznih ustanovah, ali pa tistih, ki trdijo da so jih ugrabili alieni, ali pa tisti ki so imeli razna videnja (marije, bigfootov, whatever ...)

Kot sem rekel, mešanje dreka, ker eni nočejo ostati zgolj pri teoriji ampak posiljujejo druge z prepričanji za katera imajo enako dokazov kot jaz, ki recimo trdim da po smrti postaneš moderator na slo-techu (če si poreden), če si bil pa priden si pa persona non grata na kateri poredneži stresajo jezo, nam brišejo poste in nas žalijo z že prej omenjenimi oznakami...

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

jaz sem odprt za predloge, sem odrpt... samo treba bo postreči s kakimi dokazi in to, ne pa teorije iz bučk
Your turn to burn!

Win8NonGrata ::

Mesar je izjavil:

jaz sem odprt za predloge, sem odrpt... samo treba bo postreči s kakimi dokazi in to, ne pa teorije iz bučk


Jah tema je po defaultu obsojena na propad, ker do dokazov lahko prideš če splezaš na steho in skočiš na glavo, samo wifi ne vleče iz onstranstva ;(

pviran3 ::

gotof si... :)

globalna80 ::

Če človek to sam ne doživi bo to težko verjel. V bistvu ni dobro biti vernik, najboljše je, da vsak posameznik pride sam do določenih izkušenj in spoznanj. To je bistvo razvoja in napredka.

Nekdo ti lahko samo pomaga tako, da ti da neke informacije ampak je na tebi, da jih sam preveriš, doživiš in prideš sam do spoznanja in zaključka. Slepo verovanje ne podpiram in ne želim, da mi slepo verjamete ampak sami pridete do spoznanja in izkušenj, če ne zdaj pa v x življenju.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Mesar ::

to bodo bile kaksne izkušnje ? recimo se lahko s kakimi primerki postrezes.. ker meni zdaj ni niti 1:priblizno jasno o čem govorimo tu...
Your turn to burn!

Win8NonGrata ::

Če človek to sam ne doživi bo to težko verjel.

To trdi tudi ves zaprti oddelek v Polju :) Saj veš kam pes taco moli ... Zakaj pa predvidevaš, da si sam s takimi videnji/razodetji popolnoma zdrav ?

Mesar ::

zato ko zivi v votlem planetu...

votli planeti malo po prvi strani in dalje...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Ganon ::

Strah me je smrti in nerad razmišljam o tem.

Lion29 ::

globalna je enkrat povedal, da lahko opravis regresijo in da se spomnijas prejsnjih zivljenj... torej SO ali NISO spomini del duse, ki se reinkarnira?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

globalna80 ::

Mimogrede, ko smo že pri Polju. Shizofreniki v zahodnem svetu gredo v "polje", pri nekaterih domorodcih pa veljajo za potencialnega šamana. Morda so nekateri "norci" nerazumljeni in z neverjetnimi sposobnostmi, ki jih zahodna družba zatira s tabletami.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Mesar ::

zatirajo jih? skrbijo za njihovo evolucijo!
Your turn to burn!

btree ::

duse ne mores ravno posnet in je dati na youtube. Lion29, sem ze napisal glede tvojega vprasanja.

Mesar ::

se vedni ne vemo kaj TOCNO JE dusa
Your turn to burn!

Lion29 ::

btree: napisal si kup dima in nic konkretnega... zanima me konkreten odgovor, je ali ni?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

btree ::

poleg duse se reinkarnirajo tudi spomini... vendar niso del duse, temvec locena komponenta (subtle body).

Mipe ::

Nak.

Mesar ::

komponentea ako recimo rami pa cpu
Your turn to burn!

btree ::

malo neroden izraz.

Mesar ::

še vedni mi nisi povedal kaj je duša
Your turn to burn!

amigo_no1 ::

Imaš na wikiju definicijo.

ter še kaj bolj abstraktnega:
http://www.misteriji.net/zadnji-clanki/...

Zgodovina sprememb…

btree ::

grobo telo: meso, kri...
fino telo: um, inteligenca, lazni ego
dusa: zivljenjska sila, ki vse to poganja.

Mesar ::

narobe! ni dusa tista zivljenska sila ki vse ot poganja. pa kaki lazni ego, okoli tega mas cele raziskave... pa tut ni samo ego v tiste kategoriji... maš še kake osnovene potrebe vsakega živega bitja in še kaj... v tem primeru je duša nek dodatek ki smo si ga zmislili zraven... oziroma so si ga nekateri... kaj vem zakaj...
Your turn to burn!

Lion29 ::

@btree: se pravi trdis, da sta dusa in spomini v bistvu loceni entiteti?

ok, razumem...to je zdaj kao nek new new age crap... da se zasctiti.. in da je dusa kao nedotakljiva, ceprav o spominih vemo ogromno...


dokazano je z tisocimi in tisocimi dokazi, da so spomini nevroni v mozganih in da je spomin elektro-kemicna reakcija...

v kolikor unicimo sinapse do nevronov (vse) tega spomina ni vec... torej se ga oseba ne mre spomnit.... lahko pa se ustvarijoi nove sinapse in je spomin spet dosegljiv...

kako si to predstavljas? a se pri reinkarnaciji torej "subtle body" prenasajo torej tudi fizicni mozgani al kako?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Win8NonGrata ::

Fantje, fantje , fantje ! Samo še čakam, da se oglasi moderator in zahteva argumentirano debato, potem sem bom šele poscal v hlače.

Podobno kot, da iščemo argumente za debato o temu ali božičkovi jeleni res letijo in kako se tisti debeluhar spravi skozi dimnik ...

Seveda v slednjem primeru govorimo o neobstoječi stvari zaradi katere tudi ni dokazov, medtem pa ko pri prvi zgolj o neobstoječih oz. nam nedostopnih dokazih

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

ejga stari, lion je izpostavil dober problem, prekleto dober!
Your turn to burn!

btree ::

mozgani so le instrument.

Mesar ::

samo ce brez mozganov ni spominov kak pol to gre? a kr tak se prenasajo spomini al kak?
Your turn to burn!

piromanček ::

ki ga ti slabo igraš >:D

Mesar ::

to bi blo ful ce bi nek sniffer pogruntali pa to pa bi lahko spomine prestrezal ja? tak ko so nasi kupli za gsme toto napravo novo...
Your turn to burn!

btree ::

oko je tudi npr. instrument. ce ga unicis ni vec vida, ce ga nadomestis z novim, znova vidis.

Win8NonGrata ::

Mesar in Lion, vidva igrata igro, ki je ne moreta zmagati, saj se pravila sproti spreminjajo, v domišljijskem in teoretičnem svetu je vse mogoče !

Mesar ::

btree je izjavil:

oko je tudi npr. instrument. ce ga unicis ni vec vida, ce ga nadomestis z novim, znova vidis.


ja, problem je ka morejo bit spomini nekje shranjeni... in ce zgubis medij izgubis spomine, medij so u nasem primeru mozgani... ki jih pozrejo crvi, torej adijo spomini...

right?
Your turn to burn!
««
2 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
678091 (5868) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212837 (10200) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021400 (20036) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027522 (24792) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016790 (13061) DarwiN

Več podobnih tem