» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
12 / 15
»»

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Ne, v taki obliki in teži v naši atmosferi ne morejo leteti tako kot na slikanicah.

Ja, lahko.


No, sej, če bi imeli jeleni v riti reaktivne motorje, bi tudi lahko leteli.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

Vajenc> No, sej, če bi imeli jeleni v riti reaktivne motorje, bi tudi lahko leteli.

Aja, ti si to praktično mislu?

Ja, čisto praktično je božiček čisto nemogoč. Pa tudi naše kopije na drugem planetu so.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Ja, čisto praktično je božiček čisto nemogoč. Pa tudi naše kopije na drugem planetu so.

Prvo je v tem trenutku nemogoče, drugo pa ima v tem trenutku zelo majhno možnost.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Ne. V praksi je nemogoče oboje, ker poznamo zakonitosti entropije, ki nam skupaj z astronomskim opazovanjem in študiranjem fizike delcev ponujajo dovolj podatkov, da nam omogočajo izračunati verjetnost ponovitve stanja. Ta je dovolj majhna, da je primerljiva z božički z jeleni, zato je oboje v praksi nemogoče, v teoriji pa ima zelo majhno možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

oo7 ::

Ko umreš pomoje se ne zgodi nič postane tema in je konec.

Smurf ::

Jaz se celo nagibam k temu, da je imeti identicno kopijo Zemlje bistveno manj verjetno. Ce pomislimo kako siroko obmocje v vesolju vpliva na Zemljo (galaksije). Torej bi se moralo tako ogromno obmocje ponoviti se nekje drugje. Pa tudi, ce bi imel identicno stanje v nekem trenutku je vprasanje, ce bi bila taka identicna stanja tudi naprej. Toliksno stevilo atomov v enakem stanju skozi celotni cas? Nemogoce.

Po drugi strani je definicija bozicka in zobne vile precej bolj ohlapna in ponuja veliko stevilo moznih resitev.

Ampak to so sedaj ze finese. Kot je bilo receno ze na zacetko oboje pac spada v kategorijo (skoraj) nemogocih stvari.

Upam, da smo to sedaj zakljucili.

Double_J ::

Ko umreš pomoje se ne zgodi nič postane tema in je konec.


Sej sploh ni teme... nekaj takšnega je kot vidiš z nogo.
Dve šivanki...

einstein :P ::

@jype

Seveda vemo. Za mrtvega ni več ničesar.



Prosim nehaj trolati, ker nimaš nobenega dokaza o tem - to je še vedno samo tvoje mnenje - nič ne vemo, pa če si ti še tako trdno prepričan.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Double_J ::

Prosim nehaj trolati, ker nimaš nobenega dokaza o tem - to je še vedno samo tvoje mnenje - nič ne vemo, pa če si ti še tako trdno prepričan.


Po smrti je pač to, kar je bilo pred rojstvom.
Dve šivanki...

Smurf ::

einstein :P je izjavil:

@jype

Seveda vemo. Za mrtvega ni več ničesar.



Prosim nehaj trolati, ker nimaš nobenega dokaza o tem - to je še vedno samo tvoje mnenje - nič ne vemo, pa če si ti še tako trdno prepričan.

Kako da ne? Odpri prvi medicinski ucbenik, ki govori o tem kako delujejo mozgani.

einstein :P ::

@double j

Najverjetneje - to sem omenil že nekje na začetku teme. Večja težava je, da se ne spomnimo, kako je takrat bilo.

Čakam na jypetov komentar v stilu "seveda, ker te takrat še ni bilo" :))

Kako da ne? Odpri prvi medicinski ucbenik, ki govori o tem kako delujejo mozgani.


Zakaj pa nebi ti prebral hieroglifov v piramidah, da bi našel načrt za izdelavo space shuttla? Vklopi možgane, skratka...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Bom kar pro_moted-a citiral iz prejšnje strani:

Enkrat je en kar brihten človek dejal " Vem da nič ne vem, eni pa še tega ne vedo ". Odebeljeni stavek si predvsem taki, kot je jype večkrat preberite.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Smurf ::

einstein :P je izjavil:


Zakaj pa nebi ti prebral hieroglifov v piramidah, da bi našel načrt za izdelavo space shuttla? Vklopi možgane, skratka...

Neposrecena primerjava.

Medicinski ucbeniki govorijo o delovanju o mozganov, medtem ko hieroglifi nimajo nobene povezave s space shuttli.

Malce bolje se bos moral potruditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

jype ::

einstein :P> Odebeljeni stavek si predvsem taki, kot je jype večkrat preberite.

To na noben način ne spreminja dejstva, da po smrti za mrtvega ni več ničesar.

Ta se tebi to zdi trolanje, je le posledica neznanja.

einstein :P ::

Ta se tebi to zdi trolanje, je le posledica neznanja.


Res? Mi lahko prosim DOKAŽEŠ to svoje "znanje"?

@smurf

Neposrečena primerjava, praviš?

Mislim, da tudi medicinski učbenik ne pove ničesar o tem, kaj se zgodi z zavestjo po smrti. Poleg tega, nisi razumel primerjave. Poglej, kaj je v medicinskem učbeniku pisalo 20 let nazaj in, kaj piše zdaj, pa boš vedel o čem govorim.

Hieroglifi vsekakor nimajo povezava s space shuttli in ravno v tem je point - takrat jih še niso poznali in zato ni bilo o njih še nič napisanega - predstavljaj si, da v tistih časih omeniš nekim egipčanom, da bo nekaj tisoč let kasneje space shuttle, ki bo letel daleč stran od zemlje - saj bi te obglavili. In to zato, ker so tako prepričani v svoj prav in mislijo, da vse vedo. Enako misliš ti, ko ti jaz nekaj razlagam. Očitno hočeš reči, da je človeštvo vsemogočno in, da pozna vse? :)) Še enega klinčevega raka ne znamo pozdraviti, vi pa si upate z zagotovostjo napovedovati, kaj bo po smrti? Očitno imate vsi vsak svojo kristalno kroglo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

energetik ::

einstein :P je izjavil:

@double j

Najverjetneje - to sem omenil že nekje na začetku teme. Večja težava je, da se ne spomnimo, kako je takrat bilo.
Zdaj že trdiš, da je nekje neka baza duš, za vse ki se bojo kadarkoli rodili?
Problem je samo, da se ne spomnimo, kako je bilo v tisti bazi pred rosjtvom. :D

Očitno imaš samo ti kristalno kuglo, da ti pove take stvari. Drugi vidimo, da se tega ne da nikakor dokazat niti ni tega nikoli noben občutil ali videl, zato z ogromno verjetnosjo lahko rečemo, da to ne obstaja.

jype ::

einstein :P> Res? Mi lahko prosim DOKAŽEŠ to svoje "znanje"?

Lahko: Brain death @ Wikipedia

Smurf ::

einstein :P je izjavil:


@smurf

Neposrečena primerjava, praviš?

Da.

einstein :P je izjavil:


Mislim, da tudi medicinski učbenik ne pove ničesar o tem, kaj se zgodi z zavestjo po smrti. Poleg tega, nisi razumel primerjave. Poglej, kaj je v medicinskem učbeniku pisalo 20 let nazaj in, kaj piše zdaj, pa boš vedel o čem govorim.

Ti povedu. Lepo opisejo kako nehajo mozgani delovati. Lahko se pogovarjamo kaksne obcutke ima pri tem oseba tik pred shutdownom (ki variirajo glede na nacin ugasnitve). Koncno stanje je pa le eno in jasno.

einstein :P je izjavil:


Hieroglifi vsekakor nimajo povezava s space shuttli in ravno v tem je point - takrat jih še niso poznali in zato ni bilo o njih še nič napisanega - predstavljaj si, da v tistih časih omeniš nekim egipčanom, da bo nekaj tisoč let kasneje space shuttle, ki bo letel daleč stran od zemlje - saj bi te obglavili. In to zato, ker so tako prepričani v svoj prav in mislijo, da vse vedo.

Kot sem ze rekel, neposrecena primerjava, ker pri mozganih vemo, da se informacija mozganskih nevronov po smrti ne prenese nikamor. Mogoce bomo pa nekoc ljudje bili sposobni to skopirati na umetni substrat, ampak danes se ne.

einstein :P je izjavil:


Enako misliš ti, ko ti jaz nekaj razlagam.

Ponovno slaba primerjava. Saj v tem primeru poseduje bistveno vec znanja uradna znanost, ki jo jaz zagovarjam in ne nek mulc, ki mu uradna razlaga ni vsec.

einstein :P je izjavil:


Očitno hočeš reči, da je človeštvo vsemogočno in, da pozna vse? :))

Tega nisem niker napisal. Ocitno ti tudi bralno razumevanje se dela tezave.

einstein :P je izjavil:


Še enega klinčevega raka ne znamo pozdraviti, vi pa si upate z zagotovostjo napovedovati, kaj bo po smrti? Očitno imate vsi vsak svojo kristalno kroglo.

Da ves kaj je po smrti ne potrebujes znati pozdraviti raka.

Recimo sam tudi se nisem bil nikoli v vesolju, pa si upam napovedati trajektorijo satelita. Zakaj? Ker poznam dokazljivo znanost, ki stoji za izracunom.

kozmy ::

@jype, upam da vsaj v privat življenju nisi tako prepotenten in aroganten..
Se opravičujem za offtopic..

ABELARD ::

Oj,mister Ajnštajn
Program se ti konča in "moderator" te pač pošlje v neki časovni okvir, s tem,da ti prej memorijo zbriše ,in se ponovno rodiš kot "tabula rasa" nekje....
Upaj le da boš ponovno sin kakega grofa etc.in ne svinjski pastir.
Shalom Alaheim,
Abelard

p.s.
Če je vesolje kvantni računalnik bo zgorej napisano kar veljalo ali pač?

sensei ::

ker pri mozganih vemo, da se informacija mozganskih nevronov po smrti ne prenese nikamor.

A pa že znamo te informacije kompletno prebrat, dokler so možgani živi?

einstein :P ::

Razen kozmyja in senseia, ste vsi, od energetika naprej ene navadne ovce. Žal mi je, da ne znate razmišljati na višjem nivoju, kot je znanost, ki jo poznamo.

@jype

To zame ni nikakršen dokaz. Tisti link (dokaj natančno vendar nepopolno opisuje "brain death"). Jaz pa te nisem prosil za dokaz o smrti možganov, ni nič narobe, če si zatopljen in prepričan v svoje misli ampak, da boš razumel, kakšen dokaz sploh želim, boš moral pač začeti razmišljati na višji stopnji, česar pa, vsaj kot je videti na tem forumu, nisi zmožen.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

judoka ::

Naj nekdo izmed ortodoksnih zagovornikov človek=zgolj biološka mašina razloži sledeče:

kaj je zavest in kje je njeno "prebivališče"

Citirano iz wikipedie:

In 2004, eight neuroscientists felt it was too soon for a definition. They wrote an apology in "Human Brain Function":[82]
"We have no idea how consciousness emerges from the physical activity of the brain and we do not know whether consciousness can emerge from non-biological systems, such as computers ... At this point the reader will expect to find a careful and precise definition of consciousness. You will be disappointed. Consciousness has not yet become a scientific term that can be defined in this way. Currently we all use the term consciousness in many different and often ambiguous ways. Precise definitions of different aspects of consciousness will emerge ... but to make precise definitions at this stage is premature."


Iz kje pridejo čustva? Kaj se zgodi prej (vrstni red), čustvo ali biokemična reakcija v telesu? Ali je čustvo=biokemčina reakcija?

innerspace ::

einstein :P je izjavil:

Žal mi je, da ne znate razmišljati na višjem nivoju, kot je znanost, ki jo poznamo.


Meni je pa zal, da nihce ne zna pojasniti kako izgleda razmisljanje na "visjem" nivoju.
Ker to, kar tukaj berem, kaze zgolj na pomanjkanje intelekta nekaterih "genialcev".
S tem ne mislim na racionalne osebke, temvec na zakamuflirane spiritualiste.

Naj mi kdo prosim pojasni s cim opravicuje lastno pozicijo, ki pravi "posmrtno zivljenje/zavest obstaja".
Na katerem temelju obstoji ta trditev?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mipe ::

Ma, sama teorija, nobenih konkretnih eksperimentov! Žal se doslej še nihče ni vrnil iz onostranstva, da bi poročal...

AmokRun ::

kaj je zavest in kje je njeno "prebivališče"

Iluzija. Tako imenovanih mentalnih stanj (misli, čustva, želje, ...) ni. So samo fizikalna stanja.
Eliminative materialism @ Wikipedia

jype ::

einstein :P> Najverjetneje - to sem omenil že nekje na začetku teme. Večja težava je, da se ne spomnimo, kako je takrat bilo.

Jaz se zelo dobro spomnim, kako je bilo pred rojstvom mojih otrok. Nobene zavesti niso imeli. Ko bodo mrtvi, je prav tako ne bodo imeli.

Zavest je lastnost živih kompleksnih možganov. Več o tem lahko prebereš na Emergence @ Wikipedia .

judoka> kaj je zavest in kje je njeno "prebivališče"

Ne znamo.

Tudi prostega pada ne znamo opisat s kvantno mehaniko, pa to nikakor ne pomeni niti to, da kvantna mehanika ne deluje (ker v resnici deluje in je daleč, daleč, _DALEČ_, daleč najbolj natančna, eksperimentalno in teoretično preverjena znanstvena teorija v zgodovini človeštva), niti ne pomeni tega, da je prosti pad karkoli drugega kot izključno prosti pad.

einstein :P ::

Jaz se zelo dobro spomnim, kako je bilo pred rojstvom mojih otrok. Nobene zavesti niso imeli. Ko bodo mrtvi, je prav tako ne bodo imeli.


Veš, koliko ti veš, o zavesti svojih otrok? 0.

innerspace je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Žal mi je, da ne znate razmišljati na višjem nivoju, kot je znanost, ki jo poznamo.


Meni je pa zal, da nihce ne zna pojasniti kako izgleda razmisljanje na "visjem" nivoju.
Ker to, kar tukaj berem, kaze zgolj na pomanjkanje intelekta nekaterih "genialcev".
S tem ne mislim na racionalne osebke, temvec na zakamuflirane spiritualiste.

Naj mi kdo prosim pojasni s cim opravicuje lastno pozicijo, ki pravi "posmrtno zivljenje/zavest obstaja".
Na katerem temelju obstoji ta trditev?


Naj ti raje nekdo pojasni, s čim opravičuje, da posmrtno življenje/zavest ne obstaja.

Mipe je izjavil:

Ma, sama teorija, nobenih konkretnih eksperimentov! Žal se doslej še nihče ni vrnil iz onostranstva, da bi poročal...


Kdo pa pravi, da se je mogoče? In kdo pravi, da "onostranstvo" obstaja?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jype ::

judoka> Iz kje pridejo čustva? Kaj se zgodi prej (vrstni red), čustvo ali biokemična reakcija v telesu? Ali je čustvo=biokemčina reakcija?

Tako je, čustvo je zelo kompleksna biokemična in elektrokemična reakcija. Vpletene so endokrine žleze in centralni živčni sistem. Če bi ti že kdaj vbrizgali kak hormon, bi lahko zelo dobro občutil, kako izrazito neprostovoljna so lahko čustva, čeprav imaš misli povsem jasne in razumeš, kaj se dogaja.

einstein :P> Veš, koliko ti veš, o zavesti svojih otrok? 0.

O, heroj! No, daj, dokaži, da jaz nič ne vem o zavesti mojih otrok.

einstein :P> In kdo pravi, da "onostranstvo" obstaja?

Na primer ti:

einstein :P> Žal mi je, da ne znate razmišljati na višjem nivoju, kot je znanost, ki jo poznamo.

Višji nivoji so namenjeni izključno kompliciranju, v katero se lažje skrije bullshit.

einstein :P ::

No, citiraj kjer sem rekel, da onostranstvo obstaja frajer.

"O, heroj! No, daj, dokaži, da jaz nič ne vem o zavesti mojih otrok."

Ne morem. Prav tako nisem rekel, da to z zagotovostjo trdim, sem pa zase prepričan, da to drži.

Še vedno mi nisi dokazal, da od nas po smrti ne ostane nobena "aktivnost".

PS: najbrž zato, ker ne moreš.

Hkrati pa tudi veš, da ne bo lahko odnehati s tem trolanjem, a?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-h-o-r ()

judoka ::

Iluzija. Tako imenovanih mentalnih stanj (misli, čustva, želje, ...) ni. So samo fizikalna stanja.


:D Torej misli, čustva in želje so iluzija? Produkt biokemičnih reakcij? Ampak kaj se zgodi prej, misel ali reakcija...čustvo ali reakcija...kako se fizikalno stanje pretvori v željo? Je fizikalno stanje sigurno PRED željo/emocijo/mislijo?
Logično gledano, je potem naše življenje produkt iluzije? Mimogrede, je to dejstvo ali teorija?

judoka> kaj je zavest in kje je njeno "prebivališče"

Ne znamo.


Saj ni treba v ta odgovor vmešat še prostega pada in kvantne mehanike. "Ne vemo" zadostuje. In če ne vemo točno in enoglasno kaj zavest je ali kje se nahaja, potem ni nič narobe s tem
da se pri takih tematikah kot je "kaj se zgodi po smrti", prav tako reče da "ne vemo". Jasno in dokazano je zgolj to, da biokemična mašina-telo umre.

jype ::

einstein :P> Še vedno mi nisi dokazal, da od nas po smrti ne ostane nobena "aktivnost".

Pogodba je lahko takale: Ko mi ti dokažeš, da na planetu ne obstaja vijoličasta žirafa z zelenimi pikami, ti bom jaz dokazal, da po smrti ne ostane nobena "aktivnost". Dogovorjeno?

judoka> potem ni nič narobe s tem da se pri takih tematikah kot je "kaj se zgodi po smrti", prav tako reče da "ne vemo".

To pa zelo dobro vemo. Zgodi se celična smrt, po kateri obstoj zavesti ni več fizikalno mogoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

driver_x ::

einstein :P je izjavil:

Žal mi je, da ne znate razmišljati na višjem nivoju, kot je znanost, ki jo poznamo.


Nočem biti nevljuden, ampak za tiste, ki "znajo razmišljati na višjih nivojih" obstajajo tudi zdravila. Vsaj za nekatere primere.

einstein :P ::

jype je izjavil:

einstein :P> Še vedno mi nisi dokazal, da od nas po smrti ne ostane nobena "aktivnost".

Pogodba je lahko takale: Ko mi ti dokažeš, da na planetu ne obstaja vijoličasta žirafa z zelenimi pikami, ti bom jaz dokazal, da po smrti ne ostane nobena "aktivnost". Dogovorjeno?

judoka> potem ni nič narobe s tem da se pri takih tematikah kot je "kaj se zgodi po smrti", prav tako reče da "ne vemo".

To pa zelo dobro vemo. Zgodi se celična smrt, po kateri obstoj zavesti ni več fizikalno mogoč.


Se mi je zdelo, da še celo "vsemogočni" jype ne more dokazati česa tako "preprostega"...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-h-o-r ()

innerspace ::

einstein :P je izjavil:

Naj ti raje nekdo pojasni, s čim opravičuje, da posmrtno življenje/zavest ne obstaja.


Vsak, ki operira z besedno zvezo "posmrtno zivljenje" naj pojasni od kod mu logicni okvir, ki vsebuje/opredeljuje to zvezo.
Tako je potrebno zaceti, ne pa se vsajati na kontra komentarje, ki sesuvajo take nesmisle.

Visji nivo my ass.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

einstein :P ::

driver_x je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Žal mi je, da ne znate razmišljati na višjem nivoju, kot je znanost, ki jo poznamo.


Nočem biti nevljuden, ampak za tiste, ki "znajo razmišljati na višjih nivojih" obstajajo tudi zdravila. Vsaj za nekatere primere.


Res je, obstajajo. Tudi za take, ki NE znajo razmišljati na višjih nivojih. Recimo, če me boli glava, preprosto vzamem zdravilo.

innerspace je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Naj ti raje nekdo pojasni, s čim opravičuje, da posmrtno življenje/zavest ne obstaja.


Vsak, ki operira z besedno zvezo "posmrtno zivljenje" naj pojasni od kod mu logicni okvir, ki vsebuje/opredeljuje to zvezo.
Tako je potrebno zaceti, ne pa se vsajati na kontra komentarje, ki sesuvajo take nesmisle.

Visji nivo my ass.


Pojasni ti, od kod tebi, da ne obstaja kaj takega, kot je posmrtna aktivnost kakršnekoli vrste.

Aja, saj res, ne moreš! ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-h-o-r ()

jype ::

einstein :P> Aja, saj res, ne moreš! ;)

Najprej žirafa, šele potem pridejo na vrsto druge reči.

Čakamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

einstein :P ::

Najprej žirafa, šele potem pridejo na vrsto druge reči.


Ne, najprej ti odgovori, saj sem te jaz prvi prosil za dokaz.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-h-o-r ()

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

Najprej žirafa, šele potem pridejo na vrsto druge reči.


Ne, najprej ti odgovori, saj sem te jaz prvi prosil za dokaz.

You don't get it, do you ?
#brezpodpisa

AmokRun ::

kako se fizikalno stanje pretvori v željo?

Saj se ne pretvori. So samo fizikalna stanja (elektrokemijski procesi v možganih) nič drugega.
Mimogrede, je to dejstvo ali teorija?

To je filozofska pozicija, kot ti piše v wiki članku. So seveda še druge pozicije.:)

jype ::

einstein :P> Ne, najprej ti odgovori, saj sem te jaz prvi prosil za dokaz.

Nič me nisi prvi prosil za dokaz, prvi si prav nemarno privzel popolnoma nekredibilno pozicijo, čeprav za to nimaš niti enega indica.

Janac ::

je duša težka 21 gramov?

Teme z "globljo" vsebino že obstajajo.

Skratka telo je fizično, duša pa ? Kako sploh lahko opišemo dušo?

Yosh ::

naše življenje produkt iluzije?

Vsekakor. Interpretacija tvojih čutil zunanje narave, pogojeno torej s tvojim biološkim ustrojem.

Drugače pa če koncept multiverzuma drži, potem obstaja marsikaj zanimivega.. tule
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Vajenc ::

Janac je izjavil:

Skratka telo je fizično, duša pa ? Kako sploh lahko opišemo dušo?

Duša pa rezultat fizičnih povezav, spominov in izkušenj.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

judoka ::

To pa zelo dobro vemo. Zgodi se celična smrt, po kateri obstoj zavesti ni več fizikalno mogoč.


Aha. Ampak a je zavest dokazano fizična "entiteta"? Če je dokazano fizična entiteta, kako je ne znamo definirat niti ugotovit kje se nahaja?
Mimogrede, kako se potem pojasnuje izkusnje klinicno mrtvih ljudi?


To je filozofska pozicija, kot ti piše v wiki članku. So seveda še druge pozicije.:)


Fair enough, saj itak filozofiramo.


Vsekakor. Interpretacija tvojih čutil zunanje narave, pogojeno torej s tvojim biološkim ustrojem.


Kul. Kaj je torej real? Kaj ni iluzija? In če nas naša čutila peljejo po iluziji, kako potem sploh poznat resnico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Double_J ::

Ampak a je zavest dokazano fizična "entiteta"?


Seveda je dokazano fizična. Popij dovolj alkohola in ne boš imel več zavesti.
Dve šivanki...

jype ::

judoka> Ampak a je zavest dokazano fizična "entiteta"?

Ja, je. (Znamo izmeriti razliko med zavestjo in odsotnostjo zavesti - ne znamo pa še interpretirati bioloških nevronskih mrež).

judoka> Če je dokazano fizična entiteta, kako je ne znamo definirat niti ugotovit kje se nahaja?

Saj sem že podal link: Emergence @ Wikipedia

Tudi za snežinke ne vemo točno, čemu tvorijo tako simetrične oblike (vemo, da so šestkrake zaradi oblike molekul vode, ki določajo heksagonalno strukturo vodnih kristalov, od kod simetrija, pa trenutno le špekuliramo). To nevedenje ni dokaz, da bog obstaja, da so snežinke zarota avtomobilske industrije ali pa da nas napadajo vesoljci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vajenc ::

judoka je izjavil:

Ampak a je zavest dokazano fizična "entiteta"? Če je dokazano fizična entiteta, kako je ne znamo definirat niti ugotovit kje se nahaja?

Že spomine je praktično nemogoče locirat, kaj šele takšno kompleksno stvar kot je zavest.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Yosh ::

Kul. Kaj je torej real? Kaj ni iluzija?

In če nas naša čutila peljejo po iluziji, kako potem sploh poznat resnico?

Ja zgolj po čutilih, zagotovo ne. Zato zmerimo stvari, naredimo eksperiment in preverimo ponovljivost nekega fenomena.. tako lahko pridemo do resnice...pa sej te stvari so splošno znane, zakaj ti moram to razlagati?
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

jest10 ::

judoka je izjavil:

To pa zelo dobro vemo. Zgodi se celična smrt, po kateri obstoj zavesti ni več fizikalno mogoč.


Aha. Ampak a je zavest dokazano fizična "entiteta"? Če je dokazano fizična entiteta, kako je ne znamo definirat niti ugotovit kje se nahaja?
Mimogrede, kako se potem pojasnuje izkusnje klinicno mrtvih ljudi?

Kaj pa je tako nenavadnega nad zanimivimi sanjami, ki jih producirajo možgani ob pomanjkanju kisika?
««
12 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
678127 (5904) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212891 (10254) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021478 (20114) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027638 (24908) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016821 (13092) DarwiN

Več podobnih tem